Mne výrazné obočí sluší, ale pod výrazným obočím si představuji něco trochu jiného, než dva černé slimáky z Instagramu. Takové obočí je strašidelné, tvrdé, neženské a strhává veškerou pozornost samo na sebe a tím pádem odvádí pozornost od zbytku obličeje, třeba očí nebo rtů. Nevím jak Vy, ale já obočí za svou největší přednost nepovažuji, proto ho pouze decentně zvýrazním barvou o odstín tmavší, než je jeho přirozená barva. Jsem totiž až moc pohodlná na to, abych každé ráno strávila půl hodiny vymalováváním obočí, to si raději přispím a jednou za pár týdnů obětuji dvacet minut barvení.

Dříve jsem na úpravu obočí chodila za kosmetičkou, od čehož si dávám pauzu, protože jsem měla obočí až moc úzké a už přes rok si ho nechávám dorůst. Mám strach, že kdybych si ho nechala zkulturnit někde v salónu, paní by se ho snažila zarovnat a skončila bych zase tam kde, kde jsem byla před rokem – se dvěma tenkýma čárkama … Samotné barvení obočí není žádná věda a bez problému ho zvládnete obarvit v pohodlí domova. Sama jsem si ho barvila už mnohokrát a zatím mi nevypadalo, takže jsem se rozhodla napsat o barvení obočí článek a podělit se s Vámi o pár tipů [icon name=”smile-o” class=”” unprefixed_class=””]

Výběr odstínu

Značka Refectocil nabízí 9 různých barev a zesvětlovač, který zvládne zesvětlit obočí až o 3 odstíny, což se hodí, pokud chcete docílit maximální intenzity barvy. Před barvením odstínem 4 kaštanová či 4.1 červená je zesvětlení obočí dokonce nutné.

Pokud jste přešly z tmavé barvy na blond, zesvětlete si obočí o 1-2 odstíny, tmavá barva obočí by působila příliš tvrdě a uměle. Pokud máte černé obočí, obarvěte ho na tmavě hnědou, při světlejším obočí by bylo odrůstání viditelné a působilo by zvláštně. Pro zesvětlení použijte blond zesvětlovač nebo vyzkoušejte odstín 3.1 světle hnědá, který je pro mé světle hnědé vlasy nevýrazný a efekt barvení je nepatrný, proto ho můžete vyzkoušet v kombinaci s plavými vlasy.

Pokud máte hnědé či černé vlasy, obočí ztmavte o 1 odstín, aby bylo krásně definované a působilo rafinovaným, upraveným a plnějším dojmem. Nesnažte se zmavovat o více odstínů, barvení obočí by bylo zjevné a působilo by uměle. Pro hnědé vlasy doporučuji odstín 3 přírodní hnědá, který mi perfektně sedí.

Pokud máte vlasy v popelavém blond tónu a světle hnědá barva 3.1 je pro vás příliš teplá, smíchejte odstín 3.1 světle hnědá s odstínem 1.1 grafitová v poměru 1:1 pro dosažení perfektní barvy s popelavým tónem.

Barvy na obočí můžete v zásadě míchat mezi sebou s výjimkou odstínu 4 kaštanová, který se za žádných okolností s jinou barvou míchat nesmí. S dostupným množstvím odstínů si můžete namíchat barvu přesně podle vašeho přání, která bude odpovídat odstínu vašich vlasů. Míchání barev se doporučuje pouze zkušeným uživatelkám. Barvy značky Refectocil nemíchejte s jinými barvami ani značkami.

Přehled odstínů

0 blond: zesvětlení před barvením odstíny č. 4 a 4.1.
1 hluboká čerň: barví každé řasy do odstínu hluboké černi.
1.1 grafitová: k diskrétnímu zakrytí šedě melírovaných / bílých řas.
2 modročerná: modrý lesk dodá barvě další hloubku.
2.1 tmavomodrá: účinná pouze u světle blond / blond řas.
3 přírodní hnědá: velmi tmavá a dobře krycí hnědá barva.
3.1 světle hnědá: ideální u světle blond až světle hnědých řas.
4 kaštanová: intenzivní barevný výsledek u světle blond až světle hnědých řas.
4.1 červená: intenzivní červené zabarvení u světle až středně blond řas. Tmavě červená u tmavě blond až světle hnědých řas. Červený lesk od tmavě hnědých řas.
5 fialová: lesklý tmavě fialový odstín.

