Recenze

Parfemace10
Pěnivost10
Očištění vlasové pokožky10
Vhodnost pro citlivou pokožku10

Shrnutí

10Šampón s pěnou lehoučkou jako obláček, který vzorně pečuje o pokožku postiženou lupy a Seboroickou dermatitidou.

Popis: Ošetřující šampon proti lupům. Dermatologický šampon je doporučen pro vážné recidivující lupy, které jsou často doprovázeny zarudnutím, svěděním a podráždění vlasové pokožky. Odstraňuje lupy s dlouhodobým účinkem a okamžitě zklidňuje zarudnutí a svědění vlasové pokožky. Obsahuje 2 účinné aktivní látky s protikvasinkovým účinkem, Cyclopiroxolamine a Pyrithione zinku, jejichž účinnost byla prokázána na kvasinkách typu Malassezia, které jsou nejčastější příčinou lupů. Ve složení je zastoupen také Kéluamid, originální exfoliant, který pomáhá odstranit lupy a ozdravuje vlasovou pokožku s dlouhodobým účinkem. Šampon Kélual DS má velmi jemnou texturu s příjemným parfémem.

Zdroj: ducray.com

Po vyzkoušení 3 šampónů Dercos od Vichy – peelingového Micro Peel, zklidňujícího Ultra Soothing a proti lupům na suché vlasy Anti-Dandruff, mi pro péči o vlasovou pokožku postiženou Seboroickou dermatitidou, doporučil ošetřující dermatolog také šampón Kelual DS od Ducray.

Šampón jsem si zamilovala hned při prvním použití, protože má velmi jemnou krémovou konzistenci a dokonale pění. Na konečky prstů stačí nanést maličké množství šampónu a při dotyku s pokožkou vytvoří neuvěřitelné množství té nejjemnější, krémové, obláčkové pěny. Nezvykle malého balení šampónu se tedy nemusíte vůbec obávat. Přípravku stačí aplikovat opravdu maličko – zhruba 5 ml. Nejdříve jsem totiž dostala vzorek šampónu od dermatologa a na jedno mytí jsem celé 10 ml balení ani nespotřebovala a půlka mi zůstala. Na základě toho odhaduji, že Vám 100 ml balení vydrží zhruba na 16 mytí.

Šampón nesmrdí (což je problém u velkého množství šampónů proti lupům), má téměř nedetekovatelnou neutrální parfemaci a po jeho použití vlasy nesmrdí. Díky pěnivosti si vlasovou pokožku umyji snadno a bez problému (Šampón používám pouze na vlasovou pokožku a ne na vlasy). Po umytí mám pocit dokonalé čistoty a lehkosti, šampón na vlasech ani na pokožce nezanechává žádné reziduum. Vlasová pokožka je perfektně čistá, díky čemuž mám vlasy vzdušné a objemné.

Během používání šampónu nemám podrážděnou, svědivou ani začervenalou pokožku. Před používáním speciálních šampónů jsem měla problém s přesušenou pokožkou hlavně kolem linie vlasů, která se při dotyku šupila o sto šest. Nyní není vysušená, nešupí se a ani se na ní neobjevují lupy. Pokožka je vyrovnaná a ani se nadměrně nemastí. Šampón celkově působí lékařským dojmem a nemám pocit, že bych si na hlavu patlala nějaké chemikálie – neobsahuje uhelný dehet.

Šampón je nutné používat alespoň 2x týdně, aby se problémy s vlasovou pokožkou nezačaly zhoršovat.

Šampón Kelual DS mi pomohl jak s lupy, tak s projevy Seboroické dermatitidy a pokud máte podobné trápení, tak určitě stojí za vyzkoušení.

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Šampon na redukci tvorby lupů v balení 100 ml můžete pořídit v internetových e-shopech i lékárnách za cenu 289,- Kč.

Tags : lupy

Napsat komentář