Recenze

Pigmentace0.1
Výdrž balení0.1
Barevný efekt0.1
Informace o produktu0.1

Shrnutí

0.1Aneb jak mít místo nádherné fialové barvy pouze oči pro pláč ...

Popis: Jedinečná vyživující maska bez permanentních barevných pigmentů je exkluzivní novinkou na českém a slovenském trhu. Díky této již připravené a snadno použitelné masce můžete zvýraznit intenzitu barvy nebo změnit barvu vlasů. Maska je vhodná pro klienty, kteří chtějí oživit barvu svých vlasů nebo vyzkoušet nový odstín na svých vlasech, ale bojí se trvalého efektu. Pro zmírnění intenzity odstínu masky, můžete použít v kombinaci s maskou White Mix. Maska neobsahuje parabeny, sulfáty a je 100% veganská. Typ vlasů: vhodné pro všechny typy vlasů.

Zdroj: marianila.com

S recenzemi na barevné masky se v minulosti roztrhl pytel, protože je české zastoupení značky rozeslalo jako PR balíčky mnoha blogerkám a youtuberkám. Všude jsem se dozvídala samá superlativa, všude se objevily pouze pozitivní ohlasy a jásavé recenze. Přesto jsem dlouho váhala, jestli mám masky také vyzkoušet. Do žádných experimentů s vlasy se nehrnu, kvůli délce si je nemohu dovolit, protože by se každý přešlap hodně těžko napravoval a tak raději vše nechávám na své kadeřnici. Zatím jsem vyzkoušela pouze dva modré spreje – Pastel Live Spray od Schwarzkopf a Coloristu od L’orealu, sice nesplnily mé očekávání, ale barvení nemělo žádné následky. Na barvy Colorista Washout už jsem si netroufla, měla jsem obavu, že by nemusely zmizet beze stopy.

Prohledala jsem internet, žádnou negativní zkušenost jsem nenašla, takže jsem se nakonec osmělila a naivně se domnívala, že se není čeho bát a že to nejhorší, co se může stát je, že mi barva prostě nechytne. Takže jsem si objednala odstíny Azure, Pearl Silver a Vivid Violet, kamarádce, která se mnou barvy testuje, jsem objednala klasicky růžovou – tedy Pink Pop a pro zrzku Bright Copper. Jiná kamarádka mi půjčila masku v odstínu Black. Jelikož už na internetu najdete hromadu recenzí, tak jsem chtěla článek pojmout trochu jinak – experimentovat s mícháním masek a napsat návod, jak s nimi docílit populárních odstínů Granny, Steel Blue, Dusty Pink a Smokey Lavender. Nevinný experiment se bohužel vymknul kontrole a teď můžu tak akorát bouchat hlavou o zeď … a po excesu s EOSem se ptám proč zrovna já???

Barvení

Masky se aplikují na umyté, ručníkem vysušené vlasy. Pokud barvu budete míchat, tak ji hlavně namíchejte dostatek. V případě, že by bylo nutné masku přimíchat, už se netrefíte do stejného odstínu a mohly byste mít flekaté vlasy. Já jsem na obarvení svých hustých a dlouhých vlasů na zadek spotřebovala zhruba 50 ml barvicí směsy, ale příště bych ještě 50 ml přidala.

Když mi kamarádka předávala černou masku, tak mě důrazně varovala, že jsou masky hodně pigmentované a že mám té černé použít opravdu maličko, jinak už to nerozředím. S maskami jsem se tedy chtěla nejdříve seznámit a tak jsem při prvním použití byla maximálně obezřetná a opatrná. Fialová maska se mi zdála moc tmavá a tak jsem ji pro jistotu naředila balzámem. Přidala jsem ještě ždibíček černé, o trochu víc perleťově stříbrné a kousíček modré – ne že by to mělo nějaký efekt. Do základního balzámu jsem celkem přimíchala ani ne půlku polévkové lžíce barevných masek. Výslednou barvu v misce bych přirovnala k tmavému borůvkovému shaku.

Masku jsem nechala působit 8 minut a po smytí použila kondicionér, který má uzavřít vlas a zpomalit tak vymývání masky.

Tristní výsledek a oči pro pláč

Když jsem masku aplikovala na vlasy, tak jsem na základě její barvy předpokládala, že budu mít tmavě fialové vlasy. Směs, kterou si namícháte, má odpovídat výsledné barvě ve vlasech. Jaké bylo mé zklamání, když jsem po smytí masky v morkých vlasech nezaznamenala žádný efekt. Barvila jsem se za tmy a když mi mé vlnité vlasy začaly usychat, pozorovala jsem pouze jemný fialkový odlesk a byla jsem zklamaná, že jsem s maskou moc parády nenadělala a divila jsem se, kde že je ta neuvěřitelná pigmentace.

Ráno jsem na denním světle zažila šok a málem mě ranila mrtvice. Vlasy měly zlatavý podtón! Zbědovaně jsem na ně koukala a nedokázala jsem pochopit, kde se po barvení fialovým pigmentem vzal teplý podtón. Přemýšlela jsem nad tím, co je to za nesmysl – fialový pigment totiž žlutavé tóny neutralizuje a z toho důvodu se přidává do blond a stříbrných šampónů pro stažení nežádoucích žlutých tónů. Po vyžehlení vlasů to bylo ještě horší a mám vlasy celé nazrzlé … Jsem studený typ, teplé odstíny blond mi nesluší a od srdce je nenávidím.

Před barvením jsem měla krásný studený odstín, který mi ve vlasech držel 8 měsíců od posledního barvení u kadeřnice. Fotografie níže je staršího data a nebyla pořízena bezprostředně před barvením. Vlasy už neházely stříbřité odlesky, ale stále byly krásně studené.

Kde se tedy stala chyba? Co se při barvení pokazilo? Po chvilce přemýšlení jsem si uvědomila, kde je zakopaný pes …

Studený tón vlasů před barvením
Fialová á la Maria Nila

Před 2,5 lety jsem za sebou měla jedno nepovedené barvení u kadeřníka, kdy jsem si vybrala přírodní studený odstín blond a odcházela s vulgární, zářivě křiklavou nazrzlou barvou. Chodila jsem ke stejnému kadeřníkovi několik let a opravdu nechápu, co se tenkrát stalo, asi mi dal omylem na vlasy jinou barvu, jinak si to neumím vysvětlit.

Byla jsem zoufalá, vlasy jsem si chtěla vzteky vyškubat a jako zázrakem jsem si vzpomněla na jméno nejlepší kadeřnice, kterou jsem kdy měla. Asi před 10 lety jsem k ní chodila do jednoho z nejvyhlášenějších kadeřnických salonů v Praze a vždy jsem s její prací byla maximálně spokojená. Z kadeřnictví pak odešla, bohužel jsem nevěděla kam a řeknu vám, že než jsem ji znovu našla, tak jsem si s vlasy prošla doslova očistcem!

Poděkovala jsem bohu, že mi ji seslal a hned jsem se k ní objednala. Vlasy mi dávala dohromady dlouhé měsíce, kromě kuřecí barvy jsem měla vlasy ke všemu strašně flekaté – byly v nich vidět asi asi 4 různé barvy. Problém je, že barva barvou nejde jen tak přebarvit a zbrklým chemickým zásahům se vyhýbám – kvalita vlasů je pro mě na prvním místě. Oříškem bylo, že tak teplý podklad způsoboval, že se studený pigment nedokázal ve vlasech neudržet a kuřecí barva začala po třech umytích ukazovat drápky.

Na barvení jsem tedy chodila každých 6 týdnů, aby nedocházelo ke zbytečnému vymývání studeného pigmentu. Po dlouhém boji jsme se rozhodly pro odbarvení délek, ale studený přeliv ve vlasech také moc dlouho nevydržel. Nakonec se na trhu objevila služba Smartbond a tak mi kadeřnice odbarvené délky přebarvila popelavou barvou. Stačily pouhé dvě barvení a studený tón se mi ve vlasech udržel dlouhých 8 měsíců bez dalších zásahů! Až do osudného experimentu s maskou Maria Nila …

Nevím, co je v těch maskách za sajrajt, když mi malá trošička dokázala vyžrat všechen studený pigment. Vlasy mi maska ohlodala doslova na kost a místo studené barvy, kterou bych od fialové očekávala, mi vytáhla sprostotu a ohavnost, které jsem se skoro 2 roky zbavovala!!! A vlasy do fialova překvapivě vůbec nenatónovala.

Další poznatky

Mohu se s vámi podělit o několik dalších poznatků, které se jinde bohužel nedozvíte …

Za těch 349,- Kč očekávám poněkud propracovanější balení. Kelímek narozdíl od jiných masek neobsahuje ochranný kryt a maska se během dopravy rozplizne po celém šroubovacím víčku. Pro někoho možná maličkost, ale mě to vadí.

Pečující schopnosti masky nemohu posoudit, protože jsem ji hodně naředila obyčejným balzámem. Vlasy mám silné a hodně suché, takže jsem zvyklá masku nanášet od hlavy na celou délku vlasů a nedělá mi to žádné problémy. Mé vlasy péči vstřebají a neztratí objem. Pokud mají vaše vlasy sklon k maštění nebo jsou hodně jemné, nanášení masky ke kořínkům jim nemusí dělat dobře, může je to zatěžovat, vlasy mohou být zplihlé a mohou se rychleji mastit.

Pokud nemáte extrémně zničené vlasy, tak vám ždibíček masky sytý pastelový odstín nikdy nevykouzlí, maska bude hodně rychle ubývat a zdravé vlasy neobarví.

Před časem jsem psala článek o fialových šampónech na vlasy, kde jsem vysvětlovala, proč má někdo po 3 minutách fialové vlasy a proč se jinému barva nezmění ani po půl hodině působení. Stejná logika platí i u barevných masek Maria Nila. Věřím, že u extrémně poškozených vlasů, stačí na obarvení ždibíček a budete se pyšnit sytou pastelovou barvou. Já mám vlasy silné, odolné a odbarvené kvalitně a velmi šetrně, takže je barevný výsledek při naředění masky téměr nulový.

Když už nebylo co zkazit, tak jsem nakonec vyzkoušela stříbrnou masku i v neředěném stavu, ale výsledek byl stejný. Maska mi vlasy nenatónovala ani trochu. Pokud na vaše vlasy silver ani blond šampóny nefungují, efekt barevných masek bude také mdlý a fádní a žádný wow efekt neočekávejte. Až po fiasku s barvou jsem si v internetové diskuzi k maskám přečetla ohlasy, že některým slečnám barva nechytá a nevidí žádný rozdíl. Škoda, že jsem si to nepřečetla dříve. S kvalitou vlasů souvisí i fakt, že masky nebarví rovnoměrně, ale vytváří barevné efekty v závislosti na stupni poškození vlasů. Několik tenoučkých, nenápadných, světlounce pastelových fialových proužků po sobě maska zanechala.

Při barvení jsem nepoužila ani rukavice ani ručník a barevné skvrny jsem ve sprše bez problému umyla. Barvu jsem měla naředěnou a jestli by šla tak lehce smýt i neředěná maska nevím, ale pár rukavic k masce obdržíte zdarma. Jelikož jsem použila fialovou, tak se příjemně podepsala na nehtech a mám je bělejší.

Masku jsem si nanášela v koupelně před zrdcadlem a do umyvadla mi ukáplo pár kapiček, které jsem smyla ihned po aplikaci masky. Alespoň jsem se o to snažila, některé flíčky už odstranit nešlo, tak jsem po marném boji napustila umyvadlo vařící vodou doufajíc, že se barva odmočí a naštěstí zmizela. Pokud máte bílé dlaždičky nebo umyvadlo, tak si do něj i pod sebe hoďte ručník.

Odstín Azure nedoporučuji na extrémně zničené a porézní vlasy. Stejně jako u jiných modrých barev se vystavujete riziku, že při vymývání skončíte se zeleným nádechem, kterého se půjde jen těžko zbavit. Stává se to především u světle odbarvených vlasů, které mají výrazné žlutavé tóny.

Značka nabízí bezbarvou masku White Mix, která je určena k ředění barevných masek a ke snížení jejich intenzity. Byla jsem na vážkách, jestli si mám masku pořídit, ale kamarádka mi to rozmluvila jako zbytečnost. Maska opravdu není nutná, barvy si můžete naředit libovolnou maskou, kterou máte doma – pokud je tedy bílá. Když použijete barevnou masku, tak se výsledná barva zkreslí a neodhadnete barevný výsledek. Kamarádce tímto za radu děkuji. Byla bych velmi zklamaná, kdybych za masky vyhodila další peníze.

V jiných recenzích jsem se dozvěděla, že vám maska vystačí na několik měsíců a setkala jsem se i s odvážným trvzením, že vydrží až několik desítek barvení! Po prvním barvení jsem se tomu mohla tak akorát zasmát. Klasická maska na vlasy o objemu 250 ml mi vydrží zhruba na rok. Po vyzkoušení masky Maria Nila jsem přesvědčená, že pokud bych chtěla docílit opravdu fialové barvy, tak bych ji nesměla ředit vůbec a vydržela by mi maximálně na 2 použití a efekt by byl stejně nejistý. Sice mám husté vlasy až na zadek, ale po všech oslavných recenzích jsem prostě očekávala nesrovnatelně větší pigmentaci.

Na internetu jsem se navíc dočetla, že po uvedení na trh v roce 2016 byla cena masky pouze 478,- Kč za 300 ml. Po vyhajpování blogerkama se cena vyšplahala až na 700,- Kč

Závěrečné hodnocení

Co se blond vlasů týče, tak masku zkoušejte pouze na čistě odbarvené vlasy. Pokud jste kdykoli v minulosti měly ve vlasech barvu, tak bude výsledek nepředvídatelný a těžko říct, co vám maska s barvou vlasů vyvede … Pokud máte vlasy barvené různými odstíny, tak masky v žádném případě nedoporučuji! Jsem naprosto vytočená a nechápu, jak může masky výrobce doporučovat pro všechny typy vlasů.  Pro mě je to zcela jasný propadák roku.

Barevné masky Maria Nila seženete exkluzivně v e-shopu Bezva vlasy ve dvou velikostech – za 100 ml zaplatíte 349,- Kč a 300 ml vás vyjde na 699,- Kč.

6 komentářů

  1. Díky moc za upřímnou recenzi, po přečtení si zakoupení ještě hodně rozmyslím. Vlasy barvené momentálně nemám, tak se trochu bojím, co by mi s nimi Maria Nila vyvedla – a podle tvého článku se asi domácím experimentům s více odstíny vyhnu. Jen ze zvědavosti – mohla bych se zeptat, o jaké kadeřnici píšeš? Už asi měsíc hledám profesionála, co zvládne tónování větším počtem barev (konkrétně rose-brown barvení), ale zatím bez úspěchu :) A sama si na to vážně netroufám…

    1. Není vůbec zač. O mé vlasy se stará Zdeňka Šedová z Berouna. Je to jediná kadeřnice, ke které jsem kdy měla maximální důvěru, která je opravdu zodpovědná, pečlivá a vlasy zbytečně neničí ;)

  2. Ahoj, super clanek. Souhlasim s tim, ze maska je k nicemu. Take jsem zkusila silver s tim, ze to doporucovala dewii. Vubec nic to s vlasy neudelalo a spis mi prijde, ze jeste zezloutly. Zbytecne vyhozeny penize. Mam lepsi zkusenosti s Directions. Tam jsem zkusila violet a vlasy byly opravdu hoodne fialovy a vydrzelo to nekolik umyti a jsou podstatne levnejsi. Nektery holky to propaguji jen proto, ze jim spolecnost da zdarma vyrobky, pritom maji samy obarveny vlasy normalnima barvama, ale to uz zadna radeji nerekne :)

    1. Ahoj, děkuji za doporučení, zjistím si o barvách Direction více :) Také jsem podlehla blogérské masírce a bohužel jsem si někoupila jen jednu masku na vyzkoušení, ale hned několik :/ V květnu jsem zkoušela šedo-fialový přeliv, jelikož se s několikaletým zpožděním konečně dostaly barevné barvy a přelivy do ruky profesionálním kadeřníkům pracujícím s L’Oréaleam. Barva se aplikovala do odbarvených vlasů a ladila s mou přirozenou světle hnědou barvou, kterou mám u hlavy. Fialový odstín byl nádherný a proměnlivý, na každém světle házel jiné odlesky. Přeliv se odmýval krásně a decentně (některé barevné barvy vypadají při odmývaní naprosto otřesně, zanedbaně a vybledle, že bych si s nimi připadala jako bezdomovec …). Fialový přeliv bledl postupně a rovnoměrně do krásného a jemného pastelového tónu. Pak už prokoukla krásná studená blond, která se zatím drží. Až půjdu na barvení příště, tak napíšu recenzi a přidám fotky :)

  3. Ahoj ahoj. Tiež som použila Mária Nila ale odtieň studena blond. Mám veľké balenie, stalo to 25€. Nebola som vôbec spokojná. Vôbec žiadny rozdiel pred a po. Vlasy mi zožltli a maska nemala žiadny účinok.

    1. Ahoj, to mě mrzí. Právě testuji další smývatelné přípravky, pastelovou Coloristu Washout a pak mám ještě ten jejich Hair Make-up, ale to jsem nadávala jsem co jsem v drogérii viděla velikost balení a tu cenu. Na testování mám ještě sprej BlondMe od Schwarzkopf, vymývací barvy a šampóny od I Heart Revolution a mám tam i šedé, stříbrné a studené blond odstíny, tak doufám, že některý z přípravků natónuje vlasy do studena. A na vyzkoušení jsem si koupila ještě jednu barevnou pastu. A z drogérky budu zkoušet ještě Schwarzkopf #Pure Color a Urban Metallics a tónovací balzám Balea COLORNIQUE, tak snad se něco z toho osvědčí :)

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.