Recenze

Design obalu10
Barevné schéma10
Matné stíny9
Metalické stíny10
Pohodlnost aplikace10
Výdrž8

Shrnutí

9.5Jedna z mých nejoblíbenějších paletek vůbec, kterou můžete využít každý den a pro každou příležitost.

Popis: Paletka s 15 odstíny očních stínů, který obsahuje 9 matných a 5 metalických stínů. Paletka byla vytvořena ve spolupráci s YouTuberkou Chole Morello. Jedná se o výběr těch nejlepších odstínů z paletek Ciate a dále přináší 4 zcela nové odstíny.

Ciate – Pretty, Fun and Fearless

Před Vánoci jsem si nakoupila několik paletek očních stínů, mezi kterými byla sada i Chloe Morello Beauty Haul od Ciaté London. Paletka mne na první pohled uhranula svými úchvatnými odstíny. Vzhledem k tomu, že značku Ciate znám v souvislosti s laky na nehty, moc jsem od paletky neočekávala a hned na začátek musím říct, že mě kvalita paletky ohromila.

Paletku jsem vyzkoušela až na jaře, kdy se mi ji podařilo nafotit a měla jsem špatné svědomí, že jsem paletku nevyzkoušela ihned a už jsem Vám nemohla napsat, že tuhle paletku prostě musíte mít, protože se jednalo o limitovanou edici a před Vánoci už byla vyprodaná. Díky velkému úspěchu se ale paletka vrací jako samostatný produkt a od 16. května máte možnost si paletku pořídit také a jsem opravdu ráda, že se s Vámi o tento skvost mohu podělit!

Paletka je velmi lehká, úzká a skladná, vhodná na cestování. Je vyrobena z kvalitního tvrdého a matného kartonu, má veselý a originální potisk se zlatými plameňáky, bezpečné magnetické zavírání a obsahuje zrcátko. Na paletce Vám kvůli papírovému obalu vznikne pár škrábanců, které budou naštěstí vidět pouze při podrobném zkoumání.

Paletka obsahuje 15 dechebroucích odstínů. Jedná se o mix 11 odstínů z předchozích paletek Ciate a 4 úplně nových odstínů – On Fire, Queen Bee, Jet Setter a Own It. Původní odstíny My Tribe, Day Dream, Happy, Dainty, Unconditional jsou z The Pretty paletky, Be Sassy a Fierce z The Fearless paletky, Flirt, Shine Bright, Vaycay a Skinny Dip z The Fun paletky.

Barevná kompozice paletky je zcela fenomenální a ze všech mých nových úlovků sklidila tato kráska největší úspěch. Paletka je všestranná, vykouzlíte s ní neutrální líčení, jemné denní líčení, romantické líčení i dramatické líčení na večer a speciální příležitosti. Kouřové líčení s barvičkami z této paletky vytvoříte hravě a intuitivně, bude velmi krásné, vkusné a nebude působit příliš tmavě ani tvrdě, pandích očí se rozhodně nemusíte obávat.

Paletka je barevně vyvážená, 6 třpytivých odstínů mi přijde jako perfektní počet. Preferuji paletky, které mají větší výběr matných stínů, které umožňují perfektní orámování očí a dodání hloubky, zatímco třpytivý stín aplikuji pouze doprostřed víčka na zvýraznění. Odstíny lze míchat zcela intuitivně, všechny barvičky se navzájem skvěle doplňují a s paletkou se Vám bude snadno pracovat.

Někdo by mohl mít dojem, že v paletce chybí černá barva, ale já osobně ji nepostrádám a myslím si, že by v kombinaci s ostatními odstíny působila příliš kontrastně a tvrdě. Tmavě fialový odstín Day Dream je lichotivý, rafinovaný a dostatečně tmavý na dodání hloubky líčení a zvýraznění vnějšího véčka, lépe se s ním pracuje, můžete ho použít i mezi řasy a můžete ho libovolně míchat s dalšími barvami. Na orámování mých hnědých očí jsem si zamilovala kombinaci temně fialového odstínu Day Dream, vínového Flirt a tmavě hnědého Queen Bee, oči vypadají naprosto dokonale, tahle kombinace barev jim neskutečně lichotí a oči jsou krásně zvýrazněné.

Teplé stíny jsou v paletkách žhavým trendem, ale některé paletky jsou pro mě až moc teplé a myslím si, že nelichotí úplně každému. Pretty, Fun and Fearless je také laděna do teplých tónů, ale navíc obsahuje i studené odstíny, což ji vyrovanává, dodává ji na univerzálnosti a použitelnosti a tak bude slušet všem bez rozdílu a je naprosto ideálním dárkem, se kterým nemůžete šlápnout vedle.

Matné stíny

Paletka obsahuje 9 matných stínů, které mne svými vlastnostmi naprsto šokovaly. Kvalita a pigmentace matných stínů je skvělá. Ihned po prvním použití, kdy jsem žila v přesvědčení, že se jedná o limitovanou Vánoční edici, která už nikdy nebude v prodeji, mě zachvátila panika a byla jsem naprosto nešťastná, že mám jen jednu paletku a že jsem si měla koupit minimálně dvě!

Stíny jsou krémové až máslové, ale i maličko pudrové, takže se perfektně blendí. Pigmentace stínů je skvělá, ale není bláznivě intenzivní, jelikož se stíny blendí s naprostou lehkostí, mohou při blendění některé barvy maličko blednout, ale nemyslím si, že by to bylo na škodu. Pokud uděláte chybku a aplikujete příliš mnoho tmavého stínu, tak můžete omyl lehce napravit a stíny rozblendit. Stíny se dají bez problému vrstvit a vrstvením získávají na intenzitě. Stíny nejsou suché, takže nepráší a při líčení nepadají pod oči. Nanáší se snadno a zcela rovnoměrně. Na očích nepůsobí suchým dojmem a nezvýrazňují texturu víček.

Matné odstíny lze navzájem kombinovat a míchat a vytvářet tak nové odstíny.

Třpytivé stíny

Paletka obsahuje 6 třpytivých odstínů, které mají zcela nezvyklou a totožnou konzistenci. Stíny nejsou práškové, jsou spíše krémové, tuhé a těžké, na omak je cítit hrubší textura stínů, jsou vlhčí a mastnější. Samotné třpytky jsou jemňoučce namleté, hodně stlačené a díky tomu vůbec neflekatí, nevytváří cucky, nepráší ani neopadávají.

Třpytivé stíny mají podobné vlastnosti jako texturované stíny z Huda Rose Gold paletky. Jelikož se nejedná o klasický práškový pigment, ale o zvláštní pastu, klasický huňatý štětec pigment nenabere. Zkuste použít plochý štětec s tvrdšími umělými vlákny, například štětec na korektor. Pomocí silikonového aplikátoru na třpytky nelze stíny nabrat. Prstem se stíny aplikují naprosto bez problému a zcela rovnoměrně, pro intenzivní efekt stačí aplikovat pouze jednu vrstvu. Stíny perfektně drží a neopadávají ani během nošení.

Některé odstíny mají okázalý metalický efekt, jiné odstíny jsou krásně třpytivé, ale střídmější.

Odstíny

 

Skinny Dip – matná, tlumená světlejší hnědá s teplým, nazrzlým podtónem.

 

 

Unconditional – matná, tlumenuá středně hnědá s teplým, oranžovým podtónem.

 

 

On Fire – matná, středně-tmavá hnědá s teplým, rezatým podtónem.

 

 

Queen Bee – matná, tmavě hnědá s jemným teplým podtónem.

 

 

Shine Bright – zářivá středně-tmavá měděná barva s teplým, zlatavým nádechem a třpytivým metalickým finišem.

 

 

Vaycay – světlá zlatavá barva s teplým podtónem a třpytivým metalickým finišem.

 

My Tribe – matný, světle běžový stín s teplým, žlutým podtónem. Pigmentace je slabší, stín není vhodný jako základní stín na celé víčko, ale jako decentní rozjasňovač.

 

 

Be Sassy – matná, světlá pastelově růžová barva s teplým podtónem. Pigmantace je slabší, stín má tendenci blednou při aplikaci, konzistence je sušší než u ostatních matných stínů a trochu práší.

 

 

 

Jet Setter – matná, tlumená, světlá pastelová lila barva s neutrálním až studeným podtónem.

 

 

Happy – středně tmavá, hnědošedá s teplým broznovým nádechem a třpytivým metalickým finišem.

 

 

Dainty – světlá, jemná šampaňská barva s lehkým broskvovým nádechem, teplým podtónem a třpytivým metalickým finišem.

 

 

Fierce – zářivá, středně tmavá vínová barva s teplým podtónem, lehce načervenalým nádechem a ledovým metalickým finišem.

 

 

Flirt – matná, tlumená vínová s růžovým nádechem a studeným podtónem.

 

 

Day Dream – matná, tmavá švestková barva se studeným podtónem.

 

 

Own It – tlumená, tmavá šedofialová se studeným podtónem a ledovým finišem.

 

Swatche

Skinny Dip, Unconditional, On Fire, Queen Be, Shine Bright
Vaycay, My Tribe, Be Sassy, Jet Setter, Happy
Daintly, Fierce, Flirt, Day Dream, Own It

Inspirace

Závěrečné shrnutí

Se stíny se perfektně pracuje a jsou vhodné i pro naprosté začátečnice. Při líčení nepadají stíny pod oči, takže si můžete s naprostým klidem aplikovat make-up jako první a až poté si můžete nalíčit oči. Pod stíny není nutné použít bázi, ale je lepší použít alespoň tekutý korektor. Stíny mají perfektní výdrž. Po 14 hodinách s bází vypadají stále perfektně jako po aplikaci, v záhybu oka drží jako přibité, neslévají se ani neblednou! Bez báze vydrží stíny 7-8 hodin a poté začínají pomalu blednout.

Jestli nejste sběratelky make-upu a dopřejete si jednu či dvě paletky za rok, tohle je paletka, která Vám nesmí chybět, protože ji využijete opravdu každý den a pro každou příležitost.

Ze všech paletek, které jsem si před Vánoci pořídila, sklidila tahle největší ohlas a všem se líbila ze všech paletek nejvíce. Podle mého názoru je paletka působivá, úchvatná a naprosto dokonalá. Paletku jsem si zamilovala a pokud bych mohla mít pouze jednu, byla by to právě tahle kráska! Skutečně must-have paletka letošního roku.

Koupit na Asos

* Affiliate odkaz

Cena samostatné paletky je 39 GBP za 15 g produktu. Paletka je k dostání na e-shopu Asos.com (* Affiliate odkaz), který vám ji do ČR zašle zdarma.

4 komentáře

    1. Je opravdu moc krásná a doporučuji. Já teď zase pokukuji po podobné paletce Dreamy Eyeshadow Palette od Nabla :)

Napsat komentář