Recenze

Složení10
Výdrž na rtech10
Příjemnost na rtech10
Design balení10
Výdrž balení10
Zvětšení rtů5

Shrnutí

9.2Příjemný balzám s přírodním složením, který hydratuje, zvláčňuje a na rtech vydrží celý den.

Popis: Revitalizující citrusová péče o rty s bambuckým máslem a olejem ze slunečnicových semen pro maximální hydrataci a sexy lesk. Přírodní balzám na rty s výtažky z citronu, peprmintu a ultra hydratačního bambuckého másla, vyzmizíkuje všechny známky hrubých a drsných a pomáhá zlepšit celkový tón a texturu rtů. Rty získají tón, hladkost a plnost. Budou znatelně jasnější a mladistvější. Přírodní peptidy vytvářejí efekt plnějších rtů. Skvělý pro suché, popraskané, šupinaté a bolavé rty bez výrazné linie. Složení: Obsahuje slunečnicový olej s vitamíny A, D a E pro celkovou revitalizaci rtů. Obohacený o bambucké máslo a včelí vosk pro výživu a reparaci a citronový balzám s vysokým obsahem vitamínu C pro zklidnění rtů. Navíc obsahuje papáju, která zajišťuje šetrnou exfoliaci odumřelých pleťových buněk na povrchu rtů. Bez obsahu vazelíny a ropných přísad. Účinky: Při denním užívání po 4 týdny přírodní peptidy rty zvětší a omladí. Rty získají tón, hladkost a plnost. Budou znatelně jasnější a mladistvější.

Zdroj: strawberrynet.com

Říkala jsem si, že je na čase, proniknout do tajů přírodní kosmetiky. U nás je bohužel dostupných pouze pár značek. Na Lush už jsem psala recenzí celkem dost, takže jsem vyzkoušela citrusový balzám na rty od značky Éminence – ano, zaujalo mě jeho balení Balzám má slušivý kabátek, ale ohromná krabička, ve které balzám dorazil, mne poněkud zaskočila. Průhledná nádoba je z tvrzeného plastu, měďené kopulovité víčko je také z kvalitního materiálu a nápisy jsou po měsíci používání nepoškozené.

Pokud nemáte v oblibě balzámy, do kterých se musí sahat prstem, tak mám pro vás dobrou zprávu. Tohle je snad jediný balzám, který na rtech vydrží opravdu celý den a tak není důvod nosit balzám v kabelce a aplikovat ho každou hodinu. Můžete si ho s čistým svědomím nechat v koupelně a nabírat ho pouze speciální špachtličkou nebo si před aplikací umýt ruce. Pokud ho přesto chcete mít stále při sobě, alespoň prvních pár týdnů budete mít možnost balzámem obkroužit rty napřímo.

Balzám se jen tak nesetře, včelí vosk na rtech vytvoří ochrannou bariéru, která bez problému vydrží jídlo i pití. I přes obsah včelího vosku si balzám zachovává velmi jemnou a lehoučkou konzistenci. V porovnání s balzámem Rêve de Miel od Nuxe či Honey Trap od Lush, není tak hutný, těžký ani voskový. Má olejovitější, přesto tuhou konzistenci a rtům dodává jemný lesk. Ze jmenovaných balzámů má nejslabší parfemaci, která je jemná a vkusná. Jedná se o příjemnou, lehkou a osvěžující citrusovou vůni s lehkým mentolovým podtónem.

Tenhle balzám mě po několika vyzkoušeních opravdu bavil a tak jsem přijala 30 denní výzvu výrobce a rozhlodla se údajné zvětšení rtů otestovat. Balzám jsem pravidelně používala každý den a ráda, zpravidla ráno a večer. Balzámu stačí aplikovat opravdu maličko, po měsíci používání ubylo minimum a odhadem by mi balzám bohatě vystačil na dalších 5 měsíců.

Co se výsledků po měsíci používání týče, tak na rtech menší změnu či boost vidím. Netvrdím, že mám rty větší, ale jsou prostě jinačí, jejich kontury se mi zdají definovanější a lehce plnější, ale může se jednat pouze o placebo, jehož efekt potvrzují mnohé vědecké studie Výrazné výsledky, které nahradí injekční výplně, samozřejmě očekávat nelze, ale malé zlepšení reálné je.

Rty jsou po každém použití jemné a vláčné. Balzám není mastný ani nelepí, na rtech je velmi příjemný. Balzám mám z celé své rozsáhlé sbírky ze všech nejraději a není nic, co bych mu chtěla vytknout.

Na závěr mám pro Vás malé upozornění týkající se balzámů na rty obecně. Balzámů mám doma hromady, ale nikdy jsem je nepoužívala pravidelně – nepotřebovala jsem to. Měsíční používání balzámu mi obavy z pravidelné aplikace balzámů bohužel potvrdilo. Balzám jsem přestala aplikovat před 5 dny a pozoruji, že s mými rty není něco v pořádku – nejsou tak jemné a vláčné jako dříve. Při testování balzámu jsem ho pravidelně používala jen kvůli recenzi a měla jsem ho na viditelném místě, aby mě trklo, že ho mám aplikovat a nezapomněla jsem na něj. Jak jsem s testováním balzámu skončila, tak jsem si všimla nutkání na aplikaci balzámu, protože to s mými rty prostě není ono.

Jakmile rtům pomůžete a začnete o ně pravidelně pečovat, tak si na extra péči zvyknou a zlenivý. Aplikace balzámu se tak nestane pouhým zpříjemněním dne, ale nezbytností. Pokud už jsou vaše rty na balzámy zvyklé, tak to pro Vás nic nemění. Já jsem si však návykovost balzámů vyzkoušela na vlastní kůži a upozorňuji na skutečnost, že se jejich pravidelným používám dostanete do začarovaného kruhu. Já si dám nelítostnou odvykačku a budu doufat, že se mi rty vrátí do normálu …

Balzám doporučuji všem milovnicím přírodní kosmetiky, kterým nevadí připlatit si za kvalitní složení bez kontroverzních látek. Balzám vydrží zhruba půl roku a tím se rapidně snižuje jeho pořizovací cena. Pokud se Vám zdá jednorázová investice do balzámu příliš vysoká, tak doporučuji medový balzám Honey Trap od Lush, který pořídíte za 245 ,- za 12 g.

Balzám můžete pořídit v e-shopu Eminence v balení 8 ml za cenu 649,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.