Při pročítání recenzí na žehličku Remington Frizz Therapy, narazíte vesměs na kladné ohlasy a spostu, spoustu chvály. Já jsem s žehličkou byla velmi nespokojená, přestala jsem ji používat a díky tomu mám nyní nádherné a naprosto dokonalé vlasy, jako nikdy předtím. Čtěte dále a zjistěte proč.

 

Popis od výrobce: Dopřejte svým vlasům terapii. Bojujte proti krepatění s novou žehličkou Frizz Therapy. Povrch ploch ze zdokonalené keramiky napuštěný mikro kondicionéry proti krepatění, které se uvolňují do vlasů během stylingu. Vlasy jsou potom super hladké a chráněné proti krepatění po celý den. Frizz Therapy žehlička představuje keramické plochy napuštěné kondicionérem proti krepatění vlasů. Při zahřátí se mikročástečky kondicionéru uvolňují do vlasů. Vlasy jsou potom super hladké a chráněné proti krepatění po celý den.

 

Nejdříve vám představím své vlasy, které jsou přirozeně hodně kudrnaté, extra vysušené a krepaté. Vlasy mám velmi husté, dlouhé do pasu a odbarvené speciální melírovací technikou Balayage. Vlasy si nechávám prosvětlovat zhruba každých šest měsíců, u hlavy mám svou přírodní barvu a v délkách studený přeliv, na který chodím každých 6 týdnů. Vlasy se mi nelámou, nevypadávají a žádné doplňky stravy nekonzumuji.

 

Kudrnaté vlasy se mi líbí, sluší mi, ale žehlím je ze dvou důvodů. Kudrnaté vlasy nelze po uschnutí vlasů vůbec česat, neboť se tím poškodí struktura vln a vlasy potom vypadají jako krepatá lví hříva. Kudrnaté vlasy jsou náchylnější, více se lámou, trhají, hodně se zacuchávají a u krku se během noci vytvoří koudel, kterou je problém i po umytí rozčesat. Kudrnaté vlasy je tedy možné nosit den, maximálně dva a poté je nutné je znovu umýt a upravit, časté mytí není pro extrémně suché vlasy vhodné a poškozuje je. Pokud si vlasy vyžehlím, tak je mohu česat dle potřeby, vlasy se nezacuchávají ani nelámou a jelikož se mi po umytí nemastí ale vysušují, nemusím je zbytečně trýznit a umývám je pouze jednou týdně.

 

Žehličky na vlasy jsem měla od značky Remington celkem tři. Mých věcí si vážím a zacházím s nimi šetrně a opatrně, žehličky Remington jsem používala tak dvakrát do měsíce a dvakrát do měsíce chodila na foukanou, přesto mi první dvě žehličky přestaly najednou fungovat během třetího roku používání, první jsem prostě jednoho krásného dne vůbec nezapnula, ta druhá mi přestala fungovat při žehlení a tu třetí jsem přestala sama používat a hned vám vysvětlím proč …

 

Přestože jsem si koupila speciální žehličku Frizz Therapy určenou přesně pro můj typ vlasů, žehlička mé vlasy nezvládla pořádně vyžehlit. Vlasy byly sice rovné, ale žehlička vlasy bohužel nedokázala perfektně uhladit a zanechala je chlupaté a velmi krepaté, což k smrti nenávidím. Krepaté vlasy prostě nesnesu, nemůžu se na ně ani podívat a proto jsem je nosila vždy stažené v copu nebo drdolu, aby to nebylo poznat. Jelikož vlasy nebyly uhlazené, nebyly ani jemné, hebké ani příjemné na dotek, byly hodně hrubé, drsné a navíc extrémně vysušené, takže vypadaly mdle jako suchá sláma, úplně mrtvě, bez života, bez lesku a bez pohybu. Samozřejmě, že jsem používala kvalitní ochranu před teplem a žehlila velmi tenké pramínky, ale nepomohlo to. Vlasy jsem žehlila strašně dlouho, protože se každý pramínek musel přejet několikrát, což vlasy hodně ničí. Stačilo nepatrné vlhko a vlasy se mi začaly okamžitě kroutit a krepatit, přestože jsem používala speciální přípravky s ochrannou proti krepatění a nepřeberné množství dalších produtků, nepomáhalo to. Žádný rozdíl v redukci krepatění jsem v porovnání se starší verzí žehličky vůbec nepozorovala. S žehličkou jsem byla velmi, velmi nespokojená, vlasy hodně vysušuje a poškozuje. Jediné plus žehličky vidím v tom, že netrhá vlasy jako její předchůdci. Žehlička může být vhodná maximálně pro lehce vlnité vlasy, u opravdu kudrnatých a krepatých vlasů je výsledek přímo katastrofální … ale co s takovým typem vlasů? Existuje pro krepaté vlasy lepší a vhodnější žehlička? Rozhodně ano!!!

 

Žehličku Remington jsem přestala používat okamžitě poté, co jsem u mé kadeřnice vyzkoušela parní žehličku SteamPod, kterou vytvořila Rowenta ve spolupráci s Loréal Professionnel. Její vylepšenou verzi 2.0 jsem si v lednu tohoto roku pořídila domů a považuji ji za hotový zázrak, který mi byl seslaný přímo z nebe. Steampod dokáže zkrotit mé krepaté a nepoddajné vlasy jedním tahem, transformuje vlasové vlákno a vlasy zanechává perfektně uhlazené, jemné, sametově hebké, křišťálově lesklé a plné života, objemu a pohybu. Díky páře a zažehlování keratinu žehlička vlasy neničí, ale pečuje o ně. Vlasy mi perfektně hladké vydrží až do dalšího umytí, žádné vlnění, žádné krepatění a naprosté minimum používaných přípravků, pouze šampón, maska a speciální sérum s keratinem na žehlení vlasů, nic víc!

 

Pokud se o parní žehličce SteamPod 2.0 chcete dozvědět více a zajímá vás, jak vám žehlička může změnit život, přečtěte si mou novou recenzi

 

Jaké jsou vaše zkušenosti se žehlením vlasů?

Napsat komentář