Když jsem se dozvěděla o broskvičkové kolekci od Too Faced, tak jsem měla strašnou radost a nechala jsem si ji dovézt z USA už v prosinci, protože jsem v té době nevěděla, jestli se u nás bude kolekce vůbec prodávat. K recenzi na oční stíny jsem se dokopala v lednu, ale psaní recenze na rozjasňující paletku a tvářenku jsem odkládala, protože mě ani jeden z produktů vůbec nezaujal, nenašla jsem pro ně žádné využití a do psaní recenze se mi vůbec nechtělo.

Na konci článku najdete můj názor na značku Too Faced a zhoršení kvality jejich produktů.

Hodnocení kolekce začnu netradičně její parfemací, protože je kolem vůně pudrů mnoho povyku. Narozdíl od ostatních Too Faced paletek mi tato řada nevoní. V porovnání s broskvovým balzámem na rty Tony Moly, který má nádhernou a autentickou vůni broskví nebo tyčince na rty Daily Energizer Clarins, která voní jako čerstvé nektarinky, mají Sweet Peach paletky velmi nevěrohodnou a umělou parfemaci, která mi nepřipomíná broskve, ale vůni levných bonbónů, konkrétně Ovocných čoček od Lipa. Parfemace stínů je poměrně silná a v krajním případě může podráždit citlivé oči.

Paletka očních stínů Sweet Peach

Popis: Broskvová kolekce očních stínů. Tyto odstíny čerstvě posbírané do nové kolekce vydávají broskvovou vůni a obsahují broskvovou esenci, bohatou na antioxidanty. Vymýšlejte nekonečný počet líčení s těmito 18 barevnými tóny růžové, korálové, bronzové a fialové,  inspirovanými plody broskvoně pro zdravou letní zář očí po celý rok. Kolekce zahrnuje tradiční Glamour Guide se třemi návody na líčení vysvětlenými krok za krokem, s nimiž můžete začít.

 

Čtvrtá oční paletka z řady Too Faced, která bývá podle hodnocení označovaná jako nejslabší ze čtveřice (Chocolate Bar, Semi Sweet a Bon Bon). Chocolate Bar a Semi Sweet Chocolate Bar paletky obsahují pouze 16 odstínů, ale dva světlé stíny mají větší velikost, což bych v této paletce také uvítala, hlavně co se týče stínů Peaches ‘n Cream, který používám jako základní a White Peaches, který perfektně funguje jako rozjasňovač a tak bych je nejrychleji vypotřebovala, paletku si totiž umím dost dobře představit bez stínů Delectable a Talk Derby to me, které jsou kvalitou příšerné a navíc ani jedna z barev v paletce tvářících se fialově ve skutečnosti fialová není.

Kvalita stínů je nekonzistentní, pár stínů je opravdu moc pěkných, originálních a kvalitních, zbytek stínů je průměrných a podprůměrných. Plno stínů vypadá na očním víčku jinak než v paletce, stíny nejsou jasné ani intenzivní, jsou spíše tlumené, málo výrazné, při blendění znatelně blednou, některé stíny jsou transparentní. Několik stínů zvýrazňuje texturu pleti (i při použití báze), takže pleť nad víčkem nevypadá hladce, ale stíny na ní vytvoří takové suché, nevzhledné a výrazné mapy. Mapy jsou bohužel tak ošklivé, že kvůli nim stíny nepoužívám – stíny od jiných značek mi tohle nedělají.

Plno stínů z tého paletky není možné použít bez báze pod oční stíny a plno stínů se bez báze nechová dobře. Paletka stojí 1.350,- Kč, připočítejte si k ní cenu za několik bází, které byste při používání paletky spotřebovaly a najednou bude cena paletky někdě úplně, ale úplně jinde. Nemám mastnou pleť ani oční víčka, takže pod mé oblíbené oční stíny bázi vůbec nepoužívám, protože jsou tak kvalitní, že žádná báze prostě není potřeba. S kvalitními stíny se krásně a lehce pracuje, jsou intenzivní, snadno se blendí, při blendění se nestírají ani neblednou, neslévají se ve vráskách v záhybu oka, vydrží perfekní den, noc a klidně i další den, kdy už sice ztrácí na intenzitě, přesto vypadají stále reprezentativně (neodlíčení make-upu před spaním je osmý smrtelný hřích a proto na tento komentář neberte žádný zřetel. U některých stínů z této paletky mi i s bází TF Shadow Insurance, kterou jsem si koupila pro potřeby tohoto článku, připadalo, že byly po 2,5 hodinách v záhybu oka bledé, jakoby se postupně stíraly a po 3-4 hodinách pomalu začaly zalézat do vrásek. Jeden look mi ale i bez báze vydržel 8 hodin (déle jsem stíny neměla).

