Recenze

Parfemace5
Konzistence8
Hydratace2
Vyhlazení a zjemnění2

Shrnutí

4.3Poměrně drahá maska s nulovým efektem.

Popis: Tato dýňová noční maska hydratuje a vyživuje pleť a odstraňuje odumřelé kožní buňky, zatímco spíte. Je nabitá vyživujícími látkami obsaženými v dýni, jako je například vitamín A a betakaroten; vyhlazuje a zjemňuje pleť. Její složení obsahuje přírodní enzymy a rostlinné hydratační látky, které napojí i tu nejžíznivější pleť a zdokonalí její zářivost a hebkost.

Zdroj: toocoolforschool.us

Dýňový enzymatický peeling od značky Peter Thomas Roth je jedním z mých nejoblíbenějších produktů v péči o pleť vůbec, nejen kvůli nádherné parfemaci, ale i kvůli perfektním účinkům. Na tuhle dýňovou spací masku jsem opravdu hodně těšila a tajně jsem doufala, že se z ní stane jedna z mých nejoblíbenějších masek.

Masku dostanete ve slušivé krabičce se stejným malováním, které najdete na tubě masky. Jak je zvykem u korejských produktů, víčko masky musíte před prvním použitím odšroubovat a odtrhnout ochrannou fólii, která chrání produkt před vzduchem a tedy i před zkažením.

Jedná se asi o první produkt korejské kosmetiky, který nemá pevně stanovené datum spotřeby, ale vydrží 12 měsíců od otevření. Datum výroby je natištěné na spodní straně krabičky, takže hned víte, jestli jste náhodou neodbržely sto let starý výrobek. 

Po otevření masky přišlo první zklamání. Očekávala jsem, že bude maska vonět jako čerstvý dýňový koláč nebo dýňové laté, ale parfemace masky nemá s dýní ani dýňovým kořením nic společného. Vůne je mdlá, nevýrazná a neutrální, což je škoda.

Maska má mléčnou barvu, její konzistence je nemastná, lehká a poněkud tekutější, takže se jí nemusí aplikovat hodně, snadno se roztírá a velmi rychle se vstřebává. Masky neaplikujte zbytečně moc, větší množství se nevstřebá a maska se z pleti začne drolit. Jako hodně jiných korejských spacích masek obsahuje i tato dýňová směs hromady různých silikonů. Narozdíl od ostatních masek je typický sametově hebký silikonový pocit na pleti nepatrný a silikony zanechají jen lehce “oslizlou” pleť.

Maska také obsahuje známou dráždivou látku Triethanolamine, která je špatně snášena hlavně majitelkami citlivé pletí. Já osobně na tuto látku přecitlivělá jsem, ale v této masce ji asi není tak velké množství a pleť mi nepodráždí, takže není zarudlá ani neštípe.

Maska se vstřebá během pár minut v závislosti na aplikované vrstvě. Vstřebá se kompletně a po zaschnutí už po masce není ani stopy a pleť je na dotek naprosto stejná jako před aplikací masky. Přestože masku zkoužím v létě, kdy mám pleť naprosto bezproblémovou – po suché ani šupinkaté pleti není ani památky, tak maska nemá vůbec žádný efekt. Nehydratuje. Nevyživuje. Nevyhladí. Prostě nedělá vůbec, ale vůbec nic. Pokud aplikujete o něco silnější vrstvu, tak budete mít pouze chvilkový pocit oslizlosti od silikonů, ale za chvíli ani po silikonech nebude ani památky, takže to rozhodně není maska, která by neúnavně pracovala, zatímco Vy spíte, ale alespoň si od ní nezapatláte polštáře …

Na dýňovou spací masku jsem četla pouze kladné recenze, ale ani s tou nejdivočejší fantazií nechápu, kde se berou. Mrzí mě to, ale tahle spací maska je prostě úplně k ničemu a nedoporučuji ji. Z dýňové řady mám ještě plátýnkovou masku, tak doufám, že s ní budu mít lepší zkušenost.

Od značky Too Cool For School jsem si však zamilovala pleťovou kokosovou mlhu Coconut Milky Mist a gelovou masku s kokosové vody Coconut Water Gel Mask.

Dýňovou spací maska je k dostání přímo z Koreje v mini balení 30 ml za cca 150,- Kč nebo v plném balení 100 ml za cca 290,- Kč včetně dopravy. Případně je k dostání v Sephoře za 490,- Kč.

2 komentáře

  1. Já ji mám též a chápu ji jako sleeping pack – poslední krok klasické mnohakrokové korejské skincare, kdy má zapečetit vrstvy pod sebou… ne jako primární masku. Myslím, že se u nás prodává pod nevhodným označením.

    1. Ano, je to spací maska. Jak mám suchou pleť, tak potřebuji dodat hloubkovou výživu a hydrataci a to tyhle obyčejné produkty plné silikonů a levných ingrediencí nedodají. Už několik měsíců používám přípravky bez silikonů, které nemají na prvním místě ve složení vodu ani ty nejlacinější ingredience a tak krásnou, hydratovanou a naducanou pleť jsem nikdy předtím neměla, což potvrzuje můj názor, že pleť silikony opravdu nepotřebuje. Místo klasického krému používám jako poslední krok sérum Tundra Chaga od Blithe.

Napsat komentář