Upozornění

Barvy na obočí jsou určeny pro profesionální použití. Uvedený postup se může lišit v závislosti na odstínu a značce barvy, postup v tomto článku se váže k barvám značky Refectocil. Vždy postupujte podle pokynů výrobce. Před použitím se doporučuje předběžná zkouška na alergickou reakci. Zamezte kontaktu s očima a používejte ochranné rukavice. K barvení obočí nepoužívejte barvu na vlasy, která by byla na citlivé oční okolí příliš drsná a mohla by podráždit kůži a dokonce poškodit obočí, pokud by se barva dostala do očí, mohla by způsobit poškození zraku i oslepnutí! Barva na obočí vydrží obecně déle než obyčejná barva vlasy, která má příliš vysoký obsah peroxidu, se kterým si obočí nedokáže poradit ani ho vstřebat.

Seznam potřeb

Barva na obočí – přibližně 30 aplikací

Oxidant – obsah 50 ml na přibližně 100 aplikací

Kalíšek

Aplikátor

Vazelína

Vatový tampón

Vatová tyčinka

Příprava

Před barvením obočí je nutné odstranit make-up a zbavit obočí veškerých mastných nečistot. Pro zaručení optimálního efektu musí být obočí před barvením suché a nemastné. Značka Refectocil nabízí dva speciální přípravky na odlíčení obočí a odstranění nečistot – fyziologický roztok za 79,- Kč nebo micelární odličovač za 139,- Kč. Já ani jeden z přípravků nemám, pro odstranění nečistot používám nemastný odličovač a s žádnými problémy při barvení se nepotýkám.

K dostání je také “speciální” balzám pro ochranu kůže před barvením, který považuji za zbytečný. Jako ochrana před obarvením kůže kolem obočí bohatě postačí orámování pomocí štědré vrstvy obyčejné vazelíny, kterou snadno nanesete vatovou tyčinkou. Vazelína poslouží jako ochranná bariéra a díky ní si neobarvíte kůži na nechtěných místech, jen si dejte pozor, aby se vazelína nedostala na obočí a nesnížila efektivitu barvy. Vazelína také pomůže snížit podráždění pleti. Tento krok je důležitý a nepřeskakujte ho, pokud si omylem obarvíte kůži vedle obočí, flíčku se pár dnů nezbavíte!

Míchání barvy

V e-shopech si můžete pořídit speciální kalíšek na míchání barvy. Já to považuji za zbytečné a vystačím si kalíškem na testery ze Sephory či Lushe. Tuba s barvou obsahuje jednu plastovou tyčinku, proto není nutné přikupovat tyčinky samostatně. Přestože je tyčinka určená k nanášení barvy, já s ní barvu pouze míchám, aplikace barvy pomocí tyčinky je nepraktická, krém na tyčince nedrží, sjíždí z ní dolů a padá.

Barvu si připravte přímo před barvením. Barva, kterou vymáčknete z tuby, neodpovídá výsledné barvě, tu uvidíte až po smíchání barvy s oxidantem. Pomocí přiložené tyčinky smíchejte 2 cm barvy a 10 kapek tekutého oxidantu a vytvořte krémovou pastu. Pokud je barva příliš tekutá, není správně namíchaná a mohla by Vám stéct do očí, proto je nutné směs zahustit přidáním barvící pasty. Já celé 2 cm pasty při jednom barvení nevyužiji, takže barvy používám méně.

Nanášení barvy

K nanášení barvy se hodí kartáček ze staré řasenky nebo ještě lépe menší kartáček z gelu na obočí. Vyberte si klasický kartáček, ne silikonový. Můžete použít i syntetický štěteček ze staré paletky očních stínů nebo štěteček, který se dává k paletkám či gelovým barvám v kelímku na obočí. Pokud doma nenajdete použitelný aplikátor, můžete si za 65,- Kč pořídit speciální rovný nebo zkosený štěteček na nanášení barvy. Já jsem štěteček měla, bohužel mi někam zmizel a nepamatuji si, jak jsem s ním byla spokojená.

Naneste silnou a rovnoměrnou vrstvu barvy. Někdo barví každé obočí zvlášť, já barvím obě najednou. Pokud při nanášení barvy přetáhnete, barvu z kůže ihned odstraňte pomocí vlhké vatové tyčinky nebo tampónu.

Působení

Doba působení se liší podle zvoleného odstínu. Nejpoužívanější odstíny 3 přírodní hnědá a 3.1 světle hnědá se nechávají působit 5-10 minut v závislosti na požadované intenzitě. Při prvním barvení nechte barvu raději působit kratší dobu, tedy 5 minut. Pokud si budete přát intenzivnější odstín, při dalším barvení nechte barvu působit o chvilku déle, maximální dobu působení ale nepřekračujte.

