Recenze

Obal10
Parfemace10
Aplikace10
Výdrž10
Barevné schéma8
Kvalita stínů8

Shrnutí

9.3Nejroztomilejší paletka vhodná na žhavé letní festivaly s neuvěřitelnou výdrží.

Popis: Limitovaná edice paletky očních stínů Peanut Butter & Jelly, která obsahuje 9 matných a třpytivých stínů. Paletka je obohacena o kakaový prášek známý vysokým obsahem antioxidantů.

Značka Too Faced si ode mě vykoledovala hodně kritiky, která se týkala především Sweet Peach kolekce, proto jsem ráda, že vám konečně mohu představit top paletku od Too Faced, která je perfektní pro nadcházející letní sezónu.

Paletka se nachází v roztomilé plechové krabičce, která má kvalitní provedení a plastické prvky. Papírová krabička je také moc hezká a kvalitní se zlatým zdobením a plastickými prvky. Paletka má magnetické zavírání, obsahuje mini brožurku s ilustrací a návodem na 3 looky a malé zrcátko. Stíny mají příjemnu a velmi silnou parfemaci, která mi nepřipomíná vůni burákového másla, ale spíše sladkou vanilku se špetkou čokolády. Paletka není určená ke konzumaci, ale stíny obsahují čokoládový prášek a mají čokoládovou příchuť – neptejte se mě, jak to vím

Vlastnosti & aplikace

Na paletce oceňuji jednu velmi důležitou věc – nejsvětlejší stíny, kterých budete používat nejvíce, mají zcela logicky větší obsah a tím se minimalizuje riziko, že vám brzy dojde základní stín a zbytek paletky bude ještě nespotřebovaný.

S paletkou se velmi dobře pracuje. Matné stíny mají krémovější konzistenci, takže při aplikaci nepráší ani neopadávají pod oči. Snadno, lehce a bez problému se blendí. Při blendění se nestírají ani nijak výrazně neblednou. Barvy jsou syté a vrstvením lze dosáhnout maximální intenzity (barvy budou přesně odpovídat odstínům v krabičce). Třpytivé stíny při aplikaci prstem neopadávají a třpytky pod oči neodapají ani v průběhu dne či noci.

Při líčení jsem vždy použila bázi pod oční stíny Shadow Insurance, jejíž složky se rozdělí na pevnou a tekutou část, pečlivé protřepání nepomůže, složky se stejně nespojí a samotnou bázi nedoporučuji.

Výběr odstínů je originální, ale odstíny jsou si dost podobné a tak paletku nepovažuji za versatilní – alespoň já s ní nevytvořím hromadu looků. Je vhodná pro někoho, kdo bude spokojený se střídáním dvou či třech výtvorů. Paletka maximálně vynikne na opálené pleti. Pro inspiraci uvádím, že jsem líčení doplnila fialovou řasenkou, která vypadá v kombinaci se stíny naprosto bombasticky a celé líčení podtrhne.

Výdrž

Po špatných zkušenostech se značkou Too Faced jsem se výdrž paletky rozhodla řádně otestovat a nic neponechat náhodě. Nalíčila jsem se s ní na akci, která sama o sobě trvá 21 hodin (v kuse) a na večer jsem měla naplánovaný maratón v kině, takže jsem stíny měla celých 36 hodin. Když jsem se líčila, tak jsem měla pochybnosti, jak asi budu vypadat další den ráno po noci strávené pobíháním po lesích, luzích a hájích. Obávala jsem se toho, že budu mít rozmazané, ušmudlané a vybledlé líčení.

K mému naprostému šoku se nic takového nestalo a při odličování vypadaly oči téměř bezchybně! Barevná intenzita mírně oslabila, ale samotné stíny vypadaly pořád skvěle. V záhybu oka nebyly setřené, vybledlé ani nezalezly do záhybu oka. Stíny byly vybledlé pouze pod spodními řasami, kam jsem při líčení asi ani neaplikovala primer (Shadow Insurance Original). Stíny jsou neuvěřitelný držák a bez problému vydržely v extrémních podmínkách – vedro i pocení.

Odstíny

Spread the Love – béžový stín s teplým broskvovým nádechem a jemným třpytivým popraškem. Na očích působí matným dojmem. Hezký odstín, který není dostatečně pigmentovaný, aby zakryl nedokonalosti na očním víčku jako žilky či začervenání. Je sušší a prašnější než bílý Extra Creamy stín. Na mém tónu pleti není skoro vůbec vidět.

Bananas – metalický žluto-zlatý stín bez oranžového podtónu. Stín je světlý, tlumený a není příliš výrazný. Vrstvení mu na intenzitě příliš nepřidá. Stín se hodí jako zlatavý rozjasňovač na obličej.

Extra Creamy – základní bílý stín. Kvalitou mne stín velmi mile překvapil. Není suchý ani křídový, naopak má příjemnou krémovou konzistenci. Vrstvení snáší stín dobře, ale při blendění bledne a pro plné krytí je nutné aplikovat více vrstev. Poté stín zakryje barevné nedokonalosti jako začervenání a žilky.

Peanut Butter – teplá karamelově hnědá, nejlegendárnější stín všech dob. Mrzí mne, že stín, který inspiroval vznik celé paletky, není ve velké nádobce. Stín má skvělou pigmentaci.

Peanut Brittle – třpytivá verze odstínu Peanut Butter. Nejlepší stín z celé paletky z neuvěřitelnou pigmentací (pro swatch na obrázku níže jsem přejela stín v nádobce i na ruce pouze jednou!)

Jelly – tlumená, lehce metalická růžovo-fialová. Stín, který mne svou divokostí ani pigmentací nezaujal.  Nelíbí se mi,  považuji ho za nevkusný kýč a paletku bych si bez něj dokázala představit. Kvalita stínu je nejslabší z celé paletky a rozhodně není tak intenzivní ani zářivý jako na fotografiích. Je sušší než ostatní, ale necuckají ani neflekatí. Je transparentní, mdlý a nevýrazný. Metalický efekt je tlumený.

Peanut Butter Cup – středně tmavý hnědý stín se zlatými třpytkami a metalickým efektem. Pigmentace je vyšší a navrstvením lze dosáhnout sytého odstínu.

Jammin’ – tmavě fialový kouřový stín s popraškem zlatých třpytek. Při aplikaci stín trošičku cuckatí, ale blenděním se dá vše bez problému napravit. Stín není silně pigmentovaný, má sklony k blednutí a je nutné nanést více vrstev.

Nuts About U – matný cihlový stín s rezatým nádechem. Při aplikaci bledne, proto je nutné nanést 2-3 vrstvy. Při 3 vrstvách je stín velmi intenzivní a sytý.

Swatche

Kromě světlých stínů Spread the Love a Extra Creamy a fialového stínu Jammin’ se jedná o pigmentaci na jedno přejetí prstem, ani v paletce ani na kůži jsem nemusela šmrdlat sem a tam.

Závěrečné hodnocení

Jedná se o limitovanou edici a jako sběratelský kousek v každém případě doporučuji. Tuhle paletku doporučuji i pokud vlastníte některou z Chocolate Bar paletek, protože výběr odstínů je dost odlišný a s touto paletkou lehce vykouzlíte syté a oslňující líčení. Ani jednu z Chocolate Bar nebo těch menších paletek bohužel nevlastním, takže kvalitu nemohu porovnat. Sweet Peach paletku ta arašídová kvalitou, pigmentací i výdrží přímo převálcuje. Já mám z paletky velkou radost, stala se z ní jedna z mých nejoblíbenějších a v létě ji budu pravidelně a s láskou používat. Vzhledem k výdrži je perfektní volbou na časově náročné letní festivaly, kde je dlouhotrvající a bezchybné líčení naprostou nezbytností. Jen mě mrzí, že nebyla vydaná ve velké verzi – více stínů v této kvalitě bych rozhodně uvítala a jsem v pokušení si do zásoby koupit ještě jednu paletku.

Pokud se vám barevné schéma paletky líbí a návštěvu USA neplánujete, doporučuji rozhodit sítě a s někoho poprosit, aby vám paletku z USA přivezl. Další možností je nechat si paletku zaslat do UK a s někým se domluvit na přeposlání či dovozu paletky. Nákup z Ebay vzhledem k množství padělků této paletky v žádném případě nedoporučuji! Cena paletky je 36 USD.

Tags : letní look

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.