Recenze

Parfemace10
Snadnost aplikace10
Složení0.1
Hydratace0.1
Výsledný efekt0.1
Vhodnost pro citlivou pleť0.1

Shrnutí

3.4Ovoněná voda s náloží silikonů, která podráždí pleť a zanechá ji sušší než před použitím.

Popis: Značka Skinfood představuje pleťovou masku Freshmade Coconut Mask. Tato nová pleťová maska je téměř jako ovocný fresh. Maska obsahuje kokos, který přispívá ke zpevnění pleti.

Zdroj: theskinfood.us

Maská má mléčnou, lehoučkou gel-krém konzistenci, která se snadno a rychle roztírá. Masky stačí aplikovat opravdu maličko a balení tak dlouho vydrží. Pokud aplikujete silnější vrstvu, maska se špatně a dlouho vstřebává a pleť zůstává mastná a upatlaná.

Při prvním použití mě hodně štipkala a pálila pleť a nebyla jsem si jistá, jestli to bylo tím, že jsem asi hodinu před použitím masky krájela pálivou papriku (samozřejmě jsem si umyla ruce) nebo jestli mi pleť podráždila maska. Po druhém použití mě během aplikace maska neštípala, ale po smytí masky jsem cítila podráždění. Maska během působení ze začátku příjemně chladí a chvilku vás provází i její sladká kokosová vůně.

Po aplikaci masky jsem si neumyla ruce, během působení jsem si promnula prsty a zarazila jsem se, protože jsem cítila onen nezaměnitelný silikonový pocit. Okamžitě jsem tedy začala Googlit složení masky a ejhle, na 1. místě je voda a hned na 2. místě je Dimethicone, na 3. místě Cyclopentasiloxane a to není všechno, protože obsahuje ještě několik dalších silikonů!

A jsme zase u toho – silikony lžou. Pleť nehydratují, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale pokryjí ji slizkou a neprodyšnou vrstvou, takže se pokožka zdá na dotek jemná a hydratovaná i když ve skutečnosti není a efekt způsobuje pouze nános silikonů. Jelikož se skutečná hydratace nekoná, tak se při pravidelném používání přípravků s vysokým obsahem silikonů dostante do začarovaného kruhu – čím víc jich budete používat, tím sušší budete mít pleť a tím více přípravků na ni začnete patlat a pořád dokola. Vysoký obsah silikonů může také způsobit výsev akné.

Maska se špatně smývá, protože se při smývání patlá a zanechává umaštěný pocit, takže je lepší masku setřít žínkou nebo ručníkem. Ihned po použití se zdá pleť na dotek jemnější a hladší, ale po chvíli se mi zdá sušší než před použitím a ještě je nepříjemně napjatá a stále štípe.

Na masku jsem se strašně těšila, protože produkty s kokosem miluji, ale ve vší podstatě byste si zaplatily za ovoněnou silikonovou vodu. Produkt je zcela nevhodný pro citlivou, suchou, dehydratovanou i problematickou pleť a rozhodně ho nedoporučuji. Pokud chcete vyzkoušet skvělou kokosovou masku, vřele doporučuji hydrogelovou s obsahem kokosové vody Coconut Water Gel Mask od korejské značky Too Cool For School.

Čerstvou kokosovou masku v balení 90 g si můžete objednat přímo z Koreje za cca 210,- Kč včetně dopravy nebo si ji můžete pořídit v Sephoře za 350,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.