Recenze

Parfemace10
Pohodlnost aplikace5
Jednoduchost smývání5
Hydratace6
Vyhlazení pleti10
Složení10

Shrnutí

7.7Maska, která omámí naprosto božskou vůní, ale její konzistence a účinky mne bohužel tolik nenadchly.

Popis: Tato jemná vyživující maska je plná čerstvých banánů a másla illipe pro hydrataci suché pleti. Základ masky z ovesných vloček, mletých mandlí a kaolinu se postará o odstranění odumřelé kůže a zanechá vaši pleť hebkou, pružnou a hydratovanou. Naneste na tvář štědrou vrstvu masky a nechte 10 až 15 minut působit, aby mohly ingredience pracovat. Pak ji jemně smyjte teplou vodou.

Zdroj: lush.com

Po masce Mask of Magamity je Oatifix asi nejoblíbenější maskou značky Lush.

Pokud někdy zavítáte do obchůdku Lush, tak Vás maska zcela jistě omámí svou nádhernou vůní, která je prostě boží. Vůně masky je přímo k sežrání – voní jako lahodný banánový dezert se skořicí a mandlemi. Vůně masky je silná a bude Vás provázet i při působení masky. Maska samotná bude intenzivně vonět, dokud ji nespotřebujete. Vůně je největším plusem masky a bohužel k ní mám několik výhrad, což je opravdu škoda.

Konzistence masky je strašně hrudkovitá a kvůli tomu se špatně nanáší na pleť, rovnoměrné rozetření masky je nemožné, budete mít hrudku sem, hrudku tam. Při aplikaci se maska drolí a opadává, proto ji aplikujte nad umyvadlem. Při působení mám nepříjemný pocit, že se maska na pleti neudrží a bude z ní opadávat, což se naštěstí neděje. Maska na pleti nevypadá nijak vábně, spíš naopak.

Mandle nejsou hrubě namleté a při smývání nijak nedráždí mou citlivou pleť, jemný peeling od masky tedy nečekejte, ale hrubost namletí se může lišit várku od várky.

Zdroj: lush.com

Největším úskalím je smývání masky. Masku z obličeje nelze smýt, je strašně mastná, blemcá se a některé hrudky jsou tak tvrdohlavé, že se z pleti ani nehnou. Po zdlouhavých pokusech o smytí masky jsem vždy musela vzít ručník a masku do něj otřít.

Další nevýhodou čerstvých masek Lush je doba spotřeby, která je pouhé 3 týdny. Pokud se o masku nemáte s kým podělit, tak ji při používání 2x týdně během této lhůty nestihnete spotřebovat – maska odhadem vydá na 12 aplikací. V obchůdku jsem se ptala, co se s maskou stane po uplynutí doby spotřeby a bylo mi řečeno, že se maska nezkazí, pouze se sníží její účinnost, protože látky v ní obsažené už nebudou čerstvé.

Já jsem měla zbytek masky v lednici přes rok. Žádný chemický rozbor jsem nedělala, ale na oko se maska nezkazila, neobjevila se na ní plíseň, nezměnila se jí barva ani nepřestala vonět. Máte tedy tři možnosti, buď si budete masku aplikovat častěji, nebo ji prostě budete mít v lednici o chvilku déle nebo si můžete půlku masky odebrat a uložit do mrazáku.

Konzistence je opravdu hodně mastná, oleje se do pleti bohužel nevsáknou a po smytí na pleti zůstane nevábný mastný film. Reziduum je na pleti dost nepříjemné a neumím si představit po masce aplikovat třeba make-up. Sama mám dehydratovanou pleť, ale hydratovat u mě neznamená umastit. Maska pleť nezbaví odumřelých kožních buněk a ani nemůžu říct, že by hydratovala nebo že bych si všimla nějakých jiných výsledků. Navíc si myslím, že tohle je ten přesně ten druh masky, který si můžete bez problému vykouzlit doma za pár kaček

V případě, že máte mastnou nebo problematickou pleť, tak Vám místo masky Oatifix doporučuji peeling Ocean Salt, který považuji za jeden z nejlepších přípravku od Lush. Pokud máte normální nebo suchou pleť, tak bych Vám doporučila čistítko Let the Good Times Roll, které mám také velmi ráda.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.