V parfumerii Sephora jsem spokojeně nakupovala dlouhá léta, odhaduji, že dobrých 13 let minimálně. Jiné parfumerie jsem v obchodních centrech přecházela zcela bez povšimnutí. První návštěvou jsem parfumerie Douglas a Marionnaud poctila zhruba 3 roky zpátky a nakupuji v nich sporadicky, takže se právem považuji za věrnou a stálou zákaznici Sephory.

Sled událostí za poslední rok a včerejší poslední kapka mi na přehodnocení situace stačí. Proto jsem se rozhodla parfumerii Sephora nadále nepodporovat a více tam nenakupovat. Věřte mi, že si pro tu kosmetiku raději zaletím na otočku do Londýna. Sephora prostě NIKDY VÍCE. V článku se s Vámi podělím o mé špatné zkušenosti a můj názor na poskytované služby, které Vám nyní mohu porovnat s americkou Sephorou, abyste věděly, o co vlastně přicházíte. Mám totiž dojem, že jsme pro společnost Sephora výchoďnáci, kteří můžou maximálně držet hubu a krok a být bezmezně a nekriticky vděčni za to, že si Sephora dala tu námahu a milostivě zde otevřela obchody …

Slevy

SMS zpráva se slevičkou na 20%, která je členům klubu Sephora běžně rozesílaná v inervalu 2-3 měsíce, se vždy vztahovala na celý sortiment. Netvrdím, že tomu tak bylo vždycky, jen si nevybavuji dobu, kdyby tomu tak nebylo. V mém lednovém wishlistu na rok 2017, který jsem věnovala očním stínům a paletkám, jsem měla zařazenou paletku Kat Von D’s Shade + Light Contour Palette, kterou jsem si chtěla objednat z USA. Před týdnem uvedla Sephora tuto značku na náš trh, tak jsem si řekla, že si paletku prostě koupím tady a netrpělivě čekala na onu slevičku.

V pondělí jsem se dokonce poptala kamarádek, jestli slevičku zrovna nemají. Nikdo ji neměl, tak jsem si řekla, že si na slevu prostě počkám a dnes ráno mi psala teta, že ji slevová SMSka právě dorazila a než jsem se vypravila z domova, tak mi SMSka dorazila také a hned jsem si to namířila směr Sephora, kde jsem si paletku chtěla koupit. Měla  jsem takovou radost, že jsem tu SMS ani nečetla, zasvítila mi očíčka jen co jsem si přečetla 20%. Měla jsem na spěch a neměla jsem čas na slečnu, která mi značku KVD chtěla představit, jen jsem popadla paletku a zamířila si to k pokladně, kde jsem ukázala slevu. Paní za pokladnou se omluvila, že se musí na něco zeptat kolegyně. To už jsem se měla na pozoru a bylo mi divné, kde by mohl být problém. Když se paní vrátila, tak se mi omluvila s tím, že se na tuto značku sleva nevztahuje. Tak jsem paní poděkovala a paletku jim tam nechala se slovy, že si ji v tom případě raději koupím v USA.

Na exkluzivní značky se z čista jasna klasická slevička ve výši 20% přestala vztahovat. Ani Vás to nenechalo v klidu a na Facebookové stránce jste se začaly pídit po důvodech, na které Sephora neodpovídá veřejně, pouze prostřednictvím soukromých zpráv. Jedna ze zákaznic se o znění odpovědi podělila s ostatními: “Systém slev byl před časem změněn na základě globálního rozhodnutí. Exkluzivní značky byly ze slev vyjmuty kvůli jejich podpoře na našem trhu”: Já tedy nevím, kdy se podpora prodeje zvyšuje tímto způsobem, ale uznávám, že vymyslet tenhle blábol vyžadovalo notnou dávku fantazie a podle odpovědi usuzuji, že na mou nejoblíbenější akci 2+1 zdarma na exkluzivní produkty můžeme od teď také zapomenout …

Změna slev je jen obyčejná chamtivost a testováním toho, co zákazník vydrží a co si nechá líbit. Chcete zpátky své oblíbené slevové akce? Je to jednoduché, prostě v Sephoře okamžitě přestaňte nakupovat. Až se při výrazném poklesu tržeb chytí hamižníci za rypák, tak se slevičky hodně rychle vrátí … a že si platíme za skvělé služby, které Sephora nabízí? Dovolte mi se zasmát a čtěte dál!

Kolikrát se na Facebookové stránce Sephory objevil příspěvek o slevě na celý sortiment pro daný den, která měla platit ve všech pobočkách. Tak jsem na základě příspěvku vyrazila na nákup a u pokladny se vždy opakoval ten samý scénář. Žádná sleva mi započítána nebyla. Na slevu jsem musela paní upozornit a dostalo se mi odpovědi, že o žádných slevách nic neví a po vyptávání u kolegů o nich údajně nevěděl ani nikdo jiný z personálu. Musela jsem tedy vytáhnout mobilní telefon a příspěvek jim ukázat.

Po sáhodlouhém dohadování jsem tedy slevu obdržela, ale ty nervy. Jedna paní se dokonce podivovala a ušklíbala, že se domáhám nějaké slevy kvůli pár korunám. Tak za prvé jde o princip a za druhé to pro mě pár korun není. Za každých utracených 5 tisíc si totiž můžu vybrat zajímavý produkt zdarma! Kolik z Vás má ale náladu se při nakupování s někým věčně dohadovat? Většina z Vás nad tím bohužel mávne rukou a to je škoda.

Ceny

Další věc, která mne na Sephoře pobuřuje jsou neadekvátní ceny, které se týkají především korejské kosmetiky. Pokud si zboží objednáte na Ebay přímo z Koreje, tak pořídíte většinu produktů o 60% levněji. Poštovné je zdarma a při platbě prostřednictvím Paypal máte objednávku pojištěnou. V případě, že by zásilka nedorazila nebo dorazila poškozená, Vám Paypal vrátí peníze. Pokud se podíváte na oblíbené plátýnkové masky TonyMoly, tak je situace ještě více pobuřující. Sephora prodává jednu masku za úctyhodných 120,- Kč a na Ebay si můžete sadu 7 masek objednat za 180,- Kč!!!

Pokud srovnáte například ceny luxusní péče o pleť, tak Vás v USA vyjde levněji o stovky korun a někdy skoro o polovic!!! Namátkově uvedu pár příkladů, zbytek si můžete porovnat samy podle zájmu o konkrétní produkty – nemá smysl srovnávat půlku nabídky:

ProduktSephora ČRSephora USA
Estée Lauder – Vyhlazující sérum Idealist 30 ml1.890,- Kč1.276,- Kč (58 USD)
Estée Lauder – Resilience Lift krém na krk a dekolt pro suchou pleť 50 ml3.050,- Kč1.870,- Kč (85 USD)
Lancome – Advanced Génifique Sensitive 20 ml2.260,- Kč1.716,- Kč (78 USD)
Lancome – Visionnaire Creme denní krém 50 ml2.460,- Kč1.914,- Kč (87 USD)
 
Platíme nehorázně vyšší ceny za nesrovnatelně horší služby!!! Nestoudnost a nestydatost.

Vrácení zboží

Další věc, přes kterou se nemohu přenést, je skutečnost, že zákazníci americké Sephory mají možnost zakoupené produkty vrátit bez udání důvodu. Tato možnost se netýká pouze nového a nerozbaleného zboží, ale i otevřených, vyzkoušených a lehce používaných produktů!!! [/eltd_highlight]

Pokud si v USA pořídíte paletku očních stínů a po první aplikaci zjistíte, že stíny strašně práší, mají slabou pigmentaci, nemají žádnou výdrž a slévají se v záhybu oka nebo pokud Vám matná rtěnka sleze po prvním napití, tak si nemusíte rvát vlasy a takový produkt prostě a jednoduše vrátíte. Když si v USA koupíte krém na oči a po aplikaci Vás z něj začnou štípat a slzet oči, tak ho můžete opět zcela bez obav vrátit. Mě se tohle překvapivě stalo u očního krému značky Estée Lauder a měla jsem dvě možnosti – buď ho vyhodit nebo ho věnovat někomu z okolí. V USA máte při nakupování garanci spokojenosti. My nemáme zhola nic. 

Teda abych byla přesnější, my máme možnost si v obchodě na ruce vyzkoušet nějaký produkt v péči o pleť. Pokud si produkt nechcete vyzkoušet pouze na ruce, ale na obličeji, máte možnost požádat některou z asistentek o vzoreček domů. Problém je ale ten, že Vám vzoreček odeberou z testeru na prodejně, které bývají staré, plné bakterií a kdo ví čeho, protože do nich plno lidí šmatá. Já to považuji za nehygienické a nepřijatelné. Fujky.

Reklamace

Celá léta jsem v Sephoře nakupovala bez problémů a nikdy jsem neměla důvod zakoupené zboží reklamovat. S problémem jsem se setkala až před rokem, kdy jsem si na Smíchovské pobočce kupovala 3 paletky očních stínů od Urban Decay. Jaké bylo mé překvapení, kdy jsem paletky vyndala a zjistila, že jedna z paletek byla na férovku rozbalená (ochranná samolepka byla stržena a tím se poškodila krabička) a obal paletky byl celý ochmataný od mastných otisků prstů. Vyndala jsem druhou paletku, jejíž obal vypadal neporušeně, ale po rozbalení byl v paletce na jednom ze stínů zcela jasný a zřetelný otisk prstu a třetí paletka měla v jednom stínu nevzhlednou rýhu. Koukala jsem na to jako opařená, ale řekla jsem si, tak stane se, prostě se cestou domů stavím na Zličíně a nechám si ty dvě paletky vyměnit. Bláhově jsem si myslela, že pokud nejsem se zakoupeným výrobkem spokojená, tak mi ho ihned vymění za jiný, no spletla jsem se.

Paní v prodejně byla velmi neochotná a protivná a ptala se mě, proč u nich reklamuji zboží zakoupené na jiné prodejně – no protože jsem se nechtěla vracet zpátky na Smíchov, když mám Zličín při cestě domů. Paní dělala drahoty a zdráhala se paletky vyměnit s tím, že jí přijdou v pořádku a žádné nedostatky, rýhy ani otisky prstu nevidí. V tom případě nevím, proč by měl být problém vytáhnout mi z regálu jinou paletku a vyměnit ji, že? No musela jsem vyplnit reklamační formulář s tím, že mají na vyřízení 30 dnů, celá reklamace mi zabrala 30 nebo 40 minut a nevím, jestli by mi paletky vůbec vyměnili, kdybych ještě neposlala stížnost na zákaznické centrum. Takové jednání se mi opravdu nelíbí.

A teď si vemte, že takovou olezlou paletku koupíte někomu jako dárek. Hanba by mě fackovala a až do této příhody by mě ani nenapadlo zakoupené produkty rozbalovat a kontrolovat … 

Vzorečky

Já nevím, jestli se nějakým způsobem změnila vzorečková politika, ale dříve jsem i k menšímu nákupu dostala VŽDY vzoreček zdarma. V poslední době už jsem k nákupu zpravidla nedostala vůbec nic a k mému překvapení se nejednalo o nákupy drobností, ale o nákupy v částkách 3-5 tisíc korun. S kamarádkou jsem se o vzorečkách k nákupu bavila a říkala, že ona je k velkým nákupům také nedostává.

Když mi třeba přišel katalog Sephora se vzorečkem séra Énergie De Vie od Lancôme, tak jsem si ho hned po vyzkoušení běžela koupit, ale teď už si nové produkty nevyzkouším a jak jsem se zmínila výše, klasické testery na prodejně považuji za fujtajbl.

Líčení

Na prodejnách se můžete nechat zdarma nalíčit a o této službě jsem jako pravidelná zákaznice neměla ani ponětí a dozvěděla jsem se o ni zcela náhodou na stránkách, až když jsem sháněla někoho, kdo mi mě nalíčil na jednu akci. O možnosti líčení zdarma se totiž nikde nemluví a nikdo mi to nikdy nenabídl a to jsem se mohla nechat slavnostě nalíčit skoro při každém nákupu a nemusela jsem si kupovat produkty bez vyzkoušení.

Flash líčení v délce 15 minut je pro všechny zdarma – já jsem byla překvapená jen když mi asistentka nabídla, že mě make-upem nalíčí, abych viděla, jak mi bude sedět. Denní líčení v délce 30 minut a ceně 600,- Kč máte zdarma při nákupu produktů nad 1.200,- Kč. Večerní líčení v délce 45 minut a ceně 800,- Kč máte zdarma při nákupu nad 1.600,- Kč. Slavnostní líčení v délce 60 minut a ceně 1.000,- Kč máte zdarma k nákupu nad 2.000,- Kč.

Nyní bych chtěla upozornit na dost zásadní hygienický problém, který se netýká pouze líčení v Sephoře, ale i líčení v jiných parfumeriích a buticích. Dříve jsem se hojně účastnila tzv. VIP dnů s různými značkami, kde vám vizážistky doporučí líčidla, která se k vám hodí a co víc, ještě vás s nimi nalíčí, abyste nekupovaly zajíce v pytli a mohly zhodnotit, jak vám vybrané barvičky sluší a uskutečnit informovaný nákup, kterého doma nebudete litovat.

Problém s těmito akcemi a líčením v obchodech je ten, že ne vždy se jedná o vizážistku dané značky, která si s sebou přinese vlastní líčidla, která používá pouze ona a při jejichž používání dodržuje hygienické zásady. Zpravidla vás nalíčí produkty – testery, které se nachází na prodejně a které ochmatal každý, kdo prošel okolo. Největší problém pak nastává třeba u lesků na rty nebo tekutých rtěnek s aplikátory. Plno zákaznic si testery zkouší na rtech a použijí k tomu přímo aplikátor, kvůli tomu dojde ke kontaminaci celého produktu a mohou se v něm začít rozmnožovat bakterie a kdo ví co ještě.

Která z vás by si olezlý tester zkoušela na puse??? Já tedy ne, považuji to za nechutné, ale neuvědomila jsem si, že mi v rámci líčení na prodejně dávají na pusu to samé! Došlo mi to až po shlédnutí videa od Myry Chaudhary, která upozorňuje na skutečnost, jak si některé evidentně nemocné zákaznice třeba olíznou rty, na které si potom napatlají aplikátorem přípravky a kontaminovaný aplikátor poté zasunou zpátky do lahvičky a infikují tím celý produkt a mohou nakazit další zákaznice. A co třeba řasenka? Daly byste si tak blízko k očím kdo ví jak starý a olezlý přípravek a riskovaly nějaký zánět nebo infekci??? Já říkám nikdy více.

Jednorázové tyčinky na testování tekutých rtěnek a lesků jsem viděla pouze v Nyxu, ale ne všechny zákaznice je použijí … V Sephoře mají na pár místech jednorázové špachtličky na krémy, ale opět ne každá zákaznice je použije a já sama jsem si jich všimla teprve dva roky zpátky.

Nabídka

Momentálně mám možnost nakupovat kosmetiku v USA a první várka mi dorazí přesně za měsíc, takže se můžete těšit na desítky recenzí populárních produktů, které jsou u nás neprodejné. Většina našich blogerek recenze na takové produkty nepíše a já si myslím, že je to velká škoda. V zahraničí je totiž tak velká nabídka skvělých a nám neznámých produktů, které by měl někdo otestovat a představit Vám je, abyste si mohly ze zahraničí objednat opravdu jen to, co za to skutečně stojí a co budete milovat a opatrovat 

Nemusíte se obávat, většinu produktů si budete moci objednat z UK s poštovným zdarma a bez celních poplatků nebo přímo od výrobců. Pro představu se můžete těšit na nejpopulárnější produkty značek Bite Beauty, Boscia, Burberry, Buxom, Ciaté, Cinema Secrets, Cover FX, Farmacy, First Aid Beauty, Fresh, Hourglass, Marc Jacobs Beauty, MILK MAKEUP, Morphe, Natasha Denona, OLEHENRIKSEN, Perricone MD, philosophy, Pretty Vulgar, rms beauty, stila, surrat beauty, tarte, Tatcha a Touch in Sol. Pokud Vás luxusní značky nelákají, tak nemusíte smutnit, podíváme se na zoubek i korejské kosmetice, na jejíž nakupování se zaměřím příští rok.

Pokud se podívám na nabídku americké Sephory, tak je to nebe a dudy a z naší nabídky už si skoro nic nevyberu, protože jsem se zkrátka a prostě zmlsala. U nás je nabídka malá a ničím mne nezaujme, ničím mne nenadchne, moc revolučních produktů tu bohužel nenajdete. Chápu, že v USA je několikanásobně větší trh, ale vadí mi, že se sem nedováží ani plno věcí a odstínů od značek, které se zde prodávají.

Co mi vadí ještě více je nedostupnost balíčků, tvz. Sephora Favorites. Před Vánoci se tu sice objeví pár sad s miniaturami produktů od jedné značky, ale to není to oč tu běží. Balíčky Sephora Favorites se běžně skládají z několika produktů plné velikosti i hromady miniatur různých značek na dané téma a pravidelně se obměňují. Takové suprovní balíčky bych uvítala nejen já jako blogerka, která si neustále pořizuje novou a novou kosmetiku a logicky není v mých silách vše spotřebovat. Jsem si jistá, že takové balíčky byste ocenily také jako jedinečnou možnost vyzkoušet si plno produktů luxusních značek, ze kterých si poté vyberete pár nejlepších kousků, které si zakoupíte v plné velikosti, protože budete vědět, že za to opravdu stojí. A navíc je cena za tyto balíčky opravdu velmi příznivá a výhodná.

 

Zdroj: sephora.com

Subscription Box

V USA máte možnost přihlásit se k odebírání boxíku, který budete dostávat každý měsíc a který obsahuje 5 vzorečků produktů v deluxe velikosti a to za pouhých 10 USD s poštovným zdarma. Navíc můžete každý měsíc přinést na pobočku kartičku z boxíku a proměnit ji v 50 Beauty Insider bodů, jejichž účel vysvětluji níže.

Zdroj: sephora.com

Bonusy a odměny

Americká Sephora svým zákaznicím nabízí spoustu odměn a to podle výše útraty za kalendářní rok. Pokud jste závislák na make-upu jako já, tak speciální výhody určitě oceníte a směšná sleva ve výši 10% za každých utracených 7 tisíc Vás prostě nevytrhne, obzvlášť když Vám pravidelně chodila sleva ve výši 20% …

V americké Sephoře získáváte za každý nákup body, za které si poté můžete vybrat odměny v tzv. Rewards Bazaaru. Mezi odměny patří různé miniatury produktů, které se často obměňují, aby si vybral každý. Pro představu uvádím aktuální přehled odměň a tuším, že 1 utracený dolar = 1 bod.

Odměny 100 bodů
Zdroj: sephora.com
Odměny 250 bodů
Zdroj: sephora.com
Odměny 500 bodů
Zdroj: sephora.com

Příjemné odměny za věrnost, ne? Mezi bonusy naleznete i odměny za 15.000 bodů, takže si na své přijde opravdu každý Mám pocit, že na členy VIB rouge čekají ještě speciální slevy a mají přístup k nákupu exkluzivních produktů. Teď si nejsem úplně jistá, jestli to tak funguje i u Sephory, ale třeba na Ultě mají vážené zákaznice přístup k přednostnímu nákupu produktů ještě předtím než dorazí na pulty obchodů.

Kódy

Co se americké Sephory týče, tak můžete na internetu nalézt mnoho zajímavých promo nabídek, které při objednávce zadáte prostřednictvím speciálního kódu. Mezi nabídky většinou patří výběr cestovní verze produktů nebo dárkové předměty především k zakoupeným vůním.

Dárky k narozeninám

U nás jsem o nějakých narozeninových dárcích nebo čemsi slyšela, ale bohužel jsem k narozeninám nikdy nic nedostala a nepřišla mi ani sleva. V USA si k narozeninám můžete vybrat nějaký hezký dárek a to je milé, ne? Pro ilustraci uvádím aktuální výběr dárků platných pro měsíc říjen.

 

Zdroj: sephora.com 
Zlevněné zboží

Čas od času probíhají v české Sephoře větší slevové akce na konkrétní zboží, jako například povánoční výprodej, kdy můžete některé produkty pořídit se slevou 45% i více. O několik takových akcí jsem měla zájem a tak Vám mohu vysvělit, jak vlastně probíhají. Do Sephory přicházím hned první den akce ráno po otevření a inzerované produkty nebývají v obchodě k nalezení. Musela jsem se ptát asistentek, jestli inzerovaný produkt vůbec mají a většinou byl výrobek schovaný někde ve skladu, ze kterého mi ho na požádaní přinesly. Problém s těmito akcemi je i v počtu kusů, které v obchodech mají. Množství je značně limitováno a jak mi jedna asistenka sama řekla, na jednu pobočku vychází běžně třeba 3 kousky a na internetu se ty nejžádanější kousky vyprodají během pár minut …

V americké Sephoře mají při slevách běžné skladové zásoby a zboží se vyprodá v řádu dnů, ne minut. Navíc narozdíl od ČR nezlevňují pouze produkty, které vyřazují z nabídky nebo o které není zájem, ale můžete tam s 50% slevou běžně pořídit i ty nejpopulárnější produkty. Tyto slevové akce v USA probíhají neustále (ne sporadicky jako u nás) a pouze se obměňuje nabídka produktů. V poslední akci šlo pořídit můj oblíbený rozjasňovač Watt’s Up od Benefitu se slevou 50% a v minulé nabídce šlo pořídit se stejnou slevou paletku očních stínů Matte ‘n Metal od Stila, která se mi moc líbí.

Závěrečné shrnutí

A já se ptám, za co si tedy připlácíme my? Kde je ta úroveň služeb? Jasně, pokud Vám jako blogerce chodí od Sephory zdarma hromada produktů, tak se na ni koukáte zcela nekriticky a všechno je strašně fajn, ale já si všechny produkty kupuji stejně jako Vy a politika Sephory vůči českým zákazníkům mě prostě neskutečně vytáčí.

Já jsem se rozhodla a v Sephoře už si nekoupím ani pilník na nehty. Vím, že mé rozhodnutí Sephoru nijak bolet nebude i když za kosmetiku utrácím opravdu horentní sumy. Vaše rozhodnutí již pomoci může a pokud máte zájem o lepší služby, tak si je také musíte vydupat a bojkot je ten nejlepší, nejúčinější a nejrychlejší způsob. Pokles tržeb se vedení líbit nebude a pokud budou chtít ztracené zákazníky získat zpět, tak se bude muset přístup společnosti razantně změnit.

V příštím článku Vám sepíšu seznam britských e-shopů, kde můžete kosmetiku nakoupit pohodlně bez cla, bez poplatků a s poštnovým zdarma a navíc levněji než v Sephoře.

Máte po srovnání služeb a cen pocit, že je k nám Sephora strašně štědrá a nabízí nám skvělé a jedinečné výhody a služby? Převapilo Vás srovnání poskytovaných služeb v ČR a USA? Co si myslíte o excelentním marketingovém plánu vyjmout ze slev exkluzivní značky kvůli podpoře prodeje? :D Budete v Sephoře i nadále nakupovat nebo budete stejně jako já raději nakupovat jinde nebo v zahraničí?

28 komentářů

 1. Amen. Mam na celou tuhle frasku jmenem ceska Sephora stejny nazor. Chapu, ze jsme nesrovnatelne mensi a zajimavejsi trh nez USA, ale co je moc, to je prilis. Vse, co jde, nakupuji jinde; na zahranicnich webech, horsi je to s vecmi, ktere proste sezenu jen v USA. No, a moznost nakupovat v USA bohuzel nemam… To je jedine, co me vazne stve. Jinak budu rada za ruzne tipy, kde na netu nakupovat.

  1. Informace o nákupech z UK již připravuji a co se nákupů v USA týče, tak jsem slyšela o nově poskytovaných službách, kdy si můžete nechat zaslat balíky zprostředkovateli, který Vám je poté za manipulační poplatek přepošle do ČR :)

   1. Dříve jsem tam nakupovala, ale jak začala celnice zadržovat všechny jejich balíky, které jsou poznat na první pohled a poštovné není u drobnějších nákupů zdarma, tak už tam nic nekupuji, protože se clem, celními a poštovními poplatky se ten nákup výrazně prodraží a nevyplatí se.

 2. Clanek mi mluvi z duse. Před par dny jsem si chtela koupit od nich paletku a ejhle, sleva se na ni nevztahuje kvuli tomu, že je to exkluzivita. Vytocilo me to :).

  1. Naštěstí se dá skoro vše a bez problému objednat ze zahraničí, kde jsou i bez slevy levnější než v Sephoře :)

 3. Taky mě pěkně naštvali, pravidelně jsem si tam kupovala už jen náhradní kartáčky do Clarisonicu a Beauty Blender, když jsem měla tu jejich slevu, teď už tam nekoupím nic. Slibovaný dárek a 3 vzorečky při nákupu na e-shopu při Dnech Marianne mi poslali až poté, co jsem zavolala na jejich infolinku, kde mi slečna řekla, že musím sepsat písemnou stížnost.

  1. Tak to je tedy síla. Mě jejich jednání v souvislosti s reklamací překvapilo, ale že chtěli sepsat písemnou stížnost kvůli tomu, že k objednávce nepřidali avizovaný dárek a vzorečky, tak to mi vyrazilo dech. Přístup k zákazníkům hodný pochybného e-shopu, který přeprodává nějaké čínské šunty z Aliexpressu …

 4. Sephora mě službami a 20% slevou mimo exkluzivky taky pěkně štve. Dárek k narozeninám, loni mi ho poslali poštou, když jsem se 2 měsíce po narozeninách ptala, zda nějaký dárek vůbec dostanu. Letos stejně jako loni nic, poukaz jsem zase nedostala a to jsem na své narozeniny přímo v Sephoře nakupovala. Co se týče vzorečků, tak konkrétně v Brně si stěžovat fakt nemůžu, dostanu vždy, i když nakoupím za 2-3 stovky. A líčení zdarma? No takhle, schovávám si účtenky a pak si jednou za měsíc zapisuju výdaje. Jaké bylo moje překvapení, když na účtence kromě ceny za zboží vidím i službu v hodnotě sice 0 kč a ta služba byla líčení zdarma. Byla jsem celkem v šoku, vzhledem k tomu, že se žádné líčení nekonalo. Ani ten den, ani žádný jiný. Jenže když přestanu nakupovat v Sephoře, tak jsou už moje možnosti kamenných prodejen v Brně značně omezeny. Protože ještě větší problém mám s Douglasem, tam se vzorečky nevedou vůbec, ať nakoupím za 500 nebo 1500. Vzorečky na vyžádání neexistují, naposledy když jsem požádala o vzorek makeupu Dior mi jen asistentka odštěkla, že nemají kelímky (ano už 3 roky je nemají) a odběhla jako bych byla prašivá. A líčící akce jsou podvod na lidi, byla jsem tam 3x, 2x na VIP akci s Bobbi Brown, kde mě měla CELOU nalíčit. V obou případech to probíhalo stejně, měla na mě rezervovanou ½ hod. Přišla jsem přesně dokonce pár minutek před. V obou případech se mě zeptala, jakou ČÁST chci nalíčit, nikoli celý obličej, to udělala a pak se cukala udělat cokoli navíc, že neví, jak to stihle, ač na mě měla ještě přes 15 minut. A jejich Beauty street? To je to samé, kdy přišla o 10 minut později, dala mi makeup a tvářenku a na zbytek ani nesáhla. Takže ještě horší služby než v Sephoře, aspoň v Brně…

  1. V Douglasu na Chodově jsem byla na VIP dnech pouze jednou. Líčila mě vizážistka YSL a nalíčila mi normálně celý obličej. V Sephoře se mě snad jen jednou ptaly, na jakou část se chci zaměřit, jinak mi také líčily celý obličej, ale někdy byl výsledek opravdu tristní – sama se jako lajk nalíčím mnohem lépe. Nejlepší zkušenost jsem měla s Janou Darmovzalovou, ta mě nalíčila opravdu překrásně :)

 5. Pod tohle bych se podepsala! Ale je pravda, že Douglas je snad ještě větší bída…třeba slevy mají na kartičky docela fajn. Ale teda personál…to je děs. Mám akné, ale mám ho z potravinové alergie. Slečna mi řekla, že mi makeup neprodá, protože bych se líčit neměla, když jsem jí řekla, že jí do toho nic není, že se líčím běžně, tak teda velmi neochotně začla “doporučovat” něco s vyšším krytím aka co jí zrovna skočilo pod ruku. Neměli odstíny, ani vzorečky, prostě komedie.
  V Sephora Quadrio měli (nevím, jak teď) k večernímu líčení i česání zdarma a musím říct, že jsem byla moc spokojená. Slečna mě nalíčila krásně s ohledem na mé představy, používala i opravdu drahé produkty, takže jsem si to vážně užila. :)

  1. Na Douglasu se mi líbí, že mají na e-shopu slevové akce skoro pořád a na značky běžně vyloučené ze slev (např. Bobbi Brown) se sleva 2+1 zdarma vztahuje alespoň jednou či dvakrát ročně – posledně jsem si nakoupila vytoužené štětce. Co se personálu týče, tak si tam teta jednou vybírala make-up a ukazovala mi ten, který používala její kolegyně s tím, že je úplně super, protože pod něj nepoužívá ani bázi. Na to jsem jí odpověděla tak jasně, pod tenhle make-up není báze třeba, protože je plný silikonů, načež k nám přicupitala asistentka a začala mě přesvědčovat o tom, že daná značka silikony nepoužívá a nenechala si to vymluvit a nenechala … :D

 6. Já mám zkušenosti ještě z francouzské Sephory a tam tedy musím říct, nedostanu k nákupu nikdy nic 😀. To jsem si myslela, že u nás to máme se vzorečky fajn, ale jak vidno, jde to ještě mnohem líp. My jsme prostě pro všechny malý trh, podbízejí se jinde. Tohle je zřejmě velké, významné plus pro EU. 😉

  1. To je smutné, že ve Francii vzorečky nedávají. Mě když mi vzoreček sedne, tak si produkt hned koupím. Naše Sephora má stejně malý výběr a už mě tam toho moc nezaujme, tak raději objednávám ze zahraničí.

 7. Jojo naše Sephora hrůza děs.
  Objednala jsem si z jejich e-shopu parfém od Gucci. Přišlo mi vytékající cosi👌. A reklamace? Šla jsem s tím na prodejnu a slečna na me koukala jak kdybych po ni chtěla bůh ví co👌. Neskutečný .. Ještě se me ptala jestli je reklamace nutná, i když po otevření krabice s parfémem byla celá od nej;-)

  1. Chování k zákazníkům při reklamacích je skutečně otřesné a nejen při nich. Nedávno jsem byla na Zličíně v Sephoře jako doprovod s kamarádkou a stále je tam ta stará ježibaba, která se mnou neochotně vyřizovala reklamaci a byla nepříjemná jak noc. Ani tentokrát nezklamala – s někým se důvěrně vybavovala bez sebemenšího zájmu o zákazníky (byl večer a nikdo jiný tam nebyl) a když jsme se dovolily zeptat na co platí sleva, tak byla opět protivná, drzá a jednala s námi jak s blbcema, takže jsem se sebraly a odešly. Opravdu nechápu, jak může někdo takovou jedovatou škebli pustit mezi zákazníky …

 8. V Sephoře jsem nakupovala když jsem byla v New Yorku a byl to opravdu velký rozdíl. Spousta nových značek, které tady asi nikdy nebudou. V české Sephoře nakupuji minimálně. Já jsem před více než dvěma lety zase přestala nakupovat v českém DMku. Nakupuji pouze v Německu, kde jsou ceny o polovinu nižší, mají i karty pro cizince, takže na ně sbírám body. Stěžovala jsem si na české DM a jejich vysvětlující email o tom, že ceny jsou tady vyšší jenom proto, že je drahý český překlad na obalech mě akorát ujistil, že tady už nikdy nenakoupím. Děkuji za tento článek :)

  1. V DM nakupuji pouze sporadicky. Ceny jsou strašně vysoké a většinu zboží lze mnohem levněji zakoupit v obchodních řetězcích …

 9. Ahoj můžu se zeptat jak se jako nakupuje v sefoře ? Vždycky když tam jdu a jen se na něco podívam hned se na mě hazí pohledy jak kdybych něco kradla

  1. Jak kdy, vždy záleží na personálu. Slečny bývají většinou příjemné, ale hlavně večer je naopak problém sehnat asistentku, která by poradila nebo vyndala zboží ze šuplíku …

 10. Ahoj, úplně náhodou jsem objevila Tvůj blog a fakt nechápu,jak je možné,že jsem Tě nenašla a nečetla již dříve…nyní si články postupně čtu místo knihy :) Žijí již půl roku v USA, Kalifornii a se Sephora mám jako kosmetický nadšenec, maniak ☺️ bohaté zkušenosti. Raději nakupují online přímo u konkrétních značek (na první objednávku mají většinou 10-20% slevu nebo vždy k nákupu dostaneš miniaturky,vzorečky) nebo v Ulta, Target. Nordstrom…Vlastatě se s Tebou ztotožňuji v názorech na srovnání CZ a USA Sephory. Já tedy z vlastní zkušenosti musím říci,že holky na prodejně jsou příjemné, snaží se poradit, nabídnou i to líčení zadarmo s produkty,které by jsi si chtěla koupit. Také jsem se bohužel setkala i s tím,že třeba vůbec nevěděla, zda je např. makeup na smíšenou pleť (tu mám já) a dohledávala to na obale nebo jsem se třeba zeptala na nějakou značku,jestli je to USA Brand (na které se zde zaměřuji+ korejská kosmetika) ani nevěděla…to mě trochu teda zaskočilo. Přišlo mi,že kolikrát o těch produktech vím víc, co se i složení týče apod. Chápu,že do toho třeba není každý tak zapálený, jako já 😁 a některé ty holky tam to berou spíš jako práci, ale myslím si,že všeobecný přehled by měly mit. Udělala jsem tam nákup za cca 500$ a vzorek jsem nedostala žádný. Tak jsem se zeptala,zda bych mohla nějaký dostat a klučina se otočil do skrinky za ním a vytáhl ušmudlaný pytlíkový vzoreček šamponu na blond vlasy ( jsem tmavovláska a mám sice odbarvené konce,ale toto bylo pro platinové krásky) to mě teda naštvalo. Jelikož v Ulta jsem udělala o půlku menší útratu a dostala jsem toho teda mraky a ne pytlíky,ale miniaturky. U Sephory teda musím pochválit to vrácení zboží bez udání důvodu. To je úžasný, nikdo se tomu nediví…jednoduše Ti to nesedne, nevyhovuje apod,tak to vrátíš a necítíš se u toho trapně,nic nevysvětluješ, nevyplňuješ, za 5min hotovo,peníze pošlou na účet do 5dni. Tak je to tady se vším a všude,co se vrácení týče. Jinak moc hezký článek.

  1. Ahoj, ano, nejlepší je objednávat přímo od výrobců, pokud je to možné. Vyplatí se založit si účet, dát jim emailovou adresu, naházet věci do košíku a počkat si na email se slevovým kupónem, pokud se člověk vrátí a dokončí nákup nebo využít jiných zajímavých nabídek.

   Jednou jsem byla v Douglas a teta mi ukazovala make-up, který používá její kolegyně s komentářem, že je strašně super a nemusí pod něj používat ani bázi. Tak jsem si ho vyzkoušela na ruce a říkám ji, tak jasně, že nemusí používat bázi, když je ten make-up sám o sobě plný silikonů, načež přiběhla asistentka a začala mě přesvědčovat o tom, že tahle značka silikony nepoužívá a make-up je tedy vůbec neobsahuje … :D Nepožaduji, aby každá asistenka rozumněla úplně všemu, některá se specializuje na vůně, některá na make-up a některá na péči o pleť, ale když danému tématu nerozumí, tak nesmí vyprávět nesmysly a má raději odkázat na povolanější osobu.

   Vracení zboží je v naší Sephoře opravdu ostudné a o to překvapivější je, že třeba v DM s tím vůbec žádný problém není. Byla jsem si tam vyměnit zboží 2x a vždy mi bylo bez problémů a s úsměvem vyhověno. Jednou jsem dokonce byla svědkem, když přišel pán s otevřeným make-up a říkal, že manželce nesedí a že ho chce vrátit. V duchu jsem si říkala, že peníze za otevřený make-up v žádném případě nedostane, ale k mému překvapení si make-up vzali a peníze vrátili. A to je obyčejná drogérie, Sephora by měla být se službami někde úplně jinde, protože neprodávají věci za pár korun …

 11. Ahoj,

  ďakujem za skvelý článok. Prečítala som si ho preto, aby som vedela, či si mám/nemám objednávať z českej online Sephory… A parfumériu Douglas otvárajú práve tento týždeň v Auparku v Košiciach. Nepoznám tento obchod, akurát ma milo potešilo, keď som videla výklad s Nyx, Benefit a Mac… Doteraz sme tieto značky na Slovensku nemali. Musím povedať, že už roky objednávam online z UK, sú to stránky: cultbeauty, feelunique, lookfantastic, beautybay – a všetky sú TOP, okrem toho, že sa dá na ne 100% spoľahnúť, majú tam všetky vytúžené značky (alebo skoro všetky) a veruže sú lacnejšie, ako to, čo sa dá zohnať aj u nás. Práve dnes ma naštvalo, že Notino.sk ponúka nejaký krém od Estée Lauder za 82,- Eur, akože s 20% zľavou – kdežto na týchto anglických stránkach je toto bežná cena. Okrem toho tieto stránky ponúkajú celkom často rôzne typy zliav, napr. 20%, alebo 3 za 2, alebo nejaké extra produkty k nákupu. Možno by som sa chcela poradiť, keby som chcela kozmetiku z USA, napr. Kylie Cosmetics, vedela by si odporučiť nejakého sprostredkovateľa? Viem, že existuje, len som sa nedopátrala nikoho. Ďakujem

  1. Ahoj, já z UK e-shopů, které si vyjmenovala, objednávám také. V září byla na BeautyBay sleva 25% na celý sortiment, které jsem s radostí využila a teď čekám na další zajímavou slevu, abych si na vyzkoušení objednala produkty od The Ordinary. Cult Beauty se mi zdá ale dražší než BeautyBay a žádné zajímavé slevové akce jsem tam nezaregistrovala. Notino je kategorie sama pro sebe, nevěřím pomluvám, že prodávají fejky nebo přelévají parfémy, ale cenově už jsou s valnou většinou sortimentu na úrovni Sephory a nevyplatí se tam nakupovat.

   Jestli můžu doporučit, tak od NYXu miluji tekuté rtěnky Soft Matte Lip Cream. Mají lehoučkou pěnovou konzsitenci, která zaschne a je otěruvzdorná, ale rty nevysušuje a není na nich vůbec cítit. Matné rtěnky Suede Matte a Lingerie mi vůbec nevyhovují.

   Na přeposlání balíku z Německa jsem využila služeb http://www.znemecka.eu. Přeposlání balíků z USA nabízí několik firem, ale osobní zkušenost s nimi bohužel nemám, protože mi objednané věci vždy někdo dovezl.

   Jinak značku Kylie Cosmetics v žádném případě nedoporučuji – je to brak. Raději si objednej ColourPop (výrobce obou značek je stejný, ale produkty ColourPop jsou kvalitnější, přestože jsou lacinější). Pokud bys ráda vyzkoušela značku, která je zde nedostupná, tak zcela jednoznačně doporučuji Marc Jacobs Beauty.

   1. Ahoj,
    ďakujem za doporučenia. Áno, Marc Jacobs Beauty mi tiež padol do oka, ale takisto mi pripadá zaujímavý Tarte Shape Tape -korektor, teraz majú asi 29 odtieňov k dispozícii a žiaľ, opäť je to len v USA. Colourpop som ešte neskúšala… a Cultbeauty stránka je asi naozaj drahšia. V poslednom čase nakupujem hlavne cez lookfantastic a feelunique, kde Ti dajú ako vernému zákazníkovi titul, konkrétne ja mám “platinum member”, čo potom ide s 10% zľavou na Tebou vybranú značku, okrem toho sú ešte ďalšie úľavy, keď minieš istú sumu. Čo sa týka The Ordinary, nemôžem povedať ani jedno zlé slovo, lebo ja túto značku už používam :) Napr. aj teraz konkrétne mám na pracovnom stole Serum Foundation 1.0N, ktoré som objednala naslepo. Vychádzala som z toho, že som bledá pehavá červenovláska – a tento odtieň mi sadol ako uliaty. Stál ma asi 5-6 Eur, má ľahučké krytie a pleť je krásna, žiarivá, má zjednotený tón – a presne podľa tohto odtieňa utekám do Douglas pozrieť korektory pod oči, zrejme to bude Estée Lauder Double Wear – nikdy som neskúšala, ale majú dobrú povesť. Takisto ako Tarte… Od The Ordinary mám aj arganový + šípkový olej a séra – vieš, tie rôzne koncentráty. Považujem to za vynikajúcu značku, kde za “málo peňazí máš veľa muziky”, ako hovoríme tu na Slovensku :) Tak držím palce a ďakujem ešte raz, že si mi odpísala.

    1. Ahoj, Oficiální stránka Tarte by měla zasílat do ČR. Já od nich mám 4 paletky a 2 tvářenky. Korektor jsem si nakonec nekoupila, protože se obávám, že bude příliš hutný a těžký a tím pádem nevhodný pro mou suchou pleť. Na lookfantastic mě mrzí, že nemají značky, o které bych měla zájem, proto raději nakupuji na BeautyBay či CultBeauty.

     Já teď netrpělivě čekám na Black Friday a doufám, že se mi podaří ukořistit nějakou lákavou nabídku.

     Hezký den ;)

  2. Ja objednávam od Kylie Cosmetics pravidelne ale do Česka k priateľovi keďže oni neposielajú na Slovensko a lepšiu som nikdy nemala naozaj. A nielen rúže ale tie highlightery… najkrajšie aké som kedy mala a to mám doma od Fenty ten Diamond a je uplne otrasný a takisto od MAC a ten je tiež hrozný, úplne vidíš tie trblietky na pleti ten od Kylie je nádherne kompaktný. A od Colourpop mám tiež veľa rúžov, asi 15 a sú super ale akurát tak prvé 3-6 mesiacov, potom tak odporne smrdia že sa mi prevrátil žalúdok a mala som v každom z nich ešte tak 80%. Kylie mám aj rok a pol aj dva a sú stále dobrej konzistencie a vôbec nesmrdia ani náznakom (jasne že každá kozmetika má svoju spotrebnú dobu). Len vždy platím clo a ked objednám tak za 70€ tak tých 20€ ešte musím za DPH zaplatiť. Inak Colourpop je super, vždy kupim si zopár produktov a obídem platenie cla (ak máš nákup do 22€ poštovné sa do toho nezarátava). Ja som Colourpop kúpila zo zvedavosti lebo všetci vraveli že je to to isté čo Kylie Cosmetics lebo to robia v tej istej továrni ale nedá sa to kvalitovo porovnať naozaj. Už mi to príde že len pretože je to je jedna z Kardash/Jenner klanu tak to ľudia osočujú že to má len meno ale mne ešte nič tak nevyhovovalo ako jej kozmetika. A napr. rúž z MAC-u kúpiš za cca 20€ a ceruzku na pery k nemu za daľších 17€ a kylie kúpiš takúto sadu za cca 25€ a drží celý deň neotláča sa ako MAC a je precízny na perách. Takže ja určite odporúčam :)

   1. Od Kylie Cosmetics jsem zkoušela pouze jednu paletku očních stínů a tekutou rtěnku a z obou věcí jsem byla zklamaná. Asi jsem si tedy špatně vybrala a mrzí mě, že jsem místo toho nezkusila rozjasňovač :/ Já měla od Fenty dva rozjasňovače a také jsem z nich byla strašně zklamaná, protože na mé světlé pleti nebyly vůbec, ale vůbec vidět. Od ColourPopu mám na cestě několik balíčků, protože byla akce poštovné zdarma bez minimální útraty, tak jsem si ty balíčky rozdělila po 22 eurech, abych nemusela platit poštovné a už se těším :)

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.