Recenze

Složení0.1
Příjemnost na rtech5
Výdrž na rtech4
Hydratační schopnosti3
Výživa0.1

Shrnutí

2.4Obyčejná ničím nezajímavá vazelína v hezkém kelímku s nehoráznou přirážkou.

Popis: Oblíbený přípravek s obsahem včelího vosku je ideální k ošetření popraskaných rtů, loktů, nehtových lůžek či jakýchkoliv suchých, hrubých a zanícených partií. Doporučeno Asociací vizážistů a stylistů ČR!  

Zázračný kelímek od Oriflame je opěvovaná klasika, se kterou se setkala skoro každá žena či slečna. Pozorně si přečtěte si složení a uvidíte, jestli budete mít chuť si výrobek ještě někdy pořídit …

V nabídce je klasický kelímek a různé limitované edice, například s růží, s černým rybízem, třešňový, čokoládový, kokosový, vanilkový, karamelový, mandlový a medový. Já jsem vyzkoušela celkem šest verzí, na internetu si můžete přečíst postřehy, že ovoněné verze jsou méně účinné než originální kelímek, ale mě to přijde všechno stejné, stejně neúčinné. Zázračný kelímek jsem kupovala v době, kdy mi bylo náct a neměla jsem o kosmetice vůbec žádný přehled a neměla jsem ho s čím srovnávat, tehdy jsem ho považovala za něco lepšího. Poté co jsem nasbírala trochu zkušeností, jsem ho přestala kupovat a jako dárek už bych také zvolila mnohem kvalitnější výrobek.

Vůně kelímků je hodně umělá, třeba u karamelového kelímku je vůně vazelíny silnější než parfemace samotná a třešňový kelímek mi vůbec nevoněl. Balení v kelímku je nepraktické a nehygienické, doporučuji balzám nabírat nehtem a ne prstem. Pokud budete balzám nabírat prstem, tak se zbytečně zapatláte, nebudete mít takovou kontrolu nad tím, kolik balzámu naberete a spousta balzámu vám zaleze za nehet. Když produkt dochází, tak je čím dál větší problém dolování balzámu z kelímku kvůli jeho nepraktickému, zúženému tvaru.

Balzám promastí a zvláční pokožku nebo rty, ale to je asi tak všechno a obyčejná vazelína to zvládne také. Na vysušené ani popraskané rty balzám nestačí, se suchými místy a hrubými lokty si také neporadí a navíc jsem měla vždycky zmaštěný celý pracovní stůl, protože se balzám nechtěl vstřebat. Na nehty ani nehtovou kůžičku jsem ho nikdy nepoužívala, na to mám jiné a mnohem lepší přípravky. Na odřený nos od rýmy se mi neosvědčil a trochu štípal, když jsem ho použila na malou trhlinku vnějšího víčka, tak mě také trochu zaštípal, na rtech mě nikdy neštípal. Na rtech mi není příjemný, je hodně mastný, mazlavý, špatně se vstřebává a lepí.

Složení: Petrolatum, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, Cera Alba, Paraffin, Acetylated Lanolin, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Propylparaben.

Pokud si pozorně prohlédnéte složení balzámu, tak v něm žádnou zázračnou ingredienci nenaleznete. Balzám obsahuje obyčejnou vazelínu, tři různá změkčovadla, která zjemňují a vyhlazují pokožku, včelí vosk smíchaný s obyčejným voskem, aby se výrobce náhodou neplácl přes kapsu, dráždivou formu vitamínu E a jako sladkou tečku na závěr obsahuje paraben, syntetický konzervant, který prodlužuje trvanlivost výrobku, jedná se o vysoce alergenní látku patřící mezi 20 nejznámějších alergenů. O parabenech už jste určitě slyšely, narušují hormonální regulace a jsou podezřelé z kancerogenity. Kvůli obavám z parabenů platí v EU od roku 2015 nařízení stanovující maximální množství parabenů v kosmetických výrobcích.

Ke složení kelímku mám ještě jednu výhradu, medový kelímek sice obsahuje med, ale je ho tam úplně nejméně ze všech složek, jeho podíl je dokonce menší než obsah parfému! Kelímek s růží výtažek z růže také obsahuje, ale jedná se o druhou složku od konce, takže je její obsah tak malý, že ani nestojí za řeč. Co se kelímku s černým rybízem týče, tak ten se liší pouze parfemací a žádný výtažek černého rybízu ani neobsahuje.

Balzám umí úplně to samé co obyčejná lékařská vazelína, tedy promastí pokožku. O pokožku nepečuje ani ji nehojí, nehydratuje, neregeneruje, nevyživuje ani neošetřuje. Dříve se vazelína používala jako všelék na rány a popáleniny, bylo však prokázáno, že nemá žádný lékařský účinek, ani není pohlcována kůží. Její účinnost při zrychlování hojení ran a popálenin spočívá v utěsnění proti průniku mikrobů do rány a proti vysychání rány (zdroj Wikipedia). Pokud máte rády přírodní kosmetiku, tak je dobré vědět, že vazelína její součástí obvykle nebývá a s ohledem na druh certifikace je v přírodních produktech i zakázaná.

Hodnotím jako obyčejnou, ovoněnou vazelínu v roztomilém balení za luxusní cenu. Vzhledem ke složení hodnotím jednou hvězdičkou. V jiných jazycích se jmenuje univerzální balzám, nikoliv zázračný kelímek. Ten kdo vymyslel český název si zaslouží cenu za marketingový počin století, mezi velké oblíbence se balzám zřejmě zařadil jen kvůli svému názvu …

Na hodnocení produktu se podíváme ještě čistě matematicky (nemoc z povolání). Která z vás je ochotna zaplatit úctyhodných 1.193,- Kč za 100 ml Zázračného kelímku (navoněné vazelíny), když si v DM můžete pořídit obyčejnou vazelínu Balea v přepočtu za pouhých 32,- Kč za 100 ml, která navíc neobsahuje barviva ani konzervační látky (parabeny) a je bez parfemace, takže nedráždí pokožku? Lékařskou vazelínu můžete pořídit na internetu za 440,- Kč za 2,5 kg.

Katalogová cena zázračného kelímku je 179,- Kč. Ve slevě se dá kelímek pořídit za 69,- Kč. Pokud si dobře pamatuji, tak dřív byla cena kelímku ještě vyšší, myslím že stával 229,- Kč. Kelímek je k dostání od kosmetických poradkyň Oriflame a na internetu.

Máte po přečtění složení chuť si kelímek ještě někdy koupit?

2 komentáře

  1. Koukám, že na máloco jsou tak kontroverzní názory jako na kelímky :) Já na něj nedám dopustit, hlavně na nehtová lůžka. Měla jsem je dost poničené a za poslední měsíc, co si je intenzivně mažu obsahem kelímku, se to o 100% zlepšilo. Dělá se mi míň záděr a ty, co se udělají, se líp hojí. A dokonce se mi i zdá, že se mi o něco zpevnily nehty (což by byl fakt zázrak, mám je hodně slabé). A taky ho miluju na podrážděný nos při rýmě – chrání a nos pak tolik nebolí. Za 180 Kč je to dost, ale když se sežene za 70-80 na netu, tak je ráda dám. Takže asi tak… co člověk, to názor.

    1. Ke kelímku nemám výhrady proto, že by nefungoval. On funguje, jen má stejné účinky jako obyčejná vazelína, kterou si můžete pořídit za zlomek ceny a bez obsahu konzervantů.

      Mé výhrady se týkají složení a ceny. Ropný produkt, kterým vazelína je, není ničím výjimečný a je to ta nejlevnější látka na promaštění pokožky, která má řadu negativních účinků. Z cenové kategorie, ve které se Zázračný kelímek pohybuje, si můžete pořídit přírodní produkty bez chemie, vyrobené z těch nejkvalitnějších surovin a ještě ušetříte. A v tom spočívá dle mého názoru ona kontroverze ;)

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.