Recenze

Parfemace10
Textura10
Složení0.1
Hydratace0.1

Shrnutí

5.1Zdánlivě perfektní gelový krém vhodný pro žhavé letní dny, který šokuje vysokým obsahem silikonů.

Popis: Jako kaskáda ledové vody přináší Bamboo Créme Frappé okamžitě osvěží jako ledová sprcha. Jemná textura se po kontaktu s pokožkou okamžitě vstřebává a dodává pleti energii a hydrataci. Bambus: hydratuje; sedoulek (japonská tráva): zklidňuje a posiluje obranyschopnost; kaki zvláčňuje, tonizuje a stahuje póry. Pleť je svěží, hladší a jemnější. Vhodné jako podkladová báze pod make-up.

Zdroj: sephora.cz

Korejskou kosmetiku mám ráda, protože je inovativní a cenově příznivá. Když jsem objevila značku Erborian, tak jsem se vzhledem k ceně domnívala, že posune korejskou kosmetiku na úplně jiný level. Zelená krabička a minimalistické balení produktů ve mně vyvolalo dojem, že se jedná o šetrnou značku se vztahem k přírodě, která bude dbát na ty nejlepší přírodní ingredience a výtažky.

Krém jsem si v obchodě vyzkoušela a jeho lehoučká gelová konzistence mi učarovala natolik, že jsem si ho pořídila spolu s dalšími 2 produkty z této řady – o recenzi na hydratační masku Bamboo Waterlock už jsem se s vámi podělila a teď přichází na řadu krém, o jehož koupi byste mohly ve žhavých letních měsících uvažovat.

Samotná textura produktu je lehoučká a sametově hebká s příjemnou, čistou a svěží parfemací. Gel se roztírá snadno a rychle a stačí ho aplikovat maličko, takže balení dlouho vydrží. Po aplikaci pleť příjemně ochladí a osvěží, navíc se rychle vstřebá. Po aplikaci mě pleť štipkala asi 15 minut – produkt není vhodný pro majitelky citlivé pleti.

A teď přichází hlavní problém. Při doteku pleti jsem nevěřila vlastním rukám – na pleti jsem cítila silnou vrstvu silikonu! Byla jsem v šoku, vytáhla jsem krabičku a přečetla si složení. Voda, glycerin a dimethicone – už na třetím místě ve složení! Tím výčet silikonů nekončí a produkt obsahuje další 3 druhy.

Pleť je na dotek trochu lepkavá, jemná a sametově hebká, zdá se být i vláčná a hydratovaná, ale to je pouze efekt silikonů, které ulpí na povrchu pleti a o skutečném stavu pleti to nevypovídá vůbec nic. Pár produktů, které pleť skutečně hydratují, už jsem vám představila a opravdu nechápu, proč by se někdo měl spokojit s jemnou a hydratovanou pokožkou jen tak oko, obzvlášť když se bude pleť pod nánosem silikonů dusit, strádat a chřadnout.

A tady začíná začarovaný kruh a závislost na silikonech. Čím víc silikonů budete používat, tím hůř na tom vaše pleť bude a tím víc silikonů budete na zamaskování nešťastné a zbídačené pleti potřebovat!

Věřte mi, že za krásnou pleť nemusíte utratit desítky tisíc a vlastnit několik krabic produktů. Je jedna věc, kterou pro krásnou pleť můžete udělat a nic to nestojí. Nechte ji žít a volně dýchat. Nepatlejte na ni každý den hromadu produktů ani make-upu. Vyhraďte si třeba víkend a nemalujte se. Uberte na množství přípravků, které používáte – opálená pleť vypadá krásně i bez make-upu, tak ho v létě prostě nenoste a pleti tím ulevíte. Když uberete na produktech, které na pleť patláte, tak ji prospějete ze všeho nejvíc …

Pokud silikony neřešíte a hledáte příjemný a chladivý primer na léto, tenhle gel vám bude určitě vyhovovat a řekla bych, že bude vhodný smíšenou a mastnou pleť do 35 let. Narozdíl od obyčejného primeru obsahuje přírodní výtažky a pečující ingredience, ale nedokážu posoudit, jestli dokážou přes vrstvu silikonů proniknout a vstřebat se do pleti. Bambusový krém není nejlevnější a označila bych ho za luxusnější (čti dražší) verzi obyčejného pandího krému (spací masky) – Panda’s Dream White Sleeping Pack od TonyMoly. Textura obou produktů je podobná a výsledky obdobné. Jako hydratační krém přípravek v žádném případě nedoporučuji.

Krém můžete zakoupit v balení 50 ml v parfumerii Sephora za cenu 950,- Kč nebo v Marionnaud za 999,- Kč, kde máte během víkendu vysokou pravděpodobnost, že produkt zakoupíte se slevou 20%.

Napsat komentář