Recenze

Parfemace10
Příchuť10
Pěnivost10
Čistění zubů10

Shrnutí

10Kokosová pasta na zuby s dokonalou parfemací a chutí pro perfektně čisté zuby.

Popis: Jason Simply Coconut zubní pasta to je vyvážená kombinace panenského kokosového oleje s bambusovým práškem, jahodovým extraktem a ananasovým enzymem pro zářivé zuby beze skvrn. Přírodní pasta na zuby, která rozzáří váš úsměv díky kokosovému oleji. Složení: Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice (1), Calcium Carbonate, Sodium Cocoyl Glutamate, Aqua (Water), Cocos Nucifera (Coconut) Oil (1), Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract (1), Bambusa Arundinacea Stem Powder, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract (1), Cellulose Gum, Sodium Bicarbonate, Alcohol (1), Natural Flavor. (1) Certified Organic Ingredient. Bez obsahu fluoridů, SLS, parabenů, umělých sladidel, sacharinu, propylen glykolu a lepku. Netestováno na zvířatech (Leaping Bunny certifikát).

Není to tak dávno, co se roztrhl pytel s kokosovými bělícími pastami na zuby. Na Instagramu je propagovala kde jaká hvězdička a šířily se i podivné nabídky, že si od nich pasty můžete zakoupit. Už ani nevím, o jakou značku se kontrétně jednalo, ale měla jsem vážné obavy, že se jedná o klasický přeprodej z Číny a celá situace mě tedy nechávala naprosto chladnou.

Když jsem si objednávala zboží z e-shopu Look Fantastic, tak jsem si ze zvědavosti vyhledala přípravky s kokosem a vykoukla na mě kokosová pasta na zuby od neznámé značky Jason. Pasta je dostupná ve 4 variantách – Simply Coconut, Soothing Coconut Camomile, Strengthening Coconut Mint Toothpaste a Simply Coconut Refreshing Coconut Eucalyptus Toothpaste. Nejdřív jsem si chtěla objednat klasickou mátovou a eukalyptovou variantu, ale pak jsem si řekla, že takových past je většina a sáhla jsem po čistě kokosové variantě.

Ráno si totiž vyčistím zuby a hned na to si jdu uvařit kávu. Tady nastával problém s většinou zubních past, které mají klasickou větrovou příchuť, která v puse zůstávala i po vyčištění zubů a kazila mi požitek z kávy. Tento zázrak má jemňoučkou kokosovou příchuť, která nepřebíjí chuť kávy ani snídaně. Kromě příchutě má pasta také lehoučkou kokosovou parfemaci, která je autentická a velmi příjemná. Ledový a svěží dech tedy pasta nezanechá, protože žádné větrové látky neobsahuje.

Další obavy, které jsem poslední dobou měla z obyčejné zubní pasty, byl obsah sladitel. Momentálně jsem na dietě, o které Vám brzy napíši, a sladidlům se vyhýbám. V zubní pastě jsou sladidla uvedena klidně na druhém místě ve složení a jelikož se řídím heslem better safe than sorry, tak se jim raději vyhnu i v zubní pastě. Tahle kokosová pasta sladidla naštěstí neobsahuje, což je jejím dalším plusem a na chuti pasty se to negativně nepodepíše.

Konzistence pasty je vzhledem k obsahu kokosového oleje a vysokého podílu aloe vera šťávy zvláštní, rozklepaná a trošičku “slizká” a kvůli tomu se nedávkuje rovnoměrně, jako klasické pasty a musíte si dávat pozor, aby Vám z kartáčku nespadla. Jakmile si s pastou začnete čistit zuby, tak dobře napění, což mě vzhledem k jejímu přírodnímu složení docela překvapilo.

A teď se dostáváme k tomu hlavnímu a to jak dobře čistí zuby. Musím říct, že jsem byla skutečně v šoku, když jsem si po čištění přejela zuby jazykem. Byly dokonale hladké a perfektně čisté! Ze srovnání pomocí tablet na odhalení zubního plaku je jasně vidět, že kokosová pasta zuby vyčistí mnohem pečlivěji a zubní plak zůstane převážně v mezizubních prostorech, které je nutné dočistit pomocí mezizubních kartáčků.

Vlevo: Obyčejná pasta | Vpravo: Kokosová pasta

Naposledy jsem používala pastu Sensodyne Pro Namel a pocit tak čistých zubů jsem s ní nikdy neměla. Pocitu perfektně vyčištěných zubů jsem dosáhla pouze s čistícími tabletkami Lush, které jsou ale abrazivní, což není vhodné pro citlivé zuby nebo v kombinaci s častým pitím Coly, sladkých nápojů a džusů. Abrazivita kokosové pasty je naprosto minimální, ale maličké množství abrazivních částeček obsahuje. Pasta je tedy mnohem šetrnější a vhodná pro bezstarostné každodenní používání. Jedlou sodu pasta také obsahuje, ale je uvedena až na druhém místě od konce, zatímco u Lushe je tomu přesně naopak a jedlá soda je uvedena jako druhá od začátku.

Pasta neobsahuje fluor. Ptala jsem se dentální hygienistky, co si o tom myslí. Fluor prý chrání zuby především před vznikem mezizubního kazu a pasty bez fluoru jsou vhodné pouze pro osoby, které používají mezizubní kartáčky a mají perfektně zvládnutou zubní hygienu, čímž minimalizují riziko zubního kazu. Pro běžné uživatele je prý vhodnější pastu bez fluoru střídat s pastou s obsahem fluoru, aby se zbytečně nevystavovali riziku vzniku zubního kazu. 

Co se bělení zubů týče, tak efekt pasty nemohu posoudit (zuby mám poměrně bílé a pastu používám teprve 2 týdny), ale osobně na bělící pasty nevěřím a pokud má některá bělící schopnosti, tak to asi nic dobrého pro Vaše zuby stejně nebude a takovým pastám bych se vyhýbala. Jelikož pasta čistí zuby mnohem lépe, než obyčejná pasta z drogérie, tak se zuby nebudou příliš zabarvovat a zpomalí se tvorba zubního kamene.

Pokud milujete kokos, nesnášíte větrové pasty nebo dáváte přednost přírodnímu složení pasty, ale nechcete přípravek plný jedlé sody, tak pastu Jason určitě vyzkoušejte! Já jsem si ji zamilovala.

Kokosovou bělící pastu Jason na zuby si můžete koupit v prodejnách Coutry Life a v jejich e-shopu v balení 119 g za cenu 159,- Kč nebo na anglickém e-shopu Look Fantastic, ze kterého jsem si ji s 20% slevou objednala já.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.