Paletka slibuje šťavnatý, broskvový look, kterého je ale obtížné docílit. Ukázkové líčení přímo od společnosti Too Faced názorně ilustruje problém, se kterým se bude plno z Vás při používání broskvových odstínů potýkat, protože vytváří dojem unaveného a uplakaného oka. Při použití těchto barev by se měla použít výrazná linka, která líčení rozrazí a zabrání nežádoucímu uplakanému dojmu, ale v ukázkovém videu to vůbec nepomohlo. Navíc se domnívám, že u světlého romantického líčení působí černá výrazná linka moc tvrdě a vůbec se k takovému stylu líčení se nehodí, osobně bych volila spíše fialovou linku. Paletka proto není vhodná pro nezkušené uživatelky, které nemají dostatek zkušeností pro práci s růžovými a broskvovými odstíny a je vhodnější pro olivovou a opálenou pleť.

Na můj vkus obsahuje paletka málo broskvových odstínů a z těch pár odstínů jsou dva nejvýraznější stíny Just Peachy a Candied Peach totálním fiaskem, na oku se mi nelíbí ani mi nesedí, jsou nekvalitní a za koupi celé paletky rozhodně nestojí. Chápu, že musí paletka obsahovat i komplementární neutrální barvy, aby byla versatilní, ale barevná kombinace se mi stejně moc nezamlouvá a působí na mě jako takový podivný mišmaš. Paletka mi nepřijde příliš univerzální, zvolení vhodné barevné kombinace (s přihlédnutím ke kvalitě jednotlivých stínů) není tak jednoduché a vytvoření hezkého looku je poměrně pracné. Dostala jsem asi tři nápady, pak už mě fantazie opustila, takže jsem musela zabrousit na internet, který mě ale také nijak extra neinspiroval. Bronzový a neutrální denní look se dá s paletkou bez problému vykouzlit, ale kvůli tomu si nemusím pořizovat zrovna broskvovou paletku. Článek s inspirací pro použití paletky již připravuji.

Hodnocení jednotlivých stínů

White Peach – teplý, vanilkově krémový odstín s rafinovaným, lehoučkým shimmerem a saténovým finišem. Nejsvětlejší odstín v paletce. Jako základní stín na celé víčko se nehodí, je málo pigmentovaný a transparentní, nesjednotí barevný tón, nezakryje začervenání víček ani jemné žilky. Jako decentní rozjasňovač pod obočí či vnitřní koutek oka funguje perfektně. Vhodný i jako jemný, denní rozjasňovač na vybrané partie obličeje.

 

 

Luscious– teplý, krémový stín s vysokým leskem. V paletce stín vypadá jako světlá, teplá hnědá s ledovým finišem, na víčku se stín promění v korálovo-měděnou barvu s metalickým finišem. Jemňoučký stín s máslovou konzistencí, perfektní pigmentací a plným krytím. Zvýrazňuje texturu pleti, nedoporučuji aplikovat nad víčko. Jeden z nejzajímavějších, nejunikátnějších a nejkvalitnějších stínů v paletce, vhodný pro letní, bronzové líčení.

 

 

Just Peachy – teplý stín s oranžovo-zlatým shimmerem. Stín v paletce vypadá jako tlumená korálová barva, na očním víčku převažuje růžová, která mi přijde příliš intenzivní až jedovatá a dělá výrazný dojem unavených a uplakaných očí. Stín je středně krycí, některé žilky pod ním prosvítají. Zvýrazňuje texturu pleti, nedoporučuji používat nad oční víčka. Odstín mi připomíná tvářenku Orgasm od Nars, která ale nemá tak křiklavý, růžový nádech. Stín je na mě moc divoký a nelíbí se mi.

 

 

Bless her Heart – khaki odstín se zlatým shimmerem. Stín má jemnou konzistenci a příjemnou konzistenci. V paletce vypadá stín moc hezky, ale na víčku působí poněkud ušmudlaně a brčálově, preferovala bych trochu jiný, lichotivější odstín – miluji odstín #07 Khaki Ecrin 1 Couleur Mono od Guerlain nebo Zodiac Moondust od Urban Decay. Swatch je hezky pigmentovaný, na víčku má stín transparentnější vzhled, při blendění výrazně bledne a rychle se vytrácí. Zvýrazňuje texturu pleti.

 

 

Tempting– tlumená černá s teplým podtónem, bronzovým shimmerem a zlatými třpytkami. Hebká a příjemná kozistence, která není krycí, má transparentní finiš. Stín se dobře swatchne, ale špatně se aplikuje štětcem, je problematické stín nabrat, při nanášení se stírá a aplikace není konzistentní. Nedoporučuji aplikovat na celé víčko ani bez báze, na zvýraznění linie řas funguje hezky. Používejte střídmě, barevný tón stínu může vytvořit ušmudlaný efekt.

