Korálové tvářenky mám ve sbírce celkem tři – Coralistu od Benefitu, Orgasm od Narsu, Papa Don’t Peach od Too Faced. Coralista a Nars jsou snad ty nejznámější tvářenky na světě, takže jsem se rozhodla napsat speciál na téma korálových tvářenek, které jsou perfektním společníkem opálené pleti.

 

Benefit – Coralista

Popis: Vaše tváře pod tropickým sluncem! Pro jaký typ líčení? Tento korálově růžový teplý odstín rozjasní všechny barvy pleti okamžitou dávkou dobré nálady. Lehce perleťový. Dodává se s jemným štětečkem s přírodními štětinami. Jak používat? Usmějte se a veďte jemný tah štětcem přes Vaše lícní kosti, vycházejte od kořínků vlasů. 

 

Tvářenka má veselé a roztomilé tropické balení, které obsahuje zrcátko a štěteček z přírodních štětin. Balení mi přijde zbytečně velké na cestování, ale dovolenou u moře si bez této tvářenky nedovedu představit, takže místo v kufru pro ní bude vždycky. Štětec není extra jemný, ale k aplikaci tvářenky ho skutečně používám – vyhovuje mi jeho úzký a praktický tvar, který zaručuje precizní aplikaci. Štěteček drží tvar i po letech a nepelichá.

 

Coralista je jemně parfemovaná a má perfektní, svěží a lichotivý korálový odstín, který není ani příliš oranžový ani příliš narůžovělý, prostě ta pravá a dokonalá korálová barvička. Růžovým ani oranžovým tvářenkám nefandím a tohle je tedy odstín přesně podle mého gusta.

 

Co se tvářenky týče, tak zastávám názor, že méně je více. Coralista má střední pigmentaci, což považuji za výhodu. Díky tomu je tvářenka vždy přirozená a jemná a nelze to s ní přehnat, proto je vhodná i pro začátečnice. V případě potřeby lze tvářenku vrstvit a trochu zintenzivnit. Největší výhodou tvářenky je, že neobsahuje třpytky, pouze vkusný a rafinovaný zlatavý shimmer, který je na léto ideální, tvářičky oživí, lehce rozzáří a dodá jim šťavnatost a šmrnc.

 

Textura pudru je perfektní, nepráší, nedrolí se a při aplikaci neopadává. Tvářenka se snadno nanáší, perfektně se blendí, nezvýrazňuje rozšířené póry ani texturu pleti. Výdrž tvářenky je celodenní. Pudr vůbec neubývá, na jednu aplikaci je třeba maličko a balení vám vydrží hodně dlouho. Já mám starší verzi bez zrcátka a ještě ji budu mít hodně, hodně dlouho.

 

Coralista byla má první high-end tvářenka a co se korálových tvářenek týče, je to má srdcovka a její efekt miluji – ostatní dvě tvářenky ani nepoužívám. Jestli mi Coralista někdy dojde, bez váhání si ji koupím znovu. Pokud toužíte po vkusné a přirozené letní tvářence, kterou si přibalíte k moři či na koupaliště, Coralistu vřele doporučuji. Pokud hledáte výraznou tvářenku s extrémní pigmentací, Coralista nebude to pravé ořechové.

 

Tvářenka Coralista je dostupná exkluzivně v parfumeriích Sephora za cenu 1.090,- Kč.

 

Nars – Orgasm

Popis: Tvářenka Blush značky NARS, kultovní produkt v kategorii líčení. Dokonale se na pleti rozplyne. Intenzitu barvy lze libovolně upravovat. Pro jaký typ líčení? Mikronizovaná pudrová receptura tvářenky Blush nabízí hedvábnou texturu duhových a matných barev a odstínů. Každý odstín za pár okamžiků jemně vyzdvihne tón Vaší pleti. Jak používat? Naneste na lícní kosti; mikronizovaný pudr garantuje jemnou hebkou a velmi lehkou aplikaci. Pokračujte v aplikaci až k linii vlasů, na hřbet nosu a bradu. Lehká aplikace nejintenzivnějších odstínů nabízí přirozený jas.

 

Tvářenku Orgasm jsem si vybrala v Duo edici spolu s bronzujícím pudrem Laguna, když jsem v Sephoře hledala třetí kousek do akce 2+1 zdarma na exkluzivní značky. Tvářenka Orgasm je kutlovní produkt a tvářenky značka Nars opravdu umí, ale tento odstín vděčí za svůj úspěch spíše svému originálnímu a provokativnímu názvu, barvička samotná zas tak originální ani dechberoucí není.

 

Barva tvářenky není stejná jako na oficiálních fotografiích, kde se jeví růžovější než ve skutečnosti je. V reálu je sytější, tmavší a má korálový podtón jako na této fotografii. Odstín tvářenky je hezký, ale ve srovnání s Coralistou je Orgasm růžovější a nejedná se tak o pravý korálový odstín.

 

Tvářenka je hodně nepřirozená, protože obsahuje až příliš třpytek. Na tvářích nezanechá jemný decentní závoj, ale výrazný metalický lesk, který zvýrazňuje rozšířené póry, suché šupinky a jiné nedokonalosti pleti. Na přirozené denní líčení se nehodí a tvářenku bych nevolila ani k výraznějšímu večernímu nebo slavnostnímu líčení. Tvářenky i rozjasňovače preferuji bez třpytek a rozjasňovač aplikuji výše než samotnou tvářenku.

 

Co se tvářenky Sin od Nars týče, mám problém s tím, že je přepigmentovaná a pokud nepoužiji lehkou ruku a neoklepu štětec, vždycky dopadnu jako Marfuša  Orgasm je nezvykle málo pigmentovaný a na mé lehce opálené pleti odstín tvářenky vůbec nevynikne a hází pouze zlatavé odlesky. Vrstvení pomocí štětce nepomohlo, aby se na mě barva ukázala, musela jsem tvářenku aplikovat prstem, přesto byla barva mdlá a nevýrazná. Zato jsem se třpytila jako zlatá rybka, ale odlesk působil nepřirozeně, má nehezký oranžový nádech. Problém s pigmentací tvářenky mne zarazil, odstín Orgasm by měl slušet všem odstínům pleti.

 

Tvářenky Nars jsou skvělé, ale odstín Orgasm si mě nezískal. Co se Nars tvářenek týče, zamilovala jsem si jedinečný a dechberoucí švestkový odstín Sin, který je dokonalý na podzimní a zimní měsíce.

 

Tvářenka Orgasm je k dostání exkluzivně v parfumeriích Sephora za cenu 990,- Kč.

 

Too Faced – Papa Don’t Peach

Popis: Skvělá klasika od Too Faced v novém pojetí: tvářenka Papa Don’t Peach se vrací v novém balení a je obohacená o výtažek z broskve. Nádherný dotek broskvového bronzujícího pudru dodává tvářím zdravou zář a pleť má teplou letní barvu. Papa Don’t Peach obsahuje výtažek z broskve a také voní po broskvích, je to sytá, pigmentovaná tvářenka, kterou můžete vrstvit a vytvářet tak různé efekty. Duhově zlatá růžová rozjasňující tvářenka se přizpůsobí všem tónům pleti a dodá jim nádherný vzhled!

 

Tvářenka má roztomilé balení, což je jediný důvod, kvůli čemu si tvářenku koupit – na vystavení nebo jen tak do sbírky, jako že ji také máte. Jako tvářenka se pudr bohužel využít nedá. Balení je ale pevné a kvalitní, snese cestování a obsahuje zrcátko.

 

Parfemace tvářenky mě ničím neuchvátila, přestože je kolem její vůně mnoho povyku. Narozdíl od ostatních Too Faced paletek mi pudry z této řady opravdu nevoní. Narozdíl od broskvového balzámu na rty Tony Moly, který má nádhernou a autentickou vůni broskví nebo balzámu Clarins, který voní jako čerstvé nektarinky, má tento pudr velmi nevěrohodnou a syntetickou parfemaci, která mi nepřipomíná broskve, ale vůni levných bonbónků, konkrétně Ovocných čoček od Lipa.

 

Pigmentace je dost slabá, pudr obsahuje více třpytek než pigmentu. Na swatchi vypadá tvářenka krásně, ale korálová barvička se na tvář nepřenese – na mé porcelánové pleti nebyl odstín skoro vůbec vidět, byl transparentní a spíše zanechal třpytivý, metalický růžovo-zlatý závoj. Na lehce opálené pleti je také vidět pouze třpytivý oranžovo-duhový závoj. Na můj vkus obsahuje tvářenka příliš mnoho třpytek, působí strašně nepřirozeným a do očí bijícím dojmem. Barva se nedá ani navrstvit, místo barvy se vrství pouze třpyt.

 

Konzistence tvářenky je v pořádku, ale při nabrání štětcem se tvářenka drolí. Třpytky jsou jemné a miniaturní, tvářenka není tuhá a aplikuje se rovnoměrně. Oslnivý třpyt bohužel zvýrazňuje texturu a nedokonalosti pleti, takže ve výsledku tvářím vůbec nelichotí. Tvářenka má slabou výdrž, začíná blednout už po 2 hodinách.

 

Pokud máte v oblibě tvářenku Orgasm od Nars, tak by se Vám mohl finiš této tvářenky zamlouvat. Tvářenky jsou si podobné, ale nevidím důvod, proč byste musely mít obě, je to zcela zbytečné a kvalitou a výdrží je Orgasm nesrovnatelně lepší – má lepší pigmentaci, tvářím dodá i barvičku, nejenom třpytky, stačí aplikovat opravdu maličko a v porovnání s touto tvářenkou má mnohem větší výdrž a tím pádem Vám i její balení vydrží déle.

 

Pudr Papa Don’t Peach bych kvůli chybějící pigmentaci nenazvala tvářenkou, jedná se spíše o Blush Topper či oranžovo-zlatavý rozjasňovač. Ani jako rozjasňovač pudr nemohu doporučit, kvůli oranžovému nádechu působí dost nepřirozeně a pórům prokáže velkou antislužbu. Tvářence chybí pigmentace, má slabou výdrž a kvůli výraznému třpytu, který má oslňující metalický finiš, ji považuji za kašparoidní – nevkusnou, lacinou a pouťovou. V žádném případě nedoporučuji. Hodnocení zbytku Sweet Peach kolekce si můžete přečíst zde.

 

Tvářenka Papa Don’t Peach je k dostání exkluzivně v parfumeriích Sephora za cenu 790,- Kč.
 
Swatche
Zleva: Coralista, Orgasm, Papa Don’t Peach

 

 
Máte s nějakou z testovaných tvářenek osobní zkušenosti? Jaká je Vaše nejoblíbenější letní tvářenka? Líbí se Vám korálové tvářenky?

2 komentáře

  1. Opět velký souhlas, Coralistu mám v Cheekathon paletce a také ji mám ráda. Štětec co je v Benefit produktech na tvářenku nepoužívám, ale v Hoola bronzeru jsem ho na cestách používala na konturování a šlo to. :-) Na Nars tvářenky máme také podobný názor, jméno dělá hodně a tyhle prostě lákají svým názvem. U Orgasm ty třpytky za mě žádná hrůza nejsou, respektive v Super Orgasm to je něco jiného – ty třpytky jsou obrovské. Jinak mi ale Nars dost slušně drží a když se s nimi pracuje opatrně, tak se to dá. Pro začátečníky to ale může být už fakt dost a snadno skončí s fleky, které už půjdou horko těžko rozmazat. Vizážistka Narsu mi doporučila štětec s tvářenkou nejdřív otřít o ruku.. Too Faced mě poslední dobou neláká skoro vůbec..

    1. Na tvářenku jsem si koupila legendární štětec Bobbi Brown, ale když má Coralista vlastní štěteček, tak už jsem líná sahat pro jiný. Ten tvar mi vyhovuje, tak bych si chtěla koupit ještě 109 Luxe Face Paint od Zoevy.

      Já mám porcelánovou pleť a třpytky na ní strašně vyniknou, proto je nemám ráda. Děkuji za tip, já jsem štětec zatím jen oklepávala, ale zkusím ho ještě otřít o ruku.

      Se značkou Too Faced je problém, protože má nového majitele a kvalita výrobků je od té doby nekonzistentní. Nové produkty a hlavně limitované edice jsou kvalitou strašné. Estée Lauder chce zvyšovat zisky na úkor kvality. Mladé slečny většinou nemají srovnání s jinými high-end značkami a tak bohužel ani nepoznají, že za své peníze nedostanou kvalitu, za jakou zaplatily :/

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.