Recenze

Balení9
Výběr barev7
Aplikace10
Pigmentace8
Výdrž stínů7
Poměr kvalita vs. cena10

Shrnutí

8.5Kvalitnější a cenově příznivá alternativa high-end paletek očních stínů, který hravě strčí do kapsy značky jako Kat von D, Too Faced či Urban Decay.

Popis: Pudrové stíny s vysokým obssahem pigmentů, které se aplikují rovnoměrně a jsou utra sametové a hedvábné na dotek. Složení stínů obsahuje kombinaci jemných pudrů, které snadno přilnou na víčka a vytvoří tak perfektní vzhled s dlouhotrvající výdrží. Stíny se blendí snadno a rovnoměrně. Pevný a rovný štětec zaručí nejvyšší sytost barvy. Huňatější štětec je výborný pro blendění.

Zdroj: colourpop.com

Paletka obsahuje 6 matných a 6 metalických odstínů a je laděna do teplých tónů hnědé, zlatavé a vínové. Barevné schéma se skvěle hodí na podzimní či slavnostní líčení.

Obal

Paletka má přiměřenou velikost a je o 2 dolary dražší, protože narozdíl od ostatních ColourPop paletek obsahuje zrcátko. Paletku obdržíte v papírové krabičce, která je zdobená stejně jako samotná paletka a podobně jako stíny je laděna do zlatavo-růžových tónů. Na zadní straně krabičky i paletky jsou uvedené názvy odstínů, což oceníte, když si budete chtít vytvořit look podle tutoriálu na YouTube – stačí si před sebe položit krabičku se jmény odstínů a můžete kouzlit. Paletka je vyrobena z kvalitního matného kartónu a na papírovou paletku je překvapivě těžká. Má bezpečné zavírání na magnet, který se omylem určitě neotevře. Obal na mě působí mnohem lépe než chatrné balení Rose Gold paletky od Huda Beauty. S paletkou můžete cestovat, ale během cesty se může obal poškrábat a mohou se pomačkat rohy.

Stíny

První věc, která mne na stínech zarazila, je skutečnost, že při swatchnutí vypadají odstíny úplně, ale úplně jinak než v paletce. To samé bohužel platí i při líčení a považuji za matoucí, že odstíny barevně neodpovídají a na očích se objeví zcela jiná barva, než jsem předpokládala. Považuji to za neobvyklé a je to pro mě velké mínus. Matné stíny nemají máslovou ani krémovou konzistenci, jsou sušší, ale na dotek nepůsobí jako levné stíny z drogérie, které jsou plné “výplně” a obsahují příliš málo pigmentu. Třpytivé stíny jsou velmi příjemné na dotek, mají máslovou konzistenci a působí “vlhkým” dojmem. Stíny se swatchují velmi pěkně a rovnoměrně, matné stíny neflekatí a třpytivé nevytvářejí cucky.

Stíny jsou zkoušela s bází Shadow Insurence od Too Faced. Pracuje se s nimi vskutku příjemně. Při ťupnutí štětcem do paletky se stíny maličko drolí, ale při líčení mi nepadají pod oči. Jsou velmi poddajné, blendí se snadno a při blendění se nestírají. Už po třech hodinách se i přes bázi začínají stíny stírat a vytrácet ze záhybu oka a objevuje se maličký náznak zalézání do vrásek právě v záhybu. Také mě zaráží fakt, že rozblenděné stíny pod spodní linkou nevydrží moc dlouho, kompletně slezou a zalezou do jemných linek pod očima. Metalické stíny doporučuji pro dosažení maximální intenzity aplikovat pouze prstem. Při aplikaci štětcem jsou stíny transparentní a mdlé.

Barevné schéma a intenzita barev

Co se barevného schématu týče, preferuji paletky, které obsahují více matných stínů. Matná černá barva mi v paletce nechybí, hnědá barva Sparks Fly je tmavá dost. Co mi chybí je základní světlý a neutrální matný stín, který bych aplikovala na celé víčko, abych se zbavila začervenání a žilek. Dále mi chybí decentní rozjasňující stín pod obočí – odstín The Knot je příliš metalický a po aplikaci ho musím prstem trochu setřít, aby nebyl tak intenzivní.

Vím, že jsou teplé stíny velmi populární, ale faktem zůstává že nesluší každému. Líčení s nimi je obtížnější, barvy vám nic neprominou a pokud stíny špatně rozblendíte, tak to bude poznat. Pokud budete chtít k líčení využít vínové stíny Winning Ticket nebo Look-See, tak si s líčením musíte dát záležet a nejedná se o look, který ledabyle vytvoříte každé ráno během 5 minut. S paletkou si prostě musíte dát na čas a poctivě blendit.

Přestože paletka obsahuje 12 odstínů, tak mi nepřijde versatilní a napadají mě pouze 3 looky, které bych s ní vykouzlila. Když porovnám fotky líčení s paletkou, které vidím na internetu s lookem, který vytvořím já, tak jsou barvy na fotkách velmi intenzivní a syté, ale ve skutečnosti tomu tak není. Líčení působí na můj vkus vybledle a unaveně.

Swatche

Odstíny

 

The Knotmetalická slonová kost se studeným tónem. Transparentní metalický stín, jehož tón se mění v závislosti na světle ze studené ledově stříbřité barvy na teplou šampaň s broskvovým podtónem. Na zvýraznění oka pod obočím je stín příliš metalický a výrazný. Při aplikaci na celé víčko zase tak intenzivní není a barvy pod stínem budou prosvítat, takže se jeho výsledný efekt změní v závilosti na podkladu.

 

 

 

Moon Struckmetalická světle zlatá. Nejedná se o zlatavý stín v pravém slova smyslu, není zdaleka tak oslňující jako stín The Knot, je tlumenější a má lehoučký broskvový podtón. Stín je transparentní a nevýrazný, spíše než o metalický stín se jedná o zlatavý třpyt s mokrým efektem. Při aplikaci na matný stín je třpytivý efekt nepatrný a velmi mdlý. Jeden z méně kvalitních metalických stínů v paletce.

 

 

 

Two Peasmatná brosková béžová. Odstín, který mi po aplikaci připomíná tlumenější verzi a méně oranžovou verzi oblíbence Peanut Butter od Too Faced či méně pigmentovanou verzi Burnt Orange od ABH. Nejsvětlejší z matných stínů v paletce, který lze použít jako základní stín na celé víčko. Osobně bych jako základ uvítala neutrální a mnohem světlejší odstín. Stín se dá bez problému vrstvením zintenzivnit.

 

 

Candygrammetalická růžovo-červená se zlatým třpytem (duochrome). Na obrázku působí stín velmi červeným a bronzovým dojmem. Ve skutečnosti se jedná o popolární růžovo-zlatý odstín, barevně podobný stínu Rose Gold z texturované Huda paletky. Stín je velmi tlumený, nevýrazný a spíše trasparentní. Na dotek není tak příjemný a krémový jako ostatní metalické stíny. Jako jediný obsahuje kusy třpytek, které při swatchování cuckatí. Při aplikaci na oči vytváří hrudky, které je nutné rozblendit. Nejméně kvalitní a jediný problematický stín z celé paletky. Odstín je ale nádherný a líbí se mi nejvíc z celé paletky.

 

 

 

Winning Ticketmatná kouřová fialovo-růžová. Stín, který má velmi zavádějící odstín, který v paletce působí téměř jako hnědý stín s tlumeným narůžovělým tónem. Ve skutečnosti je hodně růžový, má výrazné červené až cihlové podtóny a jemňoučký nádech do fialova. Stín může dělat efekt ubrečených očí a vytáhne červené tóny pleti. Pokud máte sklon k začervenání pleti, je bezpodmínečně nutné ho perfekně překrýt. Stín je slušně pigmentovaný.

 

 

 

FBOmetalická růžovo-fialová. Ve skutečnosti není odstín tak studený a fialový jako na obrázku. Je to tlumená a velmi teplá hnědo-vínová s výraznými červenými až bronzovými tóny. Stín je pigmentovaný, krycí a výrazný a snadno se aplikuje. Při delším blendění se metalický efekt vytrácí a zůstává matný stín.

 

 

 

 

Look-Seematná švestková se studeným tónem. Málo pigmentovaný švestkovo-vínový stín, který se hůře vrství a blendí. Stín je hodně suchý, není tak jemný a poddajný jako ostatní matné stíny v paletce. Při aplikaci zanechává fleky a zvýrazňuje texturu pleti. Pigmetace je slabší, barva je mdlá a musí se navrstvit. Kvalitou nejhorší matný stín z paletky, což je velká škoda, protože barevnému schématu dodává punc jedinečnosti.

 

 

 

Fool’s Rushmetalická zlatavo-bronzová. Stín, který v paletce i na fotce působí bronzovo-zlatavým dojmem. Ve skutečnosti se jedná o teplý, bronzovo-rezatý odstín, který hází výrazné metalické odlesky a ze všech metalických stínů v paletce je tím nejintenzivnějším. Stojí intenzitu a sytost si zachovává i při aplikaci na tmavší matné stíny. Nejvýraznější a nejpovedenější stín z celé paletky, který dodá líčení jiskru a šmrnc. Pefektní volba pro oslňující líčení s wow efektem.

 

 

 

 

Pulling Stringsmatná teplá hnědo-béžová. Hodně teplý karamelový odstín, který je pigmentovaný a aplikuje se snadno a rovnoměrně.

 

 

 

 

 

Want U Backmatná kouřová hnědá s fialovým tónem. Teplý středně hnědý odstín, který má lehce fialové až červené podtóny. Je pigmentovaný a dobře se s ním pracuje.

 

 

 

 

DTRmetalická stříbřitě hnědošedá. Obrázek stínu DTR i vzhled v paletce je dosti zavádějící. Na této fotce je stín stříbřitý a šedavý s fialovými tóny. V paletce vypadá jako studená hnědošedá. Ve skutečnosti se jedná tlumenou teplou hnědou s jemným bronzovým třpytem. Fialové, stříbrné ani šedé tóny nejsou patrné. Při jedné vrstvě je stín transparentní, druhá vrstva poskytne plné krytí i přes tmavší matné stíny.

 

 

 

Sparks Flymatná tmavá švestkově-hnědá. Tmavší hnědý teplý stín s lehoučkým fialovým podténem. Se stínem se hůře pracuje, aplikuje se nerovnoměrně, flekatí a působí ušmudlaně, proto je nutné ho pořádně rozblendit.

 

 

 

Závěrečné hodnocení

Vzhledem k vlastnostem stínů je paletka vhodná i pro úplné začátečnice, ale samotné barevné schéma už může být samo o sobě oříškem. I když se to na první pohled možná nezdá, tak stíny Winning Ticket a Look-See mají tendenci vytvořit efekt červených a ubrečených očí a tak použití těchto barev vyžaduje pokročilé znalosti a zkušenosti.

Se stíny se zvládnu obstojně nalíčit a není to žádná hrůza jako třeba paletka The Rock Nudes od Maybelline. Narozdíl od obyčejných stínů, které se prodávají v našich drogériích, nejsou plné výplně a množství pigmentu je vzhledem k pořizovací ceně obstojné. Pokud používáte obyčejné drogérkové stíny, tak si tuhle paletku zamilujete a povýšíte líčení na jiný level. Pokud se líčíte značkami jako Too Faced či Urban Decay, tak vás asi překvapím, ale stíny z ColourPop paletky považuji za mnohem kvalitnější a pigmentovanější! S paletkou budete spokojené a nižší cenu paletky určitě uvítáte, protože si za cenu jedné high-end paletky můžete pořídit rovnou 3 od ColourPopu. Třeba Sweet Peach paletka mi nevyhovovala a dala jsem ji pryč a na oblíbenou paletku Naked Ultimate Basics mám rozepsanou recenzi a považuji ji za odpad!

Ve své cenové relaci bude paletka ColourPop hledat konkurenci jen těžko, řadím ji nad úroveň high-end značek, ale těm luxusním značkám už se nevyrovná. Takže pokud jste zvyklé na stíny Natasha Denona, Viseart či YSL, tak je za paletku You Had Me at Hello určitě nevyměníte. Mé nejvyšší standardy paletka sice kvůli pigmentaci a výdrži nesplňuje, ale poměr ceny vs kvality je mimořádný a přiznávám, že mne kvalita paletky příjemně překvapila.

Paletku vřele doporučuji jako levnější a kvalitnější alternativu k high-end značkám jako Kat von D, Too Faced či Urban Decay. Kdyby značka ColourPop myslela i na nás, kterým teplé tóny tolik nesluší, tak bych si možná objednala další paletku, ale prostě si nemám z čeho vybrat. V teplých stínech vypadám unaveně, strhaně, uplakaně a mdle a bez života, navíc mi strašně zvýrazní začervenání pleti. V úvahu přichází pouze sada stínů The Yin to My Yang, která obsahuje velmi vkusné a studenější tóny a možná vyzkouším pár rozjasňovačů. Jak si povedou tekuté rtěnky od značky ColourPop se dozvíte v jedné z následujících recenzí. 

Paletku jsem si objednala z oficiálních stránek ColourPop. Cena paletky je 18 USD bez daně za 12 x 0,85 g (celkem 10,2 g ). E-shop zboží zasílá do ČR a při nákupu nad 50 USD máte poštovné zdarma. Při objednání ale počítejte s dovozními poplatky – poplatek 192 Kč za celní zastoupení se platí v případě, že si zásilku nevybavíte osobně na celní poště na Smíchově, poplatek za celní uskladnění 96 Kč a dále vám celníci připočítají DPH ve výši 21%. Pokud se chystáte na objednávku od ColourPopu, doporučuji se přihlásit k odběru novinek a vyčkat na slevy ve výši 30-40%, které bývají jednou za pár měsíců.

2 komentáře

 1. Ahoj Starry Girl,
  tvoje recenze jsou jedny z nejlepších u nás, vážně naprosto bezkonkurenční. Píšeš k věci, detailně, přehledně a čtivě. Moc se mi líbí, že dokážeš barvy v paletkách doporučit i vzhledem k podtónům pleti. Je vidět, že máš velké zkušenosti s jednotlivými značkami a nebojíš se je srovnat. Dodáš naprosto všechny informace, které potřebuju a přesvědčí mě natolik, že nemusím hledat další recenze. Vůbec nechápu, že nemáš moc komentářů pod články. A tak i když já nikdy nic nekomentovala, řekla jsem si, že tě alespoň takhle trochu podpořím a budu moc ráda, když budeš v psaní pokračovat:) A na závěr otázka: co říkáš na barvy v paletce ColourPop Chasing Rainbows? Díky za tvůj blog, Dita

  1. Ahoj, děkuji za moc milý komentář – udělal mi velkou radost :)

   Od ColourPop mám ještě paletku She, na kterou brzy vyjde recenze. Budou u ní swatche štětcem, které jsou přesnější reprezentací pigmentace stínů a krátké povídání o tom, jak swatche neodpovídají skutečnosti, což je problém třeba u ColourPop paletek a domnívám se, že se bude týkat i Chasing Rainbows paletky. Podle mých zkušeností se stíny ColourPop si troufám tvrdit, že výběr matných stínů je nešťastný – odstníny nebudou příliš pigmentované, při blendění si barvy nezachovají svou tvář a slijí se do sebe, takže nebude možné vytvořit krásný a zářivý barevný look a ve výsledku budou viditelné 1-2 barvy, které budou působit unaveně a vybledle. Myslím si, že pigmentace bude mnohem lepší třeba u Disney paletky ;)

   Od ColourPopu jsem si dnes objednala paletku Dream St. od KathleenLights, kterou sleduji a pár dalších drobností, takže se můžeš těšit na další ColourPop recenze :) A ještě se rozhoduji, jestli objednat tu Disney nebo Good Sport paletku …

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít