Paletku Modern Renaissance jsem si nechala přivézt z USA a nemohla jsem se dočkat, až se mi dostane do rukou … a když jsem ji konečně měla, tak jsem ji vyzkoušela jednou či dvakrát. Opěvovaná, chválená a všemi obdivovaná paletka mne nenadchla, byla jsem z ní dokonce zklamaná a od té doby ležela bez povšimnutí v šuplíku.

Jelikož na Youtube sleduji zahraniční Beauty scénu, tak mi uvedení dvojnice legendární paletky od Anastasia Beverly Hills neuniklo. Dvojnic paletky ABH je na trhu celá řada, ale na paletce Rosé in the Air od Wet n Wild mne zaujala především příznivá cena a podobnost s originálem. Nakonec jsem neodolala a paletku si pro srovnání objednala. Od značky WnW mám totiž rozjasňovače, které se mi moc líbí a tak jsem paletku chtěla vyzkoušet na vlastní kůži s nadějí, že bude čestnou konkurentkou slavné předlohy.

Stíny si v drogérii nekupuji už léta letoucí. Tester mne od každého nákupu odradil, protože je zpravidla na první dotek cítit, že je prášek plný levné výplně a pigment zcela postrádá nebo se naopak jedná o mastnou, silikonovou podivnost. Stíny od Wet n Wild jsou úplně jiný level … Otevřeně se přiznávám k tomu, že jsem kosmetický snob a preferuji luxusní kosmetiku, takže mě přímo šokovalo, že mi levnější kolegyně za desetinu ceny, vyhovuje mnohem, mnohem více!

Informace

Nenechte se zmást velikostí Wet n Wild paletky, která je sice menší, ale obsahuje 10 gramů produktu, zatímco masivní paletka od Anastasia Beverly Hills obsahuje pouze 9,8 g produktu. Paletka WnW se v USA prodává za 5 USD a paletka ABH za 45 USD. Pokud si budete chtít objednat paletku WnW ze zahraničí, tak vás i s dopravou vyjde na cca 220,- Kč a za paletku ABH zaplatíte zhruba 1.300,- . Paletku ABH máte spotřebovat do 6 měsíců od otevření. Wet n Wild nemá informaci o době spotřeby uvedenou ani na paletce ani na webových stránkách. Obě paletky jsou označené jako Cruelty Free.

Balení

Když si do ruky vezmu paletku Modern Renaissance, tak nemám pocit, že bych za své peníze dostala něco navíc. Žádný pocit luxusu se nekoná. Balení paletky je semišové a velmi, velmi nepraktické.

Pokud paletku nebudete schovávat do originální krabičky, tak se na ní bude usazovat prach a při první příležitosti se umaže od make-upu a nepůjde vyčistit! Já jsem při líčení na paletku omylem sáhla prstem, na kterém jsem měla trochu stínu ze swatchování a paletka se okamžitě zašpinila. Po třetím použití tedy vypadá jako kdyby ji používalo prasátko, které si ničeho neváží. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem měla paletku v ruce opravdu jen párkrát a skladovala jsem ji v originální krabičce, se navíc divím, že už je semiš zvenku ošoupaná!

Vnitřek paletky je z lesklého nekvalitního kartónu, provedení je na první pohled nedokonalé a působí lacině. Když si vezmu třeba paletku od Tarte nebo Burberry, tak pocit “luxusu” evokují, můžete si je pyšně vystavit, bude se vám na ně hezky koukat a budete z nich mít radost při každém použití. U Modern Renaissance paletky vidím flíček od stínu a už se mi zvedá tlak. Paletka má zrcátko, které se ihned zapráší od stínů a přiložený štěteček je nekvalitní a tedy k ničemu. Balení je u mě naprostá příšernost, vrchol nepraktičnosti a nevkusu.

Paletka od Wet n Wild má klasické černé plastové balení s průhledným víčkem, takže vás barvičky v šuplíku uchvátí na první pohled a paletka se bude sama hlásit o použití. Na zadní straně paletky jsou očíslované stíny spolu s návodem na denní a noční líčení. Paletka je lehoučká, malá, skladná a vhodná na cestování. Pozor na skutečnost, že je plast křehký a náchylný na poškození – při přepravě může dojít k odštípnutí kousku plastu, což se mi stalo u rozjasňovače nebo nakřápnutí víčka. Jediná věc, která mi na balení vadí, je přítomnost samolepek, které se musí před otevřením odloupnout. Samolepky nejsou samostatné a navazují na samolepku na spodní straně. Přechod je sice perforovaný, ale po odtržení zůstane zbytek samolepky zubatý a průhledné sklíčko je nutné pořádně očistit.

Srovnávací test

Paletky jsem testovala najednou, na jedno oko jsem použila paletku WnW a na druhé ABH. Postup líčení byl zcela stejný, pod stíny jsem použila bázi a korektor.

Když jsem se setkala s kamarádkou, tak jsem ji poprosila, ať se podívá na mé líčení. Říkala, dobrý, líčení je hezké. Tak jsem ji poprosila ještě 3x, ať se podívá pořádně a pořád nechápala, o co mi jde a žádného barevného rozdílu si vůbec nevšimla. Ani když se na líčení zaměřila, tak nepoznala, že jsem se nalíčila dvěma různými paletkami.

Tak jsem řekla, že mám jedno oko nalíčené levnou paletkou z drogérie a druhé drahou ze Sephory a zeptala se, na které oko jsem podle ní použila dražší stíny. Bez velkého váhání si vybrala a s přesvědčením řekla: “Tahle strana je ta drahá, protože vypadá lépe – je lépe rozblenděná.” Ano, ta strana vypadala opravdu lépe, mně se také líbila více a světě div se, jednalo se o levnou paletku Rosé in the Air!!!

Srovnání jsem vyfotila, ale mobil nedokázal barvy realisticky zachytit a slil je dohromady, takže na fotkách není bohužel nic vidět.

Líčení

Třpytivé stíny z ABH paletky jsou zcela bez problému, můžete je aplikovat štětečkem a přesto budou výraznější. Když pomocí štětečku nanesete třpytivý stín z WnW paletky, tak bude bledý a nenápadný, proto je nutné ho aplikovat prstem nebo namokro. Problém s Modern Renaissance paletkou nastává zejména při použití matných stínů, které jsou pigmentovanější a tvrdohlavější. Špatně se mi s nimi pracuje, protože nejdou dost dobře blendit a na výsledném líčení to bylo sakra patrné.

Snad všichni ostatní paletku chválí a milují až za hrob … jak je to tedy možné? Vysvětluji si to tím, že práce s paletkou vyžaduje velké zkušenosti, trpělivost a čas. Pokud jste profesionální vizážistky, tak se s paletkou bez problému nalíčíte a bude vám připadat fajn. Pokud jste obyčejné smrtelnice stejně jako já, tak pro vás bude líčení s paletkou naprosté utrpení. Klíčem k dokonalému líčení je postupné přidávání barev kousíček po kousíčku a precizní blendění, což je zdlouhavá piplačka.

Já osobně tomu ten čas obětovat nehodlám a preferuji paletky, se kterými se nalíčím rychle a krásně. A na výběr jich mám tolik, že opravdu nemám zapotřebí se s touto paletkou otravovat a kazit si den. Navíc paletka nepromine jedinou chybu a jakmile uděláte něco špatně, tak je to prostě v háji a už to nezachráníte. Při líčení s Modern Renaissance paletkou jsem narazila na dva problémy konkrétní problémy.

Když se mi zdálo líčení příliš tmavé, tak jsem ho chtěla zjemnit pomocí světlé Tempery, která na očích vytvořila nehezký bílý povlak, který nešel moc dobře rozblendit a zblízka bylo vidět, že je líčení pokažené. Když jsem to samé udělala s Wet n Wild paletkou, tak jsem líčení pomocí odstínu 2 bez problému a bez sebemenší námahy rozblendila do ztracena a výsledný look byl jemnější a romantičtější.

Další problém nastal při dokončení líčení, kdy jsem pomocí vlhkého kosmetického ubrousku chtěla zarovnat hranu líčení od koutku oka směrem k obočí. U WnW paletky s tím nebyl sebemenší problém, prostě jsem líčení jednoduše usekla a poté lehce rozblendila, abych se zbavila ostrého a nepřirozeného přechodu. A opravdu nebylo vůbec poznat, že jsem k vytvoření hrany použila ubrousek. To samé jsem udělala na oku s ABH a líčení jsem totálně zkazila, protože se mi za boha nepovedlo zjemnit přechod a rozblendit ho do ztracena … líčení tak zůstalo useklé a tvrdé.

Výdrž

Výdrž paletek je samozřejmě důležitá. K čemu by nám byla levná paletka, která by vypadala krásně pouze dvě hodiny po nalíčení a poté začala blednou a zalézat do záhybu oka. Výdrž obou paletek jsem tedy otestovala a po pěti hodinách nebyl poznat vůbec žádný rozdíl. Stíny ani na jedné straně neopadávaly, nevybledly ani nezalezly do záhybu oka.

Po 16 hodinách už byl rozdíl vidět a překvapivě z toho lépe vyšla WnW paletka. Stíny vypadaly na obou očích stále hezky, nebyly slité ani se ze záhybu oka nesetřely. Jediný rozdíl byl v barvách. Levnější paletka si zachovala charakteristický vínový nádech a vybledla rovnoměrně. U dražší paletky se teplé tóny zcela vytratily a zbylo pouze neutrální zlato-hnědé líčení.

Odstíny

Zleva: Tempera – 2, Buon Fresco – 4, Antique Bronze – 5, Love Letter – 8, Cyprus Umber – 9
Zleva: Raw Sienna – 10, Primavera – 3, Red Ochre – 7, Warm Taupe – 1, Realgar – 6

Barevně se samozřejmě nejedná o perfektní klony. Na swatchích si všimnete maličkých odlišností, ale po nalíčení rozdíl nikdo nepozná, líčení vypadá identicky a to ani v případě, kdy si namalujete každé oko jinou paletkou.

Z paletky Modern Renaissance mám nejraději stín Warm Taupe a Buon Fresco. Stíny Love Letter, Red Ochre a Realgar jsou nejslabšími z paletky, protože jsou suché a hrubé na dotek, hůře se s nimi pracuje a mají tendenci flekatět.

Z paletky Rosé in the Air se mi líbí oba přechodové stíny a oceňuji, že mají větší gramáž, protože je budu skutečně využívat více než ostatní stíny. Nejslabším stínem z celé paletky je vínový matný stín číslo 8, který je hrubší a drsnější než Love Letter, při blendění se sním ale pracuje dobře.

Chybějícími odstíny v Rosé in the Air paletce jsou pískový Golden Ochre, šampaňský Vermeer, světlá hnědo-oranžová Burnt Orange a lehce třpytivá vínová Venetian Red. Jelikož se jedná o odstíny podobné jiným stínům z paletky, tak zásadní rozdíl v líčení neudělají, vůbec mi nechybí a při líčení se bez nich obejdu.

1 – Warm Taupe

Warm Taupe je pigmentovanější, sytější a tmavší než přechodový stín 1, který se musí pro stejnou barevnou intenzitu navrstvit. Jde to bez problému, protože se stín dobře chová a nedělá neplechu.

2 – Tempera

Tempera má chladnější, lehce narůžovělý až broskvový nádech. Stín 2 je světlejší, teplá béžová se žlutým podtónem. Oba odstíny jsou práškové až křídové a shlukují se do drobných hrudeček.

3 – Primavera

Odstín Primavera je chladnější a světlejší než stín 3, který je maličko rezatější. Primaveru můžete nanášet štětečkem, ale 3 je pro stejný efekt nutné nanést prstem.

4 – Buon Fresco

Buon Fresco je studenější a fialovější s lehkým šedavým nádechem zatímco stín 4 má teplejší, narůžovělý odstín.

5 – Antique Bronze

Oba stíny vypadají téměř totožně. Při bližším zkoumání je odstín Antique Bronze o kousíček chldnější a má výraznější fialový podtón.

6 – Realgar

Je velmi suchý a hrubý, ale extrémně pigmentovaný stín. Stín je 6 na dotek příjemnější a sametovější, ale o kousek méně pigmentovaný a světlejší.

7 – Red Ochre

Red Ochre je suchý stejně jako Love Letter a proto se neaplikuje lehce a má tendence k flekatění. Navzdory názvu se jedná o cihlový odstín s oranžovým nádechem. Stín 7 je také suchý a je více do červena.

8 – Love Letter

Oba stíny se mi zdají stejné, Love Letter je možná o chlup studenější a švestkovější. Odstín je v obou paletkách nejsušší a nejhrubší, při swatchování oba stíny flekatí.

9 – Cyprus Umber

Cyprus Umber je nejpigmentovanějším stínem z celé ABH paletky, je studenější a v porovnání se stínem 9 má jemný šedavý nádech.

10 – Raw Sienna

Přechodový stín 10 z WnW paletky je pigmentovanější, sytější a trošičku tmavší než ABH předloha.

Závěrečné hodnocení

Jestli jste použily drahou nebo levnou paletku na očích nikdo nepozná. V Modern Renaissance paletce žádnou přidanou hodnotu nevidím. Balení je nehezké a nepraktické, strašně špatně se mi s ní pracuje a nevykouzlím s ní tak hezké a precizní líčení jako s Rosé in the Air paletkou. Asi jako jedna z mála prohlašuji, že jsem s paletkou Modern Renaissance tak nespokojená, že ji raději vůbec nepoužívám a nákupu lituji, protože ji opravdu nedokážu ocenit. Pokud jste vizážistky, tak si s paletkou určitě poradíte, jinak ji v žádném případě nemohu doporučit.

Jako kosmetický fouňa jednoznačně doporučuji Wet n Wild paletku, se kterou vytvoříte preciznější líčení – snadno a rychle, navíc se vám paletka odvděčí lepší výdrží.

Paletku Rosé in the Air oceníte, pokud se vám líbí teplé barvičky a chcete vyzkoušet, jestli vám sednou. Pokud vám nebudou slušet, tak můžete bez výčitek spotřebovat pouze neutrální odstíny a když zbytek stínů nevyužijete, tak vás ty dvě stovky nebudou tolik mrzet. Pokud se do teplých odstínů zamilujete, tak můžete vždycky investovat do výraznější a hravější paletky.

Já si po pozitivní zkušenosti s WnW paletkou pořídím i kolegyni Not a Basic Peach, která je laděna do rezatých, bronzových a broskvových tónů a obsahuje také modrý a žlutý odstín, což z paletky dělá spolehlivého letního parťáka.

Koupit na Notino.cz Koupit na Notino.sk

* Affiliate odkaz

Paletku Color Icon Eyeshadow 10 Pan Palette v odstínu Rosé in the Air si můžete objednat ve vybraných e-shopech v balení 8,5 g za 144,- Kč.

4 komentáře

  1. Ty jsi můj člověk :) Se vším souhlasím, ABH celkově je podle mě přeceňovaná a předražená. Snad rok jsem zvažovala koupi Soft Glam, nakonec v době slev jsem si ji v Sephoře koupila, když to měl být takový zázrak. Ne že by byla úplně hrozná, ale podle mě je tato značka absolutně předražená, ta prašnost stínů atd., podle mě to rozhodně není kvalitou :) Ale většina se holt nemýlí, nebo si to aspoň myslí :) I paletky Maybelline pro mě byly lepší, ty jsem vypotřebovala beze zbytku, tuhle používám výjimečně a znovu bych si ji určitě nepořídila. Mně rozhodně víc než ABH vyhovuje Zoeva, mám pár paletek po 10 stínech a ve srovnání s ABH jsou skvělé, používám je skoro pořád.

    1. Mně použití báze nevadí u levných stínů nebo u unikátní textury, která bázi potřebuje, ale ten efekt stojí za to. Takhle drahé stíny by měly fungovat i bez báze. Dneska mi dorazily dvě paletky od Make-up Revolution z profesionální řady. Restoration kopíruje právě Modern Renaissance a Revelation kopíruje původní Rose Gold paletku od Hudy, kterou mám, takže budou zase nějaké srovnávací recenze :)

  2. A to chválení až do nebe, nemyslím, že je třeba s ABH tolik zkušeností, ale podstata tkví v ceně, Člověk nebude hanit drahý produkt, byl by sám proti sobě a za hlupáka i sám před sebou, že investoval do pochybné věci. Zbytek dotvoří reklama. V době youtube se výrobci asi nemusí moc snažit,

    1. Profesionální vizážistky mají stíny ABH v oblibě, ale ty stíny vrství a stínu kousíček po kousíčku a na to já nemám ani čas ani trpělivost. Jsem zvyklá na stíny, kdy stačí šup sem, šup tam, je hotovo a výsledek vypadá hezky a stíny jsou perfektně rozbledněné bez ostrých přechodů.

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít