Výrobky jsem si objednala před rokem na základě nadšených recenzí po celém internetu a těšila jsem se na ně jako malá holka. Ani jeden z výrobků si mne nezískal a ani jeden jsem nevypotřebovala, většina obsahu zůstala v kelímcích a kvůli datu spotřeby, které uplynulo asi před 9 měsíci, budu obsah kelímků bohužel vyhazovat. Je to velká škoda, protože složení obou výrobků je skvělé, ale samotná použitelnost je alespoň pro mne naprosto nevyhovující, nešťastná a nepraktická

Lush Dark Angels

Popis: Angels on Bare Skin byl jedním z našich úplně prvních výrobků a stále je to jeden z nejžádanějších po celém světě. Každý ho miluje, je bezvadný pro starší, suché a citlivé tváře. Třináct let poté Mo vyvinula Dark Angels pro mladou, nečistou a mastnou pleť, takže teď tvoří skvělou dvojku. Báječná peelingová roláda vyrobená z dřevěného uhlí, které absorbuje mastnotu a účinně obrousí staré buňky. K tomu výživné avokádo, které zvláční pleť, glycerin, který dodá hydrataci, hnědý cukr pro jemný peeling, antimikrobiální a hlubokočistící marocké bahno, zjemňující silici z růžového a santalového dřeva a máte rázem pocit jemné, čisté a svěží pleti. Prostě je to náš nový favorit (i když už nejsme zrovna nejmladší). Rada na závěr: buďte pečliví a obličej důkladně opláchněte (a umyjte po sobě umyvadlo).

lush-dark-angels-konzistencePleťové přípravky s černým uhlím mám velmi ráda a považuji je za pleti hodně prospěšné, jakmile objevím nový přípravek s jeho obsahem, tak ho s nadšením objednávám. Tato roláda mě bohužel ničím jiným než obsahem černého uhlí nezaujala. Její vůně se mi vůbec nezamlouvá, spíš mi smrdí. Roláda by se smícháním s trochou vody měla proměnit v pastu, se kterou by se mělo snadno pracovat. Mě se to ale nepodařilo, roláda se mi v pastu nezměnila, jen se po částech podivně rozpatlávala a stékala z rukou. Musela jsem tedy pracovat s hrudkou, která ovšem dělá nepořádek, protože se drolí a padá všude kolem.

Hlavním problém rolády jsou její peelingové částečky, které jsou strašně drsné a ostré. I při nejvyšší opatrnosti a jemnosti jsem si poškrábala a podráždila pleť, po smytí peelingu byla hodně zarudlá a dokonce mě i chvilku štípala. I když jsem se snažila jemně rozetřít produkt a nechat ho chvíli působit, moje pleť byla stejně podráždená. Složení produktu nijak nevysušuje pleť a kdyby roláda neobsahovala tak hrubé peelingové částečky, ani by pleť nepodráždilo.

Myslím, že jsem jen měla smůlu na nepovedenou dávku, ale u značky jako je Lush by se za takové peníze neměla nepovedená dávka dostat vůbec do obchodu. Černé uhlí šetrně pohlcuje mastnotu a je skvělou volbou pro mastnou a problematickou pleť, z nosu po použití ubyde i pár černých teček, pokud budete mít štěstí na dávku, tak vám bude produkt nejspíš vyhovovat. Já už štěstí pokoušet nebudu a roládu si znovu nekoupím. Raději budu používat mou milovanou peelingovou masku s uhlím a černým cukrem od značky Freeman, její recenzi si můžete přečíst zde.

Angels on Bare Skin

Popis: Angels on Bare Skin je novodobá Lush verze velmi nákladné středověké receptury. Vzácné a drahocenné éterické oleje přivezli do Evropy poprvé křižáci, kteří přišli do styku s arabským lékařstvím. Církev je samozřejmě okamžitě zakázala, protože mají schopnost měnit náladu a duševní rozpoložení – dílo ďáblovo! Nicméně naštěstí je konečné skóre kosmetika 1, církev 0. Časem se ukázalo, že růžová a levandulová silice dokáží udělat pro pleť zázraky a dnes, téměř tisíc let poté, byste stěží našli lepší univerzální čisticí přípravek než Angels. Hodí se pro suchou, citlivou, ale i normální a smíšenou pleť, kterou zanechá jemně vyčištěnou, zklidněnou, nevysušenou. Mleté mandle příjemně promasírují a růže pomáhá proti zarudnutí.

lush-angels-on-bare-skin-strukturaOpět roládka, jejíž použití je nepraktické a otravné. Narozdíl od DA bylo možné pastu transformovat do podoby, se kterou se dá pracovat, ale při čištění pleti se přípravek stejně drolí všude okolo, tím se jím zbytečně plýtvá a čištění pleti trvá podstatně déle než s jinými, praktičtějšími přípravky. Pasta jako jemný peeling nefungovala, protože měla příliš jemně namleté mandle.

Pasta má levandulovou vůni, která je na mne moc silná, což je škoda. Přípravek by měl být vhodný pro suchou i citlivou pleť a musím potvrdit, že mou pleť nijak nepodráždil ani nevysušil. Jako čistítko bych roládu moc neoznačila, protože make-up neodlíčí a pleť také nedočistí, přípravek tedy doporučuji aplikovat až po použití tonika.

Oleje zanechají na pleti jemný film, pokud máte pleť náchylnou k tvorbě pupínků, stav pleti by se vám mohl zhoršit. Pokožku je nutné po použití rolády stejně hydratovat a vyživit, takže mi smysl tohoto produktu uniká. Sice má zajímavé a přírodní složení, ale co z toho? Jeho používání mi přijde jako zbytečný krok navíc v péči o pleť, který sice neuškodí, ale ani nepomůže, přípravek tedy nepoužívám a další si kupovat nebudu.

Závěrečné shrnutí

V závěru bych chtěla upozornit na problém, který se týká těchto dvou a některých dalších výrobků od Lush. Výrobky se mohou lišit várku od várky, takže jejich nákup je tak trochu sázka do loterie, jestli se vám zrovna podaří natrefit na vyhovující várku či nikoliv. Roláda AOBS obsahuje mleté mandle, které mohou být pokaždé namleté trochu jinak. Některé várky mohou obsahovat hrubě namleté mandle, které citlivou pleť hodně podráždí. Moje roláda měla zase mandle namleté tak jemně, že v ní nebyly vůbec cítit a roláda nefungovala ani jako jemný peeling. Roláda DA také neměla částečky ideální velikosti ani hrubosti a pleť mi vyloženě poškrábala, na nose až do krve.

Další problém s některými várkami DA, o kterém jsem se dočetla v zahraničních recenzích, je zřejmě obsah černého uhlí, který se také může lišit várku od várky. Některé recenzentky upozorňovaly na skutečnost, že není možné přípravek pouze opláchnout vodou, protože na pleti zanechává zašedlý nádech, který se z pleti špatně odstraňuje (na odstranění je prý nejlepší použití vatového tampónku s micelární vodou). Další nepříjemností se kterou se můžete setkat je fakt, že roláda může zanechat skvrny na bílém povrchu (umyvadlo, vana, dlažba), jedna paní si stěžovala, že po použití musela drhnout vanu přes 20 minut, aby odstranila černé fleky a nebyla zdaleka jediná, kterou toto potkalo. Já jsem žádný problém neměla, přípravek jsem bez problémů spláchla vodou, ale pro jistotu doporučuji přípravek okamžitě a pořádně odstranit.

Oba výrobky považuji za naprostou zbytečnost, podle mě je to splácanina všeho možného, ale rolády nezvládnou nic pořádně. Přípravky pleť neodlíčí, pořádně pleť nevyčistí ani nedočistí, vlastně vůbec nevím, proč bych je měla používat. I když jsem si je pořídila a utratila za ně nemalé peníze, tak jsem pro ně prostě stejně nenašla žádné smysluplné využití, přípravky jsem použila párkrát a ani jeden z výrobků vám tedy nemohu doporučit. Raději se rozhodněte pro masku nebo peeling a vaší pleti tím prokážete mnohem větší službu. Mou lásku Cup O’Coffee od Lush vám představím někdy příště

Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito výrobky? Získaly si vás? Jak je používáte?

4 komentáře

 1. Úplně mi mluvíš z duše! Oba produkty jsem zkoušela a oba mě strašně zklamaly.. Rozdíly v konzistenci produktů nemohu hodnotit, protože jsem oba koupila jen jednou. Pleť jsem měla podrážděnou a vysušenou a rozhodně mi nepřišlo, že bych zaznamenala jakékoliv čistící účinky… Lush mám velmi ráda, jejich masážítka, koupelové pěny a bomby, sprchové gely a hlavně tuhá mýdla a lip scruby, produkty na pleť mi ale vůbec nesedí. Ještě bych vypíchla Fresh Farmacy, (nebo jak se to píše) po kterém se mi udělaly podkožní pupínky, takové ty velké, bolavé, co má člověk měsíc.. :D Takže také nedoporučuji :)

  1. Masážítka bych ráda vyzkoušela, dále mám vybrané tři masky, peeling a balzámky. Scrubík jsem si chtěla koupit, bohužel vůbec nevoněl a působil na mne jako obyčejný obarvený cukr s kapkou oleje, takže jsem si ho nakonec nepořídila.

   Nejlepší scrubík na rty je Fabulips od Bliss, musí se objednat ze zahraničí, ale rozhodně za to stojí, konzistencí připomíná pečující balzám s obsahem peelingových částeček a naprosto božsky voní, jako řada Zucker Schnute od značky Balea. Několik speciálů o scrubíkách a balzámech na rty mám v plánu, některé již testuji :)

 2. Já od Lush zkoušela pár produktů a nějak mě celkově neoslovil. Od této značky jsem si oblíbila dvě masky, které si čas od času pořídím, ale jinak nic. Nicméně, když vidím nějakej výrobek od Lush, tak mě stejnak láká, už kvůli obalům a celkovému designu :)
  Gabrieless

  1. U Lushe, stejně jako u jiných značek, hodně záleží na konkrétním produktu, některé produkty jsou skvělé a některé bohužel nic moc. I když jsem s těmito čistítky nebyla spokojená, pořád mě láká vyzkoušet roládku Let the Good Times Roll, protože tak krásně voní … budu zkoušet ještě spoustu dalších produktů a určitě napíši, jak jsem s nimi byla spokojená.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.