Doba působení v minutách dle odstínu

0 blond: 5-20
1 hluboká čerň: 5-10
1.1 grafitová: 5-10
2 modročerná: 5-10
2.1 tmavomodrá: 5-10
3 přírodní hnědá: 5-10
3.1 světle hnědá: 5-10
4 kaštanová: 10-20
4.1 červená: 10-20
5 fialová: 5-15

Odstranění barvy

Nejprve barvu setřete pomocí suchého vatového tamponu, poté si vezměte navlhčený tampón a pečlivě odstraňte poslední zbytky barvy. Barva nepůjde setřít lehce, musíte trochu přitlačit. Obočí opláchněte vodou a v případě potřeby dočistěte pomocí micelárky. Zkontrolujte, jestli máte obočí rovnoměrně obarvené. Pokud byste vynechaly kousek obočí, můžete ho lokálně dobarvit. Pokud není výsledný efekt dostatečně intenzivní, můžete barvu aplikovat ještě jednou.

Pokud máte obočí tmavší, než jste chtěly, tak nepanikařte. Než budete dělat nějaké závěry, barvu nechte nejdříve uschnout, mokré obočí vždy působí tmavším dojem a pamatujte, že během prvních 5 dnů ztrácí barva nejvíce na intenzitě. Pamatujte, že kontrastní obočí je v poslední době trendy, tak buďte odvážné a těch pár dnů s tmavým obočím prostě přečkejte [icon name=”smile-o” class=”” unprefixed_class=””]

K dostání je také speciální odstranovač barvy, který má ihned po dokončení barvení odstraňovat barevné skvrny z kůže, ale za 249,- Kč mi to přijde jako hodně drahý špás. Nezkoušela jsem ho a nemohu posoudit, jestli skutečně funguje. Zbytky barvy z kůže můžete zkusit odstranit pomocí oleje nebo silikonového odličovače, který by měl odstraněním přebytečné barvy z kůže zvládnout zesvětlit obočí o 1 odstín. Pro zesvětlení barvy obočí si můžete vytvořit pastu smícháním šampónu a jedlé sody v poměru 1:1, nanést na obočí a před odstraněním ji nechat pár minut působit. V případě potřeby můžete proces několikrát opakovat.

Výdrž barvení

Efekt barvení by měl vydržet až 6 týdnů, což považuji za bájné přání. Efekt slábne poměrně rychle, během prvních pár dnů se vytratí zabarvení kůže a tím se rapidně sníží intenzita barvy. Pro zachování konzistentního odstínu doporučuji barvení opakovat během 2-3 týdnů.

Hodnocení barev Refectocil

Já jsem s barvami značky Refectocil spokojená a nemám jim co vytknout. Snadno se s nimi pracuje a barví rovnoměrně. 

[icon name=”comments-o” class=”” unprefixed_class=””] Jak si zkrášlujete obočí Vy? Jste natolik odvážné, abyste si obarvily obočí doma? Máte nějaké tipy ohledně barvení obočí? Jakou barvu obočí volíte k barvě svých vlasů?

5 komentářů

    1. Dobrý den, před týdnem jsem se barvila fialovou barvou Colorista, která mi nechala čmouhy na umyvadle, které nešly setřít houbičkou, tak jsem použila antibakteriální aktivní pěnu Cillit Bang, nechala ji pár minut působit a barva byla pryč, ale bylo to chvíli po barvení, takže nevím, jestli bude účinkovat i v rozmezí hodin či dnů. Držím palce, ať se barvy zbavíte ;)

  1. Dobrý den, lze použít i oxidant který je v klasické barvě na vlasy? Nevěděla jsem, že k barvě musí být a nechce se mi platit další poštovné. Děkuji.

    1. To nevím, ale řekla bych, že oxidanty u barev na vlasy budou mít silnější koncentraci. Já osobně bych to neriskovala ;)

  2. Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli máš nějaké zkušenosti i třeba s micribladingem obočí? Našla jsem o tom zajímavý článek https://ar-aesthetics.cz/co-je-permanentni-make-up/ a přemýšlím o tom. Zatím jsem si obočí vždycky malovala sama, ale vypadá to trochu jako ty slimaci z insgramu o kterých píšeš :D Ale zase nechci zbytečně vyhazovat peníze.

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít