Recenze

Balení4
Matné stíny6
Třpytivé stíny2
Cena vs kvalita2

Shrnutí

3.5Paletka s krásným výběrem odstínů, která vše pokazila levným provedením a ošizenou pigmentací.

Popis: Kyshadow pressed powder eye shadow palette (16 X 0.7 g / 16 X 0.02 oz).

Zdroj: kyliecosmetics.com

Balení

Balení je nekvalitní a působí velmi laciným dojmem – jedná se o obyčejný kartón, který je na několika místech krabatý a pomačkaný. Balení je celkově náchylné k poškození – především k pomačkání rohů a zašpinění. Paletka má magnetické zavírání, obsahuje zrcátko a nekvalitní, hrubý a škrábavý oboustranný štěteček na oči.

Když si paletku vezmu do ruky, tak zkrátka nemám pocit dobře investovaných peněz a nemyslím si, že bych za ně dostala kvalitu, za kterou jsem zaplatila. Kdyby se šetřilo na obalu z toho důvodu, aby mohla být kvalita stínů co nejvyšší, jako třeba u Rose Gold paletky od Hudy, tak bych to pochopila, ale bohužel tomu tak není a šetřilo se jen proto, aby značka vydělala co nejvíce peněz. Paletka je nekvalitně zpracovaná a kovové nádobky se stíny jsou v kartónu umístěné dosti ledabyle – mezi nádobkami a kartónem jsou velké mezery a některé nádobky jsou vložené křivě. Mám i kartónovou paletku od Ciate, která se pohybuje v podobné cenové relaci (42 USD), ale její provedení takhle lacině rozhodně nepůsobí. Jestli máte paletku od ColourPopu, tak tohle je přesně ten typ balení, který dostanete s tím rozdílem, že za tuto značku zaplatíte několikrát tolik.

Nenechte se zmást masivním a zavádějícím balením ani počtem odstínů. Na první pohled se může zdát, že dostanete hromadu stínů, ale opak je pravdou. Nádobky na stíny jsou opravdu maličké a  obdržíte pouze 11,2 g produktu! S ohledem na laciné balení a samotnou kvalitu stínů to považuji za výsměch. Pro porovnání uvádím, že třeba paletky Natasha Denona s 5 naprosto božkými a dokonalými stíny, obsahují 12,5 g produktu …

Zákaznický servis

Rychlost odesílání zásilek je dost pomalá. Já jsem na odeslání zásilky čekala týden.

Po jejím přijetí jsem byla zaskočená. Paletka mi přišla v poškozené krabičce, která měla utržený roh – nejedná se o krabici, ve které produkty přišly. Mám na mysli ozdobnou krabičku, ve které byla paletka schovaná. Pro někoho možná maličkost, ale mě to vzhledem k ceně paletky dost rozladilo. Osoba, která paletku dávala do krabice, si utrženého rohu musela zákonitě všimnout, přesto poškozenou zásilku odeslala, což o zákaznickém servisu mnohé vypovídá a slyšela jsem hodně stížností. Na zaslání paletky zpět jsem už bohužel neměla čas, protože by její náhrada nestihla přijít před odjezdem.

Barevné schéma

Barevné schéma paletky je laděné do letních tónů a moc se mi líbí, což byl také hlavní důvod, proč jsem si paletku pořídila. Zásadním problémem je zcela nedostatečná pigmentace stínů. Třpytivé stíny jsou transparentní, mldé a nevýrazné. Matné stíny jsou také málo pigmentované a je nutné je strašně moc vrstvit. Kvůli slabé pigmentaci se odstíny z paletky nepřenesou na víčko, jsou vybledlé a na oku je rozdíl mezi jednotlivými odstíny zcela minimální. I přes obsah 16 odstínů paletka není versatilní a nevytvoříte s ní moc rozdílných looků. Barvy na oku zkrátka nevyniknou, slijou se dohromady a jestli použijete jednu barvu a pak jinou, nemá na výsledný efekt žádný zásadní rozdíl.

Matné stíny

Matné stíny jsou velmi příjemné na dotek – hladké a sametově hebké, nejsou suché ani prášivé. Při lehkém ťupnutí štětcem se mírně drolí a vznikají v nich stopy a dírky po štětci. Stíny se snadno vrství i blendí, při blendění se nestírají a pracuje se s nimi dobře a bez větších problémů. Pigmentace stínů není tak intenzivní, jak bych si představovala a je nutné aplikovat několik vrstev, takže budou rychle ubývat a vzhledem k maličkému obsahu, který dostanete, vám moc dlouho nevydrží.

