Boom krabičkových diet nastal několik let zpátky, ale i po tak dlouhé době na nás krabičkové diety útočí ze všech stran a snaží se nás předsvědčit o jejich účinnosti. V časopisech a internetových magazínech najdete srovnání mnoha variant krabičkových diet a všude se dozvíte, že krabičkové diety prostě fungují a zhubne s nimi úplně každý. Proto bych se s Vámi chtěla podělit o mou osobní zkušenost s blbostí jménem krabičková dieta a varovat Vás před ní!

Krabičkovou dietu jsem si zvolila proto, že nemíním stát celý den u sporáku a vařit, nemám na to náladu a čas dokáži využít mnohem lépe. A už vůbec si nehodlám vážit každé sousto a zaobírat se tím, jestli sním o pár gramů masa víc nebo míň, přijde mi to padlé na hlavu.

Tak jsem se rozhodla vyzkoušet všude vychvalovanou krabičkovou dietu. Jelikož nebydlím v Praze, tak jsem si pro jídlo nechtěla dojíždět každý den a zvolila takovou dietu, kde se jídlo vyzvedává pouze jednou za týden, což mi vyhovovalo. Nějaká jídla vydržela zatavená v plastových krabičkách v lednici a něco se dalo podle pokynů do mrazáku. Dieta měla 5 jídel denně a jídlo jsem měla rozepsané na každý den v týdnu včetně sobot i nedělí. 

Ukázka jídelníčku – kliknutím obrázek zvětšíte
Ukázkový jídelníček 1

 

Ukázkový jídelníček 2
Ukázkový jídelníček 3

 

Ukázkový jídelníček 4
Ukázkový jídelníček
Krabičkový jídelníček

Když se na jídelníček dívám zpětně, tak tam žádnou slibovanou zdravou ani vyváženou stravu nevidím a je mi líto, že pro Vás nemám i fotky slavných krabiček, abyste mohly posoudit jejich vrabčí porce, na kterých byl jídelníček postavený. Jednalo se zkrátka o obyčejné jídlo, kterého se Vám dostala naprosto miniaturní porcička. Když jsem k večeři dostala jednu nožičku párku, dvě cherry rajčata a průhledný plátek chleba, tak jsem myslela, že mě omejou … Nemám tedy pocit, že jídlo sestavuje odborník, ale diletant. Jídlo navíc nebylo na pohled nijak lákavé ani chutné, těm propagačním obrázkům nevěřte.

Během diety jsem byla nervózní, podrážděná, protivná a neustále hladová = unavená a malátná. Pro krásu se ale musí trpět, ne? Takže jsem dietu do puntíku dodržovala a nevzala jsem si jediné sousto navíc. Nevýhodou takové diety je, že cvičení absolutně nepřipadá v úvahu, protože na něj zkrátka nezbývá žádná energie. Kdybych  měla při této stravě vlítnout do fitka, tak tam s sebou akorát šlehnu o zem …

Pravda o hubnutí

Prodejce krabičkových diet slibuje úbytek váhy 0,5 až 1 kg za týden, tedy 6 až 12 kg za tři měsíce. Můj úbytek váhy byl postupný a pravidelný. Nic nenasvědčovalo tomu, že by něco bylo setsakramensky špatně.

Za tři měsíce se mi díky programu podařilo zhubnout krásných 8 kilo. O to větší byl můj šok, když jsem na závěr hubnutí podstoupila měření tuku přístrojem InBody a výsledek porovnala s měřením před začátkem hubnutí. Zhubla jsem téměř 8 kg svalové hmoty a pouhých pár deka tuku!!!!! Samotný výsledek diety tedy mluví za vše.

Pro přestavu uvádím, že se mi při intenzivních trénincích s osobní trenérkou 3x týdně podaří vybudovat pouhých 0,5 kg svalové hmoty za měsíc!!!

Závěrečné shrnutí

Tohle, byla jedna z těch největších kravin, které jsem v životě udělala a nejraději bych si za to nafackovala. Platí se do nebe volající částka za minimum nekvalitního jídla!!! Jídlo samotné má do redukčního jídelníčku hodně daleko! Firmám jde především o to, prodat minimum nejlevnějšího jídla, aby byl jejich zisk co nejvyšší. O tom, že jídlo sestavuje odborník na výživu, si můžete nechat jenom zdát. Ale tak za blbost se platí … Já jsem za ni také zaplatila a to částku přes 24.000 korun, ale alespoň jsem se poučila a tohle byla má poslední zkušenost s nízkokalorickou (i nízkotučnou) dietou.

Každá firma Vás bude přesvědčovat, že u nich to tak nefunguje, ale já už tomu moc nevěřím, jestli u nás bude jedna či dvě odborné firmy, tak to bude zázrak. O jedné dietě jsem si myslela, že by mohla být přeci jen kvalitní. Mluvila jsem o ní s mou kamarádkou a ta mi řekla, že ji kamarád už zkoušel a bohužel na dietě přibral. Něvěřte tedy pochybným a úplatným magazínům a zjistěte si nezávislé názory, například z reportáže Černé ovce.

Dnes už jsem poněkud chytřejší a v matematice zdatnější a tak si lehce spočítám, že si za těch osm tisíc měsíčně můžu každý den koupit čerstvého lososa, tuňáka či jiné kvalitní ryby a dokonce i mořské plody. Jíst to nejkvalitnější maso i mléčné výrobky. Investovat do zdravých olejů i nejlahodnějších oříšků a dopřávat si čerstvou zeleninu, maliny či borůvky bez ohledu na cenu a roční období. A ten kus ryby nebo masa je také hned hotový a bez práce …

Než se začnete radovat z hubnutí při jakékoli dietě, tak si ve svém vlastním zájmu kontrolujte, jestli se zbavujete tuku nebo svalů …

Jaký je Váš názor na krabičkové diety a neustálou mediální masáž?

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.