Recenze

Parfemace7
Konzistence10
Hydratace0.1
Výživa0.1
Jemnost0.1
Šetrnost0.1

Shrnutí

2.9Zářný příklad drogérkového drijáku na vlasy, který se na jejich zdraví a stavu velmi negativně podepíše.

Popis: Obnovující šampon Garnier Botanic Therapy Honey & Propolis hloubkově pečuje o poškozené vlasy. Obnovuje i velmi poškozené vlasy, vyživuje a chrání vlasy od kořínků po konečky, dodává vlasům zářivost a navrací jim přirozenou krásu. Med – dodává vlasům lehkost, pružnost a jemnost. Propolis – vytváří na vlasech ochrannou bariéru.

Zdroj: garnier.cz

Medový šampón jsem vyhrála jako součást DM boxu a přestože přípravky na vlasy z drogérie nepoužívám, rozhodla jsem se mu dát šanci a už po druhém jsem se přesvědčila o tom, že to bylo velmi špatné a naivní rozhodnutí. Ráda bych podotkla, že pro zachování maximální objektivity jsem při testování vyměnila pouze šampón a ostatní produkty jsem neměnila.

Mám hodně kudrnaté a tím pádem i suché vlasy, které mám z větší části šetrně odbarvené. Vzhledem ke správné péči s vlasy nemám žádné problémy a jejich sklon ke krepatění je díky žehličce Steampod omezený na minimum. Díky používání vhodných produktů jsou mé vlasy zvladatelné, hydratované, hladké a nechucají se.

Šampón má klasické drogérkové balení, které bych na cesty nedoporučovala. Zaklápěcí víčko se snadno nadzvedne, nebude perfektně těsnit a přípravek vám vyteče. Šampón má hezkou parfemaci, jen nečekejte nic luxusního. Vůně je umělá a vlasy neprovoní. Při aplikaci šampón pění, což je u kadeřnických šampónů méně obvyklé. Konzistence šampónu je příjemně krémová, hodně tekutá a lehce mastná.

Při prvním použití se zdálo vše v pořádku a říkala jsem si, že by šampón nemusel být zas tak špatný. Po druhém použití už to byla naprostá katastrofa. Šampón jsem musela smývat na 2x, protože jsem měla vlasy po uschnutí na několika místech ztvrdlé – což se mi nikdy předtím nestalo. Ani na druhý pokus se mi šampón nepodařilo beze zbytku smýt a vymývání šampónu je tedy dost problematické.

Vlasy byly po umytí strašně suché a hrubé, přestože jsem po mytí použila kondicionér. K jejich uhlazení nepomohlo ani enormní množství uhlazujícího krému a séra Steampod, po kterých mám vlasy jemné jako hedvábí. Po uschnutí byly vlasy neskutečně zacuchané, drsné, křehké a velmi náchylné k lámání. Ve vlasech se mi vytvořily miniaturní uzlíčky a i přes použití dalších přípravků jsem jejich rozčesávání vzdala, musela jsem je znovu umýt a pořádně vyživit. Jsem přesvědčená, že kdybych v tomto stavu pokračovala v rozčesávání, tak se mi vlasy i při použití šetrných kartáčů Macadamia do posledního ulámou!

Vlasy byly neuvěřitelně utrýzněné a v tak zbídačeném stavu jsem je neměla ani po použití jiného drogérkového šampónu, kterým byl stříbrný šampón Schauma Silver Reflex Shampoo. Stříbrné šampóny jsou navíc vysušovaním známé, ale takovou paseku mi na vlasech opravdu nenapáchal …

Žádný zázrak se tedy nekonal, šampón je naprosto otřesný, nešetrný a extrémně vysušuje. Pokud jste na drogérkové drijáky zvyklé, tak vám tento šampón asi nepřijde horší než ty ostatní, ale za sebe ho v žádném případě nedoporučuji.

Vlasy jsou vizitkou vaší krásy a dle mého názoru si zaslouží hýčkání a patřičnou péči. To neznamená, že za šampón musíte utratit majlant, vyzkoušejte třeba produkty značky L’Oréal Professionnel. Šampóny se dají pořídit za rozumnou cenu a jelikož se jedná o profesionální řadu, tak ho spotřebujete méně a vydrží vám déle než klasický drogérkový šampón, takže se vám investice ve výsledku vrátí.

Šampón můžete koupit na internetu, v drogériích a hypermarketech za cenu 80,- Kč za 250 ml.

2 komentáře

  1. Koupila jednou a naposled…. Po umytí tímto šamponem mě a dceru svědí hlava a máme lupy.. Takže s takovýmto výrobkem bych ani podlahu nevytrela

    1. To mě mrzí, asi je to dané tím, že opravdu hodně vysušuje. Nyní testuji plno vlasových novinek z drogérie, tak snad mezi nimi bude nějaký klenot :)

Napsat komentář