Po sundání akrylu

Akrylové nehty potažené gelem jsem nosila téměř deset let v kuse a bez jediné přestávky. Pracuji převážně na počítači, takže mám nehty stále na očích a na neupravené nehty jsem alergická. Když vidím někoho s oprýskaným lakem, tak mě to strašně irituje a dotyčné bych dala nejraději přes ruce …  Sama nemám čas ani náladu si nehty obden lakovat a před deseti lety ještě nebyly na trhu laky s rychlým schnutím a extrémní výdrží jako dnes. Takže mi vyhovovalo dojít si jednou za 2-3 týdny na doplnění nehtů a mít je po celou dobu hezky nalakované.

Dlouho mi trvalo, než jsem našla nehtařku, která mi vykouzlila naprosto precizní akrylové nehty, které byly krásné a velmi, velmi tenké, takže nebylo vůbec poznat, že umělé nehty mám a to ani při odrůstání! Takových odbornic je skutečně málo a nejčastěji jsou umělé nehty poznat na první pohled, jsou škaredé a strašně tlusté. Na takové hrůzy mám také alergii

Když paní odešla, tak jsem z toho byla dost smutná a začala jsem chodit k jiné. Nová paní dělala nehty obstojně, ale tak precizní už bohužel nebyly. Po pár letech odešla i tato paní a tak jsem šla opět k jiné, která mi udělala tak ohyzdné nehty, že jsem se na ně nemohla koukat a nechala si je za pár dnů sundat a k umělým nehtům už jsem se nevrátila. Nehodlám znovu absolvovat nekonečné martyrium hledání schopné nehtařky, za ty léta už jsem se navztekala dost.

Sundavání probíhá tak, že se z nehtů akryl obrousí. Obroušené nehty samozřejmě nevypadájí hezky, jsou nerovnoměrné a hrubé a musí se nechat odrůst, protože na nich část akrylu přeci jen zůstane, jinak by došlo k poškození přírodních nehtů. Nehtům pomohl olejíček Sally Hansen, který je vyhladil a zjemnil a po aplikaci už nevypadaly tak hrůzostrašně jako na fotce. Použila jsem ho asi třikrát a dále se o nehty nestarala, nechodila jsem na manikúru, nebrala jsem žádné doplňky stravy ani jsem nepoužívala žádnou speciální péči, výživu ani zpevňující přípravky. Při odrůstání jsem nehty nelakovala a neměla jsem s nimi žádný problém.

Už více jak 3/4 roku mám přírodní nehty a jejich kvalita se nikterak nezměnila. Mám nehty stejné jako předtím, jsou pevné, odolné, nelámou se mi ani při extrémní délce a rostou stejně rychle jako předtím. Žádné poškození se nekonalo!

Přírodní nehty

Během těch deseti let jsem s akrylovými nehty neměla jediný problém, žádná infekce ani plíseň mne nepostihla. Akrylové nehty jsou velmi pevné a za celou dobu se mi nezlomil ani nezatrhl jediný nehet. Mám spoustu kamarádek, které dávají přenost gelovým nehtům, ale těm se lámal jeden nehet za druhým a musely pořád běhat na opravy a to si nechávají dělat nehty u českých nehtařek.

Pokud tedy po umělých nehtech toužíte, nenechte se odradit praštěnými pověrami, že Vám umělé nehty zničí ty přírodní, které si zvyknou na to, že jim pomáháte a po sundání akrylu Vám budou růst křehké nehty, které se budou neustále lámat a třepit. Je to naprostá blbost

Samozřejmě záleží na používaných přípravcích a způsobu sundání nehtů. Poškození nehtů je ve většině případů způsobeno neohrabanými a zbrklými nehtařkami, které přírodní nehty pilují bez milosti mnohem více než je nutno a zdrávo a po delší době tím způsobí jejich poškození. Pokud Vás při modelaci budou nehty bolet nebo pálit, tak se seberte a utíkejte na míle daleko!

Mějte na paměti, že je nehty po sundání akrylu nutné nechat odrůst, což trvá zhruba 3-4 týdny a je to pěkná otrava.

Nyní budu experimentovat s různými gelovými laky a metodami, které mají na nehtech vydržet alespoň 10-14 dnů a budu Vás pravidelně informovat o mých objevech a přešlapech. Také se můžete těšit na recenze laků značek OPI, Sally Hansen, Orly, Yves Saint Laurent, Dior a dalších, jejichž výdrž jsem s umělými nehty nemohla otestovat.

 Jaké jsou Vaše zkušenosti s umělými nehty? Po jaké době jste se vrátily k přírodním nehtům a proč? Potýkaly jste se s nějakými problémy?

2 komentáře

  1. Naprosto souhlasím a děkuju za takový článek!
    Snad to otevře oči více lidem :-). Ze všech stran slýchám pověry jak akryl ničí nehty a já s ním nikdy neměla problém. Naopak – perfektní výdrž a když jsem našla nehtařku, která nehty dělá tenké s krásným tvarem, mohla jsem si jen pískat :-)! Gel nedržel a vždycky se mi z nehtu strhnul, s tím obrovská bolest a pak znovu nanovo. Pro mě jako pro věčnou a nenapravitelnou “kousařku” nehtů je akryl zázrak a pohlazení na duši pokaždé, když se podívám, jak krásně mám upravené ruce :-).

    1. Děkuji za sdílení zkušeností a gratuluji k nalezení šikovné nehtařky, která umí vyzkouzlit krásné a tenké nehty :)

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.