[icon name=”quote-right” class=”” unprefixed_class=””] Popis: Broskvová kolekce očních stínů. Tyto odstíny čerstvě posbírané do nové kolekce vydávají broskvovou vůni a obsahují broskvovou esenci, bohatou na antioxidanty. Vymýšlejte nekonečný počet líčení s těmito 18 barevnými tóny růžové, korálové, bronzové a fialové,  inspirovanými plody broskvoně pro zdravou letní zář očí po celý rok. Kolekce zahrnuje tradiční Glamour Guide se třemi návody na líčení vysvětlenými krok za krokem, s nimiž můžete začít.

 

 

Čtvrtá oční paletka z řady Too Faced, která bývá podle hodnocení označovaná jako nejslabší ze čtveřice (Chocolate Bar, Semi Sweet a Bon Bon). Hodnocení paletky začnu netradičně její parfemací, protože je kolem vůně paletky mnoho povyku. Narozdíl od ostatních Too Faced paletek mi tato paletka nevoní. Narozdíl třeba od broskvového balzámu na rty Tony Moly, který má nádhernou a autentickou vůni broskví nebo balzámu Clarins, který voní jako čerstvé nektarinky, má tahle paletka velmi nevěrohodnou a syntetickou parfemaci, která mi nepřipomíná broskve, ale vůni levných bonbónků, konkrétně ovocných čoček od Lipa. Parfemace paletky je poměrně silná a v krajním případě může podráždit oči.

 

Chocolate Bar a Semi Sweet Chocolate Bar paletky obsahují pouze 16 odstínů, ale dva světlé stíny mají větší velikost, což bych v této paletce také uvítala, hlavně co se týče stínů Peaches ‘n Cream, který používám jako základní a White Peaches, který perfektně funguje jako rozjasňovač a tak bych je nejrychleji vypotřebovala, paletku si totiž umím dost dobře představit bez stínů Delectable a Talk Derby to me, které jsou kvalitou příšerné a navíc ani jedna z barev v paletce tvářících se fialově ve skutečnosti fialová není.

 

Kvalita stínů je nekonzistentní, pár stínů je opravdu moc pěkných, originálních a kvalitních, zbytek stínů je průměrných a podprůměrných. Plno stínů vypadá na očním víčku jinak než v paletce, stíny nejsou jasné ani intenzivní, jsou spíše tlumené, málo výrazné, při blendění znatelně blednou, některé stíny jsou transparentní. Několik stínů zvýrazňuje texturu pleti (i při použití báze), takže pleť nad víčkem nevypadá hladce, ale stíny na ní vytvoří takové suché, nevzhledné a výrazné mapy.

 

Plno stínů z tého paletky není možné použít bez báze pod oční stíny a plno stínů se bez báze nechová dobře. Paletka stojí 1.350,- Kč, připočítejte si k ní cenu za několik bází, které byste při používání paletky spotřebovaly a najednou bude cena paletky někdě úplně, ale úplně jinde. Nemám mastnou pleť ani oční víčka, takže pod mé oblíbené oční stíny bázi vůbec nepoužívám, protože jsou tak kvalitní, že žádná báze prostě není potřeba. S kvalitními stíny se krásně a lehce pracuje, jsou intenzivní, snadno se blendí, při blendění se nestírají ani neblednou, neslévají se ve vráskách v záhybu oka, vydrží perfekní den, noc a klidně i další den, kdy už sice ztrácí na intenzitě, přesto vypadají stále reprezentativně (neodlíčení make-upu před spaním je osmý smrtelný hřích a proto na tento komentář neberte žádný zřetel [icon name=”smile-o” class=”” unprefixed_class=””]). U některých stínů z této paletky mi i s bází TF Shadow Insurance, kterou jsem si koupila pro potřeby tohoto článku, připadalo, že byly po 2,5 hodinách v záhybu oka bledé, jakoby se postupně stíraly a po 3-4 hodinách pomalu začaly zalézat do vrásek. Jeden look mi ale i bez báze vydržel 8 hodin (déle jsem stíny neměla).

 

 

Paletka slibuje šťavnatý, broskvový look, kterého je ale obtížné docílit. Ukázkové líčení přímo od společnosti Too Faced názorně ilustruje problém, se kterým se bude plno z Vás při používání broskvových odstínů potýkat, protože vytváří dojem unaveného a uplakaného oka. Při použití těchto barev by se měla použít výrazná linka, která líčení rozrazí a zabrání nežádoucímu uplakanému dojmu, ale v ukázkovém videu to vůbec nepomohlo. Navíc se domnívám, že u světlého romantického líčení působí černá výrazná linka moc tvrdě a vůbec se k takovému stylu líčení nehodí, osobně bych volila spíše fialovou linku. Paletka proto není vhodná pro nezkušené uživatelky, které nemají dostatek zkušeností pro práci s růžovými a broskvovými odstíny a je vhodnější pro olivovou a opálenou pleť.

 

Na můj vkus obsahuje paletka málo broskvových odstínů a z těch pár odstínů jsou dva nejvýraznější stíny Just Peachy a Candied Peach totálním fiaskem, na oku se mi nelíbí ani mi nesedí, jsou nekvalitní a za koupi celé paletky rozhodně nestojí. Chápu, že musí paletka obsahovat i komplementární neutrální barvy, aby byla versatilní, ale barevná kombinace se mi stejně moc nezamlouvá a působí na mě jako takový podivný mišmaš. Paletka mi nepřijde příliš univerzální, zvolení vhodné barevné kombinace (s přihlédnutím ke kvalitě jednotlivých stínů) není tak jednoduché a vytvoření hezkého looku je poměrně pracné. Dostala jsem asi tři nápady, pak už mě fantazie opustila, takže jsem musela zabrousit na internet, který mě ale také nijak extra neinspiroval. Bronzový a neutrální denní look se dá s paletkou bez problému vykouzlit, ale kvůli tomu si nemusím pořizovat zrovna broskvovou paletku. Článek s inspirací pro použití paletky již připravuji [icon name=”smile-o” class=”” unprefixed_class=””]

 

Hodnocení jednotlivých stínů

 

White Peach [icon name=”star” class=”” unprefixed_class=””] – teplý, vanilkově krémový odstín s rafinovaným, lehoučkým shimmerem a saténovým finišem. Nejsvětlejší odstín v paletce. Jako základní stín na celé víčko se nehodí, je málo pigmentovaný a transparentní, nesjednotí barevný tón, nezakryje začervenání víček ani jemné žilky. Jako decentní rozjasňovač pod obočí či vnitřní koutek oka funguje perfektně. Vhodný i jako jemný, denní rozjasňovač na vybrané partie obličeje.

 

 

 

Luscious [icon name=”star” class=”” unprefixed_class=””] – teplý, krémový stín s vysokým leskem. V paletce stín vypadá jako světlá, teplá hnědá s ledovým finišem, na víčku se stín promění v korálovo-měděnou barvu s metalickým finišem. Jemňoučký stín s máslovou konzistencí, perfektní pigmentací a plným krytím. Zvýrazňuje texturu pleti, nedoporučuji aplikovat nad víčko. Jeden z nejzajímavějších, nejunikátnějších a nejkvalitnějších stínů v paletce, vhodný pro letní, bronzové líčení.

 

 

 

Just Peachy [icon name=”star-o” class=”” unprefixed_class=””] – teplý stín s oranžovo-zlatým shimmerem. Stín v paletce vypadá jako tlumená korálová barva, na očním víčku převažuje růžová, která mi přijde příliš intenzivní až jedovatá a dělá výrazný dojem unavených a uplakaných očí. Stín je středně krycí, některé žilky pod ním prosvítají. Zvýrazňuje texturu pleti, nedoporučuji používat nad oční víčka. Odstín mi připomíná tvářenku Orgasm od Nars, která ale nemá tak křiklavý, růžový nádech. Stín je na mě moc divoký a nelíbí se mi.

 


 

Bless her Heart [icon name=”star-o” class=”” unprefixed_class=””] – khaki odstín se zlatým shimmerem. Stín má jemnou konzistenci a příjemnou konzistenci. V paletce vypadá stín moc hezky, ale na víčku působí poněkud ušmudlaně a brčálově, preferovala bych trochu jiný, lichotivější odstín – miluji odstín #07 Khaki Ecrin 1 Couleur Mono od Guerlain nebo Zodiac Moondust od Urban Decay. Swatch je hezky pigmentovaný, na víčku má stín transparentnější vzhled, při blendění výrazně bledne a rychle se vytrácí. Zvýrazňuje texturu pleti.

 

 

 

Tempting [icon name=”star-o” class=”” unprefixed_class=””] – tlumená černá s teplým podtónem, bronzovým shimmerem a zlatými třpytkami. Hebká a příjemná kozistence, která není krycí, má transparentní finiš. Stín se dobře swatchne, ale špatně se aplikuje štětcem, je problematické stín nabrat, při nanášení se stírá a aplikace není konzistentní. Nedoporučuji aplikovat na celé víčko ani bez báze, na zvýraznění linie řas funguje hezky. Používejte střídmě, barevný tón stínu může vytvořit ušmudlaný efekt.

 

 

 

Charmed, I’m Sure [icon name=”star” class=”” unprefixed_class=””] – rafinovaná, matná, tlumená tmavě hnědá s jemným teplým podtónem. Slušná pigmentace (mírný transparentní finiš),  jemný a krémový stín, dobře se blendí, perfektní jako základ bronzového líčení. Jeden z nejkvalitnějších a nejhezčích stínů v paletce.

 

 

 

 

 

Nectar [icon name=”star-half-full” class=”” unprefixed_class=””] – teplá tlumená perleťová champagne barva s jemným zlatavým shimmerem. Druhý nejsvětlejší odstín, málo pigmentovaný a transparentní. Jemná konzistence, která se lehce blendí, ale při blendění ztrácí sytost a zanechává pouze něžný lesk. Stín je vhodný jako rozjasňovač pod obočí nebo na vnitřní koutek oka. Je jasnější než White Peach, nevýhodou je, že shimmer zvýrazňuje texturu kůže a tak doporučuji používat pouze s podkladovou bází.

 

 

 

Cobbler [icon name=”star” class=”” unprefixed_class=””] – V paletce působí jako středně hnědý stín se shimmerem, na pleti je světloučký, bronzový s jemným korálovým podtónem a shimmerem, který stínu dodává skoro metalický efekt. Konzistence není tak jemná a krémová jako u ostatních stínů se shimmerem, je maličko hrubší a sušší, ale dobře se nanáší a blendí. Má extrémní pigmentaci, maličké ťupnutí štětcem stačí na rovnoměrné rozetření na celé víčko, bohužel okamžitě zaleze do vrásek v záhybu oka, proto ho používejte pouze s bází. Moc hezký a nevšední stín.

 

 

 

Candied Peach [icon name=”star-o” class=”” unprefixed_class=””] – matný, oranžovo-korálový stín s růžovými třpytkami. Stín je málo pigmentovaný, transparentní. Třpytek obsahuje strašně maličko, na víčku nejsou ani vidět. Při pokusu o swatch vám prst zanechá stopu v místě dotyku a něco maličko přes a dále vůbec, vůbec nic. Na víčku se chová o něco lépe, ale má hodně suchou, pudrovou konzistenci, která jde těžko aplikovat a při blendění extrémně bledne. Maličko zvýrazňuje texturu pleti, bez báze okamžitě zalézá do vrásek v záhybu oka. Odstín není lichotivý, při aplikaci na víčko mi skoro připadá, jako kdybych měla vyrážku nebo extrémně podrážděné oči. Kvalitou a zjevem druhý nejslabší stín z paletky.

 

 

Bellini [icon name=”star” class=”” unprefixed_class=””] – jemná růžovo-korálová s výrazným zlatým shimmerem. V paletce vypadá jako tlumená, na víčku se promění do korálové barvy a připomíná mi tvářenku Sin od Nars, která má však studenější, fialový podtón. Je podobný stínu Cobbler, který má bronzový základ a nemá tak výrazný, metalický efekt. Má stejný finiš jako stín Luscious, ale o něco hrubší a sušší konzistenci, se stínem se dobře pracuje.

 

 

 

Peach Pit [icon name=”star-half-full” class=”” unprefixed_class=””] – teplý, tmavý stín s lehoučkým shimmerem. V paletce vypadá jako vínový odstín, hezky se swatchne, působí bohatě a pigmentovaně, ale při aplikaci štětcem je barva velmi tlumená, transparentní a promění se v teplou hnědou s jemným vínovým nádechem. Stín používám pro zvýraznění véčka vnějšího koutku oka a linie řas k jemnému dennímu kouřovému líčení.

 

 

 

 

Delectable  Bellini [icon name=”star-half-full” class=”” unprefixed_class=””] – matná, ametystovo-vínová barva s teplým podtónem a jemnými modrými třpytkami, částečně transparentní. Stín se neswatchuje rovnoměrně a trochu cuckovatí, při použití štětce se swatchne snadno a hezky, problém nastává při aplikaci stínu na celé víčko, rovnoměrné nanesení není možné, barva je flekatá a brzy zalézá do vrásek v záhybu oka, zvýrazňuje texturu pleti. Odstín je moc krásný, ale bohužel se s ním špatně pracuje. S bází se stín chová lépe a barva je podstatně intenzivnější.

 

 

 

Peaches ‘n Cream [icon name=”star” class=”” unprefixed_class=””] – matný, krémový béžový odstín s jemným broskvovým nádechem. Má hodně pudrovou, ale jemnou a krémovou konzistenci. Přestože je stín hodně světlý, má vysoké krytí a bez problémů zamaskuje začervenání očních víček i tmavší žilky, je tedy vhodný jako základní stín na celé víčko. Je také vhodný pro mixování ostatních odstínů i jejich blendění a zjemnění. Bez podkladové báze se nanáší nerovnoměrně a pro plné krytí je nutné aplikovat více vrstev.

 

 

Georgia [icon name=”star-half-full” class=”” unprefixed_class=””] – matný, teplý, krémový stín. V paletce vypadá jako jemný tělový odstín se starorůžovým nádechem, na očním víčku má broskvový až korálová nádech, který dělá dojem unavených a uplakaných očí. Stín je málo pigmentovaný, není krycí, barevně nesjednotí víčko a nezakryje drobné nedokonalosti. Jako základní stín nedoporučuji, hodí se jako jemný přechodový stín, kvůli transparentnosti ale vyžaduje více vrstev.

 

 

 

Caramelized [icon name=”star” class=”” unprefixed_class=””] – teplý odstín s výrazným shimmerem. V paletce vypadá stín jako zlato-hnědá, po aplikaci se mění v teplou, ve zlatavě-bronzovou barvu s broskvovým podtónem a metalickým finišem. Nejintenzivnější z metalických odstínů. V porovnání se stínem Cobbler, je o něco tmavší a více do hněda. Stín je pigmentovaný, dobře se s ním pracuje, ale zvýrazňuje texturu pleti. Odstín je moc pěkný, vhodný pro letní bronzové líčení.

 

 

 

Puree [icon name=”star-half-full” class=”” unprefixed_class=””] – teplá, matná, tlumená, karamelově hnědá s jemnými oranžovými podtóny. Tento stín mne zaujal na první pohled, protože mi připomíná legendární stín Peanut Butter. Na víčku bohužel vypadá jinak a uplakaně. Slabší pigmentace, ale stín se dá bez problému vrstvit. Transparentní finiš.  Pudrovější a sušší konzistence, bez báze se slévá v záhybu oka.

 


 

 

Summer Yum [icon name=”star-half-full” class=”” unprefixed_class=””] – teplá, matná, sytá, cihlově hnědá barva o chlup tmavší a zrzavější než Puree. Slabší pigmentace, při blendění znatelně ztrácí na intenzitě, ale jde vrstvit, transparentní finiš. Mezi odstíny Puree a Summer Yum je na víčku zcela minimální rozdíl. Pudrovější a sušší konzistence, bez báze se slévá v záhybu oka.


 

 

 

Talk Derby to me [icon name=”star-o” class=”” unprefixed_class=””] – mdlá, nevýrazná černá s fialovým podtónem a jemnými růžovými třpytkami, které jsou na víčku téměř neznatelné. Pudrová a suchá konzistence, skoro žádná pigmentace, při blendění bledne, transparentní finiš. Se stínem se strašně špatně pracuje ať už s bází nebo bez báze, protože se nanáší nerovnoměrně, flekatí a slévá se v záhybu oka. Odstín je podivný a místo kouřového líčení připomíná spíše monokl. Jednoznačně nejhorší stín z celé paletky.

 

 

Swatche

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

Swatche jsem dělala bez báze pod oční stíny, jsem totiž zvyklá na kvalitní stíny, pod které není žádná báze nutná. Prstem jsem stín přejela sem a tam a na pokožku nanesla pouze jednu vrstvu, aby byly jasně viditelné vlastnosti některých odstínů. Když se podívám na některé swatche na internetu, tak ani nechci vědět, kolik vrstev musely dotyčné aplikovat, aby získaly tak intenzivní a rovnoměrné krytí a smysl swatche mi tím uniká, to už se rovnou můžete podívat na stín v paletce.

 

Závěrečné shrnutí

Na paletku Sweet Peach převládá pozitivní hodnocení, které bohužel nesdílím. Oči považuji za nejdůležitější část každého líčení a tak na stíny kladu zcela nekompromisní požadavaky. Některé stíny jsou tak nekvalitní, že v paletce této cenové relace nemají co pohledávat. Paletku budu používat pouze sporadicky jestli vůbec, prozatím ji ukládám do šuplíku a možná se k ní vrátím v létě. Mrzí mě, že jsem paletku nevyzkoušela dříve a už jsem ji nemohu vrátit (což americká Sephora, narozdíl od té naší, umožňuje), jako dárek bych ji nikomu nekoupila a známým bych nákup paletky rozmluvila, takže ji nemohu doporučit ani Vám. Paletka je vhodná pouze pro klid v duši všech nadšenkyň a sběratelek make-upu [icon name=”smile-o” class=”” unprefixed_class=””]

 

Pokud již vlastníte některou z TF paletek, tak bych Vám doporučila výběr 2-3 broskvových, lososových či korálových single stínů, které rozhodně seženete v hezčích a lichotivějších odstínech, než které se nachází v této paletce a jednoduše je kombinovala s paletkou, kterou již máte doma. Sama si raději sestavím vlastní broskvovou paletku přesně podle mého gusta.

 

Pokud máte paletku z internetu a chcete mít jistotu, že je vaše paletka originál, přečtěte si tento článek.

 

[icon name=”comments-o” class=”” unprefixed_class=””] Jak se vám líbí ukázkové líčení od společnosti Too Faced? Troufáte si na broskvové a růžové oční stiny nebo se jim raději vyhýbáte? Máte nějakou z TF paletek? Jak jste s ní spokojené?

 

Tags : parfumerie

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít