Péči o zuby od Lush jsem chtěla vyzkoušet hodně dlouho a jednoho dne jsem neodolala a tři produkty si konečně koupila. Na vyzkoušení jsem si vzala i ostatní příchutě tabletek, abych Vám o nich mohla poreferovat.

 Oslňující tablety na zuby

Popis: Zpříjemněte si každodenní péči o zuby; stačí rozkousat jednu tabletu a pak už pečlivě čistit.

Tabletky se od sebe liší příchutí, která se u některých tabletek rychle vytrácí a o to více je z tabletek cítit jedlá soda. Ze začátku je to nezvyklé, ale nevadilo mi to a zvykla jsem si. Jak je u Lushe zvykem, jednotlivé tabletky v lahvičce budou mít trochu rozdílnou chuť, některé budou mít příchuť silnější, některé slabší, některé budou sladší a některé třeba kyselejší …  Jedna tableta je k vyčištění zubů dostačující, prášek hodně napění. Balení obsahuje cca 80 tabletek.

Limelight: Celý svět je jedním velkým divadelním jevištěm. Připravte se na svůj velkolepý výstup citrusovými tabletkami s limetovou silicí. Tenhle hvězdný mix s práškem z baobabu vytváří na jazyku šumivý zážitek podobný vychutnávání sorbetu.

Limetkovou tabletku jsem si vzala na vyzkoušení při nákupu v obchodě, protože jsem chtěla vyzkoušet něco nového. Příchuť mne zaujala, takže jsem si při další návštěvě koupila celé balení. Ráno mne tabletky proberou, krásně voní, jejich chuť je jemná, příjemná a nasládlá. Připomínají mi bonbóny nebo limonádu. Nemusíte mít obavy, kyselé nejsou a jsou skvělou svěží alternativou pro někoho, kdo nemá rád mátu. Znovu už si je nekoupím, sice jsem chtěla změnu, ale prostě dávám přednost mátové klasice.

Bling: Blýskněte úsměvem! Papája plná enzymů, šťavnatá silice z brazilského pomeranče a kadidlo pro příchuť luxusu. Jedlé třpytky zajistí zářivé čištění, ale pak se jich lehce zbavíte vypláchnutím úst. Prášek ze semen guarany má energizující účinky a dodá rannímu čištění to správné nakopnutí.

Tabletky Bling mají lehce citrusovou a sladkou chuť, která mi připomíná ovocné žvýkačky. Příchuť zůstává v puse i po vyčištění zubů, nezaujala mě a už bych si ji nekoupila.

Boom: Život je nepředvídatelný, ale s aktivním uhlím a čajem gunpowder si můžete být jistí explozí svěžesti. Rozkousněte jednu tabletku pro výbušnou anýzovo-pepřovou svěžest s chutí pikantní koly.

U tabletek Boom jsem měla obavy, že budou moc kořené a nebudou mi tedy chutnat. Nevím, jak to vysvětlit, ale tabletky moc ochucené nejsou, jsou spíš převoněné a mám pocit, jak kdybych žvýkala Sultánovo pyžamo … zanechávají chuť v puse i po vyčištění. Kolu, anýz ani pepř jsem z nich necítila, spíš ten parfém.

Dirty: Zářivě čisté zoubky a mátově svěží dech jsou vzdáleny jen na délku zubního kartáčku! Tahle extra bylinková zubní pasta v tabletkách s kaolinem, silicí z máty a neroli se postará o pocit dokonalé čistoty, kamkoli se vydáte. Stačí rozkousat jednu tabletu a pak už pečlivě čistit.

Bylinkových tabletek jsem se také bála, chuť je opravdu bylinková, ale není silná a je celkem příjemná. Ze začátku je chuť mírně slaná, poté se rozvine a je cítit sladká máta. Do pár minutek se chuť tabletek vytratí, takže můžete hned snídat. Klidně bych si tablety pořídila znovu.

Miles of Smiles: Na cestě za dechberoucím chladivým vánkem potřebujete plnou péči – sílu kaolinu a trojité máty, která se postará o intenzivní osvěžení celých úst a zářivé zoubky.

Mátová klasika, kterou nelze nic zkazit. Jediná škoda je, že chuť rychle vyprchá.

Oral Pleasure: ddejte se potěšení z nezbedné mučenky a afrodiziakální plamatky, doplněné o růžovou silici a vanilkovou absolue. Čištění zubů snad ještě nikdy nebylo tak lahodné.

K těmto tabletkám už si bohužel nevybavuji moc dojmů. Myslím, že nejsou moc ochucené, nezaujaly mě a nekoupila bych si je.

Sparkle: Díky sladké alternativě klasické pasty se budete křenit jako Šklíba z Alenky v říši divů. Citronový a grepový olej a citronová kúra zanechá zuby perfektně čisté a zajistí perleťově bílý a zářivý úsměv. Čerstvě namletý pepř zase dodá hřejivý pocit a lehké brnění, po kterém budete prahnout. Jakmile vyzkoušíte tuto dráždivou kombinaci chutí, už se nikdy neohlídnete zpátky.

Tato tabletka mi jako jediná opravdu nechutnala. Hned při kousnutí do tablety jsem se opravdu křenila, takže popis bohužel nelže. Tabletka nemá osvěžující, nasládlou a příjemnou mátovou příchuť, ale podivnou nahořklou pachuť. Což musím bohužel říci jako velký milovník grepů. Nezdálo se mi, že bych cítila pepř, ale hořkost grepu, ne grepu jako takového, ale spíš grepové kúry. Tabletky Sparkle bych si nekoupila a nedoporučuji je. 

Názor na tabletky

Tablety mají nízkou abrazivitu a ani při pravidelném používání mi nezpůsobují citlivost zubů, bohužel nečistí tak dobře jako abrazivnější prášek Tooth Fairy. Efektivita čištění je stejná jako u klasické zubní pasty a po vypláchnutí zanechávají některé tabletky zbytkovou chuť, jako po snězení nějakých bonbónů a svěží dech bohužel nezajistí. Jsem ráda, že jsem tabletky vyzkoušela a bylinkové nebo mátové si možná někdy pořídím.

Vyzkoušela jsem všechny příchutě a osobně doporučuji tabletky před nákupem buď ochutnat nebo se raději držet mátových příchutí či svěží limetky. Ostatní příchutě jsou zvláštní a je velká šance, že Vám nebudou chutnat.

Tabletky na zuby jsou k dostání v kamenném či internetovém obchodě Lush v Palladiu za cenu 255,- Kč za 35 g. V roce 2011 stály tabletky pouze 110,- Kč, což uvádím jen tak pro zajímavost.

Jahodový prášek na zuby – Tooth Fairy

Popis: Zavřete oči a něco si přejte. Proměňte svůj zubní kartáček v kouzelnou hůlku s pomocí tohohle jemného jahodového prášku. Nenechte se mýlit vzezřením, maranta, citronová silice a xylitol se umí postarat o čisté zoubky. Víla Zubnička bude ohromena.

Prášek Tooth Fairy není překvapivě roztomile růžový, ale béžový s lehkým růžovým podtónem. Po otevření krabičky se rozline úchvatná jahodová vůně, je velmi slaďoučká a lahodná a rozhodně Vám zpříjemní každé ráno. Pokud si dobře pamatuji, tak mi připomíná starou dobrou Perličku nebo nějaké jahodové žvýkačky, ale má příjemnější a přirozenější vůni, nemá takový ten umělý a chemický nádech.

Nejdřív jsem se na jahodový prášek strašně těšila, ale pak jsem byla v rozpacích a litovala jsem, že jsem nezůstala věrná mátě a zbytečně experimentovala, říkala jsem si, že už jsem dost stará na to, abych si čistila zuby něčím, co připomíná dětskou Perličku a bála jsem se, že na mě bude prášek moc sladký a nebude mi chutnat.

Vůně je naštěstí mnohem silnější než chuť. Příchuť prášku je jemná a vkusná, takže z něj mám opravdu radost a nemusíte se ho bát ani Vy. Z prášku ucítíte mírnou chuť jedlé sody, která bude znatelná hlavně po vyprchání příchuti, ale není to nic nepříjemného a dá se na to v pohodě zvyknout. Prášek obsahuje jemně namleté třpytky, ale je to jen taková ozdoba pro oči, zuby se Vám po prášku třpytit nebudou.

Tooth Fairy má velmi jednoduché použití, pouze navlhčíte kartáček a zlehka ho ponoříte do prášku. Na čištění zubů stačí tenká vrstvička, která ulpí na koncích štětinek. S nabíráním prášku nemám žádný problém, samozřejmě není vhodné kartáček utopit ve vodě a rozmočit s ním půlku krabičky. Tipuji, že prášek vydrží na 90 a více použití – ubývá hodně pomalu. Po vyzkoušení obou produktů na čištění zubů, preferuji prášek, u kterého nemám pocit, že ho sním a na čištění zubů už mi v puse nic nezbyde

Prášek na zuby je k dostání ve dvou dalších variantách, které jsem na e-shopu neviděla, ale které lze zakoupit v kamenném obchodě, svěží Ultra Blast s mátou a wasabi a kořenený Atomic s kávou, hřebíčkem, skořicí a kardamomem. Prášky Ultra Blast a Atomic patří do středně abrazivní kategorie.

Cenu považuji za hodně přemrštěnou s přihlédnutím k tomu, že se jedná o ovoněný prášek do pečiva smíchaný s pár přísadami. Za adekvátní bych považovala cenu o 100,- Kč nižší, ale prášek mne zaujal a ráda vyzkouším i další dvě varianty.

Prášek na zuby je k dostání v kamenném či internetovém obchodě Lush v Palladiu za cenu 225,- Kč za 35 g.

Bezpečnost tabletek a prášku

Zářivý úsměv je přáním každé z nás, proto se do přípravků na čištění zubů přidávají leštící částečky, které zuby zbavují nečistot, skvrn, usazenin a zubního plaku. Příliš hrubé abrazivní částečky mohou zubní sklovinu naopak poškodit. Pokud máte obavy, že je prášek na čištění zubů nešetrný a příliš abrazivní, přečtěte si článek od Lush, který tuto problematiku objasňuje a kde se můžete ujistit, že je prášek bezpečný.

Z přípravků na zuby od značky Lush je prášek Tooth Fairy nejabrazivnější, ale je stále v normě a bezpečnější než mnohé bělící pasty na zuby. Článek srovnává ostatní tabletky a prášky Lush, které můžete v případě zájmu střídat a libovolně kombinovat. Výsledky testů značkek Aquafresh, Colgate nebo Crest naleznete zde.

Čistění zubů s práškem či tabletkami je příjemné, v puse se prášek zcela rozpustí, není hrubý ani drsný a nedráždí dásně. Vůbec nepoznáte, že si zuby nečistíte klasickou pastou, ale práškem. 

Používala jsem tabletky a prášek dva týdny v kuse a měla jsem pocit hodně citlivých zubů. S citlivostí zubů neměla nikdy problém, ani při bělení, takže mi to vrtalo hlavou. Pročetla jsem si recenze na prášek na několika anglických webech Lush a nikdo si na bolest zubů nestěžoval. Bylo mi to divné a pak mi došlo, čím je to způsobené. Mým zubům neprospívá Cola, když si dám byť jen skleničku denně, tak mě za pár dnů začnou při napití zuby strašně bolet a mám pocit, že mi vypadnou. V době, kdy jsem měla s citlivostí zubů problémy, jsem si dala skoro každý večer jednu či dvě skleničky Coly s Havanou a problém byl na světě. Jakmile jsem Colu přestala pít, tak problém s citlivostí zubů zmizel a prášek už mi při denním používání nijak nevadí.

Prášek ani tablety neobsahují fluor, který patří k chemickým prvkům, který má své příznivce i odpůrce. Rozhodnutí, jestli je to dobře nebo špatně, nechám tedy na Vás.

Účinnost čištění a závěrečné shrnutí

Pro demonstraci efektivity čištění zubů práškem Lush Tooth Fairy, jsem provedla test pomocí tablet na zvýraznění zubního povlaku od značky Curaprox. Fialovo-růžové skvrny jsou zbytky zubního plaku, který na zubech zůstal po čištění. O efektu čistícího prášku se můžete přesvědčit na vlastní oči.

Vlevo: Obyčejná pasta na zuby Vpravo: Lush – Tooth Fairy

Prášek skvěle pění a narozdíl od klasické pasty se mi zdá, že vytváří aktivní pěnu, která “požírá” zubní plak a odstraní ho i z hůře dostupných míst kolem dásní, kde mi klasická pasta zanechá hromadu zubního plaku a po čase se mi v těch místech začíná tvořit zubní kámen.

Znáte ten pocit lehkosti a perfektně čistých zubů po profesionální dentální hygieně s leštěním zubů? Tak přesně takový pocit budete mít po vyčištění zubů pomocí prášku! Je to tak nezvyklý pocit, že si po zubech musím pořád přejíždět jazykem. Efekt perfektní čistoty zubů a ústní dutiny trvá celý den.

Dokonce mi připadá, že mám díky abrazivitě produktů a perfektnímu čištění o něco bělejší zuby.

Prášek je vhodný pro ty z Vás, které chtějí prodloužit interval mezi návštěvami dentální hygieny, chtějí prodloužit účinky bělení zubů nebo zuby mírně vybělit. Po vyzkoušení tabletek i prášku mi Tooth Fairy vyhovuje více. Prášek jsem si oblíbila, mohu ho doporučit a určitě si ho zase koupím.

Ústní voda v tabletkách – Créme de Menthe

Popis: Zmátujte se! Ledově svěží dech je vám souzen. Dopřejte si nálož opojného osvěžení dvojitou dávkou chladivé máty. Kyselina jablečná polechtá vaše chuťové pohárky a příjemná šťavnatá chuť podporuje říznou sílu silice z máty peprné. Po vyčištění zubů tabletkami nebo práškem vezměte jednu tuto tabletku do úst a usrkněte vody, aby začala ta šumící paráda. Rozkousejte, proplachujte a vyplivněte. Můžete je použít také kdykoli během dne, když potřebujete osvěžit ústa. Použití ústní vody v tabletkách je skvělým posledním krokem každodenní péče o zuby, ráno i večer. Neslouží však namísto čištění. Vždy si čistěte zuby produktem k tomu určeným.

Na ústní vodu v tabletkách jsem se těšila nejvíce. Tabletky jsou vhodné jako diskrétní pomocník na osvěžení dechu do kabelky. Vůbec nevadí, že si zrovna nemůžete vypláchnout ústa, tabletky skoro nepění, takže je stačí pouze rozkousat a nechat rozpustit, není nutné si pusu vypláchnout. Pokud tabletky zapijete perlivou vodou, tak Vás trochu začne pálit na jazyku. V kombinaci s neperlivou vodou nepálí. Já jsem zvyklá na ústní vodu Listerine, která pálí jako čert a při jejím použitím mi lezou oči z důlků a slzí mi, takže mi na doma přijdou tabletky jako slabý odvar. V kabelce Vám ale tabletky nemohou chybět, doporučuji je a po spotřebování si hned koupím další.

Tabletky jsou k dostání ve dvou dalších variantách – Pan Galactic Gargle Blaster s citronovou silicí, anýzem a chininem a Ugai s bylinkovou příchutí, zeleným čajem a mořskou solí, které jsem nezkoušela.

Ústní voda v tabletách je k dostání v kamenném obchodě Lush v Palladiu nebo v e-shopu Lush za cenu 275,- Kč za 45 g.

Upozornění: Přípravky Tooth Fairy, Créme de Menthe, Pan Galactic Gargle Blaster a Ugai obsahují sladidlo Xylitol, které má pozitivní účinky na naši sklovinu. Pro psy je tato látka toxická a může způsobit jejich otravu i smrt! Tyto přípravky vždy uchovávejte mimo jejich dosah!

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.