Kamarádka si s nadšením koupila paletku očních stínů Maybelline – The Rock Nudes, ale byla z nich tak rozčarovaná a zklamaná, že mi paletku půjčila k recenzi, abych se s vámi podělila o hrůznost, která se prodává v obchodech.

 

Paletka obsahuje 12 stínů a oboustranný aplikátor – z jedné strany klasický pěnový aplikátor, ze druhé strany štěteček. Pěnový aplikátor je tuhý a takový gumový a stíny se na něj vůbec nechytají, štěteček je lepší, ale přesto je na můj vkus drsný a hrubý. Paletka se mi špatně otevírá. Balení paletky je plastové a nekvalitní, paletka má podivný povrch, který se hned osahá, zůstávají na něm otisky prstů a poprašek ze stínů. Nečistoty z paletky nejdou jednoduše setřít suchou látkou, ale musí se otřít vlhkým vatovým tampónkem na odlíčení.

 

Samotný výběr odstínů v paletce se mě osobně vůbec nelíbí, ale to je věcí vkusu. Paletka mi přijde barevně nevyvážená, chybí mi tam základní a přechodový odstín. Stíny jsou na fotografii výraznější a sytější než ve skutečnosti. Stíny nemají dostatek pigmentu, barvy nejsou bohaté ani intenzivní, světlé odstíny nejsou vidět vůbec a ty tmavé jsou mdlé, bledé a nevýrazné a na oku působí dost nelichotivě – tak nějak umouněně. U třpytkatých stínů mi přijde, že obsahují třpytky převážně na povrchu a jakmile setřete tenoučkou vrchní vstvu, třpytek zůstane ve stínu opravdu maličko.

 

Stíny nemají příjemnou konzistenci, nejsou jemné ani krémové, jsou neuvěřitelně suché, takové tvrdé a nepoddajné, strašně práší a padají všude kolem. Po aplikaci skončí více stínů pod okem než na očním víčku. Se stíny je nemožné dosáhnout rovnoměrné aplikace, stíny zanechávají fleky a čmouhy. Nelze je vrstvit – barvu nelze vrstevním zintenzivnit a stíny nejde blendit, protože se při pokusu o blendění prostě setřou! Díky hrozné konzistenci na očích stíny vůbec nevydrží a téměř okamžitě se z oka začnou vytrácet, ani bych neřekla že vyblednou, ale spíš opadají, protože na oční víčko vůbec nepřilnou.

 

Na stínech není nic, co bych mohla pochválit a vůbec nechápu, jak může značka Maybelline takovou hrůznost prodávat. Tato paletka je dobrá akorát na hození do koše a kdybych za ní utratila 399,- Kč, tak bych ji musela vzteky rozdupat. Domnívám se, že naše drogérie nabízejí mnohem lepší a levnější paletky, které jsou pigmentovanější, mnohem déle vydrží a lépe se s nimi pracuje. Ostatní paletky z této řady jsou prý kvalitnější, ale žádnou jsem osobně nevyzkoušela.

 

Foceno na přímém slunci s bleskem, aplikováno cca 8 vrstev přiloženým štětečkem

 

Foceno venku na denním světle bez blesku o 2 hodiny později

 

Máte s touto paletkou zkušenost? A co ostatní paletky z této řady?

 

2 komentáře

  1. Mohu potvrdit! Stíny se dají nanést pouze na podkladovou bázi a i s ní je za chvíli na oku nemám. Mám pocit, že se “ofoukají”. Je to smutné. Zbytečně vyhozené peníze.

    1. Slyšela jsem ohlasy na paletku od Rimmelu MAGNIF’EYES, která má prý slušnou kvalitu, hezčí odstíny a navíc je o dost levnější, tak by asi stála za vyzkoušení.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.