Popis: Biosil plus je potravinový doplněk, který obsahuje vitaminy a minerální látky pro krásnou pleť, vlasy a nehty. Biotin přispívá k udržení normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic. Zinek přispívá k udržení normálního stavu nehtů, vlasů a pokožky. Dále se zinek podílí na procesu dělení buněk, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k udržení normální funkce imunitního systému. Kyselina pantothenová (ve formě pantothenátu vápenatého) přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Sloučeniny křemíku jsou důležitým stavebním prvkem organismu – uplatňují se při tvorbě kostí, chrupavek apod. Nedostatek křemíku se projevuje především na zhoršení kvality pokožky, vlasů a nehtů (vazivové tkáně jsou ochablé, nehty jsou křehké a lámavé, vlasy se třepí a vypadávají). Nedostatek křemíku lze odstranit pouze jeho sloučeninami, rozpustnými v žaludečním a střevním prostředí.

 

Složení: Biotin (vitamín H) 0,15 mg, Kyselina pantotenová 6,00 mg, Zinek 10,00 mg Oxid křemičitý 15,00 mg.

 

biosil-plus-recenzeBiosil plus je jeden z nejznámějších doplňků stravy u nás a tak jsem si ho před dvěma měsíci koupila jen tak pro dobrý pocit. Poctivě jsem ho brala každý den po dobu dvou měsíců. Žádné výsledky jsem bohužel nezaznamenala. Růst vlasů ani nehtů se nezrychlil, jejich vzhled ani kvalita se nijak nezměnila, vlasy mi padají pořád ve stejném množství.

 

Cena přípravku je velmi příznivá, nechci tvrdit, že se to negativně podepisuje na jeho kvalitě, ale zbytečně si nepřiplácíte za reklamu ani za líbivé balení. Výhodu vidím také v dávkování, protože se užívá pouze jedna tableta denně. Některé přípravky je nutné užívat několikrát za den ve větším množství a to je docela otrava. Tabletky jsou poměrně malé, dobře se polykají a mají mentolovou příchuť a vůni, což mě osobně trochu vadí, protože prášky často zapíjím kávou.

 

Také bych chtěla upozornit na častý výskyt vedlejších účinků mezi které patří hlavně problémy s trávením – nevolnost, nadýmání, zvýšení chuti k jídlu, přibírání a zhoršení akné. Já jsem se s vedlejšími účinky naštěstí nesetkala, ale dodržovala jsem dávkování a mám pocit, že vedlejší účinky se vyskytují převážně v případech, kdy je doporučená denní dávka překračována. Problémy s akné jsem nikdy neměla, takže se mi pleť nezhoršila.

 

Doplňky stravy považuji za velmi individuální záležitost. Můj názor na Biosil Plus je takový, že pokud dbáte na zdravou a vyváženou stravu s vysokým obsahem kvalitních bílkovin, tak žádnou změnu nepocítíte. Sama už si přípravek nekoupím, ale netvrdím, že někomu jinému s nedostatkem obsažených vitamínů a minerálů nepomůže …

 

Obsah balení: 60 tablet. Doporučené dávnování 1 tableta denně. Přípravek je dostupný v každé lékarně i na internetu za zrhuba 60,- Kč.

 

Jaké zkušenosti máte s doplňky stravy vy? Doporučíte mi na vyzkoušení nějaký přípravek?

 

Napsat komentář