Recenze

Jednoduchost aplikace10
Jednoduchost smývání10
Výsledný efekt10

Shrnutí

10Jedna ze stálic mé obsáhlé kosmetické sbírky pro hladkou pleť.

Popis: Enzymatický peeling s 15% kyselinou glykolovou Academie Derm Acte Whitening má účinný exfoliační efekt. Kyselina glykolová vyhlazuje pleť a zbavuje ji odumřelých kožních buněk a pigmentových skvrn. Enzymatický peeling Derm Acte Whitening sjednocuje barevný tón pleti a zanechává ji důkladně čistou. Pleť působí svěžím a mladistvým dojmem. Vhodné pro všechny věkové skupiny. Účinky: zesvětluje pigmentové skvrny, odstraňuje odumřelé kožní buňky, má vyhlazovací efekt, sjednocuje tón pleti, čistí pleť, navrací pleti lesk, změkčuje pleť. Složení: kyselina glykolová 15 % – redukuje pigmentové skvrny a vyhlazuje pleť. Typ pleti: Pro všechny typy pleti. Jak aplikovat: Nanášejte večer na důkladně vyčištěnou pleť, nechte působit 1 až 2 minuty a opláchněte vodou.

Když jsem při brouzdání na Notinu zcela náhodou objevila, že mají v nabídce značku Academie, tak jsem se hned musela podívat, jestli nabízí i enzymatický peeling s kyselinou glykolovou, který spokojeně používám řadu let. Naštěstí ho v nabídce mají a tak se s vámi musím podělit o své zkušenosti.

Jedná se o značku, která se prezentuje jako profesionální či lékárenská značka – zaměřuje se pouze na složení a neklade důraz na líbivé a poutavé obaly, parfemaci a jiné blbiny. Pokud produkt skutečně funguje, tak proti tomuto přístupu nic nenamítám.

Přípravek můžete používat každý den po čištění pleti a před smytím ho nechat jednu či dvě minutky působit. Já peeling pravidelně nepoužívám – póry mám poměrně stažené a tak každodenní používání považuji za zbytečné. Pokud mi stačí lehký peeling, tak použiji dýňovou enzymatickou masku od Peter Thomas Roth. V případě, že mám mdlou a šupinkatou pleť, která potřebuje intenzivní peeling, tak použiji právě peeling Academia a nechám ho působit 10 minut jako intenzivní kúru.

Pleť je po použití perfektně jemná, vyhlazená a vláčná, suché šupinky jsou pryč. Při pravidelném používání vyhlazuje texturu pleti.

Narozdíl od klasické kyseliny glykolové má mnohem jednodušší použití – krémová konzistence se snadno nanáší, lehce se roztírá a z pleti nestéká, jednoduše se smývá a nemusí se neutralizovat, proto mi peeling Academie tak vyhovuje. Peelingu stačí aplikovat maličko a balení dlouho vydrží. Ze začátku peeling trochu štipká, ale pokud ho budete používat pravidelně, tak si na něj pleť zvykne a bude ho snášet bez problému. Pleť může být po použití lehce začervenalá a proto přípravek používejte pouze večer.

Při používání chemického peelingu chraňte pleť před sluncem a na obličej používejte ochranný krém SPF 50 a to i v zimě. Pleť je při aplikaci chemických peelingů citlivější na slunce a pokud ji nebudete pleť chránit, mohly by se objevit pigmentové skvrny.

Mladším ročníkům bych peeling doporučila na denní použití v případě nerovnoměrné textury pleti, rozšířených pórů, jizviček po akné nebo na zesvětlení pigmentových skvrn. Na denní používání je peeling vhodný také pro zralou pleť, která získá při pravidelném používání sjednocený tón pleti, vyhlazená textura pleti opticky omladí a pleť bude působit zářivějším a svěžejším dojmem. Pro pleť 30+ bych doporučila používat pouze 1-2x týdně a u pleti 40+ každý druhý den. 

S peelingem jsem nadmíru spokojená a používám ho léta letoucí. Skvěle poslouží jako domácí alternativa chemického peelingu v kosmetickém salónu. Vřele doporučuji.

Koupit na Notino

* Affiliate odkazy

Enzymatický peeling Academie s 15% kyselinou glykolovou v balení 250 ml si můžete objednat na e-shopu Notino za 1.190,- Kč. Přípravek je dostupný i ve verzi s nižší 6% koncentrací kyseliny glykolové (*).

Napsat komentář