Recenze

Odstíny10
Textura10
Pigmentace10
Efekt10
Blendění10

Shrnutí

10Jeden odstín nestačí ... Legendární Megaglo kolekce může pyšně konkurovat drahým rozjasňovačům ze Sephory.

Popis: Třpyťte se a zazařte na správných místech s naším MegaGlo rozjasňujícím pudrem, který musíte mít. Limitovanou edici rozjasňovačů jsme díky vysoké popularitě a poptávce. Ultra perleťové finiš a konzistence, která se snadno blendí, z rozjasňovačů dělají jasnou volbu. Hedvábně jemný, vysoce pigmentovaný pudr pro rozjasnění lícních kostí, pod obočím i nad horním rtem.

Dva rozjasňovače z MegaGlo kolekce jsem dostala jako dárek k Vánocům a líbily se mi natolik, že jsem kvůli zbytku kolekce obrátila internet vzhůru nohama. Nakonec se mi podařilo ukořistit celou kolekci a jsem přesvědčená, že si mezi 7 odstíny každý vyberete svého favorita na základě osobních preferencí. Můžete vybírat mezi přirozenějšími odstíny i festivalovými a slavnostními barvičkami, mezi jemným třpytem nebo intenzivním metalickým leskem.

Balení

Rozjasňovače se nachází v klasickém drogérkovém balení. Spodní část je z černého plastu a víčko je průhledné. Krabička se dobře dovírá a těsní, ale s otevíráním mám někdy problém. Balení je lehké a křehčí, během dopravy se mi u jednoho pudru odštípl kousek z průhledného víčka. Balení je navíc úzké a pokud budete chtít s rozjasňovačem cestovat, zabalte ho do oblečení, protože bude pudr náchylnější k vysypání. Pokud vám balení upadne na dlaždičky, tak se zcela určitě rozbije a pudr rozsype.

Na balení mi vadí skutečnost, že polep tvoří jedna velká samolepka. Sice je nahoře i dole perforovaná, aby šla na těchto místech odtrhnout, ale odtržení není precizní, ale zubaté a někde zůstanou kousky samolepky nevzhledně trčet. Otevírání krabičky je chráněné samolepkou, kterou je potřeba před prvním otevřením odtrhnout, ale jde to špatně a na strhání samolepky se musí použít pinzeta. Někde zůstane plast po sundání samolepky oblemcaný. Uvítala bych víc samostatných samolepek, ale s přihlédnutím k ceně na balení nebudu brát zřetel.

V pudru je vyobrazená květina, takže se ho snažím používat nejdříve ze strany, abych ji nepoškodila a vydržela mi co nejdéle

Vlastnosti

Jelikož mám dehydratovanou pleť se sklonem k suchým šupinkám, preferuji tekuté nebo krémové produkty, které nezvýrazňují suchost pleti. Přestože se jedná o pudr, tak nepráší a na dotek není textura rozjasňovačů suchá ani pudrová. Rozjasňovače jsou příjemné a krémové na dotek. Efekt těchto rozjasňovačů mne velmi překvapil – na pleti nepůsobí sušše ani pudrovitě, naopak mají “mokrý” finiš, který perfektně splyne s pletí a nezvýrazňuje suché šupinky ani jiné nedokonalosti.

Pigmentace je neuvěřitelná a rovnoměrná. výsledný efekt záleží na aplikaci. Pudr můžete aplikovat prstem pro maximálně intenzivní a mokrý efekt s výrazným barevným podkladem nebo ho můžete rozblendit a získat perfektní a jemný třpytivý poprašek s lehoučkými barevnými odlesky. Pudr se blendí neuvěřitelně snadno a rychle, stejně snadno jako ty nejjemnější a nejlehčí sypké třpytivé stíny, dokonale splyne s pletí a působí vyretušovaným dojmem. Rozjasňovač můžete bez obav vrstvit a přidávat na intenzitě.

Třpytky jsou velmi jemňoučce namleté, nejedná se o žádné do očí bijící kusy, které vytvářejí hrudky a na pleti dělají neplechu.

Rozjasňovače lze aplikovat i samostatně na nenalíčenou pleť a můžete s nimi ozdobit i tělo.

Odstíny

Diamond Lily

Nejintenzivnější a nejpigmentovanější ze všech rozjasňovačů. Oslnivá kovově stříbřitá barva, která hází zajímavé barevné odlesky šedé, modré, fialové i zelenkavé. Podklad je ledově stříbrný s nejméně souvislou texturou a obsahem zářivých stříbrných třpytek. Nemá metalický, ale blyštivý. Přestože jsou třpytky oslnivé, jsou jemně namleté, aplikují se rovnoměrně a nevytváří hrudky. Vklepáním do pleti můžete intenzitu rozjasňovače zmírnit, protože podklad mírně vyšisuje a zanechá závoj třpytek. Na běžné denní nošení je rozjasňovač stále příliš intenzivní. Je vhodný na spíše tělo, speciální příležitosti či umělecký make-up. 

 

Royal Calyx

Fialová barva s lehkým modrým podtónem a modrými třpytkami. Pudr je nejméně pigmentovaný, na dotek hrubší, zrnitější a sušší v porovnání s ostatními rozjasňovači. Samotné třpytky jsou v porovnání s ostatními odstíny větší, zřetelnější a blyštivější. Při aplikaci slabé vrstvy je vidět pouze modrý třpytivý poprašek a barevný podklad je téměř neviditelný. Rozjasňovač lze bez problému zintenzivnit vrstvením. Při 2-3 vrstvách dosáhnete jednotného fialového podkladu a velmi intenzivního třpytivého efektu.

 

Botanic Dream

Studenější světle růžová se stříbrným třpytivým závojem a lehkým metalickým efektem. Nenechte se zmást ilustračním obrázkem, odstín je studený a světlý. Při tenké vrstvě docílíte krásného a velmi přirozené projasnění, které vypadá jako lehký třpytivý závoj. Silnější vrstva má intenzivní efekt a doporučila bych ji spíše pro světlejší pleť se studeným podtónem – k opálené pleti studený tón neladí a působí jako pěst na oko. Pudr neni suchý, je příjemný a máslově jemný. 

 

Blossom Glow *

Ledová šampaň barva s růžovým podtónem s růžovo-broskvovými třpytkami a jednorožčím efektem. Nejsvětlejší ze všech rozjasňovačů, ale na světloučké porcelánové pleti je také vidět. Odstín má jemný metalický efekt. Odstín Botanic Dream je růžovější, lehce tmavší a není zdaleka tak intenzivní ani pigmentovaný. Pokud dám odstíny vedle sebe, tak je Blossom Glow mnohem metaličtější, chladnější, stříbřitější a oslňující. Odstín je hodně proměnlivý – někdy hází jemné fialové odlesky, jindy se tváří stříbřitě a jindy zase vynikají šmrncnuté růžové tóny. Textura je příjemná a rovnoměrná.

 

Precious Petals *

Jemný a vkusný rose gold odstín lehce šmrnclý do bronzova, který hází velmi intenzivní metalické odlesky zlaté barvy.  Velmi lichotivá barvička pro lehce opálenou a opálenu pleť. Mám studený podtón pleti, ale tahle bronzovo-zlatavá barvička s mou pletí ladí a vypadá na ní opravdu krásně. Pro perfektní a přirozený efekt stačí aplikovat opravdu maličko, ale intenzitu lze vrstvením zvýšit dle libosti. Perfektně splyne s pletí a nepůsobí vyumělkovaně.

 

Golden Flower Crown *

Zlatá barva s šampaňským nádechem bez nežádoucího oranžového podtónu s obsahem zlatavých třpytek. Klasickým zlatým rozjasňovačům nefandím, protože se mi nelíbí jejich žluté ani rezaté tóny. Tenhle zlatavý odstín si mne získal, protože má opravdu vkusnou, jemnou a decentní barvičku, která působí luxusním dojmem a tíhne ke studenějším podtónům. Barvu bych přirovnala k mému oblíbenému rozjasňovači Watt’s Up od Benefitu. V porovnání s ostatními rozjasňovaci obsahuje mnohem méně třpytek, které jsou miniaturní, takže se může pyšnit ledovým finišem. Perfektní volba pro olivovou a opálenou pleť. Slabou vrstvu můžete použít i pro decentní rozjasnění středně světlé pleti s teplým podtónem.

Crown of my Canopy *

Tohoto odstínu jsem se obávala, protože jsem očekávala nevkusnou oranžovo-rezatou barvou, ale byla jsem příjemně překvapená. Krásná a decentní měděná barva s broskvovo-růžovými odlesky. Ve srovnání s Precious Petals je lehce tmavší, méně výrazný, přirozenější a neháže metalické odlesky. Textura pigmentu je nejméně hustá – ze všech rozjasňovačů jsou odlesky nejjemnější a nejpřirozenější. Nejtmavší odstín vhodný pro opálenou pleť.

Swatche

Zleva: Diamond Lily, Royal Calyx, Botanic Dream, Blossom Glow, Precious Petals, Golden Flower Crown, Crown of my Canopy (na přímém slunci)
Denní světlo

Závěrečné hodnocení

Jeden odstín nestačí … aneb jsem opravdu šťastná, že se mi podařilo sehnat celou kolekci. Líbí se mi všechny rozjasňovače a pro všechny najdu využití. Vám by vzhledem ke skvělým vlastnostem neměl alespoň jeden z odstínů chybět v kosmetické sbírce.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkazy

Pokud pojede vy nebo někdo blízký do USA a budete mít možnost pořídit rozjasňovače za 5 USD, tak to bude nákup vašeho života a neváhejte si pořídit více odstínů. Pokud vám rozjasňovače nemá kdo přivézt, tak nezoufejte a objednejte si je z Ebay za 10 USD včetně poštovného, protože se rozhodně vyplatí i za vyšší cenu. Na Ebay lze bez problému pořídit odstíny Precious Petals, Crown of my Canopy, Golden Flower Crown a Blossom Glow (*).

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.