Recenze

Pigmentace4
Intenzita4
Metalický efekt4
Výdrž stínů7

Shrnutí

4.8Mdlé a nevýrazné stíny, které mají s metalickým intenzivním efektem společný pouze popisek na krabičce.

Popis: Nové multidimensionální složení metalických stínů vytvořené pro okamžité rozzáření očí. K dostání ve 3 nových finiších – lustre, metal a sparkle. Stíny mohou být aplikovány suché pro bezprostřední efekt nebo pomocí vlhkého štětečku pro intenzivní metalický efekt. Aplikace na sucho i na mokro. 8 hodinová výdrž. Vysoce koncentrované a saturované pigmenty, které zachovávají intenzitu a na očích jsou stejně pigmentované, intenzivní a dramatické jako v krabičce. Hybridní textura je sametová, lehce klouže po víčkách a snadno se blendí. Stíny nezalézají do vrásek ani neblednou. Rich Metal: Finiš který dodává metalický fóliový efekt. Multidimensionální metalický efekt: Stíny jsou obohacené o chromatické pigmenty pro intenzivní multidimensionální a ultimátní 3-D metalický efekt.

Zdroj: bobbibrowncosmetics.com

O třpytivých stínech Luxe Eyeshadow básnila ve videu KathleenLights, na jejíž doporučení jsem si stíny pořídila. Stíny jsem objednávala na internetu a rozhodovala jsem se mezi odstíny Melting Point a Heat Ray. Nakonec jsem si vybrala odtín Melting Point, což je bronzovo-růžová metalická barvička, o které jsem si myslela, že bude výrazná, intenzivní a o chlup bronzovější než Heat Ray a tedy perfektní volbou na léto. Při výběru jsem bohužel sáhla vedle, na fotkách vypadal stín naprosto úchvatně, ale ve skutečnosti vůbec nevynikne …

Zdroj: bobbibrowncosmetics.com

Textura stínu je jiná, než jsem očekávala. Myslela jsem, že bude mít stín velmi jemnou krémovou konzistenci, ale je poměrně suchý. Nanáší rovnoměrně a nepráší. Třpytky necuckatí a neopadávají pod oči.

V létě mám krásně opálenou pleť bez chybičky a proto jsem minimalistka. Očekávala jsem, že půjde stíny nosit samostatně bez make-upu, pouze s orámovanou linií řas a řasenkou. Stíny jsem tedy aplikovala na víčko prstem a byla jsem nemile překvapená. Stíny nebyly zdaleka tak výrazné a intenzivní, jak bych si představovala a na očích nebyly téměř vidět. Po nalíčení jsem se šla zeptat na nestranný chlapský názor a na otázku, jestli jsou stíny dostatečně intezivní a zářivé, se mi dostalo odpovědi JAKÉ STÍNY?

Swatch vypadá nádherně, ale na oči se metalický efekt prostě nepřenese a výsledek je mdlý, nevýrazný a skoro neviditelný. Nejedná se o klasický pigmentovaný stín, ale pouze o třpytivý poprašek, který postrádá patřičnou intenzitu hodnou sypkého pigmentu.

Mango & Melting Point

Po druhé jsem chtěla stíny zintenzivnit a jako podklad jsem použila korálové mono stíny se zlatavým prachem od Sisley v odstínu Mango. Stín Mango je pigmentovanější, stačilo ho použít trošičku, ale stín Melting Point jsem musela hodně navrstvit. V této kombinaci a bez použití báze a jakéhokoli podkladu, vypadají stíny i po 6 hodinách stále stejně, mají stejnou barevnou intenzitu, třpytky neopadaly pod oči a stíny nezalezly do vrásek. Po 8 hodinách jsou stíny stále intezivní, ale už začínají zalézat do vrásek.

 

Aplikace na mokro

Na třetí pokus jsem se rozhodla stíny aplikovat na mokro. K nanesení stínů jsem použila plochý štěteček Cream Blending Brush od Bobbi Brown a na navhlčení štětečku jsem použila kokosový fixační sprej od Marc Jacobs. Stíny jsou vytvořené na suché i mokré použití a při navlhčení se promění v lehký krém nebo spíš kašičku. Zbytek stínů zůstane bude i po nabírání mokrým štětečkem zcela v pořádku, nerozblemcá se, nenavlhne ani se jinak nepoškodí. Krém se aplikuje rovnoměrně a bez problému, ale opět je nutné ho hodně navrstvit. Po nanesení má stín mokrý efekt a je lesklejší/mastnější, ale očekávaná intenzita se nekoná ani na mokro. Intenzivní a bohatý metalický efekt, jak je napsáno na krabičce, si prostě představuji úplně jinak. Stíny aplikované na mokro už by i přes menší zářivost byly nositelné, kdyby se ihned po aplikaci velmi výrazně neslily do záhybů oka a za pár hodin nošení kvůli slévání skoro nezmizely. Slité stíny vypadají naprosto příšerně, takže tyhle stíny prostě nevyužiji.

Suchá a mokrá aplikace

Stíny je nutné při každé aplikaci jak na sucho tak na mokro hodně vrstvit, takže balení není ekonomické a moc dlouho nevydrží.

Později jsem měla možnost swatchnout si v obchodě odstín Heat Ray, který je na první pohled mnohem pigmentovanější, zářivější a třpytivější. Chtěla jsem oba odstíny pro porovnání vyfotit vedle sebe, ale než jsem se během 20 minut dostala domů, tak už byl stín úplně pryč. Kdybych si bývala vybrala Heat Ray, tak bych možná byla spokojená, ale pro účely recenze mohu hodnotit pouze odstín, který mám doma.

Srovnání

Čekala jsem maximální intenzitu, kterou se pyšní například metalický stín Peanut Brittle z Peanut Butter & Jelly paletky od Too Faced. Stín má neuvěřitelnou, sametově hebkou, máslovou konzistenci, jeho pigmentace je dokonalá, metalický efekt luxusní a zcela oslňující. Peanut Butter & Jelly paletka stojí 36 USD a dostanete 11.4 g stínů.

Co se metalických stínů týče, jsem zvyklá na kvalitu značky Natasha Denona. Když se na srovánání podívám čistě matematicky, jeden mono stín o hmotnosti 2,5 g od Bobbi Brown stojí 38 USD zatímco paletka 5×2,5g očních stínů od Natasha Denona stojí 48 USD. Od značky Natasha Denona nedostanete pouze několikrát více produktu, ale i mnohem vyšší kvalitu a maximální, zcela oslnivou intenzitu.

Závěrečné hodnocení

Odstín Melting Point je mdlý a nevýrazný a za tak vysokou investici v žádném případě nestojí. Stíny jsou strašně drahé a ty peníze můžete investovat do mnohem kvalitnějších stínů či celé paletky. Intenzivnějšího efektu docílíte se sypkým třpytivým pigmentem za zlomek ceny.

Mé očekávání stíny nesplnily, vysokou pořizovací cenu neodkážu vůbec ničím ospravedlnit a stíny v žádném případě nedoporučuji.

Stíny jsou k dostání v parfumeriích a e-shopu Douglas a v kamenné prodejně Bobbi Brown v balení 2,5 g za 1.040,- Kč.

Tags : letní look

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.