smartbond-loreal-professionnelPři pravidelném tónování vlasů jsem vyzkoušela novou službu Smartbond od L’Oréal Professionnel, která se stala nedílnou součástí každého barvení mých vlasů.

 

Smartbond je služba, která během odbarvování, barvení či tónování chrání vaše vlasy před poškozením, omezuje jejich zcitlivění a posiluje je. Systém Smartbond se skládá ze tří kroků. První složka se přimíchává jako ochranná péče do barvy na vlasy, druhá složka se aplikuje na vlasy jako předšampónová péče ihned po smytí barvy, poté se vlasy umyjí šampónem a aplikuje se maska na vlasy. Masku na vlasy je nutné aplikovat, protože přípravek působí uvnitř vlasu zatímco maska působí na povrchu vlasu. Třetí složkou je doplňková péče – kondicionér na domácí použití. Kondicionér není nutné si pořizovat, pokud vlastníte kvalitní vlasovou kosmetiku.

 

Služba Smartbond je vhodná pro všechny typy vlasů a lze ji aplikovat i jako péči pro nebarvené vlasy, kterým bude také velmi prospěšná.

 

Smartbond funguje na podobném principu jako Olaplex, o kterém už jste určitě slyšely, já osobně jsem Olaplex nezkoušela. Problém s Olaplexem je především v ceně služby, neboť zdražuje cenu barvení až o 1/3 a výsledný efekt prý není tak markantní, aby za investici stál. Smartbond je cenově mnohem dostupnější, ale na kvalitě mu to neubírá.

 

Při prvním testování služby byly použité přípravky stejné jako při mé poslední návštěvě, takže mohu objektivně posoudit efekt služby. Po chemickém zásahu do vlasů mě trápil vždy ten samý problém, vlasy jsem měla sice krásně lesklé a zářivé, ale na dotek byly neobvykle drsné a hrubé, přestože byly maximálně uhlazené. Překvapilo mě, že se službou Smartbond byly vlasy krásně jemné, hladké a hebké, chemický zásah na nich opravdu nebyl vůbec znát.

 

Služba Smartbond později umožnila aplikaci barvy Inoa do odbarvených délek vlasů, díky níž mi studený nádech ve vlasech vydrží celé 3 měsíce a délky je nutné znovu probarvit ob jedno barvení. Při obyčejném tónování délek se studený přeliv udržel pouze 3 týdny a ve vlasech mi zůstal nechtěný teplý odstín. Bez ochranné péče Smartbond by aplikace barvy na odbarvené vlasy byla nešetrná a nevhodná, protože by je mohla zcitlivit i poškodit. Smartbond vlasy ochránil a zásah na nich nebyl opět vůbec znát.

 

Vlasy mám silné a nelámou se mi, takže posílení vlasů nemohu hodnotit. Osobně jsem se službou velmi spokojená, stala se součástí každého barvení mých vlasů a rozhodně ji doporučuji.

 

Na závěr bych chtěla podotknout, že služba Olaplex ani Smartbond není zazráčná. Při odbarvování vlasů vždy záleží především na zkušenostech, kvalitě a pečlivosti kadeřníka, pokud bude zesvětlení provedeno neodborně, nešetrně nebo na extrémně zcitlivělých vlasech, ani jedna z péčí vlasy před zničením či ulítáním neochrání! Odbarvit vlasy není hračka a každý kadeřník to nezvládne. Jednou jsem se nechala přesvědčit, že není nutné zbytečně utrácet tolik peněz za kadeřnické služby, že vlasy zvládne odbarvit každý a za půlku … no a asi po třetím odbarvování mi ulítaly vlasy. Budu ráda, pokud si mou osobní, negativní zkušenost vezmete k srdci a vyhnete se zbytečnému hazardování.

 

Pokud vás zajímá, jak můžete o vaše vlasy pečovat behěm žehlení, můžete si přečíst mou zkušenost s luxusní parní žehličkou Steampod 2.0 od L’oreal Professionnel, která mi změnila život

 

 Zaujala vás nová služba Smartbond? Už jste ji zkoušely nebo to máte teprve v plánu?    

 

2 komentáře

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.