Recenze

Kartáček5
Aplikace7.5
Zahuštění9
Prodloužení6.5
Natočení5
Výdrž10

Shrnutí

7.2Nejlepší řasenka, kterou jsem si v drogérii pořídila. Škoda jen, že nenatočí řasy a neprodlouží je o kousíček víc.

Popis: Dopřejte svým řasám maximální délku i závratný objem v jediné aplikaci s řasenkou Paradise Exatic. Řasenka Paradise dodá vašim řasám maximální objem a smyslnou délku. Díky obsahu ricinového oleje zanechá řasy měkké a pružné. Dodává řasám intenzivní objem, prodlužuje řasy, má krémovou texturu, s praktickým kartáčkem pro přesné nanášení.

Zdroj: loreal-paris.co.uk

Po ohromném úspěchu řasenky Lash Paradise na sociálních mediích se její obdoba objevila na našich pultech a ze zvědavosti jsem se ji rozhodla otestovat na vlastní kůži. Řasenka je nejčastěji srovnávána s řasenkou Better than Sex od Too Faced, kterou už mám ve sbírce a brzy řasenky porovnám. Názory na to, jestli je řasenka Paradise Extatic stejná jako ta americká se rozcházejí, ale před Vánoci budu mít možnost je obě prozkoumat a o mém zjištění Vás budu informovat.

Řasenka Paradise Extatic nemá dle mého názoru tak pěkné balení jako její americká kolegyně. Balení na mě působí kýčovitě a lesklé víčko řasenky je nepraktické, protože na něm zůstávají otisky prstů.

Řasenka má standardní chemický odér. Kartáček řasenky má standardní velikost, uprostřed je mírně prohnutý a neulpí na něm nadměrné množství produktu. Řasenka není příliš tekutá ani mokrá, má spíše krémovou konzistenci, takže se mi nestalo, že bych si při líčení řasenku omylem obtiskla na víčko – u řasenky Roller Lash se mi to stávalo běžně. Díky konzistenci se s řasenkou dobře pracuje, kartáček při aplikaci rozčesává řasy, vůbec je neslepuje a proto je aplikace velmi snadná a pohodlná. Řasenka necuckatí a hrudek vytváří opravdu minimum – spíše až ke konci řas.

Paradise Extatic řasy krásně zvýrazní a dodá jim přirozený objem bez slepení. Nesnáším řasenky, které jsou příliš těžké, řasy zanechají slepené a ztvrdlé. Řasenka je naštěstí velmi jemná, řasy se při mrkání nelepí k sobě, jsou opravdu měkké, pružné a vůbec o řasence nevím.

Množství produktu z kartáčku

Pokud kartáček pečlivě otřete, tak je efekt řasenky limitující alespoň co se délky týče. S jinými řasenkami je zásadní rozdíl, jestli aplikujete jednu či tři vrstvy a podle libosti můžete přidávat na intenzitě. Tahle řasenka řasy zvýrazní do určité míry a efekt nelze vrstvením nijak ovlivnit. Pokud budete tlačit na pilu a zkusíte přidat druhou vrstvu, tak začne zlobit, žmolkovatět a slepovat. Řasenka je v tomto případě přirozená a dramatického efektu s ní nedocílíte. Pokud kartáček neotřete, tak docílíte většího efektu i délky, ale řasy se slepí. Při dalším používá se vyskytl problém s kartáčkem, na kterém ulpívá neskutečně moc produktu, přijde mi, že snad celý obsah tuby a kartáček je nutné dlouho otírat, aby neslepila řasy. A na takovéhle tanečky nemám chuť.

Řasenku jsem vyzkoušela i na túře v terénu, kde celou dobu mrholilo a chvilkami pršelo. O voděodolnosti se na obalu nic nepíše, ale vlhké prostředí ustála řasenka zcela bez problému – nerozmazala se ani neslepila řasy. Řasenka mi drží celý den bez obtiskávání (nemám mastná víčka). Pár hrudek se z řas během dne odrolí, ale nejedná se o nic strašného a kousíčky lze setřít beze stopy.

Micelární voda od Lancome odlíčila řasenku snadno. Bohužel mi během prvního odličování vypadly tři řasy, což je pro mě vždy hotová pohroma, ale při dalším odličování už bylo vše v pořádku.

Efekt řasenky

Pokud porovnáte obrázky před a po, tak si všimnete, že prodlužující efekt není zas tak výrazný. Malý efekt prodloužení je znát především u spodních řas. Efekt řasenky je konečný – pokud přidám další vrstvu, tak už se řasy začnou slepovat a podivně kroutit. Především na koncích řas vznikají drobné hrudečky řasenky. Vzhledem k velikosti kartáčku nelze dobře zvýraznit, rozčesat a oddělit řasy na těžko dostupných místech u vnějšího a vnitřního koutku oka. Především u vnitřního koutku jsou řasy mírně pokroucené. Při focení z tohoho úhlu není vidět, že jsou řasy rovné a nepřirozeně trčí.

Efekt řasenky se odvíjí od skutečnosti, jak dlouho ji máte otevřenou a v každé fázi životního cyklu se chová jinak. Ze začátku je více mokrá a na kartáčku ulpí velké množství produktu, takže slepuje řasy. S řasenkou docílíte nejlepšího efektu po 2 týdnech od otevření, kdy už začne více prodlužovat řasy, ale parády s ní moc dlouho dělat nebudete, protože rychle vysychá a to i v případě, že ji budete mít pečlivě zavřenou v šuplíku a po 3 měsících máte šmitec. Tento problém se týká zřejmě pouze verze dostupné na našem trhu. Soudím tak na základě informací od kamarádky, která v USA používala tu americkou a po návratu domů si zakoupila řasenku v naší drogérii. Americká verze byla v pohodě i po 5 měsících a česká byla suchá ani ne po dvou měsících. Říká se, že by se měla řasenka spotřebovat do 3 měsíců, ale její rychlé vysychání mne přesto zaráží. Pokud porovnám Lash Extatic s jinými zapomenutými řasenkami, které mi ledabyle leží v šuplíku, tak je lze používat dlouhé a dlouhé měsíce i roky, nevyschnou a jejich konzistence se nemění …

Závěrečné shrnutí

Mé řasy jsou rovnoměrné a husté, ale nejsou extra dlouhé. S řasenkou Lash Extatic mám řasy opravdu pěkné, ale precizní, dokonalé a dechberoucí nejsou. Co se mých preferencí týče, tak řasence k dokonalosti chybí dvě věci – řasenka neprodlužuje tolik, o kolik bych si představovala a nakolik jsem zvyklá a nenatočí řasy (což ani neslibuje). Efekt prodloužení je vidět při aplikaci na spodní řasy – pokud je líčím svou milovanou řasenkou, tak si musím dávat sakra pozor, abych to nepřepískla a neměla řasy až příliš dlouhé. Řasenka L’oréal bohužel pořádně neprodlouží ani spodní řasy, které velké prodlužování ani nepotřebují.

Řasy navíc nelze kartáčkem při aplikaci natočit, takže podivně a nepřirozeně trčí a to se mi nelíbí. Pokud používáte kleštičky na řasy, tak to problém nebude, ale já je nepoužívám, protože se bojím poškození řas a s mou milovanou řasenkou je ani používat nemusím. Navíc jsem zvyklá na miniaturní kartáček, se kterým hravě prodloužím spodní řasy a dostanu se s ním i do koutků oka, což s kartáčkem klasické velikosti nelze.

Řasenka je tím nejindividuálnějším produktem na trhu, její efekt vždy záleží na přírodních řasách a naše očekávání mohou být velmi odlišná … Řasenka Paradise Extatic je dle mého názoru kvalitní, má skvělé vlastnosti a domnívám se, že aspiruje na to být jednou z těch lepších řasenenek, kterou si můžete v drogérii pořídit a bude i hrdě konkurovat mnohým řasenkám z parfumerie. Řasenka je rozhodně lepší než třeba Roller Lash od Benefitu, která je příliš nevýrazná a nenatočí řasy i když to slibuje.

Lash Extatic nepřekvapila a mou nejoblíbenější řasenku nepřekoná a ani si nedělám iluze, že bych někdy našla lepší. Pokud nakupujete řasenky v drogérii, tak je Paradise Extatic jednou z těch lepších řasenek, ale mou nejoblíbenejší řasenkou z drogérie je jednoznačně Lash Sensational od Maybelline.

Řasenka Lash Extatic je běžně k dostání v drogériích i na internetu v balení 6,4 ml – což je o něco méně než bývá u řasenek obvyklé.

6 komentářů

  1. Dobry den, v prvom rade dakujem velmi pekne za tak precizny test :) v clanku ste spominali, ze nedate dopustit na Vasu oblubenu spiralu – mohla by som sa opytat na jej nazov? Vopred dakujem za odpoved a prajem pekny den :)

    1. Dobrý den, já už léta používám řasenku Phenomen’Eyes od Givenchy pro maximální prodloužení a natočení řas. Díky šikovnému kartáčku je velmi precizní a vykouzlí mi dokonalé řasy :)

  2. Rasenka udela hezky rasy,ale strasne rychle vysicha.Mam ji doma mesic,a uz bych ji mohla vyhodit😕,ale jinak rasy delat pekny

    1. To mě mrzí. Po dvou měsících jsem si žádného vysychání nevšimla. Ale 3. měsících jsem jí dala kamarádce, které řasenka došla a říkala, že už se ji zdála suchá, když ji poprvé vyzkoušela a do dvou týdnů měla šmitec. Takže máte pravdu, řasenka rychle vysychá. Obvykle používám high-end řasenky a ty tak rychle rozhodně nevysychají …

  3. Ahoj, tak já vlastním tu USA verzi této řasenky. Nemám zatím srovnání s tou českou,ale jistě učiním až se vrátím, abych mohla porovnat 😀 já osobně jsem s výsledkem této řasenky spokojená. Preferuji více objemové řasenky,ale prodloužení mám také ráda. Moc hezky napsaný článek a souhlasím,že produktů na kartáčku je celkem dost, tak pomalu stačí dát jednu vrstvu,jelikož ta druhá už u konečků trochu cuckovati. Já mám řasenku teď 6.měsíc a už pomaže do kosmetického nebe. Vysychá a už řasy slepuje a žmolkování…takže alespoň o 2m delší výdrž než ta česká. A to podotýkám,že se s ní nelíčím denně,ale střídám s jinými. Juknu po té “Tvé” od G.

    1. Děkuji za zpětnou vazbu na výdrž americké verze. Psala jsem update ohledně výdrže řasenky do recenze o primeru Lash Extatic a sestřenka má s US verzí stejnou zkušenost jako ty, říkala, že i po 5 měsících byla dobrá a když si pak řasenku koupila v ČR, tak ji označila za suchou už po 2 měsících. Opravdu se tedy zdá, že v řasenkách budou rozdíly :/

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.