Byla doba, kdy jsem si musela kupovat jeden kartáč za druhým, protože mé divoké lokny kartáče prostě nezvládaly a buď se brzy rozpadl kartáč jako takový nebo z něj padal jeden zub za druhým, až se kartáčem nedaly vlasy rozčesat. V té době jsem si pořizovala kartáče z drogérie a investice do dražšího kartáče mi přišla zbytečná. Jednoho dne, kdy se mi zničil další kartáč, jsem si řekla a dost a rozhodla jsem se zainvestovat do kvality a můžu prozradit, že se investice vyplatila a náklady na kartáč se mi již mnohonásobně vrátily!

A na úvod si dovolím ještě malou poznámku. Pokud máte s rozčesáváním vlasů po umytí velké problémy, vlasy se Vám cuchají a musíte používat další přípravky, abyste vlasy mohly vůbec rozčesaly, tak zkrátka používate špatnou masku! Při použití kvalitní masky se Vám tohle nikdy nestane, vlasy se nebudou cuchat a po umytí půjdou vždy rozčesat úplně snadno a bez nutnosti aplikace dalších přípravků či olejů.

Kartáč MACADAMIA NATURAL OIL Boar Paddle Brush

Popis: Tento kartáč je vhodný zvláště pro delší a husté vlasy. Je výborný na rozčesávání zauzlených vlasů a na vytvoření přirozeně uhlazeného a rovného vzhledu. Je vhodný také i na prodloužené vlasy. Doporučuje se používat s léčivým makadámovým olejem pro pocit zdravých a lesklých vlasů. Kombinace 100% kančích a iontových nylonových štětin. Antistatický. Antibakteriální. Odolný vůči vysoké teplotě. Odolný vůči zlomení.

Zdroj: macadamianaturaloil.com

Nejlepším kartáčem na vlasy je kartáč pádlového tvaru s kombinací přírodních kančích štětin a syntetických nylonových vláken. Nylonová vlákna nevytvářejí statickou elektřinu a jsou tak vhodná pro hodně husté vlasy. Syntetické štětiny vlasy rozčesávají bez poškození a kančí štětiny o ně zase pečují. Kartáč je velký a jeho velikost mi pro mé dlouhé a husté vlasy naprosto vyhovuje.

Při česání kančí štětiny příjemně masírují a prokrvují pokožku hlavy, čímž podporují růst vlasů. Přírodní štětiny slouží zároveň jako zkrášlující a ošetřeující péče. Vlasy jsou díky kančím štětinám krásně hladké, jemné a lesklé, protože unikátní struktura štětin rovnoměrně rozprostírá maz z vlasové pokožky a rovnoměrně jím obaluje vlasová vlákna, což je velmi vítané především u suchých a poškozených vlasů. Díky pokrytí vlasů olejem se také snižuje krepatost vlasů.

Jakmile se zlepší kondice Vašich vlasů a stanou se zdravějšími a jemnějšími, nebudete muset používat leave-in kondicionéry ani séra. Ono staré dobré rčení, které říká, že si máte vlasy pročesat 100 tahy, se vztahuje právě k benefitům přírodních štětin.

Protože štětiny zabraňují hromadění kožního mazu u pokožky hlavy, redukuje se tím “maštění” vlasů a nebudete si muset vlasy mýt tak často jako dříve. Pokud máte hodně velké problémy a vlasy se Vám mastí opravdu rychle, tak můžete mít po použití přírodního kartáče naopak pocit, že se vám vlasy mastí ještě rychleji. Myslím, že si na to stěžovala má kamarádka, která si pořídla kartáč značky Mason Pearson.

Zacuchané vlasy nejdříve rozčešte pomocí tzv. detangleru, jehož recenzi si můžete přečíst níže. Kartáč s kančími štětinami nepoužívejte na mokré vlasy. Vlasy pročesávejte od kořínků až ke konečkům. Nejdříve pročeště vlasy v předklonu od temene hlavy, poté se postavte a začněte vlasy pročesávat nejdříve ve středu a poté po stranách. Celé pročesávání vlasů opakujte alespoň 3x.

Pokud máte obavy z údržby kartáče, tak se není čeho bát. Kartáč se udržuje velmi snadno, vlasy jdou z kartáče vyndat jednoduše prsty a jednou za čas stačí kartáči dopřát teplou lázeň v šampónu. Šampón jednoduše napěníte, promnete jím štětiny a kartáč položíte do šampónové lázně na 20-30 minut, opláchenete a necháte uschnout.

Schválně jsem prohledala svůj e-mail a našla v něm datum objednávky kartáče. Kartáč jsem si objednala 10. 3. 2013 ze zahraničí a zaplatila jsem za něj 753,- Kč. Používám ho každý den a víte co? Je stále jako nový a za celou dobu mi z něj nevypadl jediný zub ani kančí štětina!!! Od doby co používám výhradně kartáče této značky nemám roztřepené konečky a vlasy se mi při česání nelámou.

Zaplatila bych za něj klidně několikrát tolik, opravdu stojí za to a doporučuji ho. Nyní je už kartáč odstupný i nás a můžete si ho dopřát za téměř poloviční cenu, než jsem za něj zaplatila já. Značka Macadamia nabízí i kulaté keramické kartáče s kančími štětinami. Ten největší kulatý kartáč mám také, ale už ho lze objednat pouze ze zahraničí.

Kartáč si můžete objednat v internetových obchodech za cenu 469,- Kč.

Macadamia No Tangle Styler Brush

Popis: Tento kartáč využívá unikátní systém s pružnými hroty, který bez bolesti, bezpečně a šetrně rozpletou zamotané a zauzlované vlasy. Speciální hroty za vlasy netahají, vlasy se po použití kartáče netřepí ani nelámou. U barvených vlasů pomáhá chránit živost a lesk barvy. Je vynikající pro masáž pokožky hlavy a zlepšení cirkulace. Vhodný i pro prodlužované vlasy.

Zdroj: macadamianaturaloil.com

Tento šikovný a delikátní kartáč jsem používala na rozčesávání mokrých vlasů při působení masky a po umytí vlasů – po změně masky už ho nepoužívám, protože se mi díky masce vlasy necuchají a stačí je lehce projet kartáčem s kančími štětinami.

Kartáč je velice šetrný a skvěle rozčesává vlasy. Má jemné a ohebné štětiny a hlavně rukojeť, takže se snadněji používá, dobře se drží a nevypadává z rukou jako kartáče slavnější značky Tangle Tweezer bez rukojeti. Štětiny jsou dostatečně tuhé na rozčesání vlasů, ale zároveň ohleduplné a jemné k vlasové pokožce.

Kartáč mám také několik let a je stále jako nový, štětiny se nelámou ani nevypadávají. Vlasy jsou uhlazenější a více se lesknou. Hřeben trochu masíruje pokožku i když to není tak příjemný pocit jako při česání kartáčem s kančími štětinami.

Hřeben je jednoduchý na údržbu, vlasy se dají snado vybrat prsty a hřeben samotný stačí umýt pod tekoucí vodou.

Hřeben je vhodný pro rozčesávání hustých a kudrnatých vlasů se sklonem k cuchání. Vřele doporučuji.

Hřeben je k dispozici v zelené, růžové nebo letní modro-žluté barvě a pořídíte ho v internetových obchodech za cenu 149,- Kč.

Od té doby, co používám kartáče této značky, se mi vlasy mnohem méně lámou a konečky se také třepí podstatně méně než dříve. Tyto dva kartáče jsou naprostou nezbytností pro krásné a zdravé vlasy.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.