Existuje mnoho různých a známých způsobů, jak zjistit podtón Vaší pleti, mě osobně přijdou některé testy neprůkazné a matoucí. Parfumerie již nabízí službu zjištění správného odstínu make-upu pomocí speciálního přístroje, ale podtón pleti si můžete jednoduše zjistit i doma.

Můžete se řídit podle toho, jestli vám více sluší zlaté nebo stříbrné šperky nebo si vyzkoušet zlatý a stříbrný šátek. Pokud je na vás snadno vidět, že se červenáte, máte nejspíš studený podtón. Dalším možností je test barvy Vašich žil na vnitřním zápěstí. Pokud mají vaše žíly zelenou barvu, máte teplý podtón, pokud modrou, máte studený podtón, pokud se Vám zdají modro-zelené, máte nejspíš neutrální podtón pleti. Také znáte ten pocit, když se bezradně díváte na žíly a vůbec nevíte, co si o jejich barvě máte vlastně myslet? :D

Dalším zaručeným způsobem je přiložení bílého papíru k Vašemu obličeji. Pokud vedle bílého papíru vypadá Vaše pleť nehezky a nezdravě, nažloutle, nudně a bez života, máte teplý odstín pleti. Pokud pleť vypadá modravě nebo narůžověle, máte studený podtón. Pokud nepozorujete žádnou změnu, máte zřejmě neutrální podtón. Já momentálně vedle bílého papíru vypadám jako vařený rak, protože mi na hormonálně nespokojené pleti vyrašilo plno pupínků.

Nejčastěji vyskytujícím se podtónem je teplý, zatímco neutrální podtón je velmi vzácný.

Jednoduchý trik

Prohrabejte vaši sbírku make-upu a najděte v ní modré a oranžové stíny nebo oranžovou tvářenku. Například paletky Urban Decay – Full Spectrum či Electric nebo Nyx – Avant Pop: Art Throb nebo Ultimate: Brights nabízí vhodné barevné spektrum pro náš výzkum. Stejně tak Vám může posloužit i sbírka tekutých rtěnek Liquid Suede Cream Lipstick od Nyx. Obě barvy by měly mít stejný finiš, nejlépe matný, aby nedošlo ke zkreslení výsledku.

Test provádějte na denním světle, ale vyhněte se přímému slunci. Pleť odličte a nechte ji alespoň 15 minut odpočinout, aby se zklidnila a zmizelo případné podráždění a začervenání. Vlasy si stáhněte do culíku. Na jedno líčko aplikujte modrý odstín a na druhé oranžový. A teď přijde to kouzlo. Barva reprezentující podtón vaší pleti s ní bude nádherně splývat, bude se k ní hodit, krásně ji doplňovat a lichotit ji. Naproti tomu vás bude druhá barva bít do očí, bude kontrastní, divoká a rušivá. Pokud Vás ani jedna z barev neruší a obě barvy vám přidávají na kráse, budete mít pravděpodobně neutrální podtón.

V případě, že doma neseženete vhodné barvy k testování, zkuste si alespoň při další návštěvě parfumerie vyzkoušet modrý a oranžový stín nebo rtěnku na vnitřní straně předloktí.

Jen tak pro zajímavost si můžete udělat vlastní průzkum a podívat se na swatche paletek očních stínů vyjmenovaných výše, zaměřte se na modré a oranžové barvy a uvidíte, že ve většině případů bude jedna z barev k pleti krásně ladit a druhá ne.

Pro demonstrativní účely jsem zvolila dvojici tekutých rtěnek Liquid Suede Cream Lipstick od Nyx v odstínech Little Denim Dress a Orange County. * Skutečné odstíny barev se mohou lišit v závislosti na nastavení Vašeho monitoru.

Našly jste vhodné barvičky na testování? Jak testování dopadlo? Shoduje se s výsledky klasických testů? Přijde Vám tento test jednodušší a průkaznější než obvyklé testy? Jaký je Váš zaručený test?

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.