Popis: Pleťové masky Sephora, inspirované asijskými zkrášlujícími rituály, nabízejí bohatou texturu v maskách z ultrajemné textilie, zajišťující optimální účinnost během 15 minut, po nichž vaše pleť bude viditelně krásnější. Plusy: Střih, který ideálně kopíruje kontury vašeho obličeje, textilie s efektem druhé kůže, která po celou dobu působení dokonale přiléhá, a přípravky obohacené o účinné složky speciálně zvolené pro své pečující účinky. Praktické balení vhodné na cesty. Jak používat masku? Jednou týdně nebo v rámci 3-6týdenní kúry 2 – 3krát týdně. Jak působí? Reagují na specifické potřeby každého problému vaší pleti díky škále 8 ingrediencí s cílenými účinky.

Textilní pleťové masky Sephora jsou k dostání v osmi různých variantách. Všechny varianty mají stejné provedení, liší se pouze barvou sáčku, aktivními látkami a údajně i účinky … Maska je ve formě jednorázové textílie, která má otvory pro oči a ústa a je nasáklá tekutým sérem. Sáček je někdy problematické roztrhnout, protože se spolu se sáčkem může natrhávat i maska samotná. Před otevřením tedy masku v pytlíčku raději posuňte dolů a až poté pytlíček roztrhněte. Maska je složená a zabalená v ochranném růžovém plátýnku. Masku je potřeba nejprve rozložit a poté odstranit ochranno vrstvu. Masku poté jednoduše přiložíte na obličej, necháte působit 15 minut a přebytečné sérum vmasírujete do pokožky.

Textilní pleťové masky jsou k dostání v parfumeriích a internetovém obchodu Sephora za cenu 110,- Kč/ks.

Provedení

Masky mají přiměřenou velikost, nejsou příliš velké a jejich střih na obličeji perfektně sedí. Můžete je mít na obličeji i vsedě, maska bez problému drží, nesjíždí, neohybá se a tekutina nekape ani nestéká do očí. K provedení masek mám ale tři připomínky. Materiál textílie je velmi jemný, špatně se s ním pracuje a není zrovna jednoduché masku rozložit, protože se pořád různě přehýbá a roluje, hlavně po odstranění ochranné vrstvy. Maska je napuštěna tekutinou, která dříve ve velké míře zůstávala nevyužitá v pytlíčku, což byla velká škoda a pokud se s pytlíčkem nemanipulovalo opatrně, tekutina se vám vylila. Účinnost masek se ale rapidně zvyšovala, pokud jste na pleť postupně aplikovaly i zbylé sérum z pytlíčku, kterého bylo tolik, že ho bylo možné využít i na krk, dekolt i ruce. Nyní masky obsahují mnohem méně tekutiny, v pytlíčku už nezůstane skoro nic. a účinnost masek už není nijak valná. Maska samotná je méně napuštěná a na obličeji během 15 minut téměř uschne, což se dříve nestávalo. Konzistence séra se mi také vůbec nezamlouvá, jedná se o obyčejnou, čirou tekutinu, která na mě působí nepříjemným, lepkavým až oslizlým dojmem. Osobně od masky očekávám jemnou, příjemnou, krémovou či gelovou konzistenci, se kterou se dá příjemně relaxovat. Masky jsou ze začátku mokré a studí, což je mi nepříjemné. Všechny masky zanechávají na pleti nepříjemný film, po kterém pleť působí na dotek ulepeně a opatlaně.

Složení

Pokud si pročtete složení masek, dozvíte se, že složkou s největším podílem je voda, dále následuje butylene glycol a glycerin. Tyto tři látky tvoří základ snad každé textilní pleťové masky. Masky se od sebe složením maličko liší, ale základ zůstává stejný. Složením mi masky nepřijdou nijak zázračné a jejich složení rozhodně neospravedlňuje jejich závratnou cenu.

