Popis: Pleťová maska absorbuje mastnotu, čistí póry, zjemňuje a tonizuje pleť. Je ideální pro normální a smíšenou pleť. Bez parabenů.

freeman-kaolinova-pletova-maska-sladky-caj-a-citronova-kura[eltd_dropcaps type=”normal” color=”” background_color=””]H[/eltd_dropcaps]ned na úvod bych chtěla upozornit na nesrovnalost v překladu návodu. Český návod na masce uvádí, že se má maska smýt teplou vodou a úplně opomíná fakt, že se jedná o slupovací masku, což je uvedeno i v originálním názvu masky a vyplývá to i z  oficiálních stránek značky Freeman, kde je uvedeno, že máte masku nechat působit 5-10 minut, poté sloupnout a zbytky opláchnout teplou vodou.

Po otevření jsem byla poněkud v rozpacích z vůně masky, která se na mě z pytlíčku vyvalila. Maska nevoní vůbec hezky, má takovou podivnou, smradlavou chemickou parfemaci, kterou bych přirovnala spíše k octu než čaji. Parfemace masky není naštěstí silná, takže se to dá přežít, ale od masky s čajem bych očekávala slaďoučkou, příjemnou vůni.

Konzistence i barva masky mě také překvapila, je velmi zajímavá a u slupovací masky ji vidím poprvé. Maska není průhledná ani nemá klasickou, gelovou, tuhou a lepivou konzistenci, což je naprostá klasika u slupovacích masek. Konzistence masky není tak hutná a lepivá, je mnohem jemnější, tekutější a krémovější, takový mix jílové a slupovací masky. Maska se rychle a pohodlně roztírá a z prstů se také snadno omyje, má pastelovou, béžovo-oranžovou barvu, takže je bez problému vidět, kam se maska aplikovalA, což oceňuji. Z obličeje maska nestéká.

kaolinova-pletova-maska-sladky-caj-a-citronova-kuraMasky jsem aplikovala tenkou vrstvu (pouze půlku pytlíčku) a předpokládala jsem, že díky tomu rychle zaschne, obyčejně slupovací masky aplikuji minimálně 2x tolik. I když jsem aplikovala slabou vrstvu a maska má jemnější složení, tak do 10 minut maska rozhodně nestihne nezaschnout. Masku je nutné nechat úplně zaschnout, jinak se bude při slupování trhat a drolit. Masku jsem slupovala zhruba po 20 minutách, kdy nebyla zcela suchá, takže se i masky při sundavání přetrhla a na obličeji zanechala cucky. Doporučuji ji nechat působit 30 minut jako ostatní slupovací masky od této značky.

Maska při zasychání nestahuje ani nedráždí pleť. Pleť je po použití příjemně hladká, jemná a není vysušená. Slupovací masky nemám obecně v oblibě, protože mi přijdou jako neúčinné. Takhle maska se mi ale kvůli nevšední konzistenci celkem líbí. Někdy v budoucnu si ji pořídím v plné velikosti. Pokud máte slupovací masky rády, tak ji určitě alespoň vyzkoušejte, je to zajímavá změna oproti klasice a navíc mi přijde o chlup lepší než obyčejné slupovací masky. Pokud slupovací masky nemusíte, tak si ji zbytečně nekupujte, protože zázraky neumí, póry nestáhne, černé tečky neodstraní a byly byste zbytečně zklamané.

Masku jsem zatím viděla pouze na internetu v pytlíčku za 30,- Kč tubě 150 ml za 139,- Kč.

Koupit na Alza

* Affiliate odkaz

Recenze dalších dvou novinek Freeman si můžete přečíst zde. Velký test 16 masek a peelingů značky Freeman nalzenete zde.

 Jaký je váš názor na slupovací masky?

Shrnutí
Datum
Produkt
Freeman Kaolínová pleťová maska sladký čaj & citronová kůra
Hodnocení
41star1star1star1stargray

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.