O tom, že se BeautyBlender nesmí použávat na sucho, už jste určitě slyšely. Speciální pěna totiž zvládne vykouzlit hladký a rovnoměrný finiš pouze pokud je navlhčená. Namočení houbičky zároveň zaručí, že produkt zůstane pouze na jejím povrchu, nevsákne se a nebudete zbytečně plýtvat produktem. Ale je spousta dalších triků, které mohou zlepšit vzhled Vašeho make-upu nebo zabránit předčasnému poškození Vaší milované houbičky …

1 Není BeautyBlender jako BeautyBlender

Beauty Blender je dostupný v několika barvách. Většinou se jedná o limitované edice, které se mají lišit pouze barvou a neměl by mezi nimi být žádný rozdíl. Výjimkou je bílá Pure a černá Pro houbička. Bílá Pure houbička má velmi jemnou texturu a je sametově hebká. Nedávno jsem si koupila tyrkysovou houbičku Just Chill z limitované edice, která nemá zdaleka tak hladkou texturu, je porézní, hrubší a tvrdší než originální Beauty Blender, takže nákup limitovaných edicí nedoporučuji.

Pure houbička neobsahuje žádná barviva a je vytvořena speciálně pro citlivou pleť a pro zapracování primeru a pečujících produktů (krémů, emulzí, sér …). Houbička se používá mokrá, což zabrání zbytečnému plýtvání produktů a jejich aplikace je šetrnější, protože nebudete za pleť tahat ani ji napínat a způsobovat její poškození a podporovat vznik předčasných vrásek. Dejte si pozor, ať BB neaplikujete přípravky s obsahem kyselin nebo jiných agresivních látek, které lehce naruší strukturu houbičky a způsobí její rozpadnutí.

Černá Pro varianta je tužší než originální BB a slouží k aplikaci tmavých make-upů, bronzerů a samoopalovacích produktů, které by bylo těžké beze stopy vymýt ze světlého BB.

Beauty Blender je také dostupný ve 4 velikostech. Klasická Original je vhodná pro aplikaci produktů na celý obličej, střední Blusher pro nanášení tvářenek, rozjasňovačů nebo na konturování, kdy je potřeba kontrolovat, kam produkt nanesete a nejmenší Micro Mini, který má 1/4 velikost originálu, je vhodná zejména pro práci kolem očního okolí. Novinkou je Body Blender, který je větší než Original houbička a je vhodná na nanášení tělového make-upu, bronzerů či samoopalovacích produktů na tělo.

2 Micro Mini Blender nepotřebujete

I když se to může zdát lákavé, pokud nejste profesionální vizážistka, tak mini blendery nepotřebujete a zpravidla ani nevyužijete. Vystačíte si s klasickým či blusher blenderem, jehož špička se dostane kolem očí či nosu. Pokud špičku klasické houbičky lehce stačíte (pozor na nehty), hned budete mít k dispozici podobný tvar, který má mini blender a můžete s ním lehce zapracovat produkt na malé a těžko dostupné plochy.

3 Na teplotě vody záleží

Pokud pracujete s přípravky s hutnější konzistencí (především pěnovými a našlehanými make-upy), namočte Beauty Blender do teplé vody, která pomůže jejich roztečení, přípravek bude tvárnější a jeho aplikace bude mnohem snažší a preciznější. V létě použijte studenou vodu, která bude mít příjemné osvěžující účinky.

4 Houbička může být příliš suchá i příliš mokrá

Pokud bude houbička málo namočená, tak pro Vás aplikace bude mnohem složitější, protože se make-up bude vsakovat do houbičky a nebude se lehce přenášet na pleť. A naopak pokud bude houbička příliš mokrá, aplikace make-upu nebude precizní a budou vznikat nevzhledné fleky. Houbička by měla být lehká, nadýchaná a neměla by z ní kapat voda.

5 Přebytečou vodu jemně vymačkejte

Abyste se vyhnuly poškození Beauty Blenderu a nemusely ho předčasně vyhodit, přebytečnou vodu z něj jemně vymáčkněte. Drhnutí houbičky v ručníku způsobí dřívější opotřebení a raději používejte papírové kuchyňské utěrky.

6 Použijte hydratační sprej

Po navlhčení houbičky ji zkuste nastříkat hydratační pleťovou mlhou či rozjasňujícím fixačním sprejem, což pomůže k rozzáření Vaší pleti.

7 Produkty neaplikujte přímo na houbičku

Make-up neaplikujte přímo na houbičku, ale na ruku a houbičku do něj poté lehce namáčejte podle potřeby. Nespotřebujete tolik produktu a aplikace bude rovnoměrnější a preciznější.

8 Ťupejte a nešmrdlejte

Zakulacený tvar houbičky umožňuje použití aplikátoru po celém jeho povrchu, díky čemuž na pleti nezanechá stopy po aplikaci a efekt působí přirozeně. Houbičkou lehce krouživým pohybem ťupejte po pleti a jemně s ní zapracovávejte make-up a sametově hebká textura houbičky se postará o vyretušovaný efekt.

Pokud s houbičkou budete šmrdlat po obličeji stejně jako se štětcem, vytvoříte si nevzhledné čmouhy a pokud máte suchou či dehydratovanou pleť, tak nadzvednete suché šupinky, které budou hodně viditelné a make-up bude působit nechvalným “cakey” efektem.

9 Vyšší krytí není problém

Díky přirozenému efektu aplikace můžete make-up bez problému navrstvit. Pokud toužíte po vyšším krytí, make-up aplikujte vťupáním přímo do pleti a nepoužívejte krouživý pohyb.

10 Aplikujte prsty, zdokonalte houbičkou

Pokud Vám aplikace houbičkou přijde zdlouhavá a make-up aplikujete raději prsty, tak to není vůbec žádný problém. Make-up můžete po aplikaci prsty vyhladit a zdokonalit pomocí houbičky pro bezchybný finiš.

11 Vyzmizíkujte přešlapy

Pokud omylem aplikujete více tvářenky nebo rozjasňovače, než jste si původně přály, poťupejte místo Beauty Blenderem, který intenzitu i barevný efekt zjemní. V případě, že si make-up přejete z místa úplně odstranit, použijte suchou houbičku a make-up s ní tažením smažte.

12 Odsajte přebytečný olej

Pokud máte make-up, který pro Váš typ pleti obsahuje příliš oleje a na Váš vkus se až moc leskne, zabalte houbičku do papírového kapesníčku a přebytečný olej ťupáním odsajte. Pokud kapesníček poškodí make-up, tak ho samotnou houbičkou můžete uvést do původního a bezchybného stavu.

13 Použijte ho na cokoli

Houbičku nemusíte používat pouze na aplikaci make-upu, ale můžete s ní nanášet i rozjasňovač, bronzer a tvářenku. Můžete používat tekuté i krémové produkty a dokonce i pudr, který make-up zafixuje a zabrání nechvalnému křídovému či “cakey” efektu. Houbičkou můžete rozblendit i kontury krémových očních stínů pro vytvoření pozvolného přechodu a můžete ji využít i pro vytvoření ombré efektu na rtech – stačí špičkou poťupat kontury rtů.

14 Aplikujte SPF

Pokud sluneční ochranu rozetřete pouze prsty, její aplikace bude hodně nerovnoměrná. Použití Beauty Blenderu zaručí perfektní a rovnoměrné nanesení produktu.

15 Vyzrajte na samoopalovák

To samé co v předchozím bodě platí i pro samoopalovací přípravky. Díky houbičce docílíte precizní a rovnoměrné aplikace a vyvarujete se nerovnoměrného opálení či oranžových fleků.

16 Krabičku nevyhazujte

Pokud nejste sběratelky a nepořídily jste si některou z limitovaných edicí Beauty Blenderu s ozdobným stojánkem, tak nezoufejte. Originální plastová krabička je navržena tak, aby šla používat jako podstavec a BeautyBlender se Vám někam nezakutálel.

17 Nikam ho nezavírejte

Houbičku nechte vždy kompletně uschnout na vzduchu. Pokud ji ještě vlhkou zavřete do šuplíku či kosmetické taštičky, mohla by Vám zplesnivět.

18 Pozor na zanedbanou houbičku

Pokud budete péči o houbičku zanedbávat a nebudete ji poctivě umývat po každém použití či pokud k mytí nebudete používat k tomu určený antibakteriální přípravek, můžou se v houbičce usídlit a rozmnožit bakterie, které způsobí výsev pupínků. To samé platí pokud houbičku po použití nenecháte kompletně uschnout.

19 Mějte 2 Beauty Blendery

Pokud se líčíte pravidelně, tak houbička často nestihne do dalšího použití uschnout. Proto je lepší mít po ruce 2 houbičky, které budete moci střídat.

20 Kdy říci sbohem

V ideálním světě by se houbička měla měnit každý druhý měsíc. V reálném světě stačí při správné péči houbičku měnit každé tři měsíce. Pokud však houbičku používáte pouze příležitostně, podle těchto znaků poznáte, že je na čase ji vyměnit. Jestli houbička ztratila původní tvar i barvu a není možné ji zcela vyčistit, je na čase se rozloužit a pořídit si novou. Stejně tak je na čase Beauty Blender vyměnit, pokud není jeho struktura krásně hladká, ale objevují se v ní viditelné póry (dírky) a trhlinky.

 

A pokud Vás zajímá, jak se o Beauty Blender řádně starat a jak a čím ho řádně mýt, můžete si přečíst článek Jak správně čistit Beauty Blender.

 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.