 

 

Charmed, I’m Sure  – rafinovaná, matná, tlumená tmavě hnědá s jemným teplým podtónem. Slušná pigmentace (mírný transparentní finiš),  jemný a krémový stín, dobře se blendí, perfektní jako základ bronzového líčení. Jeden z nejkvalitnějších a nejhezčích stínů v paletce.

 

 

 

Nectar – teplá tlumená perleťová champagne barva s jemným zlatavým shimmerem. Druhý nejsvětlejší odstín, málo pigmentovaný a transparentní. Jemná konzistence, která se lehce blendí, ale při blendění ztrácí sytost a zanechává pouze něžný lesk. Stín je vhodný jako rozjasňovač pod obočí nebo na vnitřní koutek oka. Je jasnější než White Peach, nevýhodou je, že shimmer zvýrazňuje texturu kůže a tak doporučuji používat pouze s podkladovou bází.

 

 

Cobbler – V paletce působí jako středně hnědý stín se shimmerem, na pleti je světloučký, bronzový s jemným korálovým podtónem a shimmerem, který stínu dodává skoro metalický efekt. Konzistence není tak jemná a krémová jako u ostatních stínů se shimmerem, je maličko hrubší a sušší, ale dobře se nanáší a blendí. Má extrémní pigmentaci, maličké ťupnutí štětcem stačí na rovnoměrné rozetření na celé víčko, bohužel okamžitě zaleze do vrásek v záhybu oka, proto ho používejte pouze s bází. Moc hezký a nevšední stín.

 

 

Candied Peach  – matný, oranžovo-korálový stín s růžovými třpytkami. Stín je málo pigmentovaný, transparentní. Třpytek obsahuje strašně maličko, na víčku nejsou ani vidět. Při pokusu o swatch vám prst zanechá stopu v místě dotyku a něco maličko přes a dále vůbec, vůbec nic. Na víčku se chová o něco lépe, ale má hodně suchou, pudrovou konzistenci, která jde těžko aplikovat a při blendění extrémně bledne. Maličko zvýrazňuje texturu pleti, bez báze okamžitě zalézá do vrásek v záhybu oka. Odstín není lichotivý, při aplikaci na víčko mi skoro připadá, jako kdybych měla vyrážku nebo extrémně podrážděné oči. Kvalitou a zjevem druhý nejslabší stín z paletky.

 

Bellini  – jemná růžovo-korálová s výrazným zlatým shimmerem. V paletce vypadá jako tlumená, na víčku se promění do korálové barvy a připomíná mi tvářenku Sin od Nars, která má však studenější, fialový podtón. Je podobný stínu Cobbler, který má bronzový základ a nemá tak výrazný, metalický efekt. Má stejný finiš jako stín Luscious, ale o něco hrubší a sušší konzistenci, se stínem se dobře pracuje.

 

 

Peach Pit – teplý, tmavý stín s lehoučkým shimmerem. V paletce vypadá jako vínový odstín, hezky se swatchne, působí bohatě a pigmentovaně, ale při aplikaci štětcem je barva velmi tlumená, transparentní a promění se v teplou hnědou s jemným vínovým nádechem. Stín používám pro zvýraznění véčka vnějšího koutku oka a linie řas k jemnému dennímu kouřovému líčení.

 

 

Delectable  Bellini – matná, ametystovo-vínová barva s teplým podtónem a jemnými modrými třpytkami, částečně transparentní. Stín se neswatchuje rovnoměrně a trochu cuckovatí, při použití štětce se swatchne snadno a hezky, problém nastává při aplikaci stínu na celé víčko, rovnoměrné nanesení není možné, barva je flekatá a brzy zalézá do vrásek v záhybu oka, zvýrazňuje texturu pleti. Odstín je moc krásný, ale bohužel se s ním špatně pracuje. S bází se stín chová lépe a barva je podstatně intenzivnější.

 

 

Peaches ‘n Cream  – matný, krémový béžový odstín s jemným broskvovým nádechem. Má hodně pudrovou, ale jemnou a krémovou konzistenci. Přestože je stín hodně světlý, má vysoké krytí a bez problémů zamaskuje začervenání očních víček i tmavší žilky, je tedy vhodný jako základní stín na celé víčko. Je také vhodný pro mixování ostatních odstínů i jejich blendění a zjemnění. Bez podkladové báze se nanáší nerovnoměrně a pro plné krytí je nutné aplikovat více vrstev.

 

 

Georgia  – matný, teplý, krémový stín. V paletce vypadá jako jemný tělový odstín se starorůžovým nádechem, na očním víčku má broskvový až korálová nádech, který dělá dojem unavených a uplakaných očí. Stín je málo pigmentovaný, není krycí, barevně nesjednotí víčko a nezakryje drobné nedokonalosti. Jako základní stín nedoporučuji, hodí se jako jemný přechodový stín, kvůli transparentnosti ale vyžaduje více vrstev.

