Recenze

Jednoduchost aplikace0.1
Zakrytí začervenání a pupínků0.1
Krytí0.1
Celkový efekt0.1

Shrnutí

0.1Nejhrůznější a nejhorší make-up všech dob, který nelze rovnoměrně aplikovat a vůbec nekryje.

Popis: Unikátní dlouhotrvající make-up L’Oréal Paris Infaillible spolehlivě překryje nedokonalosti vaší pleti až po dobu 24 hodin! Díky vysokému obsahu pigmentů make-up spolehlivě kryje nedokonalosti pleti i nežádoucí známky únavy. Make-up Infaillible pleť zároveň hydratuje a dodává ji svěží rozzářený vzhled. Působí přirozeně a nevytváří efekt masky. Získejte přirozeně krásnou pleť díky dlouhotrvajícímu make-upu L’Oréal Paris Infaillible!

S make-upy jsem měla řadu let problém, protože jsem především v zimě trpěla na suchou a šupinkatou pleť. Ať jsem aplikovala libovolné množství báze a jakýkoli make-up, tak vypadal vždy naprosto úděsně, vytvořil nevzhledné mapy a šupinky. Vzhledem k tomu, že testuji 10-krokovou korejskou rutinu, mám pleť v TOP stavu a takhle hydratovanou, vyživenou, sametově hebkou a naducanou jsem ji nikdy předtím neměla a větší dávka hydratace už není možná. Pokud tedy make-up dělá neplechu a vytvoří nedokonalosti, tak to není vinou mé pleti, ale samotného make-upu.

Klasický Inffailible make-up bych si nikdy nekoupila, protože krycí make-upy nemám ráda a protože se mi pleť nemastí, s výdrží make-upů jsem nikdy neměla problém. Když se na trhu objevila odlehčená varianta populárního make-upu, tak jsem shlédla pár nadšených YouTube recenzí a jelikož jsem na žádnou negativní recenzi nenarazila, nechala jsem se zlákat a make-up si koupila.

Když jsem ždibíček make-upu vyzkoušela na ruce, tak se vše zdálo v naprostém pořádku, make-up byl hodně tekutý a nepůsobil na mě pudrovým ani suchým dojmem. Make-up jsem aplikovala tak, jak jsem zvyklá, na superhydratační toner, který vytvoří perfektní a hladký podklad pro aplikaci make-upu. Make-up jsem si naťupala na obličej a do pleti jsem se ho pokoušela zapracovat pomocí originálního Beauty Blenderu, se kterým jsem při aplikaci make-upu za ty léta používání, neměla nikdy problém. Jakmile jsem s houbičkou začala pracovat, tak jsem byla naprosto v šoku, protože jsem ten make-up nemohla ani za boha rovnoměrně rozblendit, ať jsem se snažila jak jsem se snažila, byla jsem flekatá jako dalmatin a make-up prostě nebylo možné vůbec rozetřít. Ano, když jsem měla suchou a zanedbanou pleť, tak make-up vypadal nehezky, ale problém s roztíráním jsem nikdy neměla. Make-up asi strašně ryhle zasychá a jakmile ťupnete houbičkou, tak je suchý a pak už s ním nejde vůbec pracovat a nerozetřete ho, což mě vzhledem k jeho tekutosti zaráží.  

Cakey efekt – Infaillible 24H Fresh Wear 125 Natural Rose
Pro srování Lancome – Teint Miracle na pleti v totožném stavu

Tak jsem se zase odlíčila s tím, že to zkusím znovu a jinak. Na pleť jsem kromě superhydratačního toneru aplikovala i hydratační sérum, které vykouzlí sametově heboučký podklad. Tím jsem docílila maximálně hydratované a heboučké pleti. Abych usnadnila nanášení make-upu a jeho roztírání, tak jsem se ho rozhodla smíchal s pár kapkami olejíčku, který s make-upy běžně míchám, protože jim dodá na svěžesti a zářivosti.

Řekla jsem si, že se nic neděje, testujeme make-up, tak přinejhorším bude o něco tmavší, ale záleží hlavně na jeho vlastnostech. Při aplikaci make-upu jsem chtěla pracovat co nejrychleji, takže jsem použila prsty s tím, že v případě potřeby vše doladím pomocí houbičky. Pokud tímto postupem aplikuji můj milovaný make-up Teint Miracle od Lancome, tak ho během pár vteřin dokonale a rovnoměrně rozetřu prsty, perfektně splyne s pletí a není nutné nic zdokonalovat houbičkou. Make-up vypadá jako druhá kůže a žádné nedokonalosti ani suché šupinky se nekonají.

Opravdu nechápu, co to je za podivnou konzistenci make-upu, ale po aplikaci s olejíčkem na ještě hydratovanější pleť, jsem vypadala jako sušenka. Make-up s pletí vůbec nesplynul, byl flekatý, na pórech byly nevzhledné mapy (strašný “cakey” efekt), vytvořil mnoho šupinek a kvůli vysokému obsahu silikonu se části make-upu jakoby drolily z pleti. Pokud používáte silikonové báze, tak jste se už určitě setkaly s tím, že pokud některý silikon nezapracujete jemným vklepáváním, ale budete se ho snažit rozmazat, tak se jeho kousky budou drolit, jako kdybyste rolovaly koberec nebo klubíčko. Nevím jak jinak to vysvětlit. I přes smíchání s olejčíkem, jsou na pleti viditelné pudrové částečky, kvůli kterým vypadá pleť strašně suchým, zanedbaným a stařeckým dojmem. A je to fakt s podivem, protože na dotek je pleť stále hydratovaná, naducaná a vláčná, ale kvůli make-upu vypadá olezle a na fotce níže je vidět, jak mám obličej celý zasviněný od nějakých hrudek a není to suchá kůže, tuhle neplechu udělal make-up samotný. Navíc jsem vypadala, jak kdybych na sebe zednickou lžící nahodila tunu pudru, kvůli čemu vypadá pleť mdle, unaveně, vrásčitě a staře a nechtěla bych vidět, jak by make-up vypadal na pleti s rozšířenými póry …

Pilling efekt na hydratované a exfoliované pleti | (Ne)krycí schopnosti

Vzhledem k tomu, že se jedná o make-up z řady Infallible, u kterého jsem logicky očekávala střední/vyšší krytí, tak mě jeho (ne)krycí schopnosti naprosto šokovaly! Při nákupu jsme se bála, že bude příliš těžký a hutný a bude působit jako maska, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že vůbec nekryje! Začervenání pleti a pár červených pupínků vůbec, ale vůbec neschoval a jejich viditelnost ani trochu nezmírnil. Jako kdyby na těchto místech make-up ani nebyl. A to i když jsem ho použila samotný bez olejíčku. To samé platilo pro pihy a jemné pigmentové skvrny. Nenechte se mýlit, jsem zvyklá na přirozené a lehce krycí make-upy, ale ty se aplikují zcela rovnoměrně, nedokonalosti lehce vyretušují a zamaskují a začervenání zmírní o 90% a to jsou rozjasňující make-upy, které do světa neřvou nic o krycích schopnostech ani o 24 hodinové výdrži.

Výrobce uvádí, že lze krytí zvýšit vrstvením, ale vzhledem k tomu, jak suchým dojmem make-up působí po aplikaci jedné vrstvy, si dokážu zcela živě představit, že bych po aplikaci další vrstvy vypadala jako 80 letá vrásčitá stařenka. A jestli si myslíte, že s tou stařenkou trochu přeháním, tak se podívejte, jak vypadá make-up na denním světle bez úprav Youtuberů. Vzhledem k tomu, že make-up vypadá naprosto otřesně, se nebudu obtěžovat ani s testováním jeho výdrže a raději se jdu odlíčit, protože bez tohohle make-upu vypadá má pleť mnohem, mnohem lépe.

Make-up Infaillible 24H Fresh Wear je naprostým fiaskem a je to snad ten nejhorší make-up, který jsem kdy vyzkoušela. Kvůli pudrovému finiši není vhodný pro zralou pleť, suchou a dehydratovanou pleť ani pro pleť s rozšířenými póry. Nedoporučuji ho vůbec nikomu. Ale YouTuberky jsou s ním maximálně spokojené, jsem si jistá, že na vzdálenost 1,5 metru bude vypadat dobře a když k tomu přidáte oslňující světla a 10 filtrů, tak to bude parádička … Celkem mě to mrzí, protože když mi bylo náct, tak jsem používala pouze jeden make-up a byl to rozjasňující make-up Translucide od L’Oréalu.

Make-up Infaillible 24H Fresh Wear lze zakoupit v drogérich i v e-shopech za obvyklou cenu 319,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.