Popis: Hýčkejte svoje rty! Vyživující olej s rostlinnými výtažky pro přirozenou krásu vašich rtů. Unikátní olej na rty inspirovaný Clarins obličejovými a tělovými oleji. Obsahuje rostlinné oleje, vyživuje, poskytuje komfort, nelepivá textura, mírně sladká chuť. Nanášejte na rty kdykoliv během dne.

 

S nákupem této péče jsem velmi váhala, zdálo se mi zbytečné utrácet tolik peněz za olejíček, ale po přečtení oslavných recenzí jsem se nechala navnadit, s velkým očekáváním jsem si olejíček koupila a strašně jsem se na něj těšila. Jelikož testuji medové balzámky do připravovaného speciálu, tak jsem si pořídila verzi #01 Honey. Původně se jednalo o limitovanou edici, ale z důvodu vysoké poptávky byl olejíček zařazen do stálé nabídky.

 

Hned na začátek musím přiznat, že s jásajícími recenzemi bohužel nesouhlasím a péče mě velmi zklamala. Bouchám hlavou do stolu a nadávám si, že jsem zbytečně utratila 369,- Kč.

 

Každá máme jiné potřeby, očekávání i osobní preference, proto vám nejdřív přestavím své rty a mé požadavky na péči. Své rty bych zhodnotila jako normální a bezproblémové, někdy mě potrápí nějaká ta suchá šupinka, ale rty mi nepraskají, nemám je extrémně vysušené, netrpím na koutky ani opary. Od péče na rty očekávám příjemnou vůni, výživu a hydrataci. Nemám ráda balzámy, které se musí aplikovat každou chvíli, chci péči, kterou stačí aplikovat ráno a večer. Balzám mi musí být na rtech příjemný, nevadí mi balzámy s obsahem včelího vosku, které na rtech zanechají ochrannou vrstvu, ale nesnáším pocit ulepených a upatlaných rtů a už vůbec nesnáším balzámy, které se na rtech neudrží a stékají mi do pusy.

 

Teď se konečně dostanu k produktu samotnému. Olejová péče má nádherné, moderní a luxusní balení, které ozdobí každou koupelnu či kosmetický stoleček a zajisté Vás krása olejíčku oslní pokaždé, když o lahvičku zavadíte pohledem. Na balení mi vadí pouze víčko, které se ihned ošmatá a zůstávají na něm otisky prstů. Lahvička působí skleněným dojmem, ale je z kvalitního a bytelného plastu a bez úhony přežije cestování v kabelce.

 

Další věc, kterou musím pochválit, je inovativní aplikátor, který je sice ohromný, ale díky tomu zvládne péči aplikovat jedním tahem, ulpí na něm dostatečné množství produktu a není nutné ho znovu namáčet a péči přidávat. Aplikátor je velmi heboučký, huňatý a rty doslova pohladí. Jediná nevýhoda velikosti aplikátoru spočívá ve vyndavání a zandavání, protože se v určitém místě lahvičky trochu zasekává, ale to považuji za drobnost.

Péče má velmi výraznou, přesladkou a umělou vůni, která na vás dýchne ihned po otevření lahvičky. Vůně mi spíš než med připomíná vanilku a díky své intenzitě je na rtech cítit ještě 30 minut od aplikace. Osobně nemám přeslazené vůně ráda a uvítala bych jemnější parfemaci. Olejíček je k dostání v dalších dvou provedeních – růžovém Raspberry a červeném Red Berry a pokud si budete olejíček vybírat podle barvy, nevyhnete se zklamání. Swatche olejíčku se liší minimálně a na rtech žádný rozdíl v barvě nepoznáte, všechny péče mají efekt bezbarvého lesku.

 

Olejíček lze použít samostatně nebo přes oblíbenou rtěnku pro dodání lesku a pohodlí. Já jsem olejíček přes rtěnku neaplikovala, nechci si od rtěnky zašpinit aplikátor a aplikovat olejíček na ruku a teprve poté na rty mi přijde zbytečně složité.

 

Konzistece péče připomíná spíše hutný lesk na rty než olejíček, ale bohužel nedrží na rtech a trochu mi stéká do pusy, olejíček se zdá být bez příchuti, ale není zrovna příjemné ho mít v puse. Čekala jsem spíše jemnou a lehkou olejovou konzistenci. Lesk, který péče zanechá, je velmi jemný a po chvíli se vytratí, přestože péči na rtech stále cítím. Na rtech péče nepůsobí ani jako balzám ani jako olejíček, ale jako obyčejný lesk na rty, který nepříjemně lepí a rozčiluje mě – lesky na rty používám, ale ne takhle lepivé. Po aplikaci nemám příjemný ani utišující pocit, že bych na rty aplikovala něco prospěšného, výživného či hydratačního. Nemám ani pocit, že by se péče vstřebala do rtů, mám pocit, že rty pouze olepí a sedí na nich dokud se nesetře. Byla jsem překvapená, že olejíček přečká jídlo, ale při pití se ihned mizí.

 

Snažila jsem se dát olejíčku druhou šanci a i přes nevyhovující konzistenci jsem ho chtěla spotřebovat alespoň jako noční péči. Ráno jsem na rtech ještě cítila zbytky péče, ale péče není dost bohatá ani výživná, rty jsem neměla jemnější, hebčejší ani hydratované, jak jsem zvyklá po použití klasického balzámu, ale měla jsem je vyloženě hrubší a sušší. Po několikáté aplikaci se mi dokonce zdá, že mám rty podrážděné, že mě péče nepatrně štipká a rty mě dokonce pobolívají!

 

Update: Negativní zkušenost s balzámem byla zřejmě způsobena alergickou reakcí. Kvůli strašně nepříjemnému ulepenému pocitu, který olejíček na rtech zanechá, bych péči přesto nedoporučila.

 

Co se péče týče, tak s mými rty si olejíček vůbec nerozumí a jako lesk olejíček také nevyužiji, protože vysušuje a na můj vkus se leskne málo a jen chviličku, preferuji příjemnější a lesklejší produkty, které mi vykouzlí opravdu nádherné rty. Tato péče mi nevyhovuje tak moc, že ji ani přes vyšší pořizovací cenu nebudu používat, protože na mých rtech napáchá více škody než užitku. Olejíček v žádném případě nedoporučuji. Pokud Vás zajímá, do jaké péče o rty se vyplatí investovat, tak si počkejte na připravovaný srovnávací speciál 13 medových balzámků nebo zatím vyzkoušejte pochoutku Honey Trap od Lush.

 

K dostání v internetových obchodech v lahvičce o velikosti 7 ml za cenu 369,- Kč a v parfumeriích za 490,- Kč.

 

 Jaká je Vaše oblíbená péče o rty? Který kosmetický produkt Vás naposledy zklamal a proč?

 

Napsat komentář