Popis: Hydratační balzám na rty The Body Shop Honeymania Lip Balm. Balzám s výtažky z medu pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu vlhkosti rtů. Zanechává je hebké, jemné a vláčné, hydratuje, chrání a vyživuje. Má jemnou medovou vůni. Vhodné pro velmi suché rty. Použití: Aplikujte na rty dle potřeby.

 

Balzám nemá přírodní složení, sice neobsahuje vazelínu, ale obsahuje látku Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, což je lepivá pasta, která bývá často používaná jako náhrada lanolínu a má na svědomí podivnou konzistenci balzámu, kterou bych popsala jako tuhou vazelínu s vysokým leskem.

 

Balzám dále obsahuje hroznový a ricinový olej, derivát hydrogenovaného ricinového oleje, včelí a syntetický vosk, med, přírodní i syntetický vitamín E, příchuť, barviva a parfemační látky.

 

Nemám pocit, že by balzám pro rty něco udělal, spíš mám pocit, že rty pouze umastí, upatlá a dokonce mám dojem, že rty vysušuje a trýzní. Pocit, který na rtech balzám zanechá mi není moc příjemný, balzám se do rtů nevstřebá a pouze sedí na jejich povrchu, kde se neudrží a jakoby “stéká” do pusy. Setře se při první příležitosti a je nutné ho aplikovat několikrát za den. Balzámu stačí aplikovat opravdu maličko a kdyby k něčemu byl, tak by i dlouho vydržel. Balzám na rtech zanechá jemný lesk.

 

Vůně balzámu je poměrně výrazná a květinová, med vůbec necítím. Vůně působí uměle a nelíbí se mi. Balzám má sladkou příchuť.

 

Cenu balzámu považuji za špatný vtip a jsem fakt naštvaná, že jsem za něj utratila 180 korun. Balzám nespotřebuji a v žádném případě ho nedoporučuji. Pokud hledáte medový balzámek na rty, doporučuji přírodní a výživný Honey Trap od Lush.

 

Balzám je k dostání v kelímku o obsahu 10 ml v obchodech Body Shop za cenu 180,- Kč, v internetových obchodech je k dostání za nižší cenu.

 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.