V záhybu oka jsou stíny už po půl hodině maličko vybledlé, ale není to nic, do by bylo normálně viditelné. Stíny se jinak ze záhybu nestírají ani se v něm neshlukují a nezalézají do vrásek. Ze záhybu oka mohou stíny zmizet už po 3 hodinách. I přes použití báze nemají matné stíny dlouhou výdrž, rychle blednou a vytrácejí se. Když je porovnám třeba s Peanut Butter & Jelly paletkou, tak jsou to nebe a dudy, protože stíny od Too Faced mi na očích vydržely 36 hodin – stále intenzivní a téměř beze změny!

Kylie (vybledlé) vs Wet n Wild

Třpytivé stíny

Třpytivé stíny jsou překvapivě jedno velké zklamání. Stíny nejsou vůbec pigmentované, jsou mdlé a nevýrazné, vrstvení jim na intenzitě vůbec nepřidá. Při aplikaci plochým a tvrdším štětečkem nejsou vůbec vidět. Při aplikaci na mokro to není téměř žádný rozdíl a stíny jsou stále takřka neviditelné. Při aplikaci prstem si také moc nepomůžete a stíny nebudou stále vidět. Stíny lze nanést jediným způsobem – prstem, který ještě před aplikací na víčko musíte navlhčit fixačním sprejem, ale požadovaná intenzita stále chybí.

Třpytivé stíny se i přes bázi obtisknou do záhybu oka, což trochu kazí výsledný dojem, ale mají delší výdrž než ty matné, které se během pár hodin beze stopy vytratí.

Tu bídu s nouzí můžete posoudit na fotkách. Na první fotce jsem srovnala podobné stíny ve Wet ‘n Wild paletce, která stojí pouhých 5 USD. To nevýrazné nic jsou swatche z Kylie paletky a ty výraznější stíny jsou z Wet n Wild paletky.

Na druhé fotce můžete porovnat rozdíl v pigmentaci mezi Kylie Cosmetics a Colour Pop – stejný výrobce, dvojí kvalita. Intenzivní stíny jsou ty z Colour Pop paletky za 18 USD.

Kylie (vybledlé) vs ColourPop

Stíny

First Class – při troše snahy a vrstvení a při aplikaci prstem bude ledově fialkový stín vypadat téměr stejně intenzivně jako v paletce. Ze všech matných stínů má nejsušší texutru. Aplikace není rovnoměrná ani precizní.

Summer ’17 – vzhled tohoto stínu v paletce je dosti zavádějící. V paletce vytváří dojem duochrome stínu v odstínu Rose Gold, který se však na oko nepřenese. Ve skutečnosti jsou vidět pouze třpytivé zlatavé částečky. Textura stínu není rovnoměrná – stín nemá žádný barevný podklad a uvidíte sem tam třpytivou částečku. Stín je bledý a nevýrazný.

Piña Colada – na žlutý stín jsem se těšila ze všech nejvíce. Stín není dostatečně pigmentovaný a žádný wow efekt se nekoná. Stín se vytrácí a bledne i při sebemenším pokusu o rozetření a při aplikaci prstem získáte pouze tlumenou žlutou. Pokud budete chtít rozetřít do záhybu oka pro dodání lehkého žlutého tónu, tak se chová dobře. Aplikace není rovnoměrná ani precizní.

Starfish – lososový odstín je v paletce opravdu nádherný, ale ve skutečnosti je hodně bledý a nevýrazný. Pro stejný efekt jako v paletce je nutné nutné ho pečlivě navrstvit.

Island Girl – na pohled jeden z nejkrásnějších stínů v paletce, který je kvalitou jedním z nejslabších. Textura je hrubá, hrudkovatí a aplikuje se nerovnoměrně. Stín je strašně, ale strašně průhledný a nevýrazný. Navlhčení štětečku nepomáhá. Stín se musí aplikovat prstem, který je nutné nastříkat fixačním sprejem a přesto není barevný efekt dostatečně intenzivní.

Sail Away – další ze zavádějících odstínů, který se v paletce tváří jak hnědý s jemňoučkými stříbrnými třpytkami. Ve skutečnosti se jedná o teplou bronzovou barvu s obsahem zlatavého prachu. Stín má metalický efekt, ale není moc výrazný.

Aloha – jemná meruňková barva, která na mé pleti není skoro vůbec vidět. Začervenání ani žilky nepřekryje a proto ji nemohu použít ani jako základní stín. Jako zintenzivňující podklad pro další barvy také nefunguje. Pro mě zcela zbytečný stín.

Palm Tree – teplý hnědý stín, který má z matných stínů nejlepší pigmentaci, ale na oku je o světlejší a méně intenzivní.

Sea Breeze – základní béžový stín, který není dostatečně pigmentovaný a na mé pleti není skoro vidět. Začervenání ani žilky nezakryje a jako základní stín ho také nemůžu použít.

Coconut – krásný hnědý stín s lehoučkým fialkovým podtónem, který má slabší pigmentaci a je nutné ho navrstvit. Z matných stínů je můj druhý nejoblíbenější nejoblíbenějších.

Paradise – nádherný metalický rezatý stín se třpytivými rose gold částečkami. Nejintenzivnější třpytivý stín z celé paletky. Obsah třpytek je hustý a textura hladká a rovnoměrná.

On the Rocks – překrásný fialkový stín s lehoučkým růžovým nádechem. Má slabší pigmentaci a je nutné aplikovat několik vrstev. Z matných stínů je můj nejoblíbenější.

Sunset – rose gold odstín s lehkým nádechem do oranžova. Barva je sama o sobě krásná, ale málo intenzivní.

Spray Tan – teple hnědý stín s cihlovým podtónem. Textura je susší a stín je méně pigmentovaný.

Luxury – švěstkově hnědý, lehce metalický stín s obsahem třpytivého poprašku. Odstín je moc krásný, ale není vůbec intenzivní a neaplikuje se rovnoměrně – hrudkatí a při pokusu o blendění se stírá.

SurfBoard – khaki zelená se šedými tóny a stříbřitými třpytkami. Texturou je podobný tyrkysovému stínu, je sušší, hrudkatí a při aplikaci bledne. Na nějakém světle vypadá moc hezky. Někdy zase působí umouněným a ušmudlaným dojmem.

V paletce mi chybí základní stín, hodně tmavý stín pro dodání dramatičnosti a světloučký rozjasňující stín.

Swatche

Řada 1 (First Class, Summer ’17, Piña Colada, Starfish, Island Girl, Sail Away, Aloha, Palm Tree)
Řada 2 (Sea Breeze, Coconut, Paradise, On the Rocks, Sunset, Spray Tan. Luxury, SurfBoard)

Závěrečné hodnocení

Stíny jsou pro mě jedno velké zklamání. Značku Kylie Cosmetics vyrábí ColourPop, takže jsem logicky předpokládala, že kvalita stínů bude stejná. Bohužel není a paletka od ColourPopu je mnohem kvalitnější, sytější a pigmentovanější. Paletka od Kylie je sama o sobě drahá, produktu dostanete málo, balení je laciné, kvalita příšerná a stíny spíš nic než moc. K ceně nazapomeňte připočítat ještě dovozní poplatky. Za tu cenu a peripetie můžete s klidem investovat do mnohem lepších a pigmetnovanějších paletek nebo si místo toho pořídit 3 kvalitnější paletky od ColourPopu. Když si představím, že jsem si místo tohohle výsměchu mohla pořídit další paletku do sbírky od Natasha Denona, tak na mě jdou mdloby …

Značku Kylie Cosmetics v žádném případě nedoporučuji. Ve všech ohledech vás vezmou na hůl a kvalita je mnohem horší než u levnějšího ColourPopu! Značka je totiž cílená na malé slečny, kterým lze prodat naprosto cokoliv a je jedno, libovolné kvality, protože pokud bude na produktech nápis Kylie, budou vždy maximálně spokojené – pro ně je to jen otázka prestiže a touhy přiblížit se svému idolu. Proto dostanete za mnohem více peněz mnohem horší produkt. Poptávka od natěšených náctiletých slečen je a bude tak dlouho, dokud bude Kylie in. Více o značce Kylie Cosmetics a jejím propojením s ColourPopem, se můžete dočíst v recenzi na tekutou rtěnku Kylie Cosmetics.

Pokud hledáte letní paletku v podobně laděných tónech, doporučuji paletku Not a Basic Peach od Wet ‘n Wild *, kterou si můžete objednat z Ebay za cca 200,- Kč včetně poštovného. Osobně jsem tyto barvičky zatím nezkoušela, ale paletka Rosé in the Air ze stejné kolekce, mě svou kvalitou naprosto uchvátila a předčila slavou předlohu Modern Renaissance.

Wet ‘n Wild – Not a Basic Peach
Koupit na Ebay

* Affiliate odkazy

Paletku jsem si objednala z oficiálních stránek Kyliecosmetics, které jsou jediným prodejcem. Cena paletky je 52 USD bez daně za 11,2 gramů. E-shop zboží zasílá do ČR a při nákupu nad 60 USD máte poštovné zdarma. Při objednání ale počítejte s dovozními poplatky – poplatek 192 Kč za celní zastoupení se platí v případě, že si zásilku nevybavíte osobně na celní poště na Smíchově, poplatek za celní uskladnění 96 Kč a dále vám celníci připočítají DPH ve výši 21%. Vyvarujte se nákupu mimo oficiální stránky – jinde koupíte pouze padělky!!!

Tags : letní look

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.