Složení masek obsahuje dráždivé a diskutabilní látky. Všechny masky, kromě té s orchidejí a řasou, obsahují Triethanolamine, což je prokázaná karcinogenní látka a v přírodní kosmetice je její použití zakázané. Malé množství Triethanolaminu je povolené v určitém množství a za předpokladu, že je obsažený v přípravcích, které se z pleti smývají vodou krátce po aplikaci! Problém nastává na straně spotřebitele, který může být nevědomky vystavený působení nebezpečných látek z několika běžných výrobků, které se poté vstřebávají do kůže. Akumulace nízkých látek z několika různých zdrojů se poté stává vysokou dávkou a dlouhodobé vystavení těmto toxickým látkám je velmi nezdravé a nebezpečné. Triethanolamine může obsahovat až 40% kosmetických produktů na trhu, což značně zvyšuje riziko nadměrného působení této látky! Triethanolamine může mít negativní účinky na orgány, dokonce i v nízkých dávkách, zejména při aplikaci kolem očí a rtů. Triethanolamine je též silným alergenem. Obsah Triethanolaminu je s výjimkou šťávy z Aloe Vera vyšší než obsah deklarovaných přírodních výtažků! Všechny masky s obsahem Triethanolaminu mou pleť viditelně podráždily, některé méně, některé více. Pleť mě nesvědila, nepálila ani neštípala, ale měla jsem ji po sundání masky začně začervenalou.

Klinické testy

Věřím, že účinnost masek se bude zvyšovat, pokud masky budete používat několik dnů v kuse. Testování účinnosti masek však probíhalo 21, 28 nebo 42 dní používání! Tak si to spočítejme, za 42 dní každodenního používání masky zaplatíte 4.620,- Kč a za to už si můžete pořídit sakra účinnou masku či sérum, které bude mít navíc mnohem pohodlnější používání. Pro mne by bylo dlouhodobější používání masek příliš velkým luxusem a raději peníze investuji do jiných produktů.

Orchidej

Popis: Maska na obličej s orchidejí potlačuje vrásky a známky stárnutí. Pleť hydratuje a vyhlazuje. Pro pleť viditelně pevnější a mladší. Přírodní výtažky z růže a rýže hydratují. Brokolicový extrakt rozzáří a sjednotí vzhled pleti.

Výsledky testování na 21 dobrovolnících po 42 dnech používání:

– 100% pociťovalo zářivou pleť
– 100% pociťovalo hydratovanou pleť
– 90% pocíťovalo redukci jemných linek a vrásek

Maska má příjemnou, nerušivou vůni. Neobsahuje Triethanolamine a pleť jsem po použití neměla zarudlou. Mimické vrásky na čele byly zjemněné a méně viditelné. Pleť byla po použití jemnější a vláčnější. Bohužel se jedná jen o krátkodobý efekt. Pokud budete chtít nějakou masku vyzkoušet, tak sáhněte po fialové, protože je to jedna z mála masek, která nedráždí pleť, hezky voní a má viditelný efekt.

Hodnocení: ★★★★☆

Mořská řasa

Popis: Maska na obličej s řasou pleť pročišťuje a zbavuje škodlivých látek. Pro svěží a zářivou pleť. Výtažek z řasy obsahuje přírodní antioxidanty. Výtažky z dětelníku, magnolie a vrby čistí.

Výsledky testování na 22 dobrovolnících po 21 dnech používání:
– 90% pocíťilo očištěnou pleť
– 90% pocíťilo detoxifikovanou pleť

Jedna z mála masek, který měla viditelný, i když krátkodobý účinek na pleť. Domnívám se, že maska opravdu detoxikuje, protože minimalizovala mimické vrásky na čele, jemné linky byly méně viditelné a pleť působila svěžejším dojmem. Pleť byla po použití jemnější a hladší stejně jako při použití ostatních masek. Pleť jsem neměla po použití podrážděnou ani zarudlou, což přičítám tomu, že maska s řasou neobsahuje Triethanolamine. Nevýhodou této masky je nepříjemná vůně, jinak ji srovnatelná s maskou s orchidejí a můžete ji také vyzkoušet.

Hodnocení: ★★★★☆

Perla

Popis: Perleťová maska na obličej zvyšuje zářivost pleti. Pro pleť jednotnou, svěží a projasněnou. Přírodní výtažek z perel sjednocuje barevný odstín pleti. Brokolicový extrakt čistí a harmonizuje pleť.

Výsledky testování na 21 dobrovolnících po 42 dnech používání:
– 100% pocítilo sjednocenou pleť
– 100% pocítilo zářivou pleť

Perleťová maska má nejpříjemnější parfemaci, která je nevtíravá a na obličeji není vůbec cítit. Maska obsahuje látku Triethanolamine, ale pleť byla po použití pouze mírně zarudlá v porovnání s ostatními maskami s obsahem této látky. Pleť je jemnější a hladší jako s ostatními maskami, na vzhled vrásek a jemných linek efekt nemá. Nemohu posoudit, jestli pleť opravdu rozzáří nebo jestli se jedná pouze o placebo efekt. Poslední z masek, kterou bych doporučila k vyzkoušení.

Hodnocení: ★★★☆☆

Lotus

Popis: Hydratační a uvolňující lotosová maska na obličej potlačuje známky stresu a únavy. Pro pleť svěží, zbavenou napětí a odpočatou. Výtažek z lotosového květu, Aloe Vera a rýže osvěžují a hydratují pleť. Výtažek z kukuřičného škrobu zbavuje pleť známek stresu, uvolňuje ji a zanechává ji odpočatou.

Výsledky testování na 21 dobrovolnících po 42 dnech používání:
– 100% pocítilo redukci známek stresu na pleti
– 95% pocítilo odpočatou, klidnější a relaxovanou pleť

Maska má poměrně příjemnou vůni. Podráždila mi pleť, která je po použití hodně zarudlá. Jinak mi účinky přijde stejná jako ostatní masky níže, žádné změny jsem si nevšimla, pleť je po použití jemnější a hladší, ale za 110,- Kč je to celkem málo parády.

Hodnocení: ★★☆☆☆

Růže

Popis: Růžová maska na obličej pro extrémní hydrataci a zářivost. ‚Napájí‘ pleť vodou pro intenzivní hydrataci. Zajišťuje okamžité rozzáření pleti. Přírodní výtažky z růže a rýže hydratují. Brokolicový extrakt rozzáří vzhled pleť.

Výsledky testování na 22 dobrovolnících po 21 dnech používání:

– 91% pocítilo hydratovanou pleť
– 82% pocítilo vypnutější pleť
– 91% pocítilo osvěženější pleť

Maska má velmi jemnou, relaxační a věrnou parfemaci růže. Pleť jsem měla po použití horkou a červenou jako rak, objevily se mi na ní shluky maličkých flíčků, které vypadaly jako vyrážka. Pleť mám citlivou a složení masky ji viditelně podráždilo, podráždění pleti u hydratační masky považuji za neobvyklé, spíše mívám problémy s čistícími maskami. Pokud tedy máte s citlivostí pleti problémy, masku si vůbec nepořizujte.

Pro maximální objektivitu jsem si před vyzkoušením masky s růží pleť neošetřovala několik dní, byla tedy hrubá, mdlá a hodně vysušená. Tváře jsem měla po použití jemnější, ale pleť nebyla na dotek dostatečně hydratovaná, vyživená ani vláčná, čelo mi zůstalo drsné, vysušené a šupinkaté. Normální pleti by mohl stupeň hydratace stačit, pro suchou nebo dehydratovanou pleť je hydratace zcela nedostatečná. Maska je svými účinky spíše podprůměrná a k vyzkoušení ji nedoporučuji.

Hodnocení: ★★☆☆☆

Granátové jablko

Popis: Maska na obličej s granátovým jablkem. Potlačuje známky únavy. Pleť probouzí a tonizuje. Pro pleť plnou energie, svěží a zářivou. Přírodní výtažky z granátového jablka pokožku zpevňují, dodávají ji energii a revitalizují. Výtažek ze zlatobýlu redukuje známky únavy a nabíjí pleť energií. Brokolicový extrakt rozzáří pleť.

Výsledky testování na 21 dobrovolnících po 21 dnech používání:
– 100% pocítilo pevnější pleť
– 95% pocítilo probuzenější pleť

Parfemace masky je nepříjemná a otravná, vůně působí chemicky a granátové jablko moc nepřipomíná. Pleť je po použití jemnější a hladší, jinak jsem žádnou změnu nepozorovala. Maska mne tedy svými účinky nenadchnula a nedoporučuji ji.

Hodnocení: ★★☆☆☆

Avokádo

Popis: Avokádová maska na obličej intenzivně vyživuje pleť. Přináší úlevu citlivým partiím. Pro pružnou a zklidněnou pleť. Rýžový extrakt hydratuje. Avokádový výtažek uklidňuje a vyživuje.

Výsledky testování na 21 dobrovolnících po 22 dnech používání:
– 100% pocítilo napravenou pleť
– 100% pocítilo intenzivně vyživenou pleť
– 100% pocítilo zklidněnou pleť

Maska má velmi jemnou, neutrální vůni, která mi ale byla po chvilce působení na obličeji nepříjemná. Po sundání masky jsem měla pleť horkou a rudou jako rajče. Pleť je po použití na dotek jemnější a vláčnější. Před použitím nebyla má pleť extra suchá, ale na čele mi po použití zůstalo pár suchých šupinek. Žádný wow efekt se nekonal a masku nedoporučuji.

Hodnocení: ★★☆☆☆

Zelený čaj

Popis: Maska na obličej se zeleným čajem účinně vstřebává přebytečný kožní maz. Omezuje vznik a viditelnost nedokonalostí. Pro čistou, zmatněnou pleť. Přírodní výtažek ze zeleného čaje čistí. Výtažky z dětelníku, magnolie a vrby redukují vzhled nedokonalostí a zbavují nežádoucího lesku pleti.

Výsledky testování na 21 dobrovolnících po 28 dnech používání:
– 81% pocítilo zmatnění pleti
– 90% pocítilo obnovení rovnoháhy pleti
– 95% pocítilo zjemnění pleti

Maska má nepatrnou parfemaci, která mne při bližším zkoumání nezaujala, ale připomíná zelený čaj s citrusy. Pleť byla po použití začervenalá a flekatá, maska naštěstí mou pleť nevysušila. Nemyslím si, že by byla maska vhodná pro problematickou nebo mastnou pleť. Účinky masky jsou totiž srovnatelné s těmi ostatními, pleť je po použití jemnější a hladší, žádný další účinek masky jsem ale nezpozorovala, maska mne tedy ničím nezaujala a nedoporučuji ji.

Hodnocení: ★★☆☆☆

Závěrečné hodnocení

Masky mi přijdou jako naprostá zbytečnost, sama už si ani jednu nekoupím a domnívám se, že peníze můžete lépe investovat do mnohem účinnějších produktů. Pokud chcete textilní masku alespoň jednou vyzkoušet, tak si vyberte masku s orchidejí, řasou nebo perlou, ostatní masky nemohu doporučit ani na ukojení zvědavosti. Cena se mi zdá značně přemrštěná i při koupi v akci 2+1 zdarma. Osobně by mi cena masky ani tolik nevadila, pokud by závratné ceně odpovídala i její kvalita a účinky. Reklama a design masek je větší úspěch než přípravek samotný. Domnívám se, že stejného efektu docílite použitím jakékoliv korejské masky, kterou ovšem pořídíte za pouhých 30,- Kč/ks! Brzy se o tom přesvědčím na vlastní kůži a vy se můžete těšit na recenzi celé kolekce 11 textilních pleťových masek Tony Moly. Nedávno mne zaujaly další dva typy korejských jednorázových masek – hydrogelové a fóliové, do kterých vkládám velké naděje a na jejichž testování se moc těším. Dále budu zkoušet oční i noční masky Sephora. Mezitím si můžete přečíst mou recenzi 8 masek na nos, rty, ruce a nohy od značky Sephora.

[icon name=”comment” class=”” unprefixed_class=””] Jaký dojem na vás udělaly tyto masky a jaké s nimi máte zkušenosti?

Tags : parfumerie

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít