Recenze

Balení4.5
Pohodlnost na rtech10
Výdrž na rtech7
Efekt rtěnky8.5
Parfemace10

Shrnutí

8Originální průhledný balzám s obsahem třpytivých částeček, který reaguje na PH rtů a vykouzlí růžovou barvičku na míru.

Popis: Seznamte se s Glimmer balzámem – nejkrásnějším balzámem na světě. Aplikuje se jako průhledný balzám, který reaguje na pH pokožky a vytváří perfektní a unikátní růžový odstín s dotykem intergalaktických třpytek. Stejně jako starší sestřičku doprovází Glimmer balzám lahodná kokosová parfemace a nachází se ve vylepšeném růžovo-stříbrném balení, které připomíná pilulku.

Zdroj: winkylux.com

Původně jsem od Winky Lux chtěla vyzkoušet provařený kytičkový balzám, ale kytiček už bylo všude dost. Glimmer Balm je originálnější a zalíbil se mi o něco více, takže jsem nakonec sáhla po něm a rozhodně nelituji.

Balzám má revoluční balení připomínající pilulku, ale je dost nepraktické a místo něj bych uvítala starou dobrou klasiku. V porovnání s obyčejnou rtěnkou je menší a má z obou stran zakulacené víčko, takže balzám nemůžete postavit, můžete jej pouze položit a balení má tendenci se zakutálet někam do pryč. Obal nepůsobí kvalitním dojmem a připomíná mi nějakou levnou cetku z Číny. Víčko je stříbrné, jsou na něm vidět otisky prstů a mám dojem, že se brzy poškrábe.

Balzám má příjemnou kokosovou parfemaci, která zpříjemňuje jeho aplikaci. Měla jsem trochu strach, aby nebyl balzám moc měkký a při nanášení se tyčinka nezlomila, ale naštěstí je dost pevný. Má zvláštní konzistenci, která připomíná něco mezi voskem a tuhým gelem. Balzám se nanáší velmi snadno a po rtech klouže jako po másle. Jedna vrstva nestačí, rty je nutné přejet vícekrát. Nemá žádnou příchuť ani pachuť.

Ihned po nanesení je velmi příjemný – nemastný, není mokrý, hutný, lepkavý ani mazlavý jako klasické lesky, což oceňuji. Rty balzám zabarví a mají ten nejkrásnější růžový odstín. Barvička rty nádherně zvýrazní, dodá jim šmrnc a šťávu, přesto působí velmi elegantně. Rty se navíc úzasně lesknou a odráží světlo.

Pokud vás zaujaly intergalaktické třpytky, tak vás asi trochu zklamu. Oslnivý třpyt se dostaví pouze na přímém, silném a jasném světle, jinak si třpytek nevšimnete. Jsou velmi jemně namleté, nejsou vůbec cítit a po aplikaci jich na rtech nezůstane tolik, jak bych se na první pohled mohlo zdát. O topper se tedy nejedná, protože s ním oslnivého efektu nedosáhnete a aplikace na rtěnku mi tak přijde zcela zbytečná. Třpytky nejsou holografické, hází pouze fialovo-modré odlesky.

Jako balzám bych produkt neoznačila, hydratační ani vyživující vlastnosti nemá. Po aplikaci je balzám sice přijemný, ale příliš dlouho na rtech nevydrží a lesk se rychle vytratí, ale to je problém všech lesků. Mělo by se jednat o klasický stain, rty zůstanou hezky růžovoučké, ale když otestuji efekt na ruce, tak z ní balzám setřu a růžový závoj po sobě nezanechá. Jiné stainy zanechají na kůži výraznou růžovou, kterou jen tak nesetřete a nesmyjete. Na rtech po sobě stain zanechá světloučkou a decentní růžovou.

Citrón | Kůže | Mýdlo

Výsledný efekt se liší v závislosti na PH, což jsem také otestovala. Levou část jsem před aplikací balzámu přetřela citrónem, pravou mýdlem a uspotřed jsem balzám aplikovala na pokožku. Test ukázal, že čím vyšší PH, tím výraznější a tmavší odstín růžové balzám vykouzlí. U nízkého PH se objeví pouze bezbarvý lesk.

Balzám má nějaké mouchy, ale pořád z něj mám radost. Pokud nemáte v oblibě klasické lesky a rtěnka je pro vás až moc výrazná, sáhněte po tomto originálním balzámu, který vám vykouzlí nádhernou barvičku na míru, který podtrhne přirozenou krásu vašich rtů.

Koupit v Sephoře

* Affiliate odkaz

Glimmer balzám je možné zakoupit exkluzivně v parfumeriích Sephora za 420,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.