 

 

Caramelized  – teplý odstín s výrazným shimmerem. V paletce vypadá stín jako zlato-hnědá, po aplikaci se mění v teplou, ve zlatavě-bronzovou barvu s broskvovým podtónem a metalickým finišem. Nejintenzivnější z metalických odstínů. V porovnání se stínem Cobbler, je o něco tmavší a více do hněda. Stín je pigmentovaný, dobře se s ním pracuje, ale zvýrazňuje texturu pleti. Odstín je moc pěkný, vhodný pro letní bronzové líčení.

 

Puree– teplá, matná, tlumená, karamelově hnědá s jemnými oranžovými podtóny. Tento stín mne zaujal na první pohled, protože mi připomíná legendární stín Peanut Butter. Na víčku bohužel vypadá jinak a uplakaně. Slabší pigmentace, ale stín se dá bez problému vrstvit. Transparentní finiš.  Pudrovější a sušší konzistence, bez báze se slévá v záhybu oka.

 

 

Summer Yum – teplá, matná, sytá, cihlově hnědá barva o chlup tmavší a zrzavější než Puree. Slabší pigmentace, při blendění znatelně ztrácí na intenzitě, ale jde vrstvit, transparentní finiš. Mezi odstíny Puree a Summer Yum je na víčku zcela minimální rozdíl. Pudrovější a sušší konzistence, bez báze se slévá v záhybu oka.

 

 

Talk Derby to me – mdlá, nevýrazná černá s fialovým podtónem a jemnými růžovými třpytkami, které jsou na víčku téměř neznatelné. Pudrová a suchá konzistence, skoro žádná pigmentace, při blendění bledne, transparentní finiš. Se stínem se strašně špatně pracuje ať už s bází nebo bez báze, protože se nanáší nerovnoměrně, flekatí a slévá se v záhybu oka. Odstín je podivný a místo kouřového líčení připomíná spíše monokl. Jednoznačně nejhorší stín z celé paletky.

 

 

Swatche

Kliknutím zvětšíte obrázek

Swatche jsem dělala bez báze pod oční stíny, jsem totiž zvyklá na kvalitní stíny, pod které není žádná báze nutná. Prstem jsem stín přejela sem a tam a na pokožku nanesla pouze jednu vrstvu, aby byly jasně viditelné vlastnosti některých odstínů. Když se podívám na některé swatche na internetu, tak ani nechci vědět, kolik vrstev musely dotyčné aplikovat, aby získaly tak intenzivní a rovnoměrné krytí a smysl swatche mi tím uniká, to už se rovnou můžete podívat na stín v paletce.

Závěrečné shrnutí

Na paletku Sweet Peach převládá pozitivní hodnocení, které bohužel nesdílím. Oči považuji za nejdůležitější část každého líčení a tak na stíny kladu zcela nekompromisní požadavaky. Některé stíny jsou tak nekvalitní, že v paletce této cenové relace nemají co pohledávat. Paletku jsem od napsání recenze nepoužila ani jednou. Mrzí mě, že jsem paletku nevyzkoušela dříve a už jsem ji nemohu vrátit (což americká Sephora, narozdíl od té naší, umožňuje!), jako dárek bych ji nikomu nekoupila a kamarádkám bych nákup paletky rozmluvila, takže ji nemohu doporučit ani Vám. Paletka je vhodná pouze pro klid v duši všech nadšenkyň a sběratelek make-upu [icon name=”smile-o” class=”” unprefixed_class=””]

Pokud již vlastníte některou z TF paletek, tak bych Vám doporučila výběr 2-3 broskvových, lososových či korálových single stínů, které rozhodně seženete v hezčích a lichotivějších odstínech, než které se nachází v této paletce a jednoduše je kombinovala s paletkou, kterou již máte doma. Sama si raději sestavím vlastní broskvovou paletku přesně podle mého gusta.

Pokud máte paletku z internetu a chcete mít jistotu, že je vaše paletka originál, přečtěte si tento článek.

Sweet Peach Glow

Popis: Rozjasňující paleta se třemi odstíny pro rozjasněnou a zářivou pleť. Tato rozjasňující paleta přináší vaší pleti zdravou zář a dodává jí přirozeně zlatavý jas. Broskvová horečka! Sweet Peach Glow obsahuje výtažek z broskve a také po broskvích voní. Tato paleta obsahuje bronzující pudr, tvářenku a rozjasňovač, přičemž všechny tři se hodí pro všechny tóny pleti. Pudry lze vrstvit a míchat pro vzhled pleti, která vypadá jako broskvička.

Po uvedení na trh se kolem celé kolekce strhlo doslova davové šílenství. Kolekci jsem se snažila objednat okamžitě, když se objevila na oficiálních stránkách společnosti Too Faced. Dostala jsem se do pořadníku, čekala jsem několik hodin a než se na mě dostala řada, sada s rozjasňovači již byla vyprodaná! Musela jsem tedy počkat dva dny, než se kolekce objevila i na e-shopu americké Sephory, odkud jsem si kolekci nakonec objednala.

Rozjasňovač

Rozjasňovače mám velmi ráda. Jelikož mám dehydratovanou pleť, vždy ocením produkt, který mé mdlé pleti dodá život a zářivý jas. Odstín rozjasňovače vypadá v paletce opravdu nádherně, na videích se mi zdál také úchvatný a přirozený, působil jako decentní šampaň odstín.

Na mé světloučké pleti je strašně nepřirozený a nepoužitelný, má teplou, měňavou, duhovou barvu, která hází umělé, křiklavé růžovo-oranžovo-zlatavé odlesky, obsahuje příliš mnoho třpytek a na mém studeném tónu pleti vypadá jako pěst na oko. Třpyt navíc zvýrazňuje texturu pleti se všemi jejími nedokonalostmi.

Na umělém, tlumeném světle vypadá rozjasňovač krásně, pleť se pouze hezoučky leskne a barvu rozjasňovače nelze rozeznat. Na denním světle je tón rozjasňovače vidět a působí strašně uměle. S rozjasňovačem vypadám jako po výbuchu třpytkové bomby a připadám si jako klaun. Neumím si představit využití tohoto rozjasňovače, jeho umělá a nepřirozená barva se nehodí ani na diskotéku ani na ples a nedoporučila bych ho ani kabaretní tanečnici. Pokud máte tmavší odstín pleti, rozjasňovač by mohl házet přirozenější odlesky, ale podle recenzí není na tmavší pleti zase moc vidět.

Jako oční stín by barva vypadala krásně, ale konzistence rozjasňovače je nekvalitní, pudr je hrubě namletý, hrudkovitý, má velký kickback, práší a při aplikaci na víčka padá pod oči. Na pleti vypadá nerovnoměrně a flekatě. Kvůli plýtvání při aplikaci Vám toto malé balení moc dlouho nevydrží, ale samotný rozjasňovač na pleti narozdíl od ostatních dvou produktů vydrží, nezačne blednout chvilku po aplikaci a i po 6 hodinách nošení je v celku intenzivní.

Zlatavý rozjasňovač Moonbeam od Benefitu, který má podobný duhový efekt, je úplně jiná liga a vypadá naprosto úchvatně!

Tvářenka

Korálový odstín vypadá v paletce naprosto božsky, ale krásný odstín se na tvář bohužel nepřenese. Na tvářenku je pudr neuvěřitelně málo pigmentovaný, je tlumený, transparentní a označila bych ho spíše za Blush Topper, ale za tímto účelem se běžně používají výraznější, zářivější a třpytivější odstíny. Při podrobném zkoumání není tvářenka matná, ale objeví se jemný, zlatavý třpyt, který na tvářích ani nezaregistruji.

Na mé světloučké pleti je tvářenka vidět pouze nepatrně. Pro mou pleť je to navíc velmi nešťatný odstín, pudr nedodá šťavnatý nádech a mé tváře s ním působí spíše podrážděně a zarudle.

Pudr má z celé paletky nejlepší konzistenci, nemá vůbec žádný kickback ani nepráší, ale zase je dost “tvrdý a tuhý”. Nanášela jsem ho tím nejjemnějším štětcem, který si lze představit – štětcem na tvářenku od Bobbi Brown a štětec měl problém pudr nabrat. Tento štětec je vytvořený pro použití v kombinaci s high-end tvářenkami, které jsou extrémě pigmentované, takže štětec nabírá perfektní množství produktu pro zachování přirozeného efektu. Zkoušela jsem použít i starší obyčejný zkosený štětec na tvářenku od Sephora Professionnel a několik dalších štětců, například štětec na krémové oční stíny či korektor, ale výsledek byl stejný, problém nebude ve štětcích, ale v pigmentaci tvářenky. Nejlepší je tedy tvářenku aplikovat prstem.

Vrstvení nemá na intenzitu žádný efekt, můžete štětcem šmrdat sem a tam, přidávat a vrstvit, ale intenzita tvářenky se prostě nezvýší. Intenzita pudru by šla nejspíš zvýšit pomocí fixačního spreje, např. Prep + Prime Fix + od Mac, který si budu teprve kupovat, takže zatím nemohu hodnotit. Tvářenka nemá skoro žádnou výdrž, po hodině a půl už začíná blednout a během dalších tří hodin úplně zmizí.

Bronzer

Bronzující pudr bych neoznačila za bronzer ani s notnou dávkou fantazie, opravdu to není bronzer, ale hotová pohroma. Odstín je na bronzer moc světlý i pro mou porcelánovou pleť a hlavně je příliš teplý a strašně oranžový. Bronzer je bez třpytek, na obrázku má jemný lesk, ale na pleti působí matným dojmem.

Preferuji matné bronzery, které se dají použít na konturování, takže jsem bronzeru chtěla dát šanci a zkusila jsem ho použít jako konturovací pudr. Jeho nepřirozený, oranžový odstín vypadá opravdu otřesně. Mé pleti dodá ošklivý, nezdravý pomerančovo-mrkvový vzhled, který bych přirovnala k nepřirozenému solárkovému opálení a neumím si představit, na jaké pleti by mohl bronzer vypadat pěkně. Pro střední a opálenou pleť nebude fungovat ani jako bronzer ani jako rozjasňovač, ale obyčejný pudr nelichotivého tónu.

Bronzer má slabou pigmentaci, není krycí, ale transparentní a s výdrží na tom také není moc slavně, začíná blednout sotva po třech hodinách.

Připomíná mi ten nejlacinější a nejoranžovější drogérkový bronzer – teď bych se ale nechtěla drogérkových bronzerů dotknout, protože si myslím, že v drogérii bez problému najdete kvalitnější pudr než je tento. Děs běs!

Závěrečné shrnutí

Pigmentace tvářenky a bronzeru je transparentní, tlumená a mdlá. Pudr je těžké nabrat štětcem, musí se aplikovat opravdu hodně produktu a i přesto je výsledná barva nevýrazná. Oba produkty zvýrazňují texturu pleti. Mám dehydratovanou pleť, make-up mi na ní bez problému drží celý den, ale oba produkty začnou velmi rychle blednout a vytrácet se. Dámy či slečny se světlou pletí se domnívají, že bude paletka zřejmě vhodnější pro tmavší pleť a naopak dámy či slečny s olivovovou či opálenou pletí uvádí, že na jejich pleti nejsou odstíny vidět a že bude paletka asi vhodná pro světlejší typy pleti, takže si nevyberete.

Pokud opomenu líbivé balení paletky, jedná se o nekvalitní produkt a jsem přesvědčená, že lze v drogérii sehnat kvalitnější produkty. Pokud paletku nemáte, tak rozhodně nesmutněte a ani si ji nepořizujte. Pro mě je paletka zcela nepoužitelná a opravdu lituji toho, že jsem ji nevyzkoušela ihned v prosinci a nevrátila. Sice se považuji za sběratelku, ale za tuto hrůznost bych si raději nechala vrátit peníze! Cena je s přihlédnutím k ubohé pigmentaci a výdrži směšná.

Pokud jsem Vám ani koupi paletky přesto nerozmluvila, tak si ji v žádném případě nekupujte na slepo a nejdřív ji v Sephoře vyzkoušejte přímo na pleti, aby se k Vám paletka vůbec hodila a pudr byl na Vaší pleti vůbec vidět.

Tvářenka obsahuje 5,5 g produktu, bronzer a rozjasňovač po 3 g produktu. Paletka je k dostání exkluzivně v parfumeriích Sephora za cenu 1.150,- Kč.

Papa Don’t Peach

Popis: Skvělá klasika od Too Faced v novém pojetí: tvářenka Papa Don’t Peach se vrací v novém balení a je obohacená o výtažek z broskve. Nádherný dotek broskvového bronzujícího pudru dodává tvářím zdravou zář a pleť má teplou letní barvu. Papa Don’t Peach obsahuje výtažek z broskve a také voní po broskvích, je to sytá, pigmentovaná tvářenka, kterou můžete vrstvit a vytvářet tak různé efekty. Duhově zlatá růžová rozjasňující tvářenka se přizpůsobí všem tónům pleti a dodá jim nádherný vzhled!

Pigmentace je dost slabá, korálová barvička se na tvář nepřenese – na mé porcelánové pleti není barva skoro vůbec vidět, je transparentní a spíše zanechává třpytivý, metalický růžovo-zlatý závoj. Na můj vkus obsahuje tvářenka příliš mnoho třpytek, působí nepřirozeným a do očí bijícím dojmem. Barva se nedá ani navrstvit, místo barvy se vrství pouze třpytky.

Konzistence tvářenky je v pořádku, třpytky jsou jemné a miniaturní, tvářenka není tuhá a aplikuje se rovnoměrně. Oslnivý třpyt bohužel zvýrazňuje texturu a nedokonalosti pleti, takže ve výsledku tvářím moc nelichotí. Tvářenka má slabou výdrž, začíná blednou už po 2 hodinách.

Pokud máte v oblibě tvářenku Orgasm od Nars, tak by se Vám mohl finiš této tvářenky zamlouvat. Tvářenky jsou si podobné, ale nevidím důvod, proč byste musely mít obě, je to zcela zbytečné a kvalitou je Orgasm nesrovnatelně lepší – má perfektní pigmentaci, tvářím dodá růžovou barvičku, nejenom třpytky, stačí ji aplikovat opravdu maličko a v porovnání s touto tvářenkou má mnohem větší výdrž a tím pádem Vám i její balení vydrží lépe.

Závěrečné shrnutí

Pudr Papa Don’t Peach bych kvůli chybějící pigmentaci nenazvala tvářenkou, jedná se spíše o Blush Topper či oranžovo-zlatavý rozjasňovač s lehkým růžovým nádechem. Osobně miluji korálovou tvářenku Coralista od Benefitu, která je jemná, vkusná, opravdu nádherná a skvěle pigmentovaná. Tahle tvářenka mi přijde kašparoidní – nevkusná, laciná a pouťová.

 
Tvářenka je k dostání exkluzivně v parfumeriích Sephora za cenu 790,- Kč.

Krémově broskvový olejový lesk na rty

Popis: Olej na rty na bázi broskvového výtažku, který přináší lesklý efekt lesku na rty a hydrataci balzámu na rty. Tento olej s hedvábným dotekem voní po broskvích a obsahuje také kokosový olej a vitamín E. Broskvová vůně i chuť. Osm nových nahých odstínů, od broskvově růžové po korálovou. Kokosový olej rty vyživuje a zhebčuje. Velmi lehké krémové složení bohaté na hydrataci. Chuť a vůně broskve v hydratačním lesku na rty.

Na e-shopu Sephora.com je lesk dostupný v 8 barvách. Lesk jsem si jako jediný nekoupila, protože barvička Papa Don’t Peach byla v té době vyprodaná a jiný odstín mne nezaujal. Lesk jsem vyzkoušela později u nás v Sephoře, kde byly vystavené čtyři barvy, ale ani jedna z barev mne nezaujala, stejně jako lesk samotný, tak jsem si ho nekoupila. Pokud se podíváte na oficiální fotografie na webu Too Faced, tak je barva na rtech nerovnoměrná a strašně flekatá! Chtěla bych upozornit, že vůně lesku není broskvová, nemá stejnou parfemaci jako pudry, ale připomíná mi takovou tu růžovou žvýkačku ve vymačkávací tubě Tubble Gum, kterou jsem měla jako dítě ráda. Za 550,- Kč mi lesk jako žádný zázrak opravdu nepřijde a jsem ráda, že jsem si ho nekoupila.

Závěrečné hodnocení celé kolekce

Z celé kolekce jsem strašně, ale strašně zklamaná a vůbec ji nepoužívám. Opravdu lituji, že jsem si raději nekoupila ověřenou klasiku – paletku na oči Tarteist™ Pro Amazonian Clay Palette od Tarte, rozjasňovač Custom Enhancer Drops od Cover FX a tvářenku Benefit.

Too Faced jsem nikdy nepovažovala za tzv. high-end značku, ale některé jejich produkty jsou v beauty světě považovány za legendární, z čehož společnost žije i nyní, kdy mám bohužel pocit, že kvalita produktů značky Too Faced pomalu ale jistě upadá. Z kvality této kolekce jsem rozčarovaná, zklamala mě a hodně si rozmyslím, jestli si od značky Too Faced v budoucnu vůbec něco pořídím. Paletku Peanut Butter & Honey jsem ze svého wishlistu kvůli špatnému hodnocení škrtla, raději si připlatím a pořídím si paletku Warm Matte Palette od Viseart. O paletku jsem se zajímala ihned po uvedení na trh a je zajímavé, že paletka měla na oficiálních stránkých TF ihned po uvedení velmi špatné hodnocení (pod tři hvězdičky), ale nyní je její hodnocení téměř perfektní … zajímavé. Dále jsem si chtěla pořídit věhlasné Chocolate paletky i menší paletky s 9 stíny, ale teď už se bojím, že než stihnu dojít do obchodu, změní se jejich složení a kvalita už nebude to, co bývala. Pár produktů od značky TF, na které jsem ještě nenapsala recenze, mám v zásobě, ale další produkty už si kupovat pravděpodobně nebudu, vyhodit oknem další peníze za podprůměrné produkty už se mi znovu nechce.

Značka TF má perfektně propacovanou marketingovou strategii, díky níž ji zhoršování kvality produktů vesele prochází. K vytvoření masové hysterie kolem jejich produktů stačí zmínka pár ostře sledovaných vlogerek a úspěch je zaručen. Sledující většiny beauty vlogerek jsou nejsnadněji ovlivnitelné náctileté slečny, které u rodičů žadoní o produkty TF. Když se jich po dlouhém čekání a přesvědčování konečně dočkají a dostanou je jako dárek k narozeninám nebo k Vánocům, tak jsou z nich nadšené jako blechy a ani je nenapadne, že za nemalou investici obdržely průměrný či podrůměrný produkt, protože jim zkrátka chybí srovnání s jinými produkty a v tomto věku není kvalita výrobků stejně důležitá, nejdůležitější je být IN a mít to samé, co propaguje jejich idol či co mají kamarádky. Samozřejmě je důležité i originální a líbivé balení a na samotném produktu zas tak nezáleží …

Pokud zůstanu ve stejné cenové kategorii a porovnám kvalitu Vánoční limitky Chloe Morello Beauty Haul od značky Ciate London, kterou jsem si pořídila za stejnou cenu 49 USD a navíc obsahuje více produktu, pouzdro, mini řasenku a mini tekutou rtěnku, tak mi kvalita Sweet Peach stínů přijde naprosto ubohá, ostudná a k pláči! Skutečně nebe a dudy! Pokud jste s produkty spokojené, tak dobře pro Vás, jen jsem přesvědčená, že si za své peníze zasloužíte dostat něco mnohem lepšího a kvalitnějšího [icon name=”smile-o” class=”” unprefixed_class=””]

Pokud máte značku Too Faced v oblibě nebo si od nich plánujete pořídit nějakou novinku, doporučuji shlédnout video od vloggerky Here For the Tea, která komentuje dění v beauty světě Youtube a ve videu vysvětluje aféru kolem paletek The Power Of Makeup By Nikkie Tutorials, kdy údajně Nikkie v rámci spolupráce s Too Faced odsouhlasila kvalitu paletky, ale firma TF nakonec nechala vyrobit úplně jiný a podřadný produkt. Sama Nikkie nepřímo označila celou aféru za sabotáž a fanouškům se omluvila za to, že byla podvedena. K nejsledovanějším videím na YT týkajících se této paletky (Nikkie Tutorials, Stephanie Nicole, Tati) ani nelze přidávat komentáře … proč asi?

Článek jsem dopsala ve čtvrtek, po jeho dokončení jsem se chtěla odreagovat na YT a shodou okolností jsem si pustila nové video od Tati, která se domnívá, že společnost TF vyráběla Nikkie paletky ve dvou různých továrnách a proto se jejich kvalita lišila (tuto domněnku jsem slyšela od více vlogerek). Vyjádřila nesouhlas s etikou společnosti TF a oznámila, že produkty TF na svém kanálu již nechce.

Jak se vám líbí ukázkové líčení od společnosti Too Faced? Troufáte si na broskvové a růžové oční stiny nebo se jim raději vyhýbáte? Používáte značku Too Faced? Jakou na ni máte názor? Pozorujete postupné zhoršování kvality produktů? Máte po shlédnutí videa dojem, že má společnost Too Faced na srdci Váš nejlepší zájem?

Tags : parfumerie

2 komentáře

  1. Velké poděkování za upřímnou recenzi. V módě je asi chválit i nekvalitní výrobky, také souhlasím s tím, že kvalitní stíny nepotřebují žádné báze! Navíc spousta blogerů podle mě fotky prohání všemožnými filtry, aby měli všechno co nejpůsobivější. Mám od Too Faced jinou paletku (Gold Chocolate, prostudovaných x recenzí, všude samá chvála, sice je asi lepší než tato broskvová, ale kvalita TF šla dolů. Mám matnou paletu TF ještě někdy z roku 2009, pořád je použitelná, i když hodně vybraná, ale kvalitou převyšuje současné verze, pouze se zdokonalily obaly, to ano, vypadá to všechno nádherně, ale se stíny se už tak dobře nepracuje jako dřív)

    1. Já mám od Too Faced ještě malou Peanut Butter & Jelly paletku, která je dokonalá a bez chybičky. Ale už je to také starší vydání a následnice Peanut Butter & Honey je prý příšerná. Já jsem si ji i přesto objednala, ale jeden stín se během přepravy rozbil, takže jsem ji vrátila a asi jen to jen dobře … Od Too Faced jsou kvalitou nejhorší limitované edice, převážně ty v kartonových obalech. Co se klasické Chocolate Bar paletky týče, tak jsem zaznamenala plno stížností, že ani jejich kvalita není stejná, jako bývávala …

      Co se očních stínů týče, tak jsem si zamilovala Douce paletku od Juvia’s Place, kterou jsem ve slevě pořídila skoro za babku, stínů je několikanásobné množství než u jiných paletek, pigmentace perfektní a blendí se jako sen ;)

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít