Recenze

Obal8
Intenzita5
Odstíny7

Shrnutí

6.7Prostě rozjasňovače, které neurazí ani nenadchnou na světlé pleti nejsou bohužel téměř vidět.

Popis: Řada beztížných, dlouho držících hybridních rozjasňovačů s krémovo-pudrovou texturou k dostání v sólo barvách nebo profesionálně vybraných párech. Rozjasněte vše, co chcete. Rozjasňovače od Fenty jsem si nechala přivézt z USA, takže jsem si je objednávala naslepo bez vyzkoušení. Když jsem se dozvěděla, že bude značka dostupná i nás, nemohla jsem Vás ochudit o recenzi, abyste si mohly udělat informovaný názor, jestli rozjasňovače potřebujete nebo se bez nich obejdete.

Balení

Rozjasňovače dostanete v obyčejné, ničím nezajímavé černé krabičce s graffiti vzorem, která mě osobně neoslnila. V krabičce se nachází ještě pastelově růžová ochranná výstelka, která slouží pro extra ochranu rozjasňovačů během cesty k Vám. Samotné rozjasňovače jsou v bílé plastové krabičce ve tvaru osmiúhelníku. Balení je robustní, váží tak akorát, je kvalitní a není rozviklané. Jediný problém, který s balením mám, je skutečnost, že drží zuby nehty a jde špatně otevírat – musím mezi víčko a dno vrazit nehet, abych se mohla probojovat dovnitř a bojím se, že tahle okolí otevírání brzy poškrábu.

Na vrchní straně je šedý nápis Fenty Beauty a celý obal hází duhové fialovo-modré odlesky. Na spodní straně se nachází informativní samolepka ve velmi kvalitním provedení, které je příjemné na dotek (rozhodně se nejedná o samolepku, která se za chvíli ošoupe a odrbe) v odstínu rozjasňovače, kde se mimo jiné dozvíte název odstínu a gramáž produktu. Rozjasňovač Metal Moon s jedním odstínem obsahuje 8 g produktu a dvoubarevný rozjasňovač Lighting Dust/Fire Crystal obsahuje pouze 2×3,5 g produktu. Dále se dozvíte, že byly rozjasňovače vyrobené v Kanadě, což oceňuji. Oba rozjasňovače uvnitř skrývají praktické zrcátko.

Metal Moon – mega jemná bílá zlatá

Metal Moon na světlé pleti

Odstín Metal Moon považuji za podvod na zákazníky. Podle oficiálního obrázku jsem čekala intenzivní studený bílý rozjasňovač. Když se mi rozjasňovač dostal do ruky, podle očekávání na mě vykoukla bílá barva se závojem miniaturních, skutečně mikro třpytivých částeček zlaté barvy studenějšího podtónu a až do vyzkoušení nic nenasvědčovalo tomu, že na pleti nebude rozjasňovač bílý, ale zlatý!

Po swatchnutí jsem koukala jako vrána, protože se místo bílé objevila zlatá. Vzhledem ke studenému podtónu pleti zlatavým rozjasňovačům nefandím, obvykle jsou příliš teplé a až moc žluté. Metal Moon takový naštěstí není a zlatavá bavička není kýčovitá ani rezatá, ale velmi chladná a vkusná a téměř tíhne k šampaňským tónům. Ne že by se mi barva nelíbila, ale jen to není zdaleka takový odstín, jaký jsem očekávala.

Burberry | Fenty Metal Moon | Marc Jacobs

Když jsem pro Vás chtěla vyfotit srovnání s podobnými rozjasňovači, které mám ve sbírce, tak přišel další šok. Řekla jsem si, že swatche raději vyfotím na vnitřní straně paže, kde nejsem tolik opálená, aby odstíny lépe vynikly, ale k mému překvapení jsem zjistila, že na světlé pleti není Metal Moon vůbec, ale vůbec vidět a to se jednalo o swatch prstem v několika vrstvách – tedy s maximální možnou intenzitou. Odstín rozjasnovače je vhodný pouze pro bohatě opálenou či olivovou pleť. Na světlé či střední typy pleti si ho vůbec nepořizujte!

Metal Moon má (alespoň podle barvy v krabičce) podobný odstín jako rozjasňující tyčinka 700 Spotlight Glow Stick od Marca Jacobse či rozjasňovač White No. 01 od Burberry. Rozdíl je především v tónu rozjasňovačů. Metal Moon je nejteplejší, nejzlatavější, ale nejméně výrazný. Spotlight obsahuje mix stříbrných a zlatavých tónů, ale v porovnání s Fenty rozjasňovačem je ve výsledku chladnější a stříbřitější. White je nejvýraznější a nejoslnivější v čisté stříbrno-bílé barvě.

Wet ‘n Wild | Fenty Metal Moon | Physicians Formula

Zlatý rozjasňovač Master Chrome už jsem dala pryč, takže už je nemůžu porovnat vedle sebe. Ze zlatých rozjasňovačů mám Megaglo Highlighting Powder v odstínu Golden Flower Crown od Wet ‘n Wild za 5 USD a Butter Highlighter v odstínu Champagne od Physicians Formula za 10.95 USD. Musím upozornit na skutečnost, že na swatche od Wet ‘n Wild a Physicians Formula jsem použila jednu lehoučkou vrstvu rozjasňovače a na swatch jsem ani nemusela tlačit a na swatch od Fenty jsem použila 4 silné vrstvy a prstem přejížděla sem a tam, abych docílila větší intenzity. Pokud prstem aplikujete opravdu silnou vrstvu rozjasňovače, tak vykoukne jeho bílý podklad, který bude v závislosti na dopadu světla vypadat jako bílá sádra, na které se budou třpytit zlatavé částečky. Rozjasňovač od Physicians formula je nejvýraznější a nejmetaličtější. Rozjasňovač od Wet ‘n Wild je čistě metalický bez podkladové vrstvy, je o chlup intenzivnější než Fenty a narozdíl od něj se lépe aplikuje a nevytváří nerovnoměrné cucky.

Pokud Vás odstín zaujal a chtěly byste si ho pořídit za drogérkovou cenu, podívala bych se třeba na Make UP Revolution – Vivid Baked Highlighter v odstínu Golden Lights, Nyx Illuminator v odstínu Ritualistic, LA Girl – Strobe Lite Powder v odstínu 110 Watt či ColourPop – Super Shock Highlighter v odstínu Lunch Money či Stole the Show.

Pudr nemá žádnou parfemaci. Třpytečky jsou namleté na jemný prášek a na druhém místě ve složení je Dimethicone, díky kterému má rozjasňovač sametově hebkou texturu, která se snadno blendí. Na pleti je průhledný a zanechá pouze tlumený závoj miniaturních třpyteček. Jelikož obsahuje metalické částečky, tak zvýrazňuje texturu pleti, ale není to úplně nejhorší. V případě aplikace štětečkem rozjasňovač vrstvením nezintenzivníte a zůstane přirozený. Jelikož nemám mastnou pleť, tak mi pudry na pleti drží bez problému, neblednou ani nemizí. Rozjasňovač můžete bez problému použít i samostatně na nahou pleť.

Lightning Dust/Fire Crystal – jemný/nabouchaný perleťový lesk

Nahoře Lightning Dust | Dole Fire Crystal na světlé pleti

Lightning Dust je méně výraznějším rozjasňovačem z tohoto dua. Je rafinovaný a na pleti vypadá jako jemnoučký závoj neutrálních růžovo-béžových třpyteček. Aby byl rozjasňující efekt při aplikaci štětcem vůbec vidět, je nutné rozjasňovač hodně, ale opravdu hodně navrstvit. Metal Moon má na pleti zlatavý nádech, ale barvu odstínu Lightning Dust je na pleti těžké identifikovat, každopádně je chladný a působí spíše lehce mokrým efektem. Lightning Dust má ještě samovější a hebší texturu než Metal Moon a na dotek mi připomíná naprosto dokonalou a nejhebčí texturu, stejně jako Butter Highlighter od Physicians Formula. Pokud aplikujete silnou vrstvu rozjasňovače- nejlépe prstem, je na světlé pleti vidět o něco lépe než Metal Moon. Přesto se na světlé pleti nemá moc prostoru vyniknout a opět není téměr vůbec vidět. Na opálené pleti zanechá vkusný a slušivý třpytivý závoj. 

Laura Geller | Fenty Lightning Dust | Wet ‘n Wild

Nejpodobnějšími odstíny, které vlastím, je rozjasňovač Baked Gelato Swirl Illuminator v odstínu Charming Pink od Laura Geller za 36 USD, který má studenejší podtón a růžové tóny jsou mnohem výraznější a Precious Petals Megaglo Highlighting Powder od Wet ‘n Wild, který je o něco zlatavější než Fenty. Opět musím podotknout, že pro docílení stejné intezity stačila pouze jedna vrstva rozjasňovače Laura Geller a Wet ‘n Wild, ale na swatch Fenty rozjasňovače jsem musela použít 5 silných vrstev.

Fire Crystal obsahuje nálož kusů třpytek, které jsou patrné ihned po nabrání na štěteček a kvůli nim je textura rozjasňovače zrnitější, hrubší a suchá. Třpytky nejsou zdaleka tak jemně namleté jako u předchozích dvou odstínů, jsou hrudkovité a jsou cítit na omak. Kvůli nerovnoměrné textuře šteteček pudr hůře nabírá. Efekt není metalický, ale spíše třpytkatý.

Wet ‘n Wild | Fenty Fire Crystal | Burberry

Barva rozjasňovače je v tomto případě výraznější, má studený podtón a jedná se o zajímavý mix šampaň s béžovo-růžovo-stříbrnými tóny. Nejbližšími odstíny, které mám ve sbírce je Diamond Lily Megaglo Highlighting Powder od Wet ‘n Wild, který je studený a stříbrnější s lehce šedým kovovým podtónem a již zmiňovaný rozjasňovač White No. 01 od Burberry, který je čistě stříbrný. Na všechny tři swatche byla dostačující jedna vrstvam, ale jedná se o swatc prstem a pokud rozjasňovač rozblendíte štětečkem, tak se jeho intenzita vytratí a zůstanou pouze třpytky, které budete mít během dne rozeseté po celém obličeji.

Oba odstíny obsahují metalické třpytky a zvýrazňují texturu pleti.

Závěrečné shrnutí

Pokud běžně používáte intenzivní a oslňující metalické rozjasňovače s náloží výrazných třpytek, Killawatt rozjasňovače pro Vás budou nevýrazné, mdlé a téměř neviditelné a jejich koupě budete hořce litovat. S rozjasňovačem budete spokojené pouze v případě, že jste zvyklé na minimalistické a přirozené líčení a hledáte decentní rozjasňovač s popraškem jemných třpytek, který bude vypadat jako lehoučký závoj. Oceníte je i pokud máte práci se strikním dresscodem, kde musíte vypadat upraveně, vkusně a reprezentativně a ne jako blyštivá diskokoule.

Osobně mě ani jeden z rozjasňovačů nijak zvlášť neoslovil a raději používám jiné. Hrozně mě zarazilo, že ty nejsvětlejší rozjasňovače z kolekce neladí s mou světlou pletí (a to ji nemám zdaleka tak světlou, jako v zimě, kdy používám ten nejsvětlejší odstín BR10 od YSL) a nejsou na ní vůbec vidět. To se mi nestalo ani u těch nejlevnějších rozjasňovačů od Wet ‘n Wild za 5 USD. Myslím si, že třeba z Butter Highlighter rozjasňovače od Physicians Formula, který se v USA prodává za 10,95 USD a pyšní se neuvěřitelnou a jedinečnou sametově hebkou texturou a bohatým pigmentem, bystě měly mnohem větší radost – jeden už mám ve sbírce a o recenzi se s Vámi brzy podělím. Barevné a novější odstíny na mě po swatchnutí působí mnohem lepším dojmem, protože nejsou na dotek tak suché, drsné a hrubé, ale jejich textura je jemnější, hladší a krémovější.

Brzy se můžete těšit na další recenze rozjasňovačů, tentokrát bezbarvých bez třpytek s lesklým (mokrým) efektem – Living Luminizeru od RMS Beauty a tyčinky Dewy Stix Luminous Highlighting Balmu od Ciate a také na recenzi 3 štětců na aplikaci rozjasňovačů od značky Zoeva.

Rozjasňovače si budete moci pořídit exkluzivně v parfumeriích Sephora za 860,- Kč.

Tags : parfumerie

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít