Sephora nedávno představila papírové a bavlněné masky, které se inspirovaly asijskými rituály krásy. Asijskou kosmetiku, především tu korejskou, jsem si za poslední rok velmi oblíbila, protože nabízí spoustu roztomilých blbinek, které na evropském trhu nebyly dlouho k dostání. Značku Sephora považuji kvalitou za průměrnou kosmetiku a od novinek jsem si tedy moc neslibovala, přesto jsem byla hodně zklamaná a rozčarovaná …

Masky na ruce a nohy

Masky na ruce jsou k dostání ve třech variantách. Světle zelená s avokádem vyživuje a obnovuje, tmavě zelená s aloe vera hydratuje a zkrášluje a oranžová s arganovým olejem bojuje proti stárnutí a sjednocuje tón pleti. Masky na nohy nabízí dvě varianty, fialovou osvěžující a relaxační s levandulí a tyrkysovou utišující a obnovující s madlemi. Masky jsou vhodné pro všechny typy pokožky. Nechte působit 20 minut. Přebytečný produkt jemně vmasírujte do pokožky, není potřeba smývat. Cena jednoho páru 110 ,- Kč.

maska-na-ruce-sephoraMasky na ruce i nohy mají stejné provedení, jedná se o jednorázové rukavice a ponožky složené ze dvou vrstev, tenkého, jemně tkaného materiálu a pevného igelitu! Rukavice i ponožky mají lepítka, která se používají k utažení kolem zápěstí a kotníků, aby sérum nevyteklo ven. S lepítky u rukavic jsem měla problém, nebylo zrovna jednoduché rukavici utáhnout kolem zápěstí a lepítko přilepit na kýžené místo, protože se mi na něj pořád lepila rukavice druhé ruky. Rukavice jsou zbytečně velké a nemotorné, měla jsem s nimi velký problém vyťukat pár slov na klávesnici. Konzistence masek není příjemná krémová, jak bych od masky očekávala, ale tekutá a poněkud lepkavá. Kombinace tekutého, lepivého séra a igelitu, dělá z aplikace masek nepříjemnou událost [icon name=”frown-o” class=”” unprefixed_class=””] Když se řekne maska, tak si vždy představím pohodu, relaxaci a příjemně strávený čas. Mokré ruce a nohy zabalené v igelitu za relaxační vůbec nepovažuji a po celou dobu působení mi byly masky nepříjemné a necítila jsem se s nimi dobře, tekutina sama o sobě působí slizce. Masky není potřeba smývat, ale bez opláchnutí byly ruce upatlané a lepkavé, nohy stačilo otřít do ručníku.

Masky se liší vůní, parfemace masek je opravdu příjemná, nejkrásnější vůni má fialová levandulová maska, která voní krásně jako čerstvé levandule. Nejméně příjemná byla vůně oranžové masky s arganem, ostatní masky mi připomínaly vůni aviváže a čerstvě vypraného prádla.

Po sundání rukavic jsem měla ruce nepříjemně ulepené, takže jsem je musela opláchnout vodou a částečně smyla efekt masky, na prstech jsem měla varhánky jako po delším pobytu ve vaně. Po sundání ponožek je třeba nohy otřít do ručníku, jinak hrozí ukluznutí. V účinku masek nevidím žádný rozdíl, s výjimkou levandulové masky na nohy, která mě nepříjemně studila, i když bylo venku teplo. Všechny masky zjemní a zhebčí pokožku, ale to je vše, žádná intenzivní péče se nekoná a masky ani pořádně nehydratují. Efekt masek na ruce nemá dlouhého trvání, za dvě hodiny už jsem o masce ani nevěděla a měla jsem nutkání namazat si ruce krémem a to nemám suchou ani hrubou pokožku. Efekt masek na nohy vydrží déle, zhruba jeden den, co se týče zjemnění ztvrdlé kůže, tak to také nebyla žádná sláva.

S maskami jsem nebyla vůbec spokojená a hodnotím je jako podprůměrný výrobek. Raději vsázím na klasiku – bavlněné, hebké a příjemné kosmetické ponožky a rukavice, které lze v kombinaci s výživným či hydratačním krémem nechat působit i přes noc.

Hodnocení: ★★☆☆☆

Masky na rty

Masky na rty jsou k dostání ve dvou variantách. Tmavě růžová s růží hydratuje a zjemňuje, lososová maska s bambuckým máslem ochraňuje a regeneruje. Cena jedné masky je 70,- Kč.

Maska je ve tvaru rtů, je gelová, průhledná a velmi tenoučká, v pytlíčku je přeložena napůl a z obou stran má přilepenou ochrannou vrstvu, jejíž sundání vyžaduje trochu trpělivosti a umu. Dejte si pozor, aby se vám nesrolovala nebo nepřilepila k sobě, jinak ji podle recenzí nepůjde rozložit a bude nepoužitelná. Pytlíček obsahuje hodně séra, které je tekuté a lepkavé, po aplikaci obou masek jsem měla upatlané ruce.

Jako první jsem testovala masku s bambuckým máslem, která příjemně voní i když pouze krátce. Hned při otevírání pytlíčku se vyskytl první zádrhel, pytlíček nešel roztrhnout, protože se začala natrhávat samotná maska, musela jsem s pytlíčkem zápasit, abych ji vůbec vytáhla ven. Balení otevírejte opatrně nejen kvůli masce samotné, ale i kvůli tekutině, ve které je maska namočená a které je v pytlíčku požehnaně. Věděla jsem, že mám před použitím odstranit ochrannou vrstvu (jedná se o bílý papírek, který je z obou stran masky), masku jsem nedůvěřivě převracela a přemýšlela jsem nad tím, co že si na ty rty mám vlastně dát. Při prvním použití jsem nakonec papírek odstranila jen z jedné strany a na rty jsem masku aplikovala obráceně, místo masky jsem tedy na rtech měla právě papírek, který byl hodně nasáklý tekutinou, proto špatně držel a měla jsem nepříjemný pocit, že mi ze rtů spadne, tento pocit se zmírňoval s vysycháním masky. Maska jako taková je gelová, průhledná, velmi tenoučká a lze ji velmi špatně oddělit od ochranné vrstvy, proto to počáteční nedorozumění. Podle recenzí na webu sephora.com jsem nebyla jediná, kdo aplikaci takhle popletl.

Jelikož byl papírek hodně nasáklý sérem, měla jsem po sundání masky pocit, že jsem upatlaná a olepená až za ušima. Rty jsem měla jemnější a hladší, efekt ale nebyl nijak zázračný ani dlouho nevydržel, starý dobrý jelení lůj považuji za účinější. Jak se dočtete později, nevalný efekt masky nebyl negativně ovlivněný jejím nesprávným použitím!

Asi po deseti dnech jsem se dostala k testování masky s růží, která bohužel vůbec nevoní. Po jejím otevření jsem si všimla, že je ochranný papírek z obou stran masky. Od srdce jsem se zasmála, že neroznám ani masku od papírku a nalepila jsem na rty masku tak, jak bylo původně zamýšleno. Maska perfektně držela, na rtech byla příjemná a jemně chladila. Říkala jsem si, že ta maska nebude nakonec tak špatná, pokud se tedy použije správně … [icon name=”smile-o” class=”” unprefixed_class=””]

O to větší bylo překvapení, když jsem masku ze rtů sundala a nevšimla jsem si vůbec, ale vůbec žádného rozdílu. Rty nebyly ani jemnější, ani hladší, ani vyživené nebo hydratované. Byly naprosto stejné jako před použitím masky! Účinné látky jsou vsáknuté do ochranných papírků a hodně séra zůstane v obalu, samotná maska je poměrně suchá, tím bych vysvětlila její nulový efekt.

Vzhledem k tomu, že maska měla pozitivní účinek pouze při nesprávném použití, tak ji hodnotím pouze jednou hvězdičkou a považuji za naprostou zbytečnost.

Hodnocení: ★☆☆☆☆

Maska na nos

Proužek se prodává v balení po jednom kusu za 40,- Kč.

Tak tohle je bezkonkurenčně ten nejhorší čistící proužek na nos, který jsem kdy vyzkoušela a to mám s čistícími proužky bohaté zkušenosti, používám je už od doby, kdy se na trhu objevily první proužky Nivea, to mohlo být před cca 15 lety a za tu dobu jsem vyzkoušela více než 20 druhů. Začala jsem nadávat jako špaček, jen co jsem otevřela pytlíček, vyvalil se z něj velmi nepříjemný zápach, který s černým uhlím nemá nic společného, spíše připomíná staré smradlavé ponožky. Protivný zápach je zezačátku cítit i na nose, takže to není nic příjemného.

sephora-charcoal-nose-stripDalší problém jsem měla s velikostí proužku, je příliš masivní a jeho tvar velmi nepraktický. Struktura proužku se mi nezdála už od pohledu, na omak působí jako tkanina, je moc tuhý a chybí mu perforace. Aplikuje se na navhlčený nos, ale vzhledem k tuhosti, velikosti a chybějící perforaci se nedá rovnoměrně přilepit, extrémně se krabatí a pořádně nepřilne k pokožce, měla jsem pocit, že mi z nosu každou chvíli spadne.

Při aplikaci čistících proužků jsem se naučila jeden trik, aby proužek perfektně přilnul a krásně se uhladil, jemně ho přiložím na hřbet nosu a poté ho přes ručník přitisknu oběma dlaněma. Tento proužek mi na ručníku zanechal černé fleky a bohužel je zanechává i na nose po odstranění proužku. Jeden malý černý flíček mi na nose od pružku zůstal a nešel vůbec smýt ani sedřít (černé proužky od jiných značek tohle nedělají), měla jsem ho na nose asi dva dny, než zmizel! Po přilepení se má proužek znovu navlhčit vodou, aby lépe přilnul. S tímhle jsem se setkala poprvé, jelikož proužek skoro nedržel, tak jsem ho opatrně namočila. Kvůli divné textuře se proužek akorát podivně rozblemcal a měla jsem obavy, aby vůbec uschnul, nakonec tedy uschnul, ale trvalo to déle než je obvyklé.

Černá barva a látková, hrubá a nerovnoměrná struktura proužku chytře maskuje, kolik nečistot proužek vlastně vytáhl (na černých proužkách s hladkou texturou je to vidět mnohem lépe). Při podrobném a zdlouhavém zkoumání jsem zjistila, že proužek vytáhl dohromady cca 15 teček z obou stran nosu, ze hřbetu nosu nevytáhl vůbec nic, protože tam vůbec nepřilnul. Tak málo teček mi ještě žádný proužek nevytáhl. Tento proužek i jeho cenu považuji za hodně špatný vtip. Pokud vás zajímá, které proužky na nos jsou nejlepší, brzy se to dočtete v připravovaném speciálu, kde najdete srovnání 7 druhů náplastí na nos.

Hodnocení: ★☆☆☆☆

Závěrečné hodnocení

Celá řada je pro mě jedno velké zklamání. Ani jeden z produktů mne svými účinky nezaujal, znovu si ho nekoupím a nikomu bych žádný z produktů nedoporučila. Cenu považuji i v akci 2+1 zdarma s ohledem na kvalitu provedení a skoro žádný efekt za neadekvátní. Pokud produkty nevyzkoušíte, rozhodně o nic nepřijdete. Nejsem fanynkou drogérkových produktů, ale s čistým svědomím mohu prohlásit, že v drogérii ukořistíte kvalitnější produkty za zlomek Sephorácké ceny, které vám navíc dlouho vydrží.

S testováním Sephora produktů nekončím. Můžete se těšit na další speciály, ve kterých budu testovat kompletní sadu pleťových, nočních i očních Colorful masek.

Jsem to ale hnidopich, že? Jaký máte názor na produkty z této řady vy?

Tags : parfumerie

2 komentáře

  1. No, tak to je nářez! Já jsem sice masky na rty nikdy nepoužívala, ale ty ostatní ano – ne od Sephory. Jsem ráda, že vím, že to nemám ani zkoušet… ;-) Moc se mi osvědčilo používat na rty balzám na rty s UV filtrem od Sebmedu (http://www.sebamed.cz/pripravky-sebamed/pece/rty-ruce-a-nohy/balzam-na-rty-s-uv-filtrem.html) a také jeden od Blistexu, i s kondicionérem (http://blistex.cz/products/daily-lip-conditioner-jar). A rty jsou v takové formě, že nemám nejmenší potřebu sahat po masce.

    1. Nápad je to sice hezký, ale výsledek mě bohužel neuchvátil. Původní asijské masky jsem ještě nezkoušela, ale chystám se na to. Momentálně je na cestě ke mě jedna žhavá plátýnková maska, která plní sociální média a už se na ní moc těším.

      Jinak děkuji za doporučení, balzámy určitě vyzkouším :)

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít