Oblíbená Youtuberka Týnuš Třešničková ve svém posledním videu představuje několik produktů z e-shopu maskapilaten.cz a my se na e-shop samotný a propagované produkty podíváme trochu podrobněji.

Sortiment e-shopu napovídá, že hlavním předmětem prodeje je přeprodej zboží z Asie. E-shop byl postavený na černé masce Pilaten, na kterou jsem psala recenzi a černých teček Vás bohužel nezbaví. Masku Pilaten už nám Týnuš představila v jiném videu.

Masku lze objednat v tubě na Ebay za 80 Kč včetně nákladů na dopravu a za 5 pytlíčků zaplatíte 32 Kč včetně nákladů na dopravu. Můžete na to jít od lesa a objednávat ve velkém třeba na Alibabě. Při objednání 100 ks masek v tubě se dostanete na cenu 34,5 Kč za ks. E-shop jednu tubu prodává za úctyhodných 449 Kč. Pokud nakoupíte 1000 pytlíčků masky, tak v přepočtu nezaplatíte ani 1,5 Kč za ks. E-shop prodává 10 pytlíčků za cenu 399 . Obchodovat tedy e-shop umí na jedničku, to se musí nechat.

Originální sada štětců Zoeva

V posledním videu nám Týnuš představuje sadu štětců Rose Golden Complete Set Vol. 1 od značky Zoeva. Tuto sadu lze v e-shopu Makeup and More, jenž je výhradním prodejcem německé značky Zoeva v ČR a SR, pořídit za cenu 3.514 Kč. Sadu můžete zakoupit také v e-shopu Douglas za 3.575,- Kč nebo v britských e-shopech BeautyBay či CultBeauty za 110 liber. Jen tak mimochodem, jsem si na e-shopu MaM koupila sadu 12 štětců na oči Rose Golden Complete Eye Set Vol. 2, štětce poctivě zkouším a brzy se můžete těšit na jejich recenzi.

Je tedy s podivem, že u této sady zvolil e-shop zcela opačnou strategii a profesionální sadu 15 štětců na make-up prodává za lidových 999,- Kč. Za zmínku stojí fakt, že padělek této sady můžete na Ebay koupit za pouhých 320 Kč. Pokud půjdete na Google, budete vyhledávat podle obrázku a zadáte obrázek ze stránek e-shopu maskapilaten, tak Vám ten samý obrázek v té samé velikosti vyjede pouze na pár pochybných stránkách, neberte mě za slovo a přesvědčte se na vlastní oči.

Kliknutím zvětšíte obrázek

Update: Vyjádření výhradního distributora značky Zoeva pro ČR a SR

Oválný štětec Anastasia Beverly Hills jsem na oficiálních stránkách značky ABH nenašla a nepoštěstilo se mi ani na e-shopech jako CultBeauty, BeautyBay, Sephora.com či Ulta, ale co já vím, třeba se jedná o žhavou novinku a e-shop maskapilaten je tak proslulý, že lze štětěc této světoznámé značky zakoupit pouze zde a ke všemu za pouhých 229 Kč a jeho padělek poté na Ebay za 50 Kč. Co na tom, že se nejlevnější štětec ABH prodává za 420,- Kč, e-shop maskapilaten prostě umí a my můžeme jen závidět. Pokud znovu zadáte obrázek ze stránek e-shopu maskapilaten do Google a budete vyhledávat podle obrázků, tak opět uvidíte pár pochybných stránek.

Kliknutím zvětšíte obrázek

Dále jsem si všimla, že odkazy pod videem Týnuš Třešničkové obsahují UTM parametry, které se přidávají k odkazům za účelem rozlišení výkonu jednotlivých reklamních kampaní. Díky tomuto označení je možné přesně zjistit, jakou návštěvnost generují konkretní reklamy a jaké tržby vygeneruje konkrétní odkaz, čehož se obvykle nevyužívá u barterů, ale u affiliate odkazů. Affiliate je partnerský marketing či provizní systém, který prováže stránky e-shopu s konkrétní osobou, která výrobek doporučí a za každý prodej získá jako odměnu procenta z prodeje.

Spolupráci s pochybným e-shopem považuji za hodně těžký kalibr. Každá youtuberka, která se pohybuje v beauty světě internetu, si je problematiky padělků dobře vědoma, e-shop ji musí být podezřelý na první pohled a spolupráci by v případě sebemenších pochybností neměla nikdy přijmout. Na mě e-shop prostě důvěryhodně nepůsobí.

Vzhledem k UTM parametrům se mohu domnívat, že Týnce jde pouze o provize a je jí úplně jedno, jestli peníze vydělá na prodeji padělků a klamání svých followerů, bez kterých by nebyla nic. Nejsmutnější na tom je, že Týnka bude vždy z obliga. Pokud se prodej padělků prokáže, tak si na YT hodí ubrečené a dojemné video, jaká je oběť a chudinka, jak byla sprostě zneužita, o prodeji padělků nic nevěděla a cena ji přišla legitimní, protože o značce Zoeva nikdy neslyšela a fanoušci ji budou ještě litovat …

Na mě už těch Týnuš aférek bylo poslední dobou moc. Hnus a vrchol pokrytectví. A aby nedošlo k nedorozumění, Týnuš nesleduji, sleduji pouze kvalitní tvorbu a aféra kolem štětců se řešila na Vinted.

Úvahu o tom, zda e-shop prodává padělky či originální produkty, přenechávám pozornému čtenáři jako lehké domácí cvičení

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.