Recenze

Snadnost aplikace10
Třpytivý efekt10
Snášenlivost vrstvení10
Výdrž stínů10
Textura stínů8.5

Shrnutí

9.7Tekuté metalické stíny, které vykouzlí nádherný třpytivý efekt a vydrží celý den či noc.

Popis: Tekuté metalické stíny s intenzivním třpytivým efektem dostupné ve 3 dechberoucích odstínech.

Zdroj: holikaholika.ca

Tyto tekuté metalické stíny jsou dostupné ve 3 odstínech – stříbřitě-šedavém odstínu 05 Diamond Balm, zlatavém 06 Jewel Blast a rubínovém 07 Ruby Twister. Vybrala jsem si stříbřitě-šedavý odstín 05 Diamond Balm, protože mi tyhle světlé a blyštivé barvičky sluší a krásně konstrastují s hnědou barvou očí.

Stíny jsem si bez váhání objednala, jakmile jsem na ně narazila na Ebay a nemohla jsem se dočkat, až mi přijdou a opravdu jsem odpočítávala dny a hodiny. Mé motlitby byly vyslyšeny a k mému překvapení mi stín dorazil už za týden od objednání. Tak jsem se na něj těšila, že jsem ho musela hned vyzkoušet a hned na začátek prozradím, že je metalických efekt stínů naprosto uhrančivý …

Zdroj: holikaholika.ca

Stíny mají transparentní základ a nejintenzivnější budou v případě, že pod ně aplikujete podklad v podobě klasických stínů. Podklad by měl barevně korespondovat s odstínem třpytek. Když aplikujete stříbrné třpytky třeba na hnědý podklad, tak nebudou mít šanci vyniknout, budou  mdlé a ztratí se. Pokud je však aplikujete na šedavý či stříbrný podklad, tak vytvoří perfektní a nepřehlédnutelnou kombinaci. S výběrem podkladových tónů můžete experimentovat a uvidíte, že rozdílné (vhodné) podkladové barvy vykouzlí pokaždé maličko jiný výsledný efekt.

Tekuté stíny se aplikují jednoduše a rychle pomocí plochého houbičkového aplikátoru, který je typický pro lesky a tekuté rtěnky. Krytí je rovnoměrné, třpytky nedělají neplechu, necuckatí ani se neshlukují do hrudek. Stíny pár minut po aplikaci zaschnou a jsou otěruvzdorné. Pokud si nedopatřením promnete oči, tak si stíny nepoškodíte, jen se z nich odrolí pár třpytek. Pokud si přejete metalický efekt zintenzivnit, tak nechte stíny zaschnout a poté můžete zcela bez problému aplikovat druhou vrstvu.

Upozorním pouze na 3 věci. Než stíny zaschnou, tak se mohou obtisknout na horní víčko. Podkladový stín vybírejte uvážlivě – na kvalitě podkladu záleží, protože tekuté stíny aplikujete pouze na pohyblivé víčko a podkladu tak nezabrání ve slevání v záhybu oka. Poslední věcí je skutečnost, že bych stíny neoznačila jako metalické, ale spíš jako tekuté třpytky. Na ten pravý metalický efekt jim chybí výrazný metalický podklad. 

Stíny aplikované na vhodný podklad mají perfektní výdrž a narozdíl od klasických pudrových stínů během dne neblednou a vypadají šmrncovně celý den či noc – 9 hodin zcela beze změny.

Sephora PRO Cool Palette – Ash | Ash + Diamond Balm

Srovnání metalických stínů

Konzitenci tekutých stínů mohu porovnovat s novinkou Glitter Pop Liner od Too Faced, kterou jsem nedávno zkoušela v obchodě. Třpytky v produktu Red Lies jsou cítit na dotek – textura je hrubší, ale mnohem příjemnější než u třpytek Glitter Pop, které jsou na dotek velmi hrubé až ostré!

Tekuté stíny Red Lies mohu srovnat i s produktem Glitter & Glow Liquid Eye Shadow od značky Stila za 24 USD. Stíny Stila nemají transparentní podklad, jejich báze je 100% krycí, velmi intenzivní a není nutné pod ně aplikovat barevný podklad. Textura stínů je celistvá, třpytky jsou namleté na velmi jemné částečky nebo spíš prášek, takže nejsou na dotek vůbec cítit. Při přejetí prstem se odrolí zanedbatelné množství povrchových třpyteček a stíny zůstanou zcela neporušené.

Zleva: Stila – Kitten Karma, Holika Holika – 05 Diamond Balm, Sephora PRO Cool Palette – Ash, Ash + Diamond Balm, Natasha Denona – Chromatic a Alluminium

Závěrečné hodnocení

Tekuté metalické stíny preferuji před klasickými sypkými třpytkami, které při aplikaci padají pod oči a bez speciální báze na očích nevydrží a opadají. Stíny značky Stila mají jednoznačně lepší vlasnosti a texturu, luxusnější balení a větší výběr odstínů, ale za jedny stíny Stila můžete mít dvoje stíny Holika. Korejské stíny jsou také kvalitní, poměr ceny a kvality je uspokojivý a jejich efekt krásný. Mám z nich radost, určitě je budu používat a rozhodně si přikoupím ještě zlatavý odstín. Pokud se vám odstíny od Holiky líbí, tak je rozhodně doporučuji a určitě s nimi vytvoříte okouzlující líčení.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkazy

Metalické tekuté stíny lze objednat na Ebay přímo z Koreje za 10 USD za 3,3 g. Pokud nemáte zájem o nákup zlatavého odstínu, můžete si vybrat jednu ze dvou barev u prodejce f2plus1 * a ušetříte necelý dolar. Obvyklá doba doručení jsou 2 týdny.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.