Recenze

Balení10
Originalita10
Svěžest10
Výdrž7

Shrnutí

9.3Osvěžující vůně čerstvých mandarinek, závan sladkých pomerančových bonbónů a kořenených bylinkových tónů.

Popis: Okouzlující dámská toaletní voda Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic, která byla uvedena na trh v roce 2007, je jako stvořená pro všechny milovnice mandarinek! Jak již je ze samotného názvu patrné, jedná se o sladce citrusovou vůni, ve které se mandarinkami rozhodně nešetřilo! Příjemně svěží a zároveň lehce bylinkové aroma dámské vůně Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic vás skvěle doplní zejména během jarních a letních dní. Spojení mandarinky a bazalky je jako anastomóza: díky němu se rodí jiskřivá, zářivá, jasná vůně. K této nově vytvořené dvojici Guerlain dodává lehounkou mlhu transparentního, ambrového tónu, který dokonale podtrhuje moderní skladbu jednotlivých akordů.

Zdroj: guerlain.com

Složení:

HLAVA: pomerančový květ, bílá pivoňka, zelený čaj, břečťan, heřmánek římský
SRDCE: mandarinka, bazalka
ZÁKLAD: ambra, santalové dřevo

Mainstreamovým vůním se vyhýbám obloukem a požaduji neotřelost a originalitu. Když jsem hledala novou charakteristickou vůni na léto, toaletka Mandarine Basilic byla jasnou volbou už při prvním přivonění – co se léta týče, považuji se za milovnici citrusů a pomerančových květů.

Mandarine Basilic je neotřelá, jiskřivá, živá, energická, optimistická a osvěžující citrusovo-bylinková vůně, naprosto dokonalá na žhavé letní dny. Na mě působí jako čistá, hodnověrná a ostrá vůně mandarinky, která se střídá s lehoučkým závanem sladkých pomerančových bonbónů, kterou jemně okoření bylinkový závoj.

Vůně je nevtíravá, veselá a bohatá. Při závanu vás omamný elixír skutečně osvěží, rozradostní a dodá notnou dávku energie!

Mám ve sbírce několik velmi osobitých, těžkých a intenzivních vůní, které budete buď bezmezně milovat nebo naopak nenávidět, ale mandarinková vůně taková není a neumím si představit, že by někoho urazila.

Četla jsem pár výtek týkající se výdrže. Já jsem s výdrží spokojená. Možná je to tím, že sprej stříkám na oblečení, na kterém déle vydrží a nikdy jsem neměla problém s tím, že by zanechal skvrny. Mám citlivou a dehydratovanou pleť, které alkohol nesvědčí, o čemž jsem se přesvědčila na vlastní kůži, když jsem si na střední škole pořídila svojí první vůni Sexy Graffitti od Escady, kterou jsem aplikovala na tělo. Po několika týdnech používání mi na kůži vyskočila opravdu ošklivá vyrážka – měla jsem zarudlou, podrážděnou, svědivou a totálně vysušenou pokožku, které jsem se dlouho zbavovala.

Nejmenší vyráběné balení je 75 ml, které samozřejmě není vhodné do kabelky. Pokud od vůně požadujete celodenní výdrž, bude nutné nosit odstřik v kabelce, abyste ji mohly alespoň jednou v průběhu dne oživit. Na toaletní vodu má dle mého názoru obstojnou výdrž – osobně vůni cítím kolem 6 hodin a při aplikaci si stříknu tři dávky.

Pokud si toaletku objednáte na internetu stejně jako já, tak bych poměr ceny/velikosti balení/výdrže označila za perfektní.

Jestli milujete mandarinky, tak bych vůni doporučila i bez zkoušení. 

Koupit na Notino

* Affiliate link

Toaletní vodu můžete koupit v parfumeriích za přemrštěnou cenu 1.890,- Kč za 75 ml nebo v e-shopech za sníženou cenu. Já jsem si toaletku objednala na Notinu za 799,- Kč za 75 ml.

Napsat komentář