Recenze

Pohodlnost aplikace5
Bezbolesnost slupování0
Efekt na černé tečky0
Celkový efekt0
Bezpečnost masky0

Shrnutí

1Maska, kterou nedoporučuji vůbec nikomu a vzhledem k vysokému riziku alergické reakce považuji za nebezpečné masku i vyzkoušet.

Popis: Slupovací bílá jílová maska proti černým tečkám a akné.

Bílá maska Pilaten

Asi před 2 měsíci jsem na českých sociálních médicích zaznamenala šrumec kolem značky Pilaten, která na trh uvedla novinku v podobě bílé masky. Na slavnou černou masku Pilaten už jsem recenzi psala a tak jsem se na vlastní nebezpečí rozhodla zrecenzovat i bílou kolegyni na akné a černé tečky … a teď bych si za ten nápad dala facku.

Maska má vůni i konzistenci lepidla a podle bolesti při slupování se o lepidlo může skutečně jednat! Maska má o něco hutnější konzistenci než ta černá, takže se dobře roztírá a z obličeje nestéká. Maska zachychá zhruba 20 minut a na jedno použití na celý obličej nespotřebujete celý sáček a tak 1/5 vám zbyde. Maska úplně zaschne a při zasychání začne stahovat obličej a s maskou tedy nebudete moci mluvit. Při působení a zasychání masky jsem žádné varovné signály nevnímala a štípání ani pálení pleti necítila.

Po zaschnutí máte masku sloupnout, bohužel nastává jedno velké ALE. Maska je mnohem agresivnější než její černá kolegyně. Na kůži se bez milosti přilepí a tak jsem ji dokázala sloupnout pouze z nosu, kousku lící a brady, abych mohla ověřit, jestli vytáhne černé tečky. Světe div se, stejně jako černá maska nevytáhne jedinou černou tečku.

Další slupování masky provázela neuvěřitelná bolest. Slupování černé masky bolelo také, ale vydržela jsem to a masku jsem sloupla. Tohle je úplně jiný level a opravdu jsem si přidala, jako kdybych z obličeje strhávala lepidlo i s kůží! Bolest se nedala vydržet a tak jsem se ve slupování masky rozhodla nepokračovat a raději ji umýt. A věřte mi, že cíťa ani bolestínek rozhodně nejsem.

Masku jsem smývala problematicky dlouhých 15 minut a ten největší šok přišel až po smytí masky. Pokožka byla tak zarudlá a podrážděná, že jsem byla v šoku a zhrozila jsem se, jestli nemám chemické popáleniny. Takhle podrážděnou, zarudlou a bolavou pleť jsem neměla ani bezprostředně po ošetření frakčním laserem! Kůži jsem měla v jednom ohni, byla na dotek strašně horká a byla jsem rudá jako vařený rak. Zveřejňuji pouze decentní fotku čela, zbytek obličeje dopadl mnohem hůře, ale s odpuštěním nemám zájem zvěřejňovat na internetu fotky, kde vypadám jako opařená.

Riziko prudké alergické reakce je vysoké a v žádném případě nepokoušejte své štěstí. Masku kvůli reakci mé pleti považuji za nebezpečnou až toxickou! Složení masky se z obalu nedozvíte, protože není napsané anglicky, ale čínsky, předpokládám.

Alergická reakce

Vzhledem ke stavu mé pleti jsem ani nechtěla čekat, jestli podráždění samo zmizí a okamžitě jsem sáhla po těch nejsilnějších lécích na alergii, které mi lékař preventivně předepsal, kdyby mne neočekávaně zastihla alergie, na které jsem z nejasných příčin trpěla několik let zpátky. Hodinu od smytí masky, díky lékům zarudnutí zmizelo, ale pleť je na dotek hrozně přecitlivělá a bolavá, pořád je v jednom ohni, štípe a pálí. Bolestivost a podrážděnost pleti neustala ani po 3 hodinách od aplikace masky. Tohle se mi opravdu nikdy předtím nestalo. Citlivou pleť mám, ale pokud někdy proběhla alergická reakce, tak jsem měla pleť zarudlou a trochu štipkala, ale do půl hoďky se zklidnila a nebylo nutné si brát žádné léky.

Už z testování černé masky vím, že efekt není vůbec žádný a u bílé masky jsem neočekávala nic jiného. Maska pouze vytrhá ty nejjemnější a skoro neviditelné chloupky, které na obličeji máte i když o nich ani nevíte. Pleť je na dotek hladká, ale je to způsobené tím, že maska nešetrným či spíše brutálním způsobem strhne vrchní vrstvu pokožky.

Masku v žádném případě nedoporučuji vůbec nikomu a ve svém vlastním zájmu ji ani nezkoušejte. Nejedná se zdaleka o jedinou alergickou reakci, kterou tahle maska vyvolala a některé Intagramové stars mají stejnou zkušenost. Efekt je opravdu nulový, daň za alergickou reakci příliš vysoká a pleť pouze podráždíte a rozzlobíte a nehezky se vám za to odmění. A opravdu si neumím představit, jak by na tuhle hnus reagovala aknózní pleť …

Prodejným děvám, které vám masku nadšeně doporučují, nevěřte ani nos mezi očima. Za propagaci masky dostaly peníze, což je pro ně to nejdůležitější na světe a jestli vám po použití odpadne kus kůže, je jim úplně jedno – jde jim pouze o prachy a ne o vás. A přesně takhle se vyvolává masová poptávka po produktech, které nemají žádný účinek a ještě vám mohou uškodit. Stačí zaplatit pár penězuchtivých a bezpáteřních (*cenzurováno*) influencerek a poptávka je na světě.

Možná se ptáte, proč si někdo zvolil zrovna tenhle produkt a cpe do jeho propagace takové peníze? Je to jednoduché – objedná si ho doslova za pár korun z Číny jako tu nejlevnější (*cenzurováno*) a vám ho tady s klidným svědomím přeprodává i s 900% přirážkou a od srdce se směje, co jsou ženské schopné všechno koupit a kolik peněz za to neváhají zaplatit, jen na základě doporučení nějaké kačeny z Youtube … kdyby si totiž vybrali nějaký kvalitní produkt za normální cenu, tak už by přirážka nebyla taková – respektivě by mohla být, ale moc náctiletých slečen by to kvůli vysoké ceně nekupovalo – a nevyrejžovalo by se na tom tolik chechtáků.

Pokud sháníte slupovací masku, která vytáhne černé tečky, tak dál nehledejte a vyzkoušejte věhlasnou prasátkovou masku Hell-Pore od značky Elizavecca.

Bílou masku si můžete objednat klasicky v pytlíčku nebo tubě. Já jsem si objednala 10 pytlíčků za 80,- Kč včetně dopravy přímo z Ebay. 1 pytlíček má obsah 10 g. Nákup v Českých e-shopech rozhodně nedoporučuji, protože ji tam koupíte s nehoráznou přirážkou a milostivě vám masku přeprodají s 300% a někde i s 900% přirážkou.

12 komentářů

  1. Včera byla pleť podrážděná a bolavá celý den. Dneska už se naštěstí uklidnila, asi tomu hodně pomohly léky na alergii, včera jsem si vzala maximální denní dávku.

  1. To máte velké štěstí. Vzhledem ke skutečnosti, že maska pochází odněkud z Číny, bych ke složení stejně neměla důvěru ;)

 1. Taky jsem trpěla u sundávání. Už si ji na sebe nikdy nedám. Půjčila jsem kamarádce na zkoušku a ona to v polovině umyla. Tohle není na vytahování teček ale depilace ksichtu :D

  1. Tu masku jste kamarádce půjčila za trest nebo se nenechala odradit dobře míněnou radou? :D Škoda, že má maska silně dráždivé složení, jinak by šla skutečně použít na depilaci místo drahých voskových pásků …

 2. Dnes jsem si ji na sebe napatlala a pekne si sla blbka hledat recenzi.Cernou masku znam, celkem sila to dostavat z obliceje, nicmene nez tato bila sracka zaschla, stihla jsem ji velmi obtizne smejt …fuj!

 3. Dobrý den, včera se mi stalo úplně to samé. Neměla jsem léky na alergii, proto jsem na sebe napatlala bílý jogurt a za dvě hodiny bylo po alergii. Nikdy víc!!!

  1. Dobrý den, to mě mrzí, ale není se čemu divit. Maska obsahuje chemikálii zvanou Butanediol o jejíž použití v kosmetice jsem se nic nedočetla, ale dočetla jsem se, že je to průmyslová chemická látka, která se přidává do produktů určených k odstraňování starých podlahových nátěrů, ředidel a dalších rozpouštěděl …

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.