Recenze

Konzistence3
Abrazivita3
Efektivita3
Parfemace2
Šetrnost10

Shrnutí

4.2Světová rarita mezi abrazivními produkty. Scrub tak jemný, že pleť nevyhladí a dokonce ji vysuší, pro pleť hrubší než kdykoli předtím.

Popis: Laboratoře Loreal Paris poprvé vybraly tři druhy jemného cukru a spojily je s olejem z hroznových semínek pro rozjasnění a zjemnění pleti. Lze použít i pro vyhlazení a zjemnění rtů. Účinná směs tří exfoliačních cukrů přírodního původu pro intenzivní, ale jemnou exfoliaci. Jemný a smyslná textura a složení obohacené o olej z hroznových semínek, olej monol a prášek z acai pomáhá rozjasnit pleť a zabránit jejímu mdlému vzhledu. Okamžitě: Pleť je hebká. Týdenní použití: Pleť je jemnější a zářivější. S každým použitím: Pleť je obnovená, na pohled rozjasněná a jemná na dotek.

Zdroj: loreal-paris.co.uk

Reklama na nové scruby od L’Oréalu mne pronásledovala na YouTube tak dlouho, až jsem ji podlehla a šla jsem si do drogérie koupit 2 ze 3 scrubů z kolekce Smooth Sugars. Clear Scrub proti černým tečkám s kiwi už jsem hodnotila a jedná se o vcelku příjemný scrub, který si hodnocení pokazil planými sliby a kontroverzní látkou, kterou produkt obsahuje. Dnešní recenze Glow Scrubu pro rozzáření pleti se v pozitivním duchu bohužel neponese.

Scrub se nachází ve slušivé krabičce, která je pro výrobky značky L’Oréal typická a která je stejná jako u masek Pure Clay. Dóza je skleněná, masivní a poměrně těžká, takže není vhodná na cestování. Víčko vypadá lacině a kazí výledný dojem z balení. Uvítala bych šmrncovnější metalické víčko, kterým se pyšní třeba krém Skin Perfection. Po otevření se z kelímku line silná a podivná vůně, která je mi hodně nepříjemná. Přirovnala bych ji ke karamelkám s citrónem a marakujou, ale vůně se tlučou a výsledný efekt je protivný.

Zdroj: loreal-paris.co.uk

V porovnání s kiwi scrubem není tento scrub tekutý, ale hustší a tuhý. Glow scrub nemá gelový základ jako Clear scrub a obsah cukru je příliš vysoký. Po pleti tedy neklouže a s produktem se velmi špatně pracuje, protože ho nelze skoro vůbec roztírat. Máte tedy dvě možnosti, buď ho použijete strašně moc nebo si trošičku navlhčíte prsty. Problém je, že když si je navhčíte i strašně maličko, tak se cukr v mžiku rozteče a na promasírování a exfoliaci pleti už vám žádné částečky nezůstanou. I když dřu pleť nasucho, tak jsou částečky příliš maličké, nejsou dostatečně abrazivní a pleť skoro vůbec neobrousí.

Scrub stačí opláchnout vodou a na pleti nezanechá žádné reziduum. Umyvadlo stačí také pouze spláchnout vodou a je čisté. Po použití mi Glow scrub nezanechal pleť ani příjemnou ani hebkou ani hladkou. Pleť mi po použití naopak přijde hrubší na dotek. Což mě zaráží, protože jsem nedávno podstoupila frakční resurfacing a pleť jsem měla před použitím velmi jemnou a hladkou. Scrub vysušuje a objevilo se mi na pleti několik šupinek, což mě vzhledem k avizovanému obsahu olejů zaráží. Scrub na omak není moc mastný, takže pleť nevyživí ani nehydratuje a vlastně ji neposkytuje žádné extra benefity. Složení uvádí 3 druhy cukru, ale nenechte se zmást tmavou barvou, která není způsobena použitím kvalitního hnědého cukru, ale řadou barviv, které scrub obsahuje.

Použití na rty kvůli hnusné a hořké chuti, která připomíná něco mezi mýdlem a plastem, také nemohu doporučit. Raději si kupte jedlý scrub, jehož aplikace bude mnohem příjemnější a nebudete se znechuceně křenit, pokud se vám omylem dostane trocha scrubu do pusy. U nás je nejoblíbenější jedlý scrub od Lush, který mi kvůli drobivé konzistenci příliš nevyhovuje. Nejraději mám scrub Fabulips od Bliss, který sice není jedlý, ale kromě částeček cukru je bez chuti a jeho balzámová konzistence se vám při používání nedostane do pusy.

Narozdíl od verze s kiwi neobsahuje dráždivou a kontroverzní látku Triethanolamine. Scrub si umím představit pouze pro velmi citlivou pleť, pro kterou by byl klasický scrub příliš drsný a dráždivý. Na druhou stranu má silnou parfemaci, která by citlivé pleti nemusela dělat dobře.

Pokud byste scrub používaly pravidelně 3x týdně, tak se po něm jen zapráší a moc dlouho vám nevydrží. Jsem zklamaná, moc zklamaná a těch 250 kaček je mi fakt líto. Tohle je snad jediný abrazivní přípravek, který mi nevyhladil pleť a že jsem jich vyzkoušela pořádnou hromadu. Glow scrub  se vůbec nepovedl a pro jinou než extrémně citlivou pleť ho v žádném případě nedoporučuji. Pro suchou a dehydratovanou pleť také není vhodný, protože vysušuje. Když si doma smícháte třeba třtinový cukr s olejem, tak uděláte mnohem více parády za mnohem méně peněz.

Cukrový scrub můžete zakoupit v drogeriích za cenu 249,- Kč za 50 ml i v některých hypermarketech.

Shrnutí
Datum
Produkt
L'Oréal Paris - Smooth Sugars Glow Scrub
Hodnocení
21star1stargraygraygray

Napsat komentář