Popis: Panasonic EH2513 čistič pórů, přístroj dokáže odsát nečistoty a podkožní tuk z ucpaných pórů a díky integrovanému rozprašovači vody lépe přilne k pleti a dokonale ji dočistí. Balení obsahuje čistič pórů, nabíjecí stanici, manuál a čistící štěteček.

Představte si život s revolučním přístrojem, který jako mávnutím kouzelného proutku odstraní všechny černé tečky. Skvělá představa, že? Tak skvělá, že jsem ji ani já nedokázala odolat.

Vakuový čistic pórů Panasonic s mlhou jsem si s nadšením koupila před několika lety a po pár použitích upadl v zapomnění. V té době to byl snad jediný přístroj na čištění pórů na trhu. Nyní na Vás však číhají podobné produkty na každém rohu a za více či méně peněz se Vás snaží přesvědčit, že Vám splní sen o pleti bez černých teček. Proto jsem se rozhodla Vás vyvést z omylu a ušetřit Vám nějaké korunky – to pokud byste jako já doufaly, že pokud se plácnete přes kapsu a připlatíte si za dražší značku, místo nákupu laciného noname výrobku z Ebay, takže to za ty peníze prostě musí fungovat …

Přístroj se plní vodou, která je distrubuována pomocí jemného rozprašovače. Funkce úplně zbytečná, přilnutí k pleti lze zajistit jejím navlhčením a při používání voda z přístroje teče. Kdyby přístroj vytvářel horkou páru, která by otevřela póry, byl by mnohem účinnější.

Černé tečky přístroj vysát nedokáže, na to má moc slabé sání, pouze odstraní zanedbatelné množství kožního mazu z povrchu pleti, které opravdu nestojí ani za řeč. Intenzitu sání nelze nastavit, přístroj má pouze jednu funkci. Přístroj se má používat pouze na nos, zkusila jsem ho i na bradu, kterou jsem měla po použití maličko od krve a černé tečky jsem tam měla vesele dál. Pokud máte mastnou pleť s rozšířenými póry, přístroj by jich asi pár vytáhnout zvládl, ale obyčejné čistící proužky Vám stejně prokáží mnohem větší službu.

Nejlepší je přístroj použít po horké sprše, ale ani v tomto případě se žádné viditelné zlepšení účinnosti nekonalo. Snažila jsem se přístroj podpořit i pomocí masážního balzámu na černé tečky, který je dokáže uvolnit a připravit na vytažení, opět bez úspěchu. Po použití čistítka jsem tedy aplikovala tekutý čistící proužek, který vytáhl hromadu černých teček, které tam přístroj zanechal.

K čistítku mám další dvě výhrady. Vysávací hlavice se špatně čistí, přístoj přišel s malým kartáčkem na čištění, který je ovšem k ničemu. Hlavici lépe vyčistí klasická vatová tyčinka. Přístroj se navíc strašně dlouho nabíjí, nechala jsem ho přes noc v nabíječce a ráno ještě nebyl nabitý. Plné nabití podle výrobce trvá 12 hodin a poté zvládne přístroj pracovat zhruba 20 minut. Jak se přístroj vybíjí, síla sání se postupně snižuje.

Další naivní nákup, za který bych si dala přes ruce. Tenhle přístroj na čištění černých teček nefunguje a nemyslím si, že by mohl reálně fungovat nějaký jiný, ať už bude jeho cena jakkoli vysoká. Většina černých teček je totiž uvězněna hluboko pod povrchem pleti a síla sání, která by dokázala černé tečky uvolnit a vytáhnout, by zcela určitě poškodila pleť a přetrhala jemné kapiláry a to je ten hlavní problém. Raději investujte do mé osvědčené a nerozlučné dvojky – masážního balzámu Egg Pore Blackhead Steam Balm, který černé tečky uvolní a připraví je na vytažení pomocí speciálního tekutého proužku Hell-Pore.

Kolik jsem za přístroj platila si přesně nepamatuji, myslím, že to bylo něco kolem 1.200-1.600,- korun.

Naděje umírá poslední aneb proč pořád nakupujeme výrobky, o kterých ve skrytu duše víme, že nemohou fungovat? Proč zvídavost a co kdyby zvítězí nad selským rozumem a my pořád dokola vyhazujeme peníze doufajíc, že objevíme zázrak, o kterém nikdo jiný neví?

Napsat komentář