Recenze

Zářivost10
Aplikace4
Efekt4
Výdrž4

Shrnutí

5.5Produkt, který mi zamotal hlavu tím, že postrádá smysl.

Popis: Dlouhotrvající duo tekutého stínu a třpytek. Tyto duální intenzivní stíny poskytují bohaté metalické pigmenty s fóliovým finišhem v jednom tahu. Praktické balení s krémovým tekutým stínem na jedné straně a zářivými třpytkami na druhé straně nádherně rozzáří oči. 3 looky v jednom balení.

Zdroj: touchinsol-us.com

Ať přemýšlím jak přemýšlím, tenhle produkt mi prostě nedává smysl. Při koupi tekutých stínů se třpytkami v na pohled praktickém balení bych očekávala pohodlnou aplikaci a výdrž, ale ani jedno z toho se bohužel nekoná. Třpytky nejsou tekuté ani gelové, ale jsou zcela obyčejné – sypké a suché a tahle kombinace prostě nejde dohromady.

Samotné balení je nepraktické. Pacičkový pěnový aplikátor tekutých stínů je příliš velký, hůř se s ním manipuluje a produkt neaplikuje zrovna rovnoměrně. Gumový aplikátor tekutých stínů je dost nešťastný, protože na něj třpytky špatně přilnou a aplikace je piplavá a zdlouhavá. Aplikátor musíte opakovaně namáčet, abyste na něj dostaly nějaké třpytky. Když se na něj třpytky nechtějí přilepit ani v plném balení, tak vám při ubývání třpytek nezbyde nic jiného, než třpytky vysypat do nějakého kalíšku.

Tekutý podkladový stín je měňavý a hází různé odlesky od ledově stříbřité, studené růžové až po teplou rose gold barvu. Nanáší se nerovnoměrně, flekatí a aplikátor zanechává viditelné tahy. Pevný umělý štěteček na tekuté stíny je pro aplikaci vhodnější. Intenzita samotného stínu není dostatečná a samotný tekutý stín bych tedy nenosila. Pro hezký efekt by bylo nutné aplikovat několik vrstev, ale to se stín zase podivně krabatí.

Metalický stín, který má sloužit jako základ pro třpytky, má naprosto obyčejnou konzistenci – není silikonový ani lepkavý a navíc rychle usychá a proto musíte třpytky aplikovat rychle – doporučuji líčit každé oko zvlášť. Jelikož jsou třpytky suché, tak je musíte aplikovat ještě než vám začne usychat podklad, aby se měly na co přilepit. Po aplikaci nechte sklopená víčka a nechce třpytky uschnout, jinak se vám okamžitě obtisknou nad víčko.

Pod očima vám zůstane bohatý třpytivý poprašek, proto je nezbytně nutné nejprve nalíčit oči, odstranit třpytkatou paseku pod očima a poté se dolíčit. Třpytky jsem měla mimo jiné rozeseté i po celém stole … Protože je podklad zcela obyčejný, tak na něm třpytky dlouho nevydrží a během pár hodin začnou opadávat pod oči (i do očí).

Odstín Talia je opravdu vkusný a nádherný. Třpytky jsou zlaté bez žlutých tónů a v závislosti na dopadu světla mění barvu z klasické zlaté na studenou zlatou s bílým nádechem. Efekt tekutého stínu se třpytkami je velmi zářivý a skutečně intenzivní. Bohužel se nejedná o klasické třpytky, ale jsou do nich přimíchané i miniaturní šupinky a tady začíná další problém. Kvůli šupinkám je nemožné docílit hladké a rovnoměrné aplikace, protože se šupinky různě vrství přes sebe. Stíny nepůsobí jednotným ani celistvým dojmem, je vidět, kde šupinky začínají a končí, světlo se odráží nerovnoměrně a každé oko vypadá jinak. Šupinky navíc vytvoří nehezký vrásčitý efekt a víčko působí staře a scvrkle. Zkoušela jsem kousíčky třpytek uhladit prstem, ale bohužel to nešlo, jakmile uschnou, tak už se buď nehnou nebo upadnou.

Závěrečné hodnocení

stíny | stíny + třpytky | třpytky

Barva je krásná, třpytky se třpytí, ale tím pozitiva bohužel končí. K čemu jsou mi obyčejné sypké třpytky v lahvičce jsem opravdu nepochopila. Suchost třpytek nijak neulehčuje jejich aplikaci a na obyčejném a mdlém podkladu se moc dlouho neudrží a opadávají. Hrudky nerovnoměrných třpytivých šupinek mají k preciznímu líčení také hodně daleko.

Když budu chtít reflektivní a intenzivní líčení, tak sáhnu buď po legendárních stínech Natasha Denona nebo po tekutých metalických stínech Stila, které jsou syté a třpytky jsou v nich již namíchané, takže je jejich aplikace jednoduchá a třpytky bez problému drží. 

Tohle duo nijak neulehčuje práci, má spoustu nevýhod a pro mě postrádá smysl si takový produkt kupovat. Opravdu to není taková hitparáda, jak by se podle Youtube mohlo zdát. Je to naprostá zbytečnost, kterou nedoporučuji. Značka Touch in Sol však není úplně marná a jejich lehoučký primer No Poreblem Primer, který je vhodný pro suchou pleť, jsem si naopak oblíbila.

Balení obsahuje 3.4 g tekutého stínu a 2 g třpytek. Stíny si můžete objednat přímo z Koreje za cca 300,- Kč včetně dopravy.
 

